Nauka hiszpańskiego ma wiele zalet. Po pierwsze, hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie pod względem liczby rodzimych użytkowników języka. Sprawia to, że jest bardzo ważny w wielu różnych dziedzinach, z których jedną z nich jest świat biznesu.

Podczas nauki hiszpańskiego biznesowego będziecie mogli uczyć się hiszpańskiego online, brać lekcje w pobliżu lub uczęszczać na korepetycje do prywatnego nauczyciela (np. korepetycje hiszpański Warszawa), na przykład po to, aby później móc pracować w kraju hiszpańskojęzycznym.

Jeśli nadal się wahacie, oto kilka powodów, które powinny pomóc Wam zdecydować, że nauka języka i lekcje hiszpańskiego są odpowiednie dla Was i Waszej kariery!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (6 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luigir
Luigir
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (8 oceny)
Barbara
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Olga
5
5 (5 oceny)
Olga
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julio alejandro
5
5 (8 oceny)
Julio alejandro
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (6 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luigir
Luigir
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (8 oceny)
Barbara
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Olga
5
5 (5 oceny)
Olga
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julio alejandro
5
5 (8 oceny)
Julio alejandro
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Korzyści płynące z nauki hiszpańskiego obejmują wiele dziedzin zawodowych

Istnieje wiele możliwości w wielu dziedzinach zawodowych dla tych, którzy mówią nawet na poziomie podstawowym lub hiszpańskim używanym podczas rozmów. Dla tych, którzy uzyskali płynność, głębokie zrozumienie języka i kultury oraz poznali rozległe słownictwo hiszpańskie, istnieją lukratywne możliwości w nauczaniu języków i tłumaczeniach.

W rzeczywistości, jeśli chcecie nauczyć się hiszpańskiego, istnieje wiele możliwości w prawie każdej dziedzinie. Jeśli nie możecie znaleźć pracy online, powinniście zacząć jej szukać w krajach hiszpańskojęzycznych i rozważyć dodanie drugiego języka obcego do swojego CV.

Turystyka

Według Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) na całym świecie jest około miliarda turystów. Oczywiście przyczyniło się to do rozwoju branży turystycznej. W rzeczywistości Hiszpania jest najpopularniejszym celem turystycznym w Europie dla osób mieszkających poza Unią Europejską. Ponadto trzy z 25 najpopularniejszych miejsc turystycznych znajdują się w krajach hiszpańskojęzycznych.

Co więcej, wydawca przewodnika, Lonely Planet, umieścił trzy hiszpańskojęzyczne miasta w swoich 10 najpopularniejszych miastach do odwiedzenia w 2018 r., a Chile znalazło się na pierwszym miejscu na liście 10 krajów, które ludzie odwiedzają więcej niż raz tego samego roku.

Popularność hiszpańskojęzycznych destynacji w turystyce oznacza, że ​​znając angielski i hiszpański będziecie w stanie sprostać wymaganiom zagranicznych turystów, którzy porozumiewają się głównie po angielsku, jednocześnie będąc w stanie współpracować z lokalnymi firmami (które są niezbędne dla branży turystycznej w każdym miejscu).

Jeśli pracujecie w turystyce, hiszpański znajduje się w grupie najważniejszych języków, używanych do komunikowania się na świecie. Znajomość kilku popularnych zwrotów i trochę wiedzy o gramatyce może dać Wam przewagę nad innymi kandydatami.

Znajomość hiszpańskiego, jak również znajomość kultury hiszpańskojęzycznej, świetnie prezentowałaby się na Waszym CV i mogłaby doprowadzić Was do znalezienia wymarzonej pracy w Hiszpanii lub Ameryce Łacińskiej. Opanowanie tego języka może także pomóc w interakcji z ludźmi z całego świata i udzielić im porad dotyczących Waszej wiedzy o kulturze hiszpańskiej lub latynoamerykańskiej, na przykład w formie korepetycji.

Jeśli chcecie przeżyć przygodę, może zamiast brać lekcje hiszpańskiego w Polsce, dlaczego by nie rozważyć zamieszkania w hiszpańskojęzycznym kraju? W ten sposób możecie poprawić wymowę i umiejętności językowe, by mówić tak dobrze jak miejscowi.

To świetny sposób, aby poprawić swój hiszpański, jednocześnie zdobywając bezcenne doświadczenie. W rzeczywistości Wasza nauka języka nigdy nie poprawi się tak szybko, jak w przypadku przeprowadzki za granicę. Wiele osób pyta; "w jakich krajach mówi się po hiszpańsku?" Cóż, macie wiele opcji do wyboru z racji tego, że jest on używany w 20 różnych krajach i jest on podstawowym językiem używanym w Ameryce Łacińskiej.

Prawo i Polityka

Prawo międzynarodowe to dziedzina, która wymaga ekspertów. Jeśli posiadacie wykształcenie prawnicze i płynnie posługujecie się hiszpańskim, dlaczego by nie wyjechać za granicę? Jak już powiedzieliśmy, jest tak wiele krajów, do których możecie się udać. Będziecie także mieli większe szanse na znalezienie pracy, ponieważ jest bardzo niewiele osób, którym udało się opanować zarówno prawo, jak i język obcy.

