Nauka gry na instrumencie muzycznym to marzenie wielu osób, a nauka gry na skrzypcach jest szczególnie popularną aspiracją.

Niestety większość z tych marzeń nigdy nie zostanie spełniona.

Ale dlaczego tak jest w przypadku tak wielu osób?

Niestety, bez względu na poziom entuzjazmu, motywacji i pasji do muzyki, koszt nauki gry na skrzypcach może być zbyt dużą przeszkodą do pokonania.

Nauka gry na instrumencie muzycznym jest postrzegana za drogi interes, ale na szczęście istnieje wiele sposobów na naukę gry na skrzypcach, które nie kosztują majątku.

Z odpowiednim przygotowaniem i szczerymi chęciami, aby nauczyć się gry na skrzypcach, możesz zostać wymarzonym muzykiem!

Oczywiście opcje będą się różnić w zależności od poziomu początkowego, osobistych celów i poziomu samodyscypliny.

Nie jest tajemnicą, że lekcje skrzypiec z wysoko wykwalifikowanym nauczycielem będą droższe niż zajęcia ze studentem akademii muzycznej, ale jeśli zaczynasz naukę gry na skrzypcach od podstaw, będziesz miał największy wybór, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego nauczyciela.

Jednak niezależnie od ceny, jaką płacisz za edukację muzyczną, stosunek jakości do ceny jest kluczowy – jeśli nauczyciel nie odpowiada potrzebom ucznia istnieje spora szansa, że marnujesz swoje pieniądze.

Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym skrzypkiem, próbującym poznać koszt nauki gry na skrzypcach, czy też zaawansowanym uczniem, patrzącym na to, jakie stawki ogólnie pobierają inni nauczyciele muzyki, przyjrzenie się cenom lekcji gry na skrzypcach może dostarczyć kilka interesujących odkryć.

Oto przewodnik Superprof po kosztach nauki gry na skrzypcach, który pomoże znaleźć najlepsza ofertę dla początkujących skrzypków. Ale najpierw zobaczmy, ile kosztuje sam instrument, ponieważ będziesz potrzebować skrzypiec, zanim wybierzesz się na lekcje!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Skrzypce
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcje za darmo>

Koszt skrzypiec i potrzebnych akcesoriów

Jak można się spodziewać, nie ma jednego uniwersalnego modelu skrzypiec, więc ceny zakupu tego instrumentu są różne.

Najbardziej oczywistymi różnicami, które zauważysz, są różnice w cenie skrzypiec dla początkujących w porównaniu do instrumentu dla zaawansowanych skrzypków i oczywiście różnica między sprzętem akustycznym a elektrycznym, (głównie ze względu na rzemiosło).

Cena instrumentu dla początkujących

Wszyscy lutnicy produkują modele przeznaczone dla początkujących skrzypków (skrzypce uczniowskie).

Niektóre z najpopularniejszych skrzypiec dla początkujących to:

 • Skrzypce uczniowskie M-Tunes: 299-849 zł
 • Skrzypce uczniowskie Ever Play: 259-499 zł
 • Skrzypce uczniowskie Gewa: 499-599 zł

Jeśli chodzi o skrzypce dla początkujących, jakość dźwięku jest mniej ważna niż stosunek jakości do ceny, więc przed zakupem sprawdź główne różnice między każdym modelem. O ile masz instrument, który jest wystarczająco dobry, aby nauczyć się grać Wlazł kotek na płotek, powinieneś być w stanie nauczyć się podstaw muzykalności!

Cena instrumentu dla średnio zaawansowanych

Oferta skrzypiec dla skrzypków średnio zaawansowanych przedstawia wyższy poziom jakości, co przekłada się na bogatszy ogólny ton.

