Czy wiesz, że hiszpańskiego, jako języka ojczystego, używa około 440 milionów ludzi na całym świecie? To sprawia, że jest to drugi najczęściej używany język pod względem liczby rodzimych użytkowników, zaraz po chińskim mandaryńskim.

Oznacza to, że wiele czasu i wysiłku poświęca się nauce tego języka na całym świecie, nie tylko ze względu na możliwości, jakie otwiera on ze względu na ogromną liczbę native speakerów, ale także dlatego, że ONZ używa hiszpańskiego jako jednego z 6 języków urzędowych. Inne organizacje międzynarodowe, takie jak Unia Europejska, Interpol i Światowa Organizacja Handlu, również używają hiszpańskiego w celach oficjalnych.

To sprawia, że jest to jeden z głównych języków nauczanych w klasach w krajach na całym świecie, obok innych języków europejskich, takich jak francuski i niemiecki. A jeśli chodzi o naukę języków, ludzie chcą wiedzieć, ile czasu zajmie im osiągnięcie płynności i jaki jest najskuteczniejszy sposób szybkiej nauki języka obcego.

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, aby szybko nauczyć się biegle posługiwać się hiszpańskim. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych sposobów na szybką naukę hiszpańskiego, a także niektórym rzeczom, które musisz wiedzieć, na przykład motywacjom zawodowym.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (6 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julio alejandro
5
5 (9 oceny)
Julio alejandro
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (6 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luigir
Luigir
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daniela
5
5 (7 oceny)
Daniela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (8 oceny)
Barbara
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (6 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julio alejandro
5
5 (9 oceny)
Julio alejandro
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (6 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luigir
Luigir
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daniela
5
5 (7 oceny)
Daniela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (8 oceny)
Barbara
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak osiągnąć biegłość w języku hiszpańskim: zacznij od wczesnego wieku w szkole

Nauka każdego nowego języka będzie dużo bardziej efektywna, jeśli zaczniesz na wczesnym etapie życia. Nie tylko osiągniesz płynny poziom znacznie wcześniej, ale jeśli zaczniesz w dość młodym wieku, możesz nawet posługiwać się nim niczym native speaker.

Właśnie dlatego nauka języków staje się coraz ważniejsza w szkołach na całym świecie. W zależności od tego, gdzie mieszkasz na świecie i programu nauczania stosowanego przez twoje szkoły, uczeń może rozpocząć kursy Español od 6 roku życia w szkole i kontynuować naukę aż do uniwersytetu i nie tylko.

Grupa uczniów przy ławkach na lekcji w klasie.
Nauka hiszpańskiego w szkole może być twoją drogą do Hiszpanii. | źródło: Pixabay - Ulisses Pastrana

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, program nauczania dostarczony przez nauczycieli hiszpańskiego w szkole zostanie dostosowany do uczniów. Oznacza to, że uczeń nie będzie uczył się hiszpańskiej gramatyki ani hiszpańskich słów, które przekraczają jego poziom. Zanim przejdą do sedna przedmiotu, uczniowie poznają podstawy języka i kultury, aby rozbudzić swoją ciekawość.

Zaczną jako początkujący uczniowie języka hiszpańskiego, ucząc się podstawowych aspektów lingwistycznych, takich jak:

 • Alfabet i jego hiszpańska wymowa,
 • Mówienie o podstawowych danych osobowych (imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania itp.),
 • Liczby w języku hiszpańskim,
 • Budowa podstawowych zdań hiszpańskich,
 • Językoznawstwo hiszpańskie i jego kultura poprzez łatwe lekcje hiszpańskiego.

Każdy uczy się nowych języków w taki właśnie sposób. Powyższe wiadomości wyposażają ucznia w podstawowe narzędzia, które potrzebne są do przeprowadzenia podstawowej rozmowy. Jednak podobnie jak w przypadku uczenia się każdej nowej umiejętności, im więcej ćwiczysz, tym szybciej będziesz robił postępy. Dlatego nauka mówienia po hiszpańsku w szkole to tylko część układanki.

Każdy, kto uczy się drugiego języka, powinien również wykorzystać każdą możliwą okazję do ćwiczenia poza swoimi kursami językowymi. Na przykład, jednym ze sposobów na uzupełnienie tego, nad czym pracujesz ze swoim nauczycielem hiszpańskiego, jest dodatkowa nauka Español online.

Istnieje wiele dobrych stron internetowych, które są przeznaczone dla młodszych uczniów, aby rozszerzyć ich doświadczenie edukacyjne. Co więcej możesz znaleźć nauczyciela, który poprowadzi zajęcia na miejscu, wpisując np. hiszpański Kraków w wyszukiwarkę Superprof.

Naucz się języka poprzez lekcje hiszpańskiego

Nie tylko w szkole można znaleźć lekcje hiszpańskiego. Możesz również uczyć się hiszpańskiego z nauczycielem w swojej okolicy lub w szkole językowej w mieście, w którym mieszkasz.

