Istnieje wiele rzeczy, które trzeba wiedzieć, aby biegle posługiwać się hiszpańskim, ale czy wiesz, że z powodzeniem można nauczyć się hiszpańskiego online?

To opcja różniąca się od kursu hiszpańskiego w miejscowej szkole językowej. Uczęszczanie na lekcje hiszpańskiego w takiej placówce ma ogromne zalety. Jako początkujący masz pod ręką nauczyciela, który wprowadzi cię w podstawy i odpowie na twoje pytania.

Mimo, że szkoła językowa w twoim mieście oferuje różne rodzaje zajęć, jeśli wybierzesz ogólnodostępny hiszpański kurs, edukacja będzie bardziej rygorystyczna, a zatem często mniej elastyczna niż nauka tego nowego języka online. Spora część dzieci, młodzieży i dorosłych doceni możliwości, jakie dają internetowe nauki przyswajania języka obcego.

Dotyczy to każdego języka obcego, którego chcesz się nauczyć, nie tylko hiszpańskiego. Jeśli więc chcesz uczyć się portugalskiego, chińskiego, arabskiego lub rosyjskiego, poznaj możliwości nauki języka online!

W erze technologii cyfrowej, w której obecnie żyjemy, życie bez smartfona, tabletu czy komputera stało się prawie niemożliwe!

Możesz teraz kupować artykuły spożywcze z laptopa, zamawiać ulubione sushi z iPhone'a, a nawet ubiegać się o rejestrację samochodu bez wstawania z wygodnej kanapy.

Dlaczego więc nie skorzystać z rozwoju technologicznego i pobierać lekcje hiszpańskiego online?

Internet jest pełen witryn i aplikacji, które są bardzo przydatne dla każdego nowego ucznia, szukającego nowoczesnych metod nauki i opanowania Español.

I chociaż odpowiedź na pytanie: ile czasu zajmuje nauka hiszpańskiego jest niejednoznaczna ze względu na listę różnych czynników, które wpływają na zdolność poszczególnych osób do nauki języka obcego, niektóre strony internetowe i aplikacje na smartfony pomagają ludziom szybko rozwijać znajomość języka iberyjskiego. Jeśli chodzi o czas nauki, zdecydowanie zależy on od ilości minut, które dziennie poświęczisz na utrwalanie materiału.

Dostosowane do wszystkich poziomów, od nowicjuszy po średnio zaawansowanych mówców, aż po mistrzów i dostępne dla wszystkich budżetów, narzędzia dla nauki języków online są coraz lepsze.

Superprof przyjrzał się różnym dostępnym narzędziom online, które pozwolą ci mówić po hiszpańsku. ¡Olé!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (6 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julio alejandro
5
5 (9 oceny)
Julio alejandro
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (6 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luigir
Luigir
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daniela
5
5 (7 oceny)
Daniela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (8 oceny)
Barbara
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (6 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julio alejandro
5
5 (9 oceny)
Julio alejandro
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (6 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paulina
5
5 (2 oceny)
Paulina
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luigir
Luigir
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Daniela
5
5 (7 oceny)
Daniela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (8 oceny)
Barbara
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Nauka hiszpańskiego przez Internet: rzeczywistość

Przede wszystkim korzystanie z nowych technologii w procesie uczenia się jest prawdziwym atutem ułatwiającym naukę z dowolnego przedmiotu lub dyscypliny, ale szczególnie w przypadku nauki języka obcego.

Szybkie przyswojenie języka może być zabawne. Czy jest lepszy sposób na lekcje hiszpańskiego niż korzystanie z dostępnych dla większości ludzi narzędzi zawierających gry?

Wróćmy jednak do sedna sprawy: czy naprawdę można nauczyć się mówić po hiszpańsku online?

Dziewczyna na czarno-czerwonej kanapie z laptopem na kolanach.
Skorzystaj z nowych technologii, aby poprawić swój hiszpański! | źródło: Unsplash - Fausto Sandoval

Można tutaj zadać sobie pytanie, czy naprawdę możemy osiągnąć postęp w języku hiszpańskim lub w jakimkolwiek innym przedmiocie poza salą lekcyjną bez pomocy prywatnego nauczyciela?