Chociaż lepszej jakości materiały zwykle powodują duży wzrost ceny, ktoś, kto rozwija swoje umiejętności, musi poświęcić kilka dodatkowych złotówek na lepszą jakość dźwięku. Zobacz kilka przykładów poniżej:

 • Stentor: 659-1999 zł
 • Strunal: 899-1899 zł
 • Hora: 1199-2299 zł

Ceny instrumentu dla zaawansowanych graczy

Dla tych, którzy rozwijanie swoich umiejętności muzycznych na wysokim poziomie, a może nawet zrobienie kariery muzycznej traktują poważnie, zakup skrzypiec dostosowanych do ich zaawansowanego poziomu może być poważną inwestycją.

Zobacz te modele jako odniesienie cenowe:

 • Harald Lorenz No.5 - czeskie koncertowe skrzypce 4/4: 4199 zł
 • Klaus Heffler - ręcznie robione IV Guarneri 3/4: 7350 zł
 • Skrzypce mistrzowskie FINE GERMAN INSTRUMENTS 4/4: 20 000 zł

Skrzypce elektryczne i elektroakustyczne

Skrzypce elektryczne i elektroakustyczne reprezentują najnowszą ewolucję klasycznych skrzypiec akustycznych, a ceny zazwyczaj zaczynają się od 399 złotych. Ponadto, początkujący skrzypkowie muszą również wziąć pod uwagę dodatkowy koszt wzmacniacza, za który mogą zapłacić ponad 300 złotych.

Wypożyczalnia instrumentów

Na koniec dobrze wiedzieć, że nie trzeba kupować instrumentu na samym początku, jeśli nie masz pewności, że zajmiesz się grą na skrzypcach na dłuższą metę.

Wypożyczalnia to dobra opcja dla rodziców młodych skrzypków, którzy po rozpoczęciu edukacji muzycznej mogą potrzebować niewielkiego instrumentu, ponieważ nie ma potrzeby kupowania kolejnych skrzypiec w miarę wzrostu dziecka. Taka opcja jest dobra również dla dorosłych, którzy po prostu chcą wypróbować instrument i sprawdzić jak to jest zacząć grać na skrzypcach.

Programy „wypróbuj, zanim kupisz” oferowane przez sklepy muzyczne skierowane są do początkujących muzyków, którzy zamierzają nauczyć się gry na instrumencie, ale nie są pewni, czy zdecydują się kupić instrument bez lekcji gry na skrzypcach. Zamiast kupować skrzypce przed spotkaniem z nauczycielem gry na skrzypcach, mając zupełne przekonanie co do swoich celów w nauce gry na skrzypcach, uczniowie mają możliwość wypożyczenia skrzypiec na okres kilku miesięcy, zanim instrument zostanie im zaoferowany do zakupu po obniżonej cenie.

Ogólnie rzecz biorąc, w zależności od rodzaju skrzypiec, a także lokalizacji, ceny mogą wynosić od 30 do 60 zł miesięcznie.

Ceny lekcji skrzypiec na Superprof

Superprof to platforma internetowa, na której nauczyciele i korepetytorzy z całego świata mogą oferować swoje usługi, obejmuje to również lekcje muzyczne!

Więc jeśli szukasz nauczyciela gry na skrzypcach, wystarczy wejść na Superprof, a następnie wpisać „skrzypce” w wyszukiwarkę i określić swoją lokalizację (aby Superprof mógł znaleźć nauczycieli skrzypiec w okolicy).

Możesz zwiększyć lub zmniejszyć promień wyszukiwania w zależności od tego, jak blisko chcesz się znaleźć nauczyciela, jednak jest też wielu korepetytorów, którzy oferują lekcje gry na skrzypcach online przez Skype – więc nie musisz się martwić o logistykę swoich lekcji!

Na pierwszy rzut oka zauważysz, szeroki zasięg stawek godzinowych.

Istnieje wiele czynników, które mają znaczenie, gdy nauczyciele decydują o cenie lekcji. Na przykład nauczyciele z dużym doświadczeniem zawodowym w swojej dziedzinie nauczania na ogół pobierają wyższe opłaty niż studenci studiów licencjackich oferujący korepetycje z zakresu danego przedmiotu.