Specjalistyczne zajęcia z języków obcych

Jeśli interesuje cię hiszpański kurs w Warszawie (lub gdziekolwiek indziej!) w Internecie znajdziesz wiele wyspecjalizowanych witryn i prywatnych organizacji oferujących swoje usługi, aby ułatwić ci naukę iberyjskiego.

Takie witryny można łatwo znaleźć w sieci za pomocą następujących wyszukiwań Google:

 • „Darmowy kurs hiszpańskiego”,
 • „Łatwy hiszpański”,
 • „Naucz się mówić po hiszpańsku”,
 • „Bezpłatny hiszpański”,
 • „Naucz się mówić po hiszpańsku szybko”…

Bezpłatne lub dostępne za niewielką opłatą abonamentową witryny edukacyjne są dopasowane do wszystkich, niezależnie od poziomu lub umiejętności uczniów.

Naturalnie możesz nauczyć się języka Cervantesa za darmo!

Dla początkujących kursy zawierające zabawne i edukacyjne ćwiczenia pozwolą ci nauczyć się podstaw iberyjskiego.

Dla tych, którzy chcą wzbogacić swoją znajomość hiszpańskiego, oferują gramatykę, testy, a nawet eseje.

Znajdź kurs hiszpańskiego online, możesz zacząć od:

 • Rosettastone.com,
 • duolingo.com.

Aplikacje na smartfony z lekcjami hiszpańskiego

Hiszpański korepetycje można znaleźć również na smartfonach. Dlatego dzisiaj Apple Store i Google Play są pełne aplikacji do nauki języka hiszpańskiego.

Bardzo łatwo jest powtórzyć swoje hiszpańskie słownictwo i gramatykę bezpośrednio z telefonu lub tabletu, siedząc wygodnie na kanapie.

Dziewczyna na ławce z telefonem w ręku.
Na drodze do płynnej znajomości hiszpańskiego możesz korzystać z ćwiczeń w aplikacjach na smartfonie! | źródło: Pixabay - Candid_Shots

Te zabawne aplikacje do nauki języków często przybierają formę testów, nagrań głosowych, gier, quizów, kursów itp.

Hiszpańskie aplikacje na smartfony obejmują:

 • Babbel,
 • Memrise,
 • Busuu.

Często są one bezpłatne lub niedrogie i pozwalają na korzystanie z lekcji języka hiszpańskiego wszędzie. Dzięki temu nie będziesz już musiał bezczynnie tracić czasu podczas dojazdu do pracy lub w trakcie czekania na wizytę u dentysty; wyjmij telefon i poćwicz hiszpański dla zabicia czasu!

Naucz się mówić po hiszpańsku z Superprof

Superprof daje ci możliwość znalezienia korepetytora hiszpańskiego w twojej okolicy, aby szybko i łatwo robić postępy w dążeniu do podboju iberyjskiego.

To jedna z najlepszych metod nauki hiszpańskiego!

W przeciwieństwie do witryn internetowych i aplikacji, rozmowa z prywatnym nauczycielem oznacza, że ktoś towarzyszy ci w nauce.

Na Superprof możesz znaleźć nauczycieli, studentów, a nawet native speakerów języka hiszpańskiego.

W harmonogramie często pojawiają się następujące rzeczy:

 • Nauka hiszpańskiego słownictwa na pamięć,
 • Hiszpańska pisownia, gramatyka i koniugacja,
 • Czasowniki nieregularne,
 • Dialog,
 • Tłumaczenie hiszpańskie.

Ale wspaniałą rzeczą w znalezieniu korepetytora na Superprof jest to, że nauczyciel dostosuje swoje zajęcia do twoich potrzeb. Jeśli chcesz nauczyć się konwersacji w języku hiszpańskim, możesz skupić się na mówieniu. Jeśli chcesz dobrze zrozumieć czasy, możesz skupić się na nich.

Co więcej, pierwsze zajęcia są bardzo często bezpłatne, co oznacza, że możesz zdecydować, czy nauczyciel jest odpowiedni dla ciebie, zanim zdecydujesz się na więcej zajęć!

Nauka hiszpańskiego z prywatnym korepetytorem oznacza, że nauka języka spoczywa w dużej mierze w twoich rękach, dlatego możesz uczyć się intensywniej, jeśli chcesz. W ten sposób będziesz w stanie opanować Español szybciej niż w przypadku jednej lekcji w tygodniu, ale pamiętaj, że będziesz potrzebować dużo determinacji i motywacji do dalszego rozwoju.

