Wiele osób w dzisiejszych czasach odczuwa potrzebę nauki języka obcego, wśród których hiszpański jest drugim najczęściej nauczanym językiem obcym na świecie zaraz po angielskim.

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie „po co uczyć się hiszpańskiego”, a dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele różnych sposobów nauki tego języka. Zaletą jest to, że przy odrobinie praktyki każdy może nauczyć się języka obcego. Jest to świetne wykorzystanie czasu i zapewnia cenny zestaw umiejętności, które mogą znacznie wzbogacić życie towarzyskie i zawodowe każdej osoby.

Powody, dla których warto uczyć się hiszpańskiego

Jeśli planujecie wziąć udział w programie wymiany językowej, przed wyjazdem powinniście przynajmniej poznać podstawy hiszpańskiego. W internecie dostępnych jest wiele materiałów i chociaż trudno jest osiągnąć biegłość poprzez naukę hiszpańskiego online, pomoże to Wam dostać się na Wasz wymarzony uniwersytet, a także znacznie ułatwi studiowanie hiszpańskiego.

Jeśli planujecie odbyć staż w innym kraju, znajomość języka pomoże Wam bezpośrednio szukać pracy, bez konieczności przechodzenia przez osoby trzecie, a także zapewni Wam dojście do etapu rozmowy kwalifikacyjnej.

Pracodawcy są również bardziej zainteresowani kandydatami którzy potrafią posługiwać się językami obcymi, ponieważ coraz więcej korporacji prowadzi się biznesy z klientami międzynarodowymi. Nauka hiszpańskiego w biznesie może pomóc Wam wejść na rynki Ameryki Łacińskiej, która jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów na świecie. Nawet sama znajomość podstaw hiszpańskiego może sprawić, że dana firma latynoamerykańska będzie o wiele bardziej zainteresowana Waszym CV niż kandydata, który nie zna tego języka.

Możecie lepiej wykorzystać czas na wakacjach, jeśli posługujecie się hiszpańskim w kraju hiszpańskojęzycznym. Znajomość hiszpańskiego zapewni Wam komunikację z mieszkańcami 20 różnych krajów w Europie, Afryce i Ameryce Łacińskiej, w których mówi się tym językiem oraz pozwoli Wam dowiedzieć się więcej o ich kulturze.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego online

Istnieje wiele korzyści z nauki hiszpańskiego. Niezależnie od tego, czy chcecie uczyć się hiszpańskiego na uniwersytecie, odwiedzić Gwatemalę czy mieszkać w Kolumbii, prawdopodobnie na pewnym etapie nauczycie się tego języka.

Zajęcia stacjonarne to najbardziej tradycyjny sposób nauki hiszpańskiego. (Źródło: Unsplash)

Dzięki Internetowi mamy teraz swobodny dostęp do tysięcy stron internetowych i zasobów edukacyjnych, w tym filmików, podcastów, książek i muzyki. Uczniowie mogą także uczyć się samodzielnie, pobierając lekcje u korepetytora (np. korepetycje hiszpański Warszawa).

Oto kilka linków, które mogą pomóc:

Na YouTube powinniście sprawdzić kanał Elisa Peña, jeśli chcesz uczyć się hiszpańskiego podczas zabawy. To także dobry sposób, aby nauczyć się hiszpańskiego przed wyjazdem na wakacje.

YouTube to także świetna aplikacja do słuchania hiszpańskich piosenek con letras (ze słowami) i oglądanie filmów z napisami. Zalecamy oglądanie filmów z hiszpańskimi napisami, hiszpańskich filmów z hiszpańskimi napisami a na koniec hiszpańskich filmów bez żadnych napisów.

Jednak nie wszystkie materiały do nauki online, mogą pomóc Wam poprawić znajomość hiszpańskiego w zakresie rozumienia.

Możecie uczyć się słownictwa, reguł gramatycznych, oglądać filmy, ale wciąż mieć problemy z mówieniem. To prawie tak, jakby osoba miała wszystkie składniki, ale nie posiadała przepisu.

Jeśli chcecie jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na nauce, powinniście znaleźć równowagę między wszystkimi umiejętnościami językowymi.

Uczeń, który tylko uczy się teorii, będzie pamiętał tylko najczęściej używane terminy.

Dlatego jeśli chcecie się doskonalić, powinniście używać wszystkich tych zasobów wraz z uczestniczeniem na zajęcia hiszpańskiego. Nauka hiszpańskiego w szkole jest bardzo polecana z tego powodu, że pozwoli Wam wyprzedzić konkurencję, jeśli chodzi o umiejętności językowe potrzebne, aby dostać się na Wasz wymarzony uniwersytet oraz znaleźć dobrze płatną i ciekawą pracę. Więc starajcie się wykorzystywać te materiały od najmłodszych lat, aby później być w stanie zobaczyć owoce swojej pracy.