Skrzypek na scenie.
Nauka gry na dowolnym instrumencie muzycznym to świetny sposób na zdobycie pewności siebie, rozwijając swoje umiejętności sceniczne i muzykalność. | źródło: Unsplash - Hari Nandakumar

Przekonasz się również, że ceny różnią się w zależności od poziomu nauczanego przez każdego korepetytora. Jeśli specjalizują się głównie w szkoleniu klasycznym na poziomie akademii muzycznej, prawdopodobnie będą pobierać wyższą stawkę niż osoba prowadząca zajęcia muzyczne dla początkujących.

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na stawki korepetytorów, jest lokalizacja. Ceny za lekcje gry na skrzypcach w okolicy różnią się w zależności od miasta, ale średnie stawki w stolicy są najwyższe.

Ile kosztuje nauka gry na skrzypcach w okolicy

Spójrzmy na kilka przykładów skrzypków z Superprof:

MiastoŚrednia stawka godzinowa lekcji gry na skrzypcach
Kraków51 zł
Warszawa72 zł
Wrocław58 zł
Gdańsk57 zł
Poznań 61 zł
Łódź49 zł

Ogólnie, im większa populacja miasta, tym wyższa średnia cena za naukę gry na skrzypcach – ale to niekoniecznie oznacza, że za lekcje gry na skrzypcach w większych miastach zapłacisz więcej.

Wysokie średnie ceny w dużych miastach można tłumaczyć tym, że większa populacja oznacza większą szansę, że miasto będzie miało większą liczbę nauczycieli skrzypiec. Im więcej nauczycieli skrzypiec, tym szerszy zakres ich kompetencji; więc bardziej doświadczeni nauczyciele mogą pobierać wyższą stawkę, podnosząc średnią cenę.

Tak więc, jeśli jesteś początkującym skrzypkiem i szukasz korepetytora, który pomoże z rozpoczęciem nauki podstaw gry na skrzypcach, cena, jaką zapłacisz, będzie prawdopodobnie znajdować się w dolnym zakresie skali, ponieważ możesz zdecydować się na skorzystanie z pomocy studentów akademii muzycznej, którzy udzielają korepetycji po zajęciach.

Jeśli jesteś już doświadczonym muzykiem i szukasz kogoś, kto pomoże z przygotowaniem do egzaminów semestralnych, będziesz potrzebować kogoś z odpowiednią wiedzą specjalistyczną, kto prawdopodobnie będzie pobierać wyższe opłaty. Będą też oczekiwać od ucznia więcej, na przykład regularnych ćwiczeń na skrzypcach, dzięki czemu możesz szybciej robić postępy.

Przyjrzyjmy się różnicom cen pobieranych przez nauczycieli skrzypiec Superprof w różnych miastach:

 • W Krakowie zapłacisz 40 zł za godzinę lekcji skrzypiec z Gabrielą, studentką, która uczy się gry na skrzypcach od 15 lat lub 70 zł za godzinę tradycyjnej lekcji skrzypiec z Kingą, absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach i doświadczoną nauczycielką.
 • W Warszawie zapłacisz 40 zł za godzinną lekcję skrzypiec z Bogumiłą, studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz absolwentką ZPSM nr 1 im. Józefa Elsnera w Warszawie, oferującą lekcje dla początkujących i średnio zaawansowanych skrzypków lub 100 zł za lekcję z Adrianną, która ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, jest laureatką konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich i regularnie występuje w Filharmoniach i Operach jako członek orkiestry.
 • We Wrocławiu zapłacisz 45 zł za godzinę zajęć z Izabelą, która gra na skrzypcach od kilkunastu lat, skończyła szkoły muzyczne 1 i 2 stopnia i wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą wraz z orkiestrą lub możesz zapłacić 70 zł za godzinną lekcję gry na skrzypcach z Agnieszką, która ukończyła kierunek teoria muzyki na wrocławskiej Akademii Muzycznej, muzyką zajmuje się od blisko 20 lat i ma doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

Tak więc istnieje pewna wyraźna różnica między miastami, ale większa różnica dotyczy cen pobieranych przez poszczególnych korepetytorów. Stawki godzinowe dobrze współgrają z doświadczeniem zawodowym i umiejętnością nauczania studentów na poziomie zaawansowanym.

