„Rozwiń pasję do nauki. Jeśli to zrobisz, nigdy nie przestaniesz się rozwijać ”. - Anthony J. D'Angelo

Rynek prywatnych korepetycji wciąż się rozwija, ale trudno jest znaleźć informacje o tym, jaki procent uczniów korzysta z korepetycji przez Internet za pośrednictwem kamery internetowej. Jednak wraz z postępem technologicznym i rozwojem rynku można śmiało powiedzieć, że coraz więcej uczniów decyduje się na korepetycje online i prywatne zajęcia indywidualne.

Jeśli mieszkasz z dala od dużego miasta, może być trudno znaleźć zajęcia stacjonarne. W tym przypadku, korepetycje online za pośrednictwem kamery internetowej to świetny sposób na uniknięcie płacenia nauczycielowi za dojazd do ciebie, ponieważ są często tańsze niż lekcje twarzą w twarz.

Ale czy korepetycje to to samo, co prywatne lekcje z nauczycielem w domu? Jakie formy korepetycji przez Internet są dostępne?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ewa
Ewa
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maja
Maja
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
Mateusz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ewa
Ewa
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maja
Maja
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
Mateusz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Sprawdzenie sprzętu przed korepetycjami online

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim rozpoczniesz korepetycje online to sprawdzenie, czy wszystko działa poprawnie.

 

Komputer i słuchawki na biurku.
Zanim zaczniesz lekcje, upewnij się, że wszystko działa poprawnie. | źródło: Unsplash - Cafer Mert Ceyhan

Twój korepetytor nie będzie obok ciebie, ale musisz upewnić się, że może cię widzieć i słyszeć. Słaba komunikacja może zepsuć dobrą lekcję. Stracisz czas, a korepetycja będzie mniej skuteczna.

Oto nasze trzy wskazówki, dzięki którym będziesz gotowy w dniu pierwszej lekcji.

  • Sprawdź jakość swojej kamery internetowej i rozważ zakup nowej, jeśli jakość jest naprawdę niska. W razie potrzeby można również użyć kamery podłączonej do komputera jako kamery internetowej. Upewnij się, że jesteś w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i unikaj odblasków,
  • Sprawdź swój mikrofon: zadzwoń do znajomego lub członka rodziny na Skype i upewnij się, że jakość dźwięku jest dobra. Ważne jest, aby nauczyciel mógł słyszeć cię tak wyraźnie, jak ty go słyszysz. Jeśli twój mikrofon nie jest zbyt dobry, możesz dostać przyzwoite mikrofony za mniej niż 30 złotych. Jeśli źle słyszysz, możesz użyć słuchawek,
  • Sprawdź połączenie internetowe: jeśli połączenie regularnie zrywa się lub obraz się zawiesza, połączenie internetowe może nie być wystarczająco szybkie. Możesz użyć narzędzi, takich jak Speedtest, aby sprawdzić szybkość swojego łącza.

Jeśli wszystko działa dobrze, możesz zacząć szukać prywatnego korepetytora online. Upewnij się, że komputer jest włączony co najmniej 15 minut przed korpetycją w przypadku konieczności zainstalowania aktualizacji lub konieczności ponownego sprawdzenia sprzętu. Odpowiedni sprzęt sprawi, że korepetycje online będą lepsze.

Przed pierwszymi zajęciami online zapytaj nauczyciela, które oprogramowanie do wideokonferencji preferuje. Pobierz i przetestuj program przed pierwszą lekcją. Korepetytorzy najczęściej wybierają Skype lub Google Talk. W niektórych przypadkach prywatne firmy oferujące korepetycje będą korzystać z własnej platformy i oprogramowania.

Sprawdź jakość połączenia przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć online. Znajdź spokojne miejsce, w którym nic nie będzie ci przeszkadzać ani rozpraszać cię.

Teraz możesz rozpocząć prywatne korepetycje online.