Prywatne czy grupowe lekcje hiszpańskiego?

Uczestniczenie w zajęciach grupowych może okazać się ciekawe, ale może okazać się o wiele mniej skuteczne, niż uczęszczanie na prywatne zajęcia z korepetytorem.

Niebieski długopis w ręce, kartki i kawa
Podczas samodzielnej nauki często trudno jest zachować motywację. (Źródło: Unsplash)

Istnieją również sposoby uzyskania „bezpłatnych” lekcji. Na przykład, możecie chodzić do kogoś na korepetycje hiszpański i później udzielać korepetycji tej samej osobie. Może to być swego rodzaju wymiana językowa z native speakerem, który chciałby na przykład uczyć się polskiego.

Możecie znaleźć partnera językowego przez stronę internetową mylanguageexchange.com.

Taka wymiana na pewno okaże się bardzo dobrym ćwiczeniem, jednak taka osoba prawdopodobnie nie przygotuje lekcji ani nie będzie miał takiego samego podejścia pedagogicznego jak certyfikowany nauczyciel.

Takie osoby mogą nie być w stanie skutecznie wyjaśniać różnicy między por (powód) i para (cel) komuś, kto nie wie dlaczego używa się określonego czasu gramatycznego w danych sytuacjach. Zwykle ludzie uczą się języka ojczystego, naśladując innych, a nie studiując reguły gramatyczne.

Lekcje prywatne z korepetytorem mogą okazać się skuteczne

Nauczyciel jest po to, aby uczyć i dostosowywać swoje metody do potrzeb i stylu uczenia się ucznia. W końcu istnieje wiele różnych sposobów uczenia się.

Jeśli uczeń uczęszcza na korepetycje w celu zdania testu, prawdopodobnie bardziej skupi się na pisaniu niż na ćwiczeniach konwersacyjnych. Natomiast uczeń przygotowujący się do rozmowy kwalifikacyjnej lub chcący nauczyć się hiszpańskiego w celu znalezienia pracy za granicą, będzie potrzebować przestudiowania słownictwa branżowego i ćwiczenia odpowiadania na pytania kwalifikacyjne.

Natomiast studenci, którzy chcą podróżować do krajów hiszpańskojęzycznych, będą ćwiczyć hiszpański używany podczas codziennej rozmowy. W takim przypadku korepetytor może pomóc uczniowi na zajęciach, jak i poza nimi, a także ułożyć dla nich plan nauki, by pomóc im uczyć się w sposób, który najbardziej im odpowiada.

Niektórzy uczniowie uczą się wzrokowo, podczas gdy inni uczą się słuchowo lub kinestetycznie. Dobry nauczyciel będzie w stanie zebrać odpowiednie zasoby dla każdego ucznia niezależnie od rodzaju jego pamięci:

  • Wizualnie: listy słówek, zasady gramatyczne, materiały do ​​czytania, filmy itp.
  • Słuchowo: listy słownictwa audio, reguły gramatyczne, podcasty, filmy itp.
  • Kinestetycznie: przepisywanie list słówek, wykonywanie ćwiczeń gramatycznych, pisanie itp.

Korepetytorzy hiszpańskiego powinni dostosowywać się do potrzeb ucznia

Podczas kursów hiszpańskiego korepetytor (np. kurs hiszpańskiego online) może pomóc Wam wyrazić siebie, poprawiać błędy, wymowę, podawać potrzebne słownictwo i gramatykę. Mogą również zasugerować działania, które pomogą Wam poprawić umiejętności, na których Wam zależy. Możecie na przykład czytać więcej tekstów, przygotować prezentację lub ćwiczyć słownictwo poprzez pisanie wypracowań.

Psychologiczny aspekt nauki języka hiszpańskiego

Nauka języka obcego ma również swoje psychologiczne aspekty. Często myślimy o językach jako o czerni lub bieli; albo potrafimy się nim posługiwać, albo nie. Myślenie w ten sposób sprawiło, że nauka języka w szkołach i cały proces uczenia się stały się mniej przyjemne.

Nauczyciele często nauczają około 30 dzieci i muszą zaplanować program, który będzie odpowiedni dla każdego z nich. Może to być jeszcze trudniejsze, gdy uczniowie nawet nie chcą się uczyć. Po 5 lub 10 latach nauki uczniowie opuszczają szkołę, nawet nie będąc w stanie przeprowadzić rozmowy w danym języku.

Nauczyciel może pomóc uczniowi przezwyciężyć ten problem, pomagając mu zrozumieć swoje błędy.

Najważniejszą rzeczą podczas rozmawiania w języku obcym jest zadbanie o to, by mówić zrozumiale oraz to, aby zrozumieć mówcę.

