W tej chwili, drogi mieszkańcu Krakowa, jeśli masz lustrzankę w rękach: gdzie się udasz, żeby zrobić super urzekające zdjęcie?

Na Wawel? Na Krakowskie Błonie?

Może udasz się do miasta po trochę zdjęć w stylu fotografii ulicznej lub uchwycisz fasadę Kościoła Mariackiego, z którego codziennie o godz. 12 można usłyszeć hejnał.

Co zrobić, jeśli jesteś bardziej futurystą? Możesz starać się zrobić kilka świetnych zdjęć w Lost Souls Alley, które jest pierwszym w Polsce interaktywnym muzeum poświęconym pierwotnemu instynktowi strachu. Czeka na ciebie piętro inspirowane filmami grozy!

Te miejsca, a nawet więcej, to tylko niektóre z powodów, dla których tylu turystów przybywa do tego miasta, i istnieje duża szansa, że każdy z nich ma ze sobą aparat!

Czy twierdzisz, że potrzebujesz lepszego zestawu niż smartfon i selfie stick? Czy nie zawsze chciałeś wyjść poza ustawienia auto w kompaktowym aparacie?

Podjęcie lekcji fotografii jest pierwszym krokiem do formalnego wyrażania siebie poprzez wizualne opowiadanie historii, i jakiego tła powinieneś szukać!

Odkryjmy razem, gdzie można wziąć udział w zajęciach fotograficznych w Krakowie.

Lub jeśli jesteś w stolicy, możesz być zainteresowany nauką fotografii w Warszawie, lub może mieszkasz w Łodzi?

dwoje mężczyzn oglądający zdjęcia na aparacie o zachodzie słońca
Ucz się fotografować zachód słońca z profesjonalnym fotografem. Źródło: Pixabay
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Fotografia
Sylwia
5
5 (7 oceny)
Sylwia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrianna
5
5 (3 oceny)
Adrianna
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
Agnieszka
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (3 oceny)
Magdalena
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasper
Kasper
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Weronika
Weronika
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
5
5 (7 oceny)
Sylwia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrianna
5
5 (3 oceny)
Adrianna
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
Agnieszka
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (3 oceny)
Magdalena
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasper
Kasper
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Weronika
Weronika
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Nauka umiejętności fotograficznych z profesjonalnym fotografem

Bogactwo zabytków w Krakowie może utrudnić wybór, gdzie dokładnie skierować swój aparat.

Brakuje Ci już miejsca na zdjęcia w albumach czy na dysku komputera? Nie wyobrażasz sobie podróżowania, spotkania z przyjaciółmi czy ważnej imprezy rodzinnej bez aparatu? Zawsze nosisz ze sobą aparat, fotografujesz wszystko dokoła ale ciągle brakuje ci profesjonalnej wiedzy i umiejętności?

Warsztaty Szkoły Kreatywnej Fotografii to możliwość zapoznania się z technikami fotografii tradycyjnej i komputerowej. Podczas 20 godzinnych warsztatów nauczysz się nie tylko jak robić profesjonalne zdjęcia, ale także jak poprawić te, które już zrobiłeś. Wszystkie zajęcia mają formę ćwiczeń z elementami wykładu.

Warunki uczestnictwa w zajęciach:

 • Posiadanie własnego aparatu fotograficznego, oraz znajomość jego obsługi.
 • Płynne posługiwanie się przysłoną, czasem i czułością.
 • Wiek od 15 lat

Dzień 1 – Wykład – Jak zrobić dobre zdjęcie mody?

Zaznajomienie z tematyką fotografowania mody. Przedstawiane są najnowsze trendy w fotografii fashion. Omówione zostają wszystkie etapy powstawania zdjęcia. Od inspiracji do postprodukcji. Prowadzący informują także, że kładą nacisk na metody wykorzystywane przez mistrzów, co pozwala na uzyskanie najlepszego efektu zdjęć.

Dzień 2,3 Praca w studio. 

Wspólnie ze stylistami i wizażystami zostaje przygotowany plan zdjęciowy. Podczas dwóch dni zajęć uczestnicy mają możliwość pracy w profesjonalnym studiu fotograficznym z modelkami i modelami. Każdy z uczestników realizuje swój plan na idealne zdjęcie.

Dzień 4 – Krytyka

Każdy z uczestników prezentuje efekt swojej pracy, poddając ją konstruktywnej krytyce. Analizowanie błędów oraz tego, co poszło dobrze, a nad czym warto jeszcze popracować.

Jak się przygotować na zajęcia?

Na pierwsze zajęcia przynieś 10 swoich najlepszych fotografii, zapisanych na pendrive’ach. W drugi i trzeci dzień zabierz ze sobą swoje aparaty fotograficzne. Pamiętaj o naładowaniu baterii, oraz wystarczającej ilości miejsca na kartach pamięci.

Oprócz tego prowadzący oczekują od Ciebie dobrego humoru i gotowości do pracy. Udana sesja fotograficzna zaczyna się od miłej atmosfery. Ponadto pamiętaj, że na czas zajęć warto schować dumę do kieszeni. Im więcej dowiesz się o swoich zdjęciach, tym więcej się nauczysz i bardziej na tym skorzystasz.

Jeśli nie chcesz uczęszczać na zajęcia w grupach, to skontaktuj się z Iwoną Kowalską.

Pani Kowalska zaprasza na indywidualne kursy fotograficzne. Posiada długoletnie doświadczenie w fotografii studyjnej, nieruchomości, uroczystości, takich jak: śluby, wieczory panieńskie, komunie, chrzest itp.

Jeśli interesuje Cię fotografia plenerowa, reportaż, portret czy akt to wybór pani Iwony Kowalskiej na swojego mentora jest równie trafny.

Plan warsztatów układa indywidualnie w zależności od posiadanych już umiejętności kandydata. Prowadzi także zajęcia dla młodzieży w wieku gimnazjalnym.

Niestety nie znamy więcej szczegółów i cenę kursu należy ustalić podczas spotkania i konsultacji z panią fotograf.

fasada uniwersytetu jagiellońskiego
Jeśli nie wiesz, jak wywołać film, możesz się tego nauczyć dzięki Otwartemu Studium Fotografii. Źródło: Wikipedia

Otwarte Studium Fotografii - nauka na krakowskich uczelniach

Otwarte Studium Fotografii to profesjonalny kurs fotografii , przeznaczony zarówno dla początkujących pasjonatów, jak i dla fotografów chcących udoskonalić swoje umiejętności i pogłębić dotychczasową wiedzę.

Formuła Studium jest otwarta, do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich. Wykłady i zajęcia praktyczne trwają jeden semestr i odbywają się pod opieką uznanych wykładowców Politechniki Krakowskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członków Związku Polskich Artystów Fotografików, a także pracowników Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Wiedza teoretyczna o fotografii, w połączeniu z praktyką doskonaloną w pracowni fotograficznej, komputerowej oraz w plenerze, to znakomita wprawa pobudzająca zmysł obserwacji i wrażliwość na odbiór obrazu. Studium zaprasza tych, dla których aparat fotograficzny jest narzędziem własnych poszukiwań twórczych, jak i tych, dla których fotografia może stać się zawodem, bądź uzupełnieniem wykształcenia.

Zajęcia odbywają się w piątki (17:00 – 20:00) i soboty (1 grupa: 9:00 – 12:00, 2 grupa: 12:15 – 15:15), w budynku PK przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie (sala 303). Najbliższy kurs rozpoczyna się 12 marca 2021 i trwa do 25 czerwca 2021. Za kwotę 1 840 zł, kurs oferuje ponad 100 godzin zajęć i kończy się zbiorową wystawą fotografii uczestników oraz otrzymaniem dyplomu ukończenia Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej.

Kliknij tutaj, jeśli bardziej odpowiadałyby Ci kursy fotograficzne w Gdańsku.

Nauka w szkole fotograficznej w Krakowie

Szkoła Kreatywnej Fotografii

Naszym numerem jeden jest Szkoła Kreatywnej Fotografii, która oferuje naukę w systemie dziennym oraz zaocznym. Jest to szkoła, w której spotkasz prawdziwych pasjonatów fotografii, zarówno wśród studentów, jak i wykładowców.

To właśnie tutaj oferowana jest wysoka jakość kształcenia, dzięki czemu masz zapewniony dobry start do zatrudnienia w branży.

Szkoła Kreatywnej Fotografii nie tylko zapewnia naukę fotografii, ale również zapewnia swoim studentom bezpłatny dostęp do studia fotograficznego oraz ciemni. Szkoła Kreatywnej Fotografii to także świetna alternatywa dla osób, które mają wyższe wykształcenie, a chciałyby zdobyć zawód dający niezależność i możliwość spełnienia swoich marzeń.

Akademia Fotografii Kraków

Bardzo ciekawą ofertę zapewnia Akademia Fotografii Kraków, która prowadzi naukę w trzech trybach – dziennym, zaocznym oraz wieczorowym. Dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Studium dzienne trwa rok, a nauka bazuje na równomiernym rozłożeniu zajęć tak, by studenci mogli połączyć praktykę (pod opieką asystentów) z teorią, którą zdobędą od wykładowców.

Studium zaoczne trwa dwa lata i obejmuje szereg wykładów oraz ćwiczeń, które pozwalają poznać fotografię od podszewki.

Z kolej studium wieczorowe trwa rok i nie różni się praktycznie niczym od pozostałych trybów, gdyż również pozwala poznać tajnik fotografii zarówno w teorii, jak i praktyce.

Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa

Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa to propozycja dla bardziej wymagających, którzy oprócz samej nauki fotografii, chcą do perfekcji opanować operowanie światłem, aparatem i komputerem, gdyż każdy ten element odgrywa bardzo ważną rolę i od niego zależą efekty pracy.

Zajęcia na kierunku fotograficznym mają charakter praktyczny, odbywają się w profesjonalnym studiu, w plenerach oraz w innych, zróżnicowanych warunkach. Wszystko po to, by studenci nauczyli się tego, co im jest naprawdę potrzebne, co spełni aktualne zapotrzebowanie rynku i ułatwi pracę w zawodzie.

Kobieta z kubkiem kawy siedząca przy laptopie
Fotografii możesz uczyć się online, nie wychodząc z domu. Źródło: Pixabay

Kurs fotografii online

Kurs Fotografii Online przeznaczony jest dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych (bądź osób mających w planach taki zakup), chcących robić dobre i ciekawe zdjęcia o różnorodnej tematyce. Podczas zajęć uczestnicy poznają możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii i obróbki obrazu.

Tematy spotkań:

 • Kształtowanie obrazu fotograficznego
 • Estetyka fotografii
 • Światło
 • Portret
 • Lightroom - cyfