Posługiwanie się językiem hiszpańskim ma wiele zalet; wspaniale jest posiadać zdolność komunikowania się z ludźmi w ich ojczystym języku podczas wakacji, mieszkać w kraju hiszpańskojęzycznym, rozumieć teksty piosenek puszczanych w radio, oglądać telewizję hiszpańską, a także rozmawiać z ludźmi poznanych w kawiarniach i barach.

Natomiast, jeśli chodzi o życie zawodowe, sprawa wygląda trochę inaczej. Niezależnie od tego czy pracujecie w turystyce czy w międzynarodowej firmie, Wasza zdolność posługiwania się hiszpańskim ogranicza rozwój Waszej kariery, a także wysokość Waszych zarobków. Podczas gdy poziom hiszpańskiego, którego nauczyliście się w szkole, może wystarczyć, aby porozumieć się z miejscowymi (na przykład podczas odwiedzenia kraju hiszpańskojęzycznego) być może nie będzie wystarczający do rozwoju Waszej kariery. Ponadto, mając trudności z mówieniem po hiszpańsku nie zdobędziecie dobrze płatnej pracy.

Czy znacie gramatykę hiszpańską na tyle dobrze, aby odbyć staż za granicą lub znaleźć pracę w kraju hiszpańskojęzycznym? Jaka jest Wasza znajomość hiszpańskich czasowników i ich koniugacji? Dlaczego jest to tak ważne? Czym jest profesjonalny hiszpański, gdzie możecie się go nauczyć i jakie są zalety profesjonalnej znajomości hiszpańskiego?

Po pierwsze, hiszpański w biznesie to nie jest język, którego używalibyście w codziennych sytuacjach, na przykład w supermarkecie czy w barze. Jest to język, którym posługują się ludzie na konferencjach, w biurze, itd.

Jeśli chcecie posługiwać się hiszpańskim zawodowo, musicie znać jego zasady w sytuacjach biznesowych, jego terminologię i zmienić swój sposób mówienia.

W tym artykule skupimy się wyłącznie na języku hiszpańskim w biznesie i na tym, jak może on pomóc w rozwoju kariery.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak możecie nauczyć się biznesowego hiszpańskiego?

Jak uczyć się hiszpańskiego” to jedno z pierwszych pytań, jakie zadaje sobie każdy początkujący. Nauka języków może odbywać się na różne sposoby; kurs hiszpańskiego online, w domu z nauczycielem lub na zajęciach grupowych. Wszystkie metody nauki hiszpańskiego mają swoje zalety, ale nie każda będzie się dobrze sprawdzać u wszystkich.

Zasoby internetowe oferują wiele różnych sposobów nauki hiszpańskiego i chociaż wiele z nich świetnie sprawdza się podczas wyjazdu na wakacje do krajów hiszpańskojęzycznych, prawdopodobnie koncentrują się one tylko na podstawach.

Czy uważacie, że którykolwiek z tych poradników jest wystarczająco wszechstronny i pomoże Wam nauczyć się hiszpańskiego w celach zawodowych?

Chociaż hiszpański nie jest najbardziej skomplikowanym językiem do nauki dla osoby mówiącej po angielsku, nadal istnieje wiele koniugacji do zapamiętania, skomplikowanych czasów,  zróżnicowanego słownictwa i wymowy do opanowania. Nawet jeśli już to wszystko opanowaliście, nadal możliwe jest, że nie spotkaliście się wcześniej z hiszpańskim używanym w biznesie.

Ale nie martwcie się. Jeśli chcecie profesjonalnie mówić po hiszpańsku, macie do wyboru dwa rozwiązania.

Lekcje u prywatnego nauczyciela

Jeśli chcecie nauczyć się profesjonalnie mówić po hiszpańsku, jedną z najlepszych opcji są lekcje u prywatnego nauczyciela hiszpańskiego. Na przykład na stronie Superprof znajdziecie szczegółowe informacje na temat wielu różnych nauczycieli hiszpańskiego, którzy mogą nauczyć Was tego pięknego języka.

Zajęcia na uniwersytecie
Uczęszczanie na prywatne zajęcia hiszpańskiego daje o wiele lepsze efekty niż zajęcia na uniwersytecie, biorąc pod uwagę szybkość i efektywność nauki. (Źródło: Unsplash)

Jest też wielu nauczycieli, którzy oferują zajęcia online i którzy mogą pomóc Wam rozwinąć hiszpańskie słownictwo i nauczyć nowych zwrotów. Zajęcia te są dostosowane do Waszych potrzeb, w odróżnieniu od zajęć grupowych.

Możecie również znaleźć korepetytorów, którzy specjalizują się w nauczaniu biznesowego hiszpańskiego. Może Wam to pomóc, jeśli zamierzacie pracować w kraju hiszpańskojęzycznym lub online z osobami mówiącymi po hiszpańsku.