Jak możecie nauczyć się mówić po hiszpańsku?

Hiszpański jest szeroko rozpowszechniony ze względu na swoją historię, dlatego jest używany w wielu miejscach na całym świecie. Ale jak możecie się go nauczyć?

Najczęściej proces ten może wydawać się długi, nudny i trudny. Często wyobrażamy sobie tę naukę jako czas poświęcony na wykonywaniu nudnych ćwiczeń gramatycznych w szkole.

Słownictwo i gramatyka to tylko część nauki języka. Ćwiczenie, mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie to umiejętności, które również musicie opanować. Naturalną rzeczą jest to, że jeśli nie będziecie używać danego słownictwa, to o nim zapomnicie.

Mexico City
Podróżowanie po krajach hiszpańskojęzycznych to świetny sposób na doskonalenie znajomości hiszpańskiego. (Źródło: Unsplash)

Wystarczy nauczyć się 500 słów, aby zacząć mówić w danym języku. Jednak oczywiście zależy to od tego, jakich 500 słów się nauczysz i w jakim stopniu są one przydatne. Powinniście notować 10 przydatnych słów dziennie i regularnie je powtarzać, aż będziecie je mieć w małym paluszku.

Dla wielu ludzi nauka języka oznacza poświęcenie jej wielu godzin swojego czasu wolnego. Jeśli jednak podejdziecie do tego z głową, będziecie w stanie skutecznie zminimalizować czas nauki, zachowując te same efekty. Zamiast oglądać filmy z lektorem, czemu by nie obejrzeć hiszpańskiego filmu z napisami lub polskiego filmu z hiszpańskimi napisami (jeśli to możliwe)?

Ponadto, w drodze do pracy, możecie włączyć kubańską muzykę i ćwiczyć teksty piosenek kilka razy w tygodniu.

Na rozpoczęcie mówienia w języku hiszpańskim powinny wystarczyć 2 miesiące (20 minut ćwiczeń dziennie i uczęszczanie na prywatne lekcje 2 godziny tygodniowo).

Pamiętajcie, że istnieje mnóstwo powodów, aby uczyć się hiszpańskiego. Dlatego najważniejszym pytaniem nie jest to czy powinniście się uczyć hiszpańskiego czy nie, ale o to, jak powinniście się go uczyć.

Jakie są zalety nauki hiszpańskiego z native speakerem?

O wiele bardziej sensowne będzie uczęszczanie na prywatne lekcje do nauczyciela, który jest native speakerem, nawet jeśli nie będzie on/ona mówił/a po polsku.

W samouczku online, w którym zarówno uczeń, jak i nauczyciel są rodzimymi użytkownikami tego samego języka, rozmowa wydaje się być nieco sztuczna i nieprawdziwa.

Museu Nacional d'Art de Catalunya, Barcelona
Jeśli dobrze dogadujecie się ze swoimi korepetytorami, możecie nawet wyruszyć się na wycieczkę do miejsca, w którym mieszkają. (Źródło: Unsplash)

Z nauczycielami, którzy są native speakerami mówienie po hiszpańsku już nie będzie wydawać się głupie, a co więcej, będziecie mogli dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o ich kulturze. Jeśli uczeń zna już podstawy, może zażądać, aby nauczyciel mówił do niego wyłącznie po hiszpańsku.

Rozmawianie z nauczycielem pochodzącym z innej kultury przygotuje Was do rozmów z mieszkańcami krajów hiszpańskojęzycznych. Możecie w ten sposób dowiedzieć się więcej o innej kulturze, uzyskać rekomendacje dotyczące muzyki i filmów, a także dowiedzieć się więcej o historii i społeczeństwie danego kraju.

A jeśli zastanawiacie się, w jakich krajach mówi się po hiszpańsku, to jedynym problemem będzie wybranie jednego z wielu wspaniałych miejsc, do którego zdecydujecie się wybrać.

Możecie także nauczyć się hiszpańskiego, w celu rozwinięcia Waszej kariery. Zajęcia online to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie czasu. Dodatkowo, takie zajęcia są bardziej opłacalne, ponieważ można znaleźć korepetytorów z krajów, w których koszty utrzymania są niższe, a zatem ich stawki także.

Ogólnie rzecz biorąc, lekcje online są często dostępne przez Skype, a działania i treści są udostępniane za pomocą Dokumentów Google. Dzięki temu uczeń i prowadzący mogą jednocześnie czytać i pisać na dowolnym dokumencie, a także kopiować treści z ćwiczeń bezpośrednio do dokumentów, co zaoszczędza dużo czasu.

Co więcej, nauczyciel jest w stanie natychmiast zobaczyć każdy błąd popełniony przez ucznia i go poprawić, co pozwala uczniowi skupić się na ważnych rzeczach, takich jak rozmowa.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.