„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie ”. - Mahatma Gandhi

Ponad 30% polskich uczniów korzysta z prywatnych korepetycji w trakcie nauki szkolnej.

Jeśli szukasz prywatnych usług korepetycji online, pamiętaj, że nie jesteś sam. Zatrudnienie korepetytora online ma wiele zalet:

  • Nie musisz podróżować,
  • Korepetytorzy są bardziej dyspozycyjni,
  • Zajęcia są tańsze, ponieważ korepetytorzy mają mniej wydatków.

Jak więc znaleźć korepetytorów, którzy uczą przez kamerę internetową?

Oto nasza rada.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (2 oceny)
Mateusz
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
Dominika
zł20
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
Jakub
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Matylda
Matylda
zł20
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (2 oceny)
Mateusz
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
Dominika
zł20
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
Jakub
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Matylda
Matylda
zł20
/h
1-sza lekcje za darmo>

Wybór dobrych korepetytorów online: priorytety

Zanim zaczniesz swoje korepetycje online, musisz poszukać odpowiedniego nauczyciela. Im bardziej precyzyjne są twoje oczekiwania, tym większa szansa na uzyskanie odpowiedniej pomocy.

Kobieta patrząca na telefon.
Możesz najpierw umówić się na rozmowę telefoniczną, aby omówić to, czego szukasz. | źródło: Unsplash - Nguyen Dang Hoang Nhu

Zacznij od zdefiniowania kryteriów wyboru korepetytorów:

  • Przedmiot, z którymi potrzebujesz pomocy: angielski, matematyka, francuski, pomoc w odrabianiu prac domowych, hiszpański, nadrabianie zaległości, fizyka, chemia, biologia itp.,
  • Twój poziom: szkoła podstawowa, egzamin ósmoklasisty, szkoła średnia, matura, studia itp.,
  • Twoje cele: przygotowanie do egzaminu, nauka nowego języka, poprawa ocen, umiejętności uczenia się itp.,
  • Twój budżet: 30 zł, od 30 zł do 50 zł lub 100 zł na godzinę itd.,
  • Dostępność: wieczory, weekendy, w porze lunchu itp.

Kiedy już ustalisz swoje potrzeby, możesz znaleźć korepetytorów, którzy spełniają twoje kryteria i skontaktować się z nimi. Wybierz komunikatywnych korepetytorów.

Niektóre platformy podają średni czas odpowiedzi korepetytorów (na przykład w ciągu mniej niż 24 godzin). W niektórych przypadkach możesz nawet sprawdzić, czy korepetytor jest dostępny lub czy ma pełny plan zajęć. Nie wahaj się i sprawdź, czy korepetytor ostatnio uczył, lub sprawdź, czy nadal jest aktywny na platformie.

Które przedmioty są najpopularniejsze?

Matematyka to najpopularniejszy przedmiot, co prawdopodobnie nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Angielski jest równie popularnym przedmiotem, a nauki ścisłe (fizyka, chemia, biologia) zajęły trzecie miejsce.

Student czy profesjonalny korepetytor?

Musisz wybrać swojego korepetytora w zależności od swoich potrzeb, poziomu, celów i budżetu. Na przykład, student oferujący korepetycje będzie zazwyczaj pobierał mniejszą opłatę niż wykwalifikowany nauczyciel. Jeśli potrzebujesz akademickiego wsparcia dla ucznia szkoły średniej, prawdopodobnie wystarczy korepetytor, który sam jeszcze kontynuuje swoją edukację na studiach.

Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz pomocy w nauce w szkole wyższej, prawdopodobnie będziesz potrzebować wykwalifikowanego i doświadczonego pedagoga. Oczywiście stawki nie będą takie same, ponieważ kwalifikacje i doświadczenie są zazwyczaj warte dodatkowej zapłaty.

Należy pamiętać, że większość organizacji oferujących korepetycje wymaga od nauczycieli posiadania stopnia naukowego. Co więcej, niektórzy muszą nawet zdać test sprawdzający ich kwalifikacje, zanim zostaną zatrudnieni przez te organizacje.