Mimo że każdy korepetytor jest wyjątkowy, łączy ich jedno: ich celem jest nauczanie hiszpańskiego na wyższym poziomie niż w szkole czy na uniwersytecie. Niektórzy nazywają to „hiszpańskim zawodowym”, „hiszpańskim biznesowym” lub po prostu „hiszpańskim formalnym”.

Korepetytorzy zawsze będą pomagać swoim uczniom, niezależnie od tego czy będą chcieli opanować poziom podstawowy, czy osiągnąć biegłość. Dobry nauczyciel wybierze odpowiedni program nauczania dostosowany do potrzeb ucznia.

Jeśli Waszym celem jest osiągnięcie poziomu średniozaawansowanego lub nawet zaawansowanego (na przykład, aby wyprowadzić się do kraju hiszpańskojęzycznego) będziecie potrzebować pomocy korepetytora.

Pomóc Wam będą mogli absolwenci studiów hiszpańskojęzycznych lub native speakerzy, którzy całkowicie opanowali różne zastosowania tego języka. Możecie też skorzystać z pomocy nauczyciela hiszpańskiego na poziomie uniwersyteckim, który nauczał „hiszpańskiego w biznesie” na studiach.

Uczący się hiszpańskiego mogą również znaleźć dwujęzycznych nauczycieli, którzy często okazują się być samoukami i spędzili trochę czasu w Hiszpanii lub innych krajach hiszpańskojęzycznych, pracując w biznesie! Sami byli początkującymi, więc wiedzą jak pomóc Wam w rozwiązaniu wszelkich trudności z nauką języka.

Powodem, dla którego wierzymy w tę metodę jest to, że wiemy jak wielu uczniów szybko osiąga profesjonalny poziom hiszpańskiego z pomocą prywatnego nauczyciela. Dzięki lekcjom hiszpańskiego w domu, uczniowie mają możliwość maksymalnego wykorzystania pracy indywidualnej z korepetytorem. Dzięki prywatnym lekcjom możecie o wiele łatwiej skoncentrować się na nauce.

Praca w zaciszu własnego domu może pomóc opanować hiszpański biznesowy w przeciągu kilku miesięcy, a nie lat. Prywatny nauczyciel języka hiszpańskiego może skupić się na Waszych słabościach i nauczyć odpowiedniego słownictwa związanego z profesjonalnym hiszpańskim (słowa, wyrażenia itp.), gramatyki (zaimki, przymiotniki, przysłówki, itp.) oraz wymowy i fonetyki.

Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się hiszpańskiego, a jednym z nich jest możliwość życia i pracy w różnych cudownych miejscach. Z prywatnym nauczycielem może to wkrótce stać się rzeczywistością!

Nauka hiszpańskiego w biznesie na uniwersytecie

Jak wiecie, możecie rozwinąć swoje umiejętności językowe na uniwersytecie.

Istnieje kilka kierunków, które możecie wybrać, na przykład językoznawstwo, translatorykę lub filologię nauczycielską. Możecie także kontynuować je po licencjacie, aby zdobyć tytuł magistra.

Jednym z powodów, dla których warto uczyć się hiszpańskiego w szkole, jest to, że będziecie dobrze przygotowani do skorzystania z szerokiej gamy ofert dostępnych na uniwersytecie.

Wszystkie te opcje dają możliwość nauczenia się hiszpańskiego, którego będziecie potrzebowali zawodowo w kraju hiszpańskojęzycznym. Możecie też skupić się na:

 • Prawo hiszpańskie lub latynoamerykańskie
 • Wywiady
 • Edycja e-maili, listów motywacyjnych i życiorysów
 • Nauka słownictwa zawodowego
 • Biznes
 • Tłumaczenia

Krótko mówiąc, program może pomóc w nauce profesjonalnego hiszpańskiego na wiele sposobów.

Warto wspomnieć, że wybór odpowiedniej uczelni jest nadal bardzo ważny. Powinniście sprawdzić, które uczelnie i kierunki oferują najlepsze sposoby na naukę biznesowego hiszpańskiego.

Nauka hiszpańskiego w biznesie podczas stażu w kraju hiszpańskojęzycznym

Nauka hiszpańskiego nigdy nie była bardziej wszechstronna, dlatego niezależnie od wybranej metody, będziecie w stanie opanować hiszpański na dobrym poziomie.

Zarówno zajęcia z prywatnym korepetytorem, jak i hiszpański kurs językowy na uniwersytecie pozwolą Wam nauczyć się nowych i ważnych hiszpańskich słów oraz opanować gramatykę. Powinniście także rozważyć udział w zajęciach, które pomogą Wam poprawić wymowę, płynność mówienia oraz umiejętności rozumienia ze słuchu.