Ale dlaczego tak jest?

Chociaż nauczanie muzyków na każdym poziomie wymaga dużo talentu i umiejętności, nie jest to tak proste, jak pomaganie uczniom w pracy nad trudniejszymi utworami w miarę postępów.

Na początku nowi skrzypkowie najbardziej potrzebują pomocy w posługiwaniu się swoim instrumentem, nauce czytania nut, prawidłowego trzymania smyczka i utrzymania prawidłowej postawy podczas gry – innymi słowy, perfekcyjne zagranie Wlazł kotek na płotek jest mniej ważne niż zapoznanie się z samymi skrzypcami.

Dzewczynka w czapce mikołajowej grająca na skrzypcach.
Lekcje gry na skrzypcach dla najmłodszych skupiają się szczególnie na rozwijaniu muzykalności i kształceniu słuchu muzycznego. | źródło: Pixabay - JpataG

W miarę jak uczniowie kontynuują edukację muzyczną, techniki, których używają podczas gry, stają się ważniejsze, dlatego nauczyciele muszą mieć dobrze wyszkolone ucho muzyczne i wiedzę w zakresie technik, takich jak vibrato, a także fantastyczną znajomość teorii muzyki.

Koszt prywatnych lekcji gry na skrzypcach może się szybko sumować, więc czy są jakieś inne opcje?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Skrzypce
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Dominika
5
5 (7 oceny)
Dominika
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Teresa
Teresa
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
1-sza lekcja za darmo!
Fiodor
Fiodor
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Jagoda
5
5 (3 oceny)
Jagoda
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (2 oceny)
Kacper
zł60
/h
1-sza lekcje za darmo>

Koszt grupowych lekcji gry na skrzypcach

Lekcje gry na skrzypcach w grupie to zabawny i wciągający sposób na tańszą naukę gry na skrzypcach, szczególnie, jeśli chodzi o lekcje gry na skrzypcach dla początkujących.

Istnieje wiele sposobów na znalezienie grupowych zajęć muzycznych.

Młodzieżowy zespół instrumentalny.
Od grupy skrzypcowej po orkiestrę filharmoniczną: Domy Kultury to świetne miejsce do rozpoczęcia przygody z muzyką! | źródło: Pixabay - musikschule

Szkoły muzyczne to niezależne organizacje oferujące usługi dydaktyczne, a także możliwość uczestniczenia w zespołach muzycznych, takich jak orkiestra symfoniczna lub kwartet smyczkowy poza godzinami szkolnymi.

Jeśli zdecydujesz się na lekcje gry na skrzypcach w grupie w Centrum Kultury, a nie na prywatne lekcje, zaoszczędzisz trochę gotówki, a także będziesz mieć okazję do występu!

Doświadczenie sceniczne jest nieocenione dla rozwijających się muzyków. Niezależnie od tego, czy grasz w zespole koncertowym, rockowym, czy też interesujesz się jazzem i improwizacją, bez względu na to, czy grasz na pianinie, gitarze, trąbce, wiolonczeli, czy jesteś wokalistą, doświadczenie z występów uczy genialnych uniwersalnych umiejętności na przyszłość.

Jak zaoszczędzić pieniądze na nauce gry na skrzypcach?

Zapisywanie się na lekcje grupowe i szkoły muzyczne to świetny sposób na ekonomiczną edukację dla początkującego skrzypka, ale czy jest coś jeszcze, co możesz zrobić, aby uczyć się taniej?