Definiowanie celów prywatnych korepetycji online

Podczas pierwszej lekcji online twój korepetytor, zamiast prowadzić tradycyjny program nauczania, prawdopodobnie będzie chciał poznać twój poziom w danym przedmiocie, określi cele edukacyjne uczenia się i ustali metodologię, która będzie dobrze pasować do twojego stylu uczenia się i priorytetów.

Gruby otwarty notes.
Twój nauczyciel zaplanuje twoje lekcje zgodnie z twoimi celami. | źródło: Pixabay - Sabine van Erp

Twoja pierwsza sesja posłuży do ustalenia najlepszego kierunku działania i będzie świetną okazją dla nauczyciela i ucznia do wzajemnego poznania się. Bardziej prawdopodobne jest, że po prostu porozmawiacie ze sobą, niż odbędziecie faktyczną lekcję.

Twój korepetytor prawdopodobnie zada ci pytania takie jak:

  • Jaki jest twój poziom?
  • Jaki jest twój cel? (Nadrobić zaległości, przygotować się do egzaminu, nauczyć się nowego języka, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej itp.)
  • Potrzebujesz pomocy długoterminowej czy krótkoterminowej?
  • Kiedy jesteś dostępny?

Oczywiście, pojawią się również pytania specyficzne dla przedmiotu, który chcesz opanować. Pierwsze spotkanie to nie tylko wzajemne poznanie się. Chodzi zarówno o to, aby dowiedzieć się, jak twój nauczyciel może cię uczyć, ile czasu będzie potrzebować i czego będzie musiał cię nauczyć. Oczywiście wszystko to nie jest ustalone ostatecznie i może się zmienić z czasem.

Odkryj ile kosztują korepetycje online.

Struktura korepetycji online

Twoje zajęcia będą pod wieloma względami podobne do tradycyjnych korepetycji indywidualnych. Oczywiście, w przeciwieństwie do zajęć twarzą w twarz, polecenia zostaną przekazane za pomocą kamery internetowej.

Kobieta zostawiajaca notatki na lodówce.
Warto zanotować harmonogram zajęć korepetycyjnych w widocznym miejscu. | źródło: Unsplash - Bonneval Sebastien

Omówienie lekcji

Na każdych korepetycjach online lub lekcji z prywatnym nauczycielem, musisz najpierw przejrzeć to, czego się wcześniej nauczyłeś, aby mieć pewność, że wiedza została utrwalona. Korepetytor sprawdzi, na przykład, czy pamiętasz rzeczy z ostatniej lekcji lub to, czego uczyłeś się w szkole.

Będziesz musiał albo wysłać notatki lub materiały ze swoich zajęć nauczycielowi za pośrednictwem poczty e-mail, Dropbox, Google Drive lub za używając oprogramowania do wideokonferencji. Korepetytor wykorzysta te informacje do planowania przyszłych zajęć i ćwiczeń.

Pedagog będzie również zainteresowany twoimi zapiskami, ponieważ może pracować z tobą and rozwinięciem umiejętności efektywnego robienia notatek. Nieudolne robienie notatek może utrudniać naukę danego przedmiotu. Jeśli nie możesz odczytać swoich notatek z lekcji, trudniej będzie ci się nauczyć materiału.

Twój korepetytor jest po to, aby ci w tym pomóc.

Ćwiczenia

Po powtórzeniu zagadnień z poprzednich zajęć nauczyciel przeprowadzi cię przez kilka ćwiczeń, aby sprawdzić, czy rozumiesz pewne pojęcia. Mogą to być ćwiczenia ustne lub pisemne. Na tym etapie, będziesz potrzebować kilku narzędzi, które ci pomogą:

  • Udostępnianie ekranu: pozwala to pokazać drugiej osobie, co jest na ekranie i ułatwia poprawianie błędów,
  • Można używać Dokumentów Google do wysyłania plików między sobą, a także do jednoczesnej pracy nad tym samym dokumentem,
  • GeoGebra to przydatne narzędzie do matematyki, w tym geometrii, algebry, statystyki i rachunku różniczkowego.