Jak długo trwa nauka hiszpańskiego: niedługo, jeśli przeprowadzisz się do hiszpańskojęzycznego kraju

Czy jest coś lepszego niż imersja w hiszpańskiej kulturze, aby nauczyć się mówić w tym języku?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na pytane jak długo trwa nauka hiszpańskiego, ale ekscytująca wycieczka do hiszpańskojęzycznego kraju to zdecydowanie najlepsza opcja, aby zrobić to tak szybko, jak to możliwe. Wycieczka do Hiszpanii to świetny sposób, aby nauczyć się mówić po hiszpańsku, ale nie jesteś ograniczony tylko do tego iberyjskiego królestwa.

Do wyboru jest 20 niezależnych krajów hiszpańskojęzycznych, a każdy oferuje wyjątkowe doświadczenie i unikalną kulturę, które z pewnością cię zachwycą.

Oczywiście przed wyjazdem radzimy poznać podstawy języka i trochę hiszpańskiego słownictwa, które przyda się do rozpoczęcia nowej przygody.

Dwujęzyczni Hiszpanie powiedzą ci, że nie ma lepszego sposobu na naukę hiszpańskiego niż życie w iberyjskim kraju i zanurzenie się w kulturze.

Zamieszkanie w hiszpańskim Madrycie, na przykład, pozwoli ci (poprzez pracę i życie codzienne) na osiągnięcie postępów w piorunującym tempie, będąc całkowicie otoczonym nowym środowiskiem językowym.

Zamek w Madrycie.
Jak płynnie mówić po hiszpańsku? Przenieś się do Madrytu! | źródło: Pixabay - caslopsan

Przed wyjazdem możesz też kupić książki do nauki hiszpańskiego. Te hiszpańskie książki pozwolą ci opanować podstawy języka. Często towarzyszą im płyty CD dla szybszej nauki. Inna opcja to hiszpański korepetycje, które niesamowicie przyspieszą proces nauki.

Nauka języka hiszpańskiego, w celach zawodowych

Dziś w świecie biznesu angielski nadal jest głównym językiem obcym istotnym dla każdej branży. Jednak specjaliści zaczynają również podkreślać znaczenie języków obcych, takich jak hiszpański, mandaryński i rosyjski.

Iberyjski, podobnie jak angielski, jest przystępny w nauce. Jednak nie można tego samego powiedzieć o chińskim i rosyjskim, które będą wymagały znacznie więcej pracy, zanim uczeń języka znajdzie się na poziomie biegłym.

Bycie osobą dwujęzyczną w Hiszpanii oznacza, że możesz zajmować ważne stanowiska w największych międzynarodowych firmach, zwłaszcza w firmach, które działają w Ameryce Łacińskiej, która jest rozwijającym się rynkiem lub mają z nią do czynienia.

Znajomość języka hiszpańskiego otworzy wiele możliwości dla ciebie i twojej kariery zawodowej.

W rzeczywistości hiszpański to język numer jeden na przyszłość ze względu na jego powszechne stosowanie i rozwój gospodarek Ameryki Łacińskiej. Oznacza to, że w ciągu najbliższych kilku lat będzie duże zapotrzebowanie na osoby, które mówią zarówno po hiszpańsku, jak i po angielsku, szczególnie w firmach prowadzących handel zagraniczny lub prowadzących działalność za granicą.

Trzymaj się tego, aby zobaczyć pełne korzyści

Oprócz nauki w klasie istnieje wiele narzędzi dostępnych dla dzieci i dorosłych, aby pogłębić swoją wiedzę i słownictwo w celu nauczenia się języka Pabla Picassa.

Jak trudno jest opanować hiszpański?

Cóż, wymaga to trochę pracy i może okazać się trudnym wyczynem w niektórych przypadkach, ale łatwiej nauczyć się hiszpańskiego niż rosyjskiego. Przynajmniej nie będziesz musiał uczyć się całego nowego alfabetu. Nie jest to też chiński, co byłoby jeszcze trudniejsze.

Jeśli myślisz, że nauka hiszpańskiego na korepetycjach lub zajęciach będzie trudna, dlaczego nie dołączyć do hiszpańskiego klubu filmowego lub klubu książki? Oglądanie hiszpańskiego filmu w oryginalne z polskimi napisami może otworzyć zupełnie nowe możliwości językowe!

To tylko pomysł, ale może być niezwykle ciekawy! Zwłaszcza jeśli w klubie poznasz nowych przyjaciół, którzy pomogą ci szybciej nauczyć się hiszpańskiego. Kluczem do każdej przyjaźni jest komunikacja, a komunikowanie się z pewnością mogłoby nauczyć cię nowych słówek i pomóc ci stać się w pełni dwujęzycznym!

Co więcej, podobieństwo hiszpańskiego i innych języków romańskich, takich jak francuski oznacza, że łatwiej będzie ci opanować kolejne języki obce z tej rodziny, jeśli zdecydujesz się rozszerzyć swój repertuar lingwistyczny.

Kiedy już opanujesz język, nic cię nie powstrzyma! Nie spiesz się i przećwicz wyrażenia, które są ważne dla twojego postępu w nauce.

Niewiele ci brakuje!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (2 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.