Oto kilka wskazówek, dzięki którym lepiej wykorzystasz swoje pieniądze:

 • Pierwsza lekcja bezpłatna: Jeśli przeglądałeś Superprof i nauczycieli skrzypiec w swojej okolicy, zauważyłeś, że wielu z nich oferuje swoją pierwszą lekcję za darmo. Skorzystanie z oferty tych korepetytorów to świetny sposób na znalezienie korepetytora, który będzie doskonale pasował do indywidualnego stylu nauczania, zanim wydasz pieniądze na lekcje!
 • Youtube: YouTube jest pełen wszelkiego rodzaju muzyków oferujących bezpłatne lekcje wideo. Twórcy, tacy jak Diana Skrzypi zamieszczają na swoich kanałach samouczki krok po kroku dla początkujących uczących się gry na skrzypcach, a także porady dla bardziej zaawansowanych graczy. Korzystanie z filmów z YouTube oprócz sesji z nauczycielem to świetny sposób na poprawę doświadczenia edukacyjnego (zobacz poniżej, jak możesz również nauczyć się podstaw z samouczków wideo bez konieczności natychmiastowego korzystania z korepetytora).
 • Pobierz nuty: Internet jest pełen fantastycznych zasobów dla muzyków. Niezależnie od tego, czy szukasz konkretnych utworów, czy ćwiczeń technicznych, dzięki stronom internetowym takim jak Cantorion sprawiają, że znalezienie materiału jest niezwykle łatwe i bezpłatne!
 • Nie zapomnij wziąć pod uwagę kosztów skrzypiec i akcesoriów, których potrzebujesz!

Naucz się gry na skrzypcach online za darmo

Aplikacje skrzypcowe, podobnie jak aplikacje dla każdego innego gatunku muzyki i stylu instrumentu, od lat zyskują na popularności, ponieważ technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Znajdziesz nie tylko aplikacje pomagające w dbaniu o instrument smyczkowy, jak aplikacje tunera, ale bezpłatne aplikacje zostały również opracowane po, aby nauczyć użytkowników gry na instrumencie (niektóre mają nawet na celu naukę gry na skrzypcach dla zupełnych początkujących!) z samouczkami, jak trzymać instrument muzyczny, ułożyć nadgarstek, co robić lewą ręką, jak zachować prawidłową postawę podczas gry na instrumentach strunowych i jak czytać nuty.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że nauka gry na skrzypcach może być tak łatwa bez żadnych nakładów finansowych? Oczywiście, jeśli zapomnisz o kosztach skrzypiec, których potrzebujesz, aby przez chwilę wypróbować te aplikacje.

Jeśli nie możesz w to uwierzyć, możesz samodzielnie pobrać jedną z cyfrowych aplikacji do nauki (za niewielką opłatą lub za darmo) za pośrednictwem Apple App Store, Windows App Store lub Android App Store. Nawet jeśli po prostu pobierzesz kilka dla zabawy, zdziwisz się ich różnorodnością i tym, ile możesz się nauczyć.

To powiedziawszy, nie chcesz ryzykować rozwijania złych nawyków, próbując kopiować innych, więc jak zrównoważyć zalety i wady?

Aplikacje skrzypcowe są obecnie bardzo popularne

Trala: Learn Violin

Trala to nowoczesna aplikacja, która zapewnia uczniom bezpłatne lekcje wideo na skrzypce dla początkujących opracowane przez jednych z najlepszych muzyków filharmonicznych na świecie. Oprócz tych samouczków istnieje kilka gier opartych na postaciach, które pomagają uczyć początkujących i średnio zaawansowanych rytmu, notacji i wysokości dźwięku.

Aplikacja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które uczą się gry na skrzypcach od podstaw.

Aplikacja jest obecnie dostępna na urządzenia Apple i Android.

Professional Violin

Aplikacja skrzypcowa producenta Alyaka nie jest przeznaczona dla osób marnujących czas. To poważna aplikacja dla ludzi, którzy są zmotywowani i oddani nauce gry na skrzypcach. Co ciekawe, uczy gry na skrzypcach bez instrumentu w ręku, oferując wirtualne skrzypce i funkcję multi-touch, która umożliwia granie akordów z urządzenia. Jest przeznaczony dla telefonów komórkowych i tabletów z systemem Android.

Violin Notes for Beginners

Ta aplikacja TinTinPo jest przeznaczona dla początkujących skrzypków i oferuje dostęp do darmowych, nut na skrzypce wysokiej jakości. To muzyka skrzypcowa w najlepszym wydaniu!

PentaScore

Tuanis Apps opracował tę aplikację dla zaawansowanych skrzypków lub tych, którzy chcą zacząć komponować. Aplikacja transkrybuje to, co grasz, na nuty, dzięki czemu możesz łatwo napisać własne melodie za pomocą tego automatycznego czytnika. Czy zostaniesz następnym Bachem lub Mozartem? Zagrah swój recital i zobacz jak powstaje zapis nutowy!

Niektóre aplikacje mogą transkrybować odtwarzane dźwięki na nuty. Real Oriental Violin Simulator

NAVA Apps utworzyła tą aplikację do nauki gry na skrzypcach w podróży. Dźwięki są autentyczne i oferują 36 stylów rytmicznych, regulację wariacji wibracji oraz 2 oktawy i wysokość tonu. Nie będziesz mógł oderwać się od komponowania koncertu skrzypcowego za pomocą tej aplikacji!

Jameasy for Violin

Firma Jameasy Inc. stworzyła aplikację, która ułatwia naukę gry na skrzypcach. Aplikacja zawiera lekcje na temat umieszczania palców, czytania nut i rozpoznawania strun skrzypcowych, a także mierzy, na ile dokładny jest muzyk, grając na swoim instrumencie. Jest to genialne narzędzie dla dzieci, ponieważ można w nie grać jak w grę, cały czas zachowując koncentrację na temacie i zachęcając je do wielokrotnego korzystania z aplikacji. Oprócz muzyki klasycznej oferuje również melodie współczesnych artystów, takich jak Coldplay.

Nauka gry na instrumentach jest uważana za kosztowny biznes, ale z odpowiednim przygotowaniem i dużą ilością praktyki, możesz uczyć się taniej!

Obserwuj grających skrzypków

Może wybranie się na koncert, by zobaczyć grającą orkiestrę nie jest darmowe, ale możesz oglądać filmy, na których zawodowi skrzypkowie grają na scenie.

Aby zwiększyć szanse na wyrobienie prawidłowych nawyków i umiejętności, które będą pasować do pożądanego stylu grania, pamiętaj, aby obserwować kogoś, do kogo aspirujesz, aby móc przeanalizować i zbadać, jak gra wybrany rodzaj muzyki.

YouTube to świetne źródło darmowych materiałów, w formie transmisji koncertowych, samouczków wideo, recenzji instrumentów i tak dalej - świetne miejsce na rozpoczęcie przygody z nauką. Możesz zasubskrybować kanały YouTube poświęcone skrzypcom, a nawet śledzić odpowiednie hashtagi lub konta na Instagramie, dzięki czemu dostaniesz powiadomienie o przesłaniu nowego filmu.

Nawet jeśli to tylko inni nowicjusze prezentują rzeczy, których nauczyli się z punktu widzenia początkującego, możesz nauczyć cię czegoś nowego!

Innym świetnym pomysłem jest udanie się do lokalnego sklepu charytatywnego i sprawdzenie, czy są tam jakieś przydatne zasoby dla początkujących skrzypków, takie jak stara książka z nutami lub nawet stara płyta CD z instrukcjami, jak grać proste melodie, krok po kroku.

Oczywiście o wiele lepiej jest zatrudnić profesjonalistę, który nauczy gry na skrzypcach, jeśli poważnie myślisz o rozwoju w odpowiednim tempie, sam jednak widzisz, że jest wiele sposobów na opanowanie gry na skrzypcach, w bardzo atrakcyjnej cenie!

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Skrzypce ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.