Oczywiście, aby znaleźć dobrą pracę, musicie też opanować pewne terminy techniczne, prawne lub polityczne w języku hiszpańskim. Nie możecie wykonywać tego rodzaju pracy, jedynie posługując się codziennym hiszpańskim.

Nie zapominajcie, że istnieje również wiele organizacji międzynarodowych poszukujących pracowników.

Ale czego oni szukają? Nienagannej znajomości języka! Rozmowy o pracę mają na celu sprawdzenie zarówno Waszego doświadczenia, jak i umiejętności językowych. Oznacza to, że przed złożeniem wniosku musicie posiadać wystarczającą znajomość hiszpańskiego zarówno codziennego, jak i technicznego.

Nauka hiszpańskiego w szkole zapewni Wam przewagę pod tym względem, ponieważ przed opuszczeniem uniwersytetu będziecie posiadali dobrą znajomość języka, dzięki czemu będziecie lepiej przygotowani do podjęcia pracy za granicą niż ktoś, kto jeszcze nie poznał tego języka tak dobrze jak Wy.

Jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki hiszpańskiego?. Na stronie Superprof po wpisaniu przykładowej frazy (np. kurs hiszpańskiego Kraków) w kilka chwil znajdziesz odpowiedniego dla siebie korepetytora.

Dziennikarstwo

Jeśli studiowaliście dziennikarstwo, nauka hiszpańskiego może być naprawdę przydatna. W rzeczywistości opanowanie języka pisanego i mówionego może pomóc Wam zostać dziennikarzem w kraju hiszpańskojęzycznym. Nauka czytania zagranicznej prasy i biegła znajomość hiszpańskiego mogą pomóc w znalezieniu pracy w mediach.

Chociaż każdy kraj hiszpańskojęzyczny ma wiele hiszpańskojęzycznych mediów, istnieje też wiele z nich, które działają również na arenie międzynarodowej.

Handel

Handel nie zna znaczenia recesji! Kupowanie, sprzedawanie, znajdowanie nowych klientów; osoby pracujące w handlu są postawieni przed wieloma wyzwaniami, a dzięki globalizacji każdego dnia biznes rozwija się coraz bardziej.

Historia hiszpańskiego sprawiła, że jest on dziś szeroko rozpowszechniony na całym świecie, a jego ciągły rozwój sprawił, że język ten stał się niezbędny dla tak wielu rekruterów.

Mężczyzna siedzący z laptopem w biurze
Hiszpański ma wiele plusów, jeśli chodzi o znalezienie pracy zarówno w Europie, jak i w Ameryce Łacińskiej. (Źródło: Unsplash)

Komunikacja jest sercem biznesu. Niezależnie od tego, czy chodzi o nawiązanie silnych więzi z klientami czy dostawcami, w tej branży musicie doskonale posługiwać się hiszpańskim. Dlaczego nie wykorzystać hiszpańskiego, aby rozwinąć się zawodowo?

Uczcie się hiszpańskiego, aby zainwestować w siebie

Po chińskim i angielskim, hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie (chociaż angielskim posługuje się mniejsza ilość native speakerów, więcej ludzi posługuje się nim jako językiem obcym). Liczby mówią same za siebie.

Nauka hiszpańskiego może być lukratywną decyzją z wielu powodów. Znajdź swój kurs hiszpańskiego online.

Mężczyzna wkładający portfel za marynarkę
Znajomość hiszpańskiego może pomóc Wam w zarobieniu większej sumy pieniędzy. (Źródło: Unsplash)

Atrakcyjny rynek nieruchomości

Jeśli zamierzacie kupić dom wakacyjny, Hiszpania jest świetnym wyborem na zakup nieruchomości.

W Ameryce Łacińskiej jest również wiele krajów, w których można dokonać wielu opłacalnych inwestycji. Niezależnie od tego, czy interesuje Was Argentyna, Meksyk czy Kolumbia, warto spojrzeć co oferuje ich rynek mieszkaniowy.

Znajomość hiszpańskiego może pomóc w wygodnej komunikacji na każdym etapie zakupu nieruchomości, a także może pomóc w znalezieniu odpowiedniego lokum.

Profesjonalne możliwości

Istnieje wiele powodów i zalet, dla których warto uczyć się hiszpańskiego, a jednym z nich jest ogromna ilość możliwości biznesowych dla osób mówiących po hiszpańsku.

Istnieją również tysiące firm z oddziałami w krajach hiszpańskojęzycznych oraz tak wiele popularnych miejsc turystycznych w krajach hiszpańskojęzycznych i nie mówimy tu tylko o Hiszpanii.

Rosnące społeczności hiszpańskojęzyczne na całym świecie stwarzają możliwości dla tych, którzy posługują się tym językiem.