Dowiedz się ile kosztują korepetycje online.

Kontakt z korepetytorem online

Po wybraniu potencjalnych korepetytorów czas wysłać do nich wiadomości.

Uczniowie na lekcji w szkole.
Uczniowie mogą odzyskać pewność siebie poprzez prywatne zajęcia. | źródło: Pixabay - 14995841

Poszukując korepetytora, powinieneś doskonale wiedzieć czego szukasz. Podaj swój poziom, z czym się borykasz, jakie są cele, dlaczego potrzebujesz prywatnego nauczyciela i kiedy jesteś dostępny. Nie zapomnij wspomnieć, czy szukasz korepetycji bezpośrednich, czy korepetycji online. Niektórzy korepetytorzy oferują oba rodzaje nauczania. Powinieneś jasno określić, jakiego typu zajęć szukasz.

Jeśli pilnie potrzebujesz pomocy, możesz wspomnieć, że chcesz jak najszybciej rozpocząć korepetycje.

Nie wahaj się pytać znajomych i rodziny, ponieważ zwiększysz swoje szanse na znalezienie odpowiedniego nauczyciela. Jeśli dostępnych jest kilku nauczycieli, będziesz miał w czym wybierać. W tym momencie będziesz musiał zdecydować między dostępnymi nauczycielami, a może nawet zorganizować spotkanie za pośrednictwem kamery internetowej, aby porozmawiać o korepetycjach, których szukasz. Możesz zatrudnić prywatnego korepetytora po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej z kilkoma z nich. Po prostu upewnij się, że wiesz, czego szukasz.

Dowiedz się więcej o narzędziach potrzebnych do korepetycji online.

Gdzie można znaleźć prywatnych korepetytorów online?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie korepetytorów online.

Okulary i akcesoria elektroniczne.
Przygotuj swój sprzęt przed lekcją online. | źródło: Unsplash - zhuo Cheng you

Ogłoszenia drobne

Tradycyjne ogłoszenia drobne?

Wielu korepetytorów nadal z nich korzysta, ale w wersji cyfrowej. Możesz znaleźć wiele witryn, takich jak OLX, Gumtree itp. Ogólnie stawki są dość niskie. Jednak trudno powiedzieć, którzy korepetytorzy są warci świeczki, a którzy mniej efektywni.

Trudniej też znaleźć odpowiedniego pedagoga. Uważaj, jeśli źródło nie ma systemu recenzji, który informuje, co myśleli o nich lub o ich nauczaniu poprzedni uczniowie.

Możesz zapytać w szkole i sprawdzić, czy któryś z pozostałych rodziców korzystał z usług konkretnego nauczyciela online. W końcu poczta pantoflowa może zdziałać cuda zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Dowiedz się jak wyglądają korepetycje online.

Placówki edukacyjne

Niektóre firmy oferują wsparcie akademickie za pośrednictwem kamery internetowej. Większość z nich oferuje zarówno zajęcia twarzą w twarz, jak i korepetycje online.

Pisanie długopisem na kartce.
Upewnij się, że ustaliłeś, czego szukasz u prywatnego korepetytora, zanim zaczniesz poszukiwania. | źródło: Pixabay - Martin Binais

Zalety:

Firma zajmie się znalezieniem pedagoga dla Ciebie. Wystarczy, że powiesz im, czego szukasz, a resztę załatwią sami. Nadal możesz zmieniać korepetytorów, jeśli nie są dla ciebie odpowiedni.Dodatkowym atutem jest to, że proces rekrutacji w najlepszych firmach jest dość rygorystyczny.

Wadą jest to, że twój rachunek może szybko urosnąć. Bądź przygotowany na opłaty za rejestrację, opłaty za lekcje itp. Stawki godzinowe są również wyższe, ale nie oznacza to, że nauczyciele otrzymują lepszą pensję, ponieważ firma pobiera sporą prowizję. Ponadto, często spotkasz się z minimalną liczbą lekcji, które musisz zarezerwować, zanim otrzymasz korepetytora online.