Każda lekcja jest wyjątkowa

Nie każda lekcja będzie taka sama: nie zawsze składać się będzie z powtórki, ćwiczeń i korekty błędów. Korepetytor może zmieniać i dostosowywać lekcje do twoich potrzeb. Nie wahaj się i powiedz mu, co myślisz o określonych zajęciach i czego musisz się nauczyć.

Lekcje mogą się zmieniać w zależności od twoich postępów oraz twoich mocnych i słabych stron. Ufaj nauczycielowi na drodze do sukcesu. Nie bój się prosić o regularne comiesięczne informacje zwrotne i oceny, jeśli twój nauczyciel jeszcze tego nie oferuje. Pomoże ci to zobaczyć, jaki postęp robisz w realizacji swoich celów.

Dowiedz się jak znaleźć korepetycje online.

Czym różnią się korepetycje online od lekcji bezpośrednich

Jak już zdążyłeś zauważyć, do korepetycji online trzeba się inaczej przygotowywać (skanowanie i wysyłanie dokumentów, udostępnianie ekranu, sprawdzanie połączenia itp.), ale poza kwestiami technicznymi, nie ma większej różnicy.

Dziecko podnoszące rękę w klasie.
Zaletą zajęć prywatnych jest to, że uczeń nie jest tak nieśmiały w kwestii zadawania pytań. | źródło: Pixabay - Josan76

Opiekun akademicki pomaga uczniowi w nauce. Przez kamerę internetową, nadal możesz zadawać te same pytania, które zadawałbyś korepetytorowi, który jest z tobą w pokoju.

Nauczyciel może też pokazać ci różnorodne narzędzia i wykorzystać technologię, aby uczynić lekcje bardziej zabawnymi i wciągającymi. Pomoże ci na nowo odkryć pasję do nauki. Nauczysz się efektywniej dzięki metodom uczenia się, które pokaże ci prywatny korepetytor. Może to zrobić za pomocą kamery internetowej lub twarzą w twarz.

Nauczyciel jest po to, aby dać ci pewność co do twoich umiejętności i wesprzeć cię podczas nauki. Być może będzie musiał cię zmotywować i upewnić się, że sprzeczne informacje w Internecie nie będą cię rozpraszać. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w przygotowaniu do testów, rozwijaniu samych kompetencji uczenia się, zdaniu matury czy kusi cię nauka języka angielskiego, na Superprof możesz znaleźć wielu utalentowanych i doświadczonych prywatnych nauczycieli, którzy często oferują darmowe korepetycje przez pierwszą godzinę.

Chociaż prawdą jest, że każdy może zostać korepetytorem (ponieważ nie ma żadnych formalnych warunków wstępnych), najlepsi korepetytorzy dostosowują swoje lekcje do uczniów, niezależnie od tego, czy udzielają im korepetycji online, osobiście czy na zajęciach grupowych.

Bez względu na to, czego chcesz się nauczyć, dostępne są trzy główne typy korepetycji: lekcje online, korepetycje indywidualne i zajęcia grupowe. Każda forma ma swoje zalety i wady, do ciebie należy wybór odpowiedniego rozwiązania, który pasuje do twoich celów edukacyjnych i budżetu.

Zajęcia grupowe są zazwyczaj najtańsze w przeliczeniu na osobę na godzinę, ponieważ koszt czasu korepetytora zostaje podzielony między wszystkich uczniów. Oznacza to jednak, że nie będziesz mieć niepodzielnej uwagi nauczyciela podczas całych zajęć.

Korepetycje indywidualne odbywają się tylko między tobą a twoim nauczycielem. Kursy są dostosowane do ciebie, w wyniku czego zapłacisz więcej za czas włożony w planowanie i prowadzenie lekcji. Są to zazwyczaj najbardziej opłacalne rodzaje korepetycji, nawet jeśli są one również zazwyczaj najbardziej kosztowne.

Wiesz już wszytko, co musisz wiedzieć o korepetycjach online!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.