"Mierny nauczyciel - mówi. Dobry nauczyciel - wyjaśnia. Pierwszorzędny nauczyciel - demonstruje. Wspaniały nauczyciel - inspiruje". - William Arthur Ward

Rynek prywatnych korepetycji i wsparcia akademickiego odnotował w ostatnich latach wzrost. Wsparcie akademickie, jak sama nazwa wskazuje, jest po to by wspierać uczniów, którzy mają problemy z jednym lub kilkoma przedmiotami akademickimi. Prywatni korepetytorzy mogą uczyć osobiście lub przez kamerę internetową. Dzisiaj przyjrzymy się tej drugiej opcji.

W tym artykule zamieściliśmy wskazówki dotyczące korepetycji online, w tym, jak znaleźć odpowiedniego nauczyciela, koszt lekcji, sprzęt, którego będziesz potrzebować i opis przebiegu prywatnych korepetycji online. No to ruszamy!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (3 oceny)
Oliwia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Agata
Agata
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
Karolina
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alexa
5
5 (5 oceny)
Alexa
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
Marta
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Ewelina
Ewelina
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (3 oceny)
Oliwia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Agata
Agata
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
Karolina
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alexa
5
5 (5 oceny)
Alexa
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
Marta
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Ewelina
Ewelina
zł50
/h
1-sza lekcje za darmo>

Narzędzia niezbędne do prywatnych korepetycji online

Możesz wziąć udział w lekcji w zaciszu własnego domu dzięki komputerom; jest to nowy sposób prowadzenia prywatnych korepetycji. Zanim zaczniesz prywatne korepetycje online, powinieneś sprawdzić stan swojego komputera i sprzętu.

Laptop na niebieskim stoliczku.
Będziesz potrzebować komputera, dobrego połączenia internetowego, kamery internetowej i mikrofonu. | źródło: Unsplash - Marc Wieland

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest komputer, ponieważ bez niego nie możesz znaleźć prywatnego korepetytora. Nawet jeśli możesz śledzić lekcje na smartfonie lub tablecie, o wiele wygodniej będzie ci siedzieć przy biurku przed komputerem. Niezależnie od tego, czy używasz komputera stacjonarnego, laptopa, komputera PC czy Maca, nie ma to znaczenia, o ile komputer jest dość szybki i może obsługiwać wideokonferencje.

Upewnij się, że zawsze włączasz komputer 15 minut przed rozpoczęciem lekcji, ponieważ nie chcesz, aby aktualizacja lub powolne uruchamianie spowodowało pominięcie początku lekcji.

Powinieneś także upewnić się, że połączenie internetowe działa i jest wystarczająco szybkie. Rozmowa wideo wymaga przyzwoitej prędkości internetu, więc upewnij się, że połączenie internetowe nadąża. Płynne połączenie, bez buforowania, wymaga co najmniej 30Mb/s, dla utrzymania wysokiej jakości połączenia wideo.

Wskazówka: użyj narzędzia Speedtest, aby sprawdzić szybkość połączenia internetowego.

Musisz także upewnić się, że masz mikrofon i kamerę internetową, które działają tak, aby nauczyciel mógł cię widzieć i słyszeć. Niezależnie od tego, czy nadrabiasz zaległości, uczysz się języka obcego czy matematyki, musisz słyszeć swojego korepetytora, bez konieczności wysyłania wiadomości tekstowych. Jakość twojej kamery internetowej powinna być wystarczająco wysoka, aby nauczyciel mógł przeczytać twoją pracę, gdy mu ją pokażesz.

Przetestuj swój mikrofon i kamerę internetową, dzwoniąc do znajomego przed pierwszą lekcją. Mów do niego, sprawdź czy cię słyszy i pokaż mu jakieś prace pisemne, aby zobaczyć, czy potrafi je przeczytać. To świetny sposób, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

Pobierz program do wideokonferencji, który wybraliście wspólnie z nauczycielem. Ogólnie, najczęściej używany jest Skype, który umożliwia udostępnianie ekranu i wysyłanie plików podczas połączeń.

Nie będziesz w stanie osiągnąć sukcesu akademickiego, jeśli będziesz miał trudności z komunikacją ze swoim korepetytorem online.

Dowiedz się jakich narzędzi potrzebujesz do korepetycji.

Jak wyglądają prywatne korepetycje online?

To, że sprawdziłeś cały swój sprzęt przed lekcją, nie oznacza, że wszystko pójdzie dobrze. Po uruchomieniu musisz sprawdzić jakość połączenia. Powinno to zająć tylko około 30 sekund, ale jest niezbędne, aby korepetycje przebiegały dobrze i nie upłynęły na walce z problemami technicznymi.

Znudzona dziewczynka ze wzorami matematycznymi w tle.
W przeciwieństwie do szkoły, prowadzący upewni się, że zajęcia są angażujące i dostosowane do ucznia. | źródło: Pixabay - Yassay

Podobnie jak podczas pierwszej lekcji bezpośredniej, w trakcie korepetycji online,musisz określić swoje cele i materiał, którego chcesz się nauczyć.

Twój nauczyciel zada ci pytania dotyczące twoich oczekiwań i trudności, które pomogą ci przygotować się do następnych zajęć. Musisz powiedzieć mu o swoim poziomie, celach krótkoterminowych i długoterminowych oraz o swojej dyspozycyjności. Możesz zarezerwować kilka zajęć razem, aby twój nauczyciel mógł je zaplanować.

Po tym lekcja będzie wyglądać jak tradycyjne korepetycje:

 • Pokrycie materiału,
 • Ćwiczenia utrwalające materiał,
 • Korekta i wyjaśnienia,
 • Praca domowa na następną lekcję.

Oczywiście, korepetytor dostosuje lekcje do twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz pomocy w odrabianiu lekcji, daj mu znać. Niektóre lekcje mogą być w całości poświęcone poprawianiu błędów, omawianiu opuszczonych zajęć lub poprzednich prac. Wszystko zależy od ciebie.

Nawet jeśli polecenia otrzymujesz za pośrednictwem kamery internetowej, przekonasz się, że istnieje wiele podobieństw między korepetycjami w domu a korepetycjami online. Jedyną prawdziwą różnicą jest to, że osoba, która się uczy, nie znajduje się w tym samym pokoju, co jej korepetytor.

Dowiedz się jak wyglądają korepetycje online.

Jak znaleźć prywatnych korepetytorów online?

Aby się upewnić, że znajdziesz odpowiedniego korepetytora online, musisz zadać sobie kilka pytań. Odpowiedzi na nie pomogą ci określić kryteria dla każdego potencjalnego korepetytora:

 • Przedmiot, z którym potrzebujesz pomocy: angielski, matematyka, francuski, pomoc w odrabianiu prac domowych, hiszpański, nadrabianie zaległości, fizyka, chemia, biologia itp.,
 • Twój poziom: szkoła podstawowa, egzamin ósmoklasisty, szkoła średnia, matura, studia itp.,
 • Twoje cele: przygotowanie do egzaminu, nauka nowego języka, poprawa ocen, umiejętności uczenia się itp.,
 • Twój budżet,
 • Twoja dyspozycyjność: wieczory, weekendy, święta itp.
Kobieta na kanapie z tabletem w ręku.
Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć korepetycje online. | źródło: Unsplash - Tetiana SHYSHKINA

Gdy już znasz swoje priorytety, możesz zacząć szukać korepetytorów online za pośrednictwem witryn z ogłoszeniami drobnymi, placówek edukacyjnych lub platform internetowych służących do wyszukiwania prywatnych nauczycieli.