Jeśli chcecie znaleźć pracę, podczas której będziecie się posługiwać językiem hiszpańskim, musicie poznać bardziej zaawansowane słownictwo niż to, którego uczycie się jako początkujący. Musicie także dobrze zrozumieć słownictwo techniczne związane z dziedziną, w której chcecie pracować.

Rynki wschodzące w Ameryce Łacińskiej

Jeśli nadal zastanawiacie się, „po co uczyć się hiszpańskiego?”, to imponujący wzrost gospodarczy w Ameryce Łacińskiej powinien Was do tego przekonać. Ten wzrost gospodarczy w Ameryce Południowej sprawił, że hiszpański jest językiem, którego warto się nauczyć.

Hiszpański jest językiem ojczystym w prawie każdym kraju Ameryki Południowej i Środkowej. Jeśli uczysz się hiszpańskiego to odpowiedni moment, żeby pomyśleć o pracy za granicą.

Otwarte białe drzwi przez które pada światło
Rozwój Ameryki Łacińskiej pozwolił na wzrost możliwości zawodowych. (Źródło: Unsplash)

Rynki wschodzące, takie jak Meksyk, Chile i Argentyna znacznie wyróżniają się na tle innych. Podobnie kraje takie jak Peru i Kolumbia zaczynają się rozwijać i zaczynają posiadać interesujące możliwości gospodarcze. Tańsza siła robocza i bogactwo surowców sprawiają, że Ameryka Łacińska jest bardzo popularna w biznesie.

Poprawa produkcji i eksportu doprowadziła do zmian gospodarczych, a biznesy na kontynencie rozwinęły się na skalę międzynarodową.

Ta niesamowita zmiana gospodarcza sprawiła, że osoby znające hiszpański mają obecnie tysiące możliwości zawodowych.

Hiszpański posiada wielu native speakerów, ale niewielu obcojęzycznych

Prawda jest taka, że w Polsce niewiele osób posługuje się innymi językami obcymi niż angielski. Istnieje ryzyko, że osoby te nie osiągną sukcesu na światowych rynkach z powodu braku specjalistów mówiących innymi językami.

Czarnowłosa dziewczynka pisząca na kartce w ławce w szkole
Czasami nauka języka hiszpańskiego w szkole może okazać się niewystarczająca. (Źródło: Unsplash)

Ten problem jest spotęgowany ze względu na rosnące zapotrzebowanie znajomości języków obcych. Ponieważ zajęcia są często przepełnione, trudno się dziwić, że niektórym tak naprawdę nie udaje się nauczyć języka obcego.

Ponadto pisanie jest często niewłaściwie faworyzowane nad mówieniem. Zajęcia często koncentrują się na gramatyce i literaturze zamiast na używaniu języka. Innymi słowy, jest zbyt akademicki. Wreszcie, zwykle większy nacisk kładzie się na inne zajęcia, takie jak polski czy matematyka.

Jeśli chcecie osiągnąć dobry poziom języka obcego, nie możecie polegać wyłącznie na tym, czego nauczyliście się w szkole. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie metody nauki hiszpańskiego mają swoje zalety, więc znalezienie takiej, która będzie dla Was odpowiednia i będzie stanowić uzupełnienie tego, czego uczycie się w szkole, nie powinno być takie trudne.

Angielski i hiszpański: zabójcza kombinacja

Chociaż sam angielski nie wystarczy, aby wyróżnić się wśród innych kandydatów, połączenie go z hiszpańskim naprawdę będzie pomocne.

Hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie, językiem urzędowym w 20 krajach, a osoby hiszpańskojęzyczne stanowią 6% świata.

Chociaż zarówno chiński jak i arabski są także dobrym wyborem, ich nauka może okazać się znacznie trudniejsza.

Niezależnie od tego, czy zamierzacie uczyć się hiszpańskiego biznesowego czy codziennego, wciąż możecie skorzystać z samouczków online. Jeśli chcecie po prostu nauczyć się nowego języka, język hiszpański jest jedną z najlepszych opcji.

Oznacza to również, że możecie udać się na staż do pięknych zagranicznych miast, takich jak Madryt czy Barcelona ​​i całkowicie zanurzyć się w kulturze i historii wielu krajów hiszpańskojęzycznych. Jako osoba mówiąca zarówno po angielsku, jak i po hiszpańsku, będziecie mieć wiele możliwości zawodowych dzięki którym łatwiej znajdziecie pracę. Dodatkowo, znajomość tego języka znacznie ułatwi Wam komunikowanie się z mieszkańcami danego kraju, dzięki czemu łatwiej Wam będzie znaleźć przyjaciół.

Niezależnie od tego, czy jesteście inżynierami, technikami czy biznesmenami, osoby hiszpańskojęzyczne mają przed sobą wiele możliwości. Dzięki opanowaniu dwóch najpopularniejszych języków świata Wasze CV nie pozostanie niezauważone, gdy trafi na biurko rekrutera.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.