Hiszpania palmy i ludzie
Jednym z najlepszych sposobów na naukę hiszpańskiego jest przeprowadzenie się do kraju hiszpańskojęzycznego. (Źródło: Unsplash)

Sposobem na osiągnięcie biegłości jest udanie się bezpośrednio do hiszpańskojęzycznego kraju, w którym będziecie musieli posługiwać się hiszpańskim na co dzień.

Niezależnie od tego, czy bierzecie udział w programie wymiany językowej, czy wyjeżdżacie na wakacje, będziecie mieć okazję poćwiczyć formalny hiszpański, którego się do tej pory uczyliście. Waszym celem może również być staż w hiszpańskiej firmie, lub praca za granicą na pełen etat.

Prywatne lekcje hiszpańskiego są bardzo przydatne do nauki podstaw i zdobycia praktyki, ale jeśli chcecie pracować za granicą, powinniście zdecydować się na przeprowadzkę. Dzięki temu, będziecie stale się uczyć, a Wasza znajomość hiszpańskiego wkrótce się poprawi.

Dzięki stażowi będziecie mogli ćwiczyć swój hiszpański w profesjonalnym środowisku, twarzą w twarz z innymi osobami mówiącymi w tym języku, a także poprawiać swoje zdolności rozumienia ze słuchu oraz wymowę, aby lepiej komunikować się z współpracownikami i przełożonymi.

Podsumowując, codzienne komunikowanie się w języku hiszpańskim pomoże Wam szybko i efektywnie poprawić Wasze zdolności językowe.

W jakich krajach można rozmawiać po hiszpańsku?

Chociaż wiemy, że nauka hiszpańskiego w dzisiejszych czasach jest naprawdę ważna w świecie biznesu, nadal możemy się zastanawiać się do jakich krajów powinniśmy się udać.

Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest Hiszpania. W końcu język jest znany jako „hiszpański”, a kraj ten jest ojczyzną języka hiszpańskiego.

Napis szyld na ścianie Hola
Krajów hiszpańskojęzycznych jest znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. (Źródło: Unsplash)

Ale możecie nie wiedzieć, że historia hiszpańskiego sprawiła, że ​​jest on dziś szeroko rozpowszechniony na świecie. Do tego stopnia, że ​​na 4 kontynentach jest 20 różnych krajów, w których mówi się po hiszpańsku. Daje to w sumie 440 milionów rodzimych użytkowników języka na całym świecie, co czyni go drugim najczęściej używanym językiem (po chińskim mandaryńskim) pod względem ludzi, dla których jest to język ojczysty.

Więc gdzie mówi się po hiszpańsku? Cóż, w Ameryce Łacińskiej większość krajów posługuje się językiem hiszpańskim. Natomiast w Ameryce Południowej jest to:

 • Argentyna
 • Kolumbia
 • Chile
 • Boliwia
 • Peru
 • Urugwaj
 • Wenezuela
 • Paragwaj
 • Ekwador

W Ameryce Środkowej również jest wiele krajów hiszpańskojęzycznych:

 • Kostaryka
 • Panama
 • Meksyk
 • Honduras
 • Gwatemala
 • Salwador
 • Nikaragua

Poza Ameryką Łacińską i Hiszpanią, język ten jest również używany w Gwinei Równikowej w Afryce. Co więcej, niewielka liczba rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego na całym świecie oznacza, że ​​w większości dużych miast we wszystkich czterech zakątkach świata istnieją duże społeczności hiszpańskojęzyczne. Nigdy nie jesteś zbyt daleko od najbliższego hispanohablante.

Istnieje również wiele firm hiszpańskojęzycznych, które funkcjonują międzynarodowo. Ucząc się hiszpańskiego w biznesie, możecie pracować dla jednej z nich w Polsce online lub w kraju hiszpańskojęzycznym.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego w biznesie?

Ponadto, profesjonalna nauka hiszpańskiego (np. nauka hiszpańskiego Warszawa) nie przeszkodzi Wam w codziennej nauce hiszpańskiego

Mężczyzna w garniturze czyta biznesową gazetę
Jeśli potraficie opanować hiszpański używany na co dzień, jesteście w połowie drogi do opanowania hiszpańskiego używanego w biznesie. (Źródło: Unsplash)

W końcu nie możecie powiedzieć, że jesteście dwujęzyczni, jeśli nie opanowaliście zarówno języka stosowanego w życiu codziennym jak i w pracy. Musicie być w stanie mówić w obu tych kategoriach w zależności od sytuacji, w której się znajdziecie. Największą zaletą nauki hiszpańskiego w biznesie jest to, że przybliża Was o krok do dwujęzyczności!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.