Dzięki technologii tak, ale uwaga!

Mówienie po hiszpańsku nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli twoim celem jest osiągnięcie płynności. Będziesz musiał poświęcić się dogłębnej nauce języka, aby w pełni zrozumieć złożone różnice pod względem aspektów, takich jak czasy, rola trybu łączącego i koniugacje czasowników różniące się od polskiego.

Dlatego radzimy uważać na krzykliwe oferty promocyjne obiecywane przez niektóre witryny. Nawet przy największej determinacji, nauka języka obcego w zaledwie 30 dni, a nawet 45 dni jest niemożliwa. Wycieczka polegająca na otoczeniu się językiem to najlepsza metoda na szybką naukę hiszpańskiego, ale nawet wtedy potrzeba więcej czasu na opanowanie języka Cervantesa.

Nawet jeśli bierzesz lekcje hiszpańskiego w jednym z wielu krajów hiszpańskojęzycznych na całym świecie, np. w Hiszpanii, Argentynie czy Kolumbii, nadal będziesz potrzebować kilku miesięcy, aby osiągnąć płynność.

Biegła znajomość języków takich jak hiszpański, angielski, niemiecki czy włoski wymaga czasu, dużego nakładu pracy i praktyki.

Niemożliwe jest podanie dokładnej ilości czasu, ponieważ każdy posiada indywidualne predyspozycje do nauki.

Lekcje hiszpańskiego online dostarczą ci ważnych podstaw języka z wprowadzeniem do gramatyki hiszpańskiej, alfabetu, koniugacji i subtelności języka.

Niemniej jednak, zanim nauczysz się posługiwania Español, z pewnością będziesz musiał skorzystać z innych usług, takich jak prywatny nauczyciel języka iberyjskiego, ponieważ pomimo dokładnych i przejrzystych programów na tych stronach, nie będziesz w stanie profesjonalnie opanować języka.

Indywidualne korepetycje z native spekearem albo zajęcia grupowe z doświadczonym korepetytorem to doskonałe uzupełnienie witryn internetowych i aplikacji na telefon. Jedna lekcja z zawodowym pedagogiem może rozwiązać wszystkie twoje wątpliwości i skierować cię na właściwy tor nauczania.

Dzięki wszystkim dostępnym narzędziom szybko odkryjesz online, że hiszpański jest językiem łatwym do nauczenia!

Strony internetowe do nauki języka hiszpańskiego

Internet jest pełen narzędzi do łatwej nauki mówienia po hiszpańsku.

Niektóre pozwalają nawet uczyć się hiszpańskiego za darmo!

Oto nasz wybór kursów Español online.

Ucz się hiszpańskiego z łatwością z Duolingo.com

Duolingo to najpopularniejszy sposób przyswajania języków na świecie i jest całkowicie darmowy. Większość lekcji ma formę quizów, które sprawdzają twoje mówienie, słuchanie i pisanie. Rozpoczynając od podstawowego języka, przyjrzysz się kilku elementarnym słowom i wyrażeniom, takim jak niektóre rzeczowniki i przymiotniki.

Duolingo jest również dostępne jako interaktywna aplikacja, z której możesz korzystać w drodze do pracy lub podczas oczekiwania w gabinecie lekarskim. Aplikacja kładzie duży nacisk na koniugację czasowników i zasady języka hiszpańskiego, aby pomóc ci nauczyć się podstaw. Na stronie znajdują się również narzędzia do tłumaczenia.

Napis po hiszpańsku na tabliczce.
Popraw swój poziom hiszpańskiego za darmo z Duolingo. | źródło: Unsplash - A.R.T.Paola

Aby ułatwić naukę języka obcego, prawie wszystko przedstawione jest w formie gier. Istnieją również fora, na których można komunikować się z innymi użytkownikami i osobami mówiącymi po hiszpańsku.