Każda opcja ma swoje wady i zalety:

 • Ogłoszenia drobne: stawki są zwykle lepsze, ale nie masz gwarancji doświadczenia ani reputacji nauczyciela,
 • Placówki edukacyjne: od nauczycieli wymaga się często posiadania określonych kwalifikacji i doświadczenia. W niektórych przypadkach będą to studenci, a w innych profesjonalni nauczyciele. Ceny wydają się dość wysokie w porównaniu z innymi opcjami, które widzieliśmy. Oczywiście firmy oferujące korepetycje nie pozwalają byle komu zostać korepetytorem, więc masz gwarancję wyższego poziomu nauczania,
 • Platformy korepetycji i wyszukiwarki, takie jak Superprof: możesz zobaczyć ocenę korepetytora i recenzje byłych uczniów, aby uzyskać lepszy obraz jakości oferowanych usług. Stawki są bardziej konkurencyjne niż w przypadku organizacji oferujących korepetycje. Profile korepetytorów są sprawdzane, a wielu z nich oferuje nawet bezpłatne korepetycje przez pierwszą godzinę. Chociaż nie potrzebujesz żadnych formalnych kwalifikacji, aby zostać korepetytorem na tego typu platformach, musisz efektywnie pomagać uczniom, w przeciwnym razie nigdy nie zbudujesz dobrej reputacji.

Dzięki setkom tysięcy korepetytorów na Superprof, będziesz miał w czym wybierać. Nie wahaj się pytać i zwracaj szczególną uwagę na korepetytorów, którzy reagują szybko (w mniej niż 24 godziny) i są aktywni na platformie.

Niezależnie od tego, czy student potrzebuje pomocy w przygotowaniu do egzaminów, zdaniu matury, pracuje nad poprawieniem umiejętności pisania, robienia notatek, szuka wiedzy w zakresie efektywnych metod uczenia się czy wymaga innej opcji wsparcia akademickiego, z pewnością znajdzie eksperta, który specjalizuje się w danym temacie.

Ile kosztują korepetycje online?

Koszt korepetycji online będzie zależeć od różnych kryteriów.

 • Temat,
 • Poziom,
 • Kwalifikacje prowadzącego,
 • Doświadczenie nauczyciela,
 • Platforma lub usługa, z której korzystasz, aby znaleźć prywatnego korepetytora.
Dwóch chłopców przy laptopie.
Dobry nauczyciel online pomoże uczniom odzyskać pewność siebie. | źródło: Pixabay - Victoria_Borodinova

Jednak korepetycje online są generalnie tańsze niż lekcje twarzą w twarz, ponieważ nauczyciel nie musi martwić się wieloma wydatkami. Gdy korepetytor przebywa we własnym domu, nie zawraca sobie głowy kosztami podróży. Może również zaplanować więcej lekcji, zwiększając potencjalne zarobki.

Musisz wziąć pod uwagę swój budżet. Trudno jest znaleźć pedagoga, który spełnia wszystkie twoje kryteria, więc musisz znaleźć takiego, który spełnia chociaż większość z nich. Twój budżet prawdopodobnie mocno wpłynie na twoją decyzję.

Istnieje wiele opcji korepetycji online. Oprócz indywidualnych korepetycji oferowanych przez korepetytorów w Superprof, na platformie możesz również znaleźć najlepszych nauczycieli z całego świata. Jeśli wyniki akademickie ucznia znajdują się na marnym poziomie i nie ma lokalnych korepetytorów lub potrzebujesz bardziej przystępnej cenowo opcji pomocy, wielu świetnych nauczycieli na platformie również udziela korepetycji online.

Bez względu na to, czego chcesz się nauczyć, dostępne są trzy główne typy korepetycji: lekcje online, korepetycje indywidualne i zajęcia grupowe. Każda forma ma swoje zalety i wady, do ciebie należy wybór odpowiedniego rozwiązania, który pasuje do twoich celów edukacyjnych i budżetu.

Zajęcia grupowe są zazwyczaj najtańsze w przeliczeniu na osobę na godzinę, ponieważ koszt czasu nauczyciela zostaje podzielony między wszystkich uczniów. Oznacza to jednak, że nie będziesz mieć niepodzielnej uwagi nauczyciela podczas całej lekcji.

Korepetycje indywidualne odbywają się tylko między tobą a twoim nauczycielem. Kursy są dostosowane do ciebie, w wyniku czego zapłacisz więcej za czas włożony w planowanie i prowadzenie lekcji. Są to zazwyczaj najbardziej opłacalne rodzaje korepetycji, nawet jeśli są one również zazwyczaj najbardziej kosztowne.

A jeśli chodzi o korepetycje online, wiesz już wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Korepetycje ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.