Platformy internetowe

Oprócz ogłoszeń drobnych i placówek edukacyjnych możesz wybrać platformy korepetycji online. Superprof jest jedną z nich.

Platforma internetowa oferuje wiele różnych rodzajów korepetycji, od przedmiotów akademickich po muzykę i sport; na stronie dostępnych jest ponad 500 różnych typów zajęć. Na witrynie znajdziesz miliony korepetytorów.

Nie wszyscy korepetytorzy oferują korepetycje online, jednak możesz filtrować wyniki wyszukiwania według rodzaju udzielanych lekcji. Na Superprof znajdziesz blisko 5 000 korepetytorów oferujących korepetycje matematyczne za pośrednictwem kamery internetowej. Wyniki zawężają się do 2 200 korepetytorów w przypadku osób oferujących pierwszą godzinę bezpłatnej korepetycji i stawkę godzinową poniżej 30 zł. 2100 z nich odpowie na wiadomość w ciągu jednego dnia.

Następnie możesz zobaczyć profile korepetytorów, recenzje ich lekcji i więcej informacji o nich. Możesz znaleźć korepetytorów matematyki z oceną 5/5, udzielających bezpłatne korepetycje przez pierwszą godzinę, którzy szybko odpowiadają na wiadomości i pobierają mniej niż 30 zł za godzinę.

To brzmi jak świetna okazja!

Nie możemy jednak zagwarantować, że tak świetny nauczyciel nie będzie miał pełnego harmonogramu, ale zawsze możesz się z nimi skontaktować i dowiedzieć się, czy ma wolne miejsca. Każdy profil jest weryfikowany, abyś mógł znaleźć odpowiedniego pedagoga online z odpowiednimi kwalifikacjami. Opłaty rejestracyjne obowiązują przez rok i są naliczane tylko wtedy, gdy zaczniesz pracować z korepetytorem, co oznacza, że możesz wysłać dowolną liczbę wiadomości, ale opłata zostanie naliczona dopiero po znalezieniu odpowiedniego korepetytora.

Potem płatności między tobą a korepetytorem są indywidualne. Różni korepetytorzy oferują różne metody płatności.

Czy już wiesz, jak zaleźć korepetycje online?

Teraz jesteś gotowy, aby zatrudnić prywatnego korepetytora przez kamerę internetową! W większych miastach znajdziesz więcej lokalnych korepetytorów, ale na obszarach wiejskich, gdzie jest mniej firm oferujących korepetycje i usługi edukacyjne, najlepszym rozwiązaniem może być wybranie korepetytorów online.

Niezależnie od tego, czy szukasz korepetycji domowych, korepetycji akademickich, korepetycji indywidualnych itp., możesz znaleźć korepetytora na Superprof. Czy chodzi o korepetytora francuskiego, korepetytora hiszpańskiego, korepetytora z algebry czy korepetytora chemii, po prostu wyszukaj temat, z którego chcesz się uczyć i miejsce, w którym potrzebujesz korepetycji.

Bez względu na to, czego chcesz się nauczyć, dostępne są trzy główne typy korepetycji: lekcje online, które omówiliśmy w tym artykule, korepetycje indywidualne i zajęcia grupowe. Każda forma ma swoje wady i zalety, do ciebie należy wybór odpowiedniego rozwiązania, który pasuje do twoich celów edukacyjnych i budżetu.

Zajęcia grupowe są zazwyczaj najtańsze w przeliczeniu na osobę na godzinę, ponieważ koszt czasu korepetytora zostaje podzielony między wszystkich uczniów. Oznacza to jednak, że nie będziesz mieć niepodzielnej uwagi nauczyciela podczas całej lekcji.

Korepetycje indywidualne odbywają się tylko między tobą a twoim nauczycielem. Kursy są dostosowane do ciebie, w wyniku czego zapłacisz więcej za czas włożony w planowanie i prowadzenie lekcji. Są to zazwyczaj najbardziej opłacalne rodzaje korepetycji, nawet jeśli są one również zazwyczaj najbardziej kosztowne.

Wiesz już wszytko, co musisz wiedzieć o zaletach i wadach korepetycji online!

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Korepetycje ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.