Jest to bardzo przydatne narzędzie, a ponadto jest bezpłatne, co oznacza, że każdy może się nim cieszyć nauką języka Cervantesa.

Kontynuuj naukę hiszpańskiego z Babbel.com

Babbel oferuje kursy w różnych językach językach, w tym oczywiście w języku hiszpańskim. Haczyk jest taki, że obecnie z polskim menu nauczymy się tylko angielskiego i niemieckiego, ale praca nad przygotowaniem kolejnych kursów w innych językach wrze.

Póki co, w przypadku Español, z witryny można korzystać za pomocą angielskiego menu, więc nauka języka hiszpańskiego od podstaw nie wymaga biegłości w języku angielskim.

Ta strona jest szczególnie dobra dla tych, którzy chcą nauczyć się hiszpańskich konwersacji, aby przygotować się na nadchodzącą podróż zagraniczną lub bardziej współczesną imersję w tym języku. Dla tych, którzy są bardziej zainteresowani mówieniem niż czytaniem, Babbel może być właściwym wyborem dla ciebie.

Babbel pozwoli ci szybko przyswoić podstawy języka hiszpańskiego, a także nauczy cię aktualnych wyrażeń.

Oprócz tradycyjnych lekcji można również przeczytać szczegółowe omówienia poszczególnych aspektów gramatycznych języka iberyjskiego dla osób zainteresowanych językoznawstwem.

Jest to bardzo przydatne do rozpoczęcia konwersacji w języku hiszpańskim, w tym do nauki wymowy i akcentu, które są integralną częścią hiszpańskiego.

Ponadto: Babbel ma aplikację, w której możesz łatwo przejrzeć swoje słownictwo.

Lekcje hiszpańskiego online z Memrise

Memrise to bezpłatna witryna do nauki języków, w której użytkownicy online pomagają sobie nawzajem w doskonaleniu. Witryna wykorzystuje również ćwiczenia i gry audio, wizualne i pamięciowe, które pomagają w nauce słownictwa, które jest następnie testowane w quizach.

Jeśli masz problemy z zapamiętywaniem nowego słownictwa, Memrise jest świetny, ponieważ działa na poziomie skojarzeń słów, aby zapewnić łatwe przywoływanie pojęć i definicji. Inni użytkownicy mogą również zgłaszać własne pomysły dotyczące urządzeń mnemonicznych, które im pomogły.

Memrise obejmuje różnorodne lekcje dla mówców na wszystkich poziomach.

Witryn uczących hiszpańskiego online jest jeszcze więcej. Wybór odpowiedniej strony internetowej to kwestia osobistego gustu i celów:

Powinieneś mieć świadomość, że stosując tę metodę, jesteś całkowicie odpowiedzialny za tempo swoich postępów. Będzie to zależeć od tego, jak poważnie podchodzisz do procesu nauki języka i ile czasu temu poświęcasz.

Prywatny nauczyciel hiszpańskiego w twojej kieszeni?

Masz ze sobą smartfon? Dlaczego nie wykorzystać go do łatwej nauki hiszpańskiego?

W ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele aplikacji na telefony, które obiecują, że możesz uczyć się języka obcego bezpośrednio ze smartfona lub tabletu.

Dzięki aplikacjom takim jak Babbel, Duolingo, Busuu i Memrise możesz łatwo uczyć się hiszpańskiego w dowolnym miejscu za pomocą telefonu!

W płatnej wersji Babbel możesz uzyskać dostęp do całej zawartości witryny. Babbel posiada technologię rozpoznawania głosu do oceny wymowy i interpunkcji. Plus, który odróżnia aplikację od książek i klasycznych podręczników iberyjskiego. Aplikacja zawiera asystenta głosowego. Wielu użytkowników, od początkujących do osób już dobrze władających językiem, którzy mogą skorzystać na dogłębniejszej nauce, uważa go za pomocnego.

Babbel ma również inną zaletę, która odróżnia ją od innych aplikacji do nauki hiszpańskiego. Istnieje wielokanałowe rozwiązanie, które po zasubskrybowaniu pozwala kontynuować lekcje iberyjskiego na różnych urządzeniach, przełączając się między telefonem, tabletem i laptopem.

Wszystkie te aplikacje uczą cię języka obcego w formie lekcji i ćwiczeń pedagogicznych, aby powtórzyć słownictwo, pisownię, koniugację i gramatykę hiszpańską. Lekcje, ćwiczenia i testy są podzielone na kategorie według poziomu i tematyki, dzięki czemu wszyscy uczący się hiszpańskiego mogą z łatwością korzystać z tej technologii.

kobieta przy stlore, patrząca na telefon.
Zrób sobie krótką przerwę i powtórz język hiszpański dla początkujących! | źródło: Unsplash - DocuSign

Nauka języka hiszpańskiego online to prawie jak posiadanie nauczyciela, który pomoże ci doskonalić umiejętności językowe, zawsze i wszędzie pod ręką!

W tych aplikacjach szybko zauważysz, że hiszpańskie i angielskie słowa mają wiele podobieństw! Co więcej, jeśli kiedykolwiek uczyłeś się francuskiego, zobaczysz również, że francuski i hiszpański są podobne pod pewnymi względami.

Jak uczyć się Español, jednocześnie dobrze się bawiąc?

Aplikacje takie jak Duolingo promują metodę nauki przez zabawę. To jedna z najskuteczniejszych metod!

Bazując na takim podejściu, oprócz klasycznych lekcji ułatwiających naukę hiszpańskiego, na końcu wielu lekcji znajdziesz różne ćwiczenia, które aplikacje kreują na wzór gier wideo. Koncepcja jest prosta: jeśli nie wykonasz ćwiczenia, stracisz życie!

W ten sposób twoja nauka staje się prawdziwą grą, w której po każdym etapie otrzymujesz gratulacje. Zabawny sposób na motywowanie uczniów do postępów w hiszpańskim.

Wielka zaleta: Duolingo i wiele innych aplikacji nie kosztuje ani grosza, co pokazuje, że nauka Español jest możliwa za darmo!

Bezpłatna nauka języka hiszpańskiego online: witaj YouTube!

Mówiąc o Internecie, nie sposób nie wspomnieć o YouTube. Czy wiesz, że dzięki temu narzędziu internetowemu możesz bezpłatnie uczyć się hiszpańskiego?

Oprócz darmowych materiałów hiszpańskich, możesz znaleźć zajęcia Español na prawie każdy temat, który uważasz za trudny!

Obejrzysz wiele filmów poświęconych nauce iberyjskiego w formie lekcji lub szybkich poradników stworzonych przez hiszpańskojęzycznych profesorów.

Przycisk "play" na telefonie.
Popracuj nad swoim hiszpańskim akcentem dzięki filmom na YouTube! | źródło: Pixabay - Kapil 99

Będziesz musiał przejrzeć ogromną liczbę filmów, aby znaleźć te, które są najbardziej przejrzyste i zrozumiałe.

Bardzo przydatne narzędzie do nauki hiszpańskiej wymowy i poprawiania akcentu.

Jak widzisz, nauka języka hiszpańskiego online jest łatwa. Znajdziesz wiele witryn i aplikacji odpowiednich dla każdego poziomu.

Podsumowując, lekcje Español online, podobnie jak kursy językowe, pozwalają:

  • Ćwiczyć swoje słownictwo hiszpańskie,
  • Zrozumieć gramatykę hiszpańską (czasowniki nieregularne, zaimki osobowe, negacja…),
  • Zapoznać się z hiszpańską wymową,
  • Trenować mózg, aby zapamiętywać i rozpoznawać wiadomości dzięki darmowym, łatwym lekcjom hiszpańskiego,
  • Dowiedzieć się więcej o lingwistyce i kulturze hiszpańskiej.
>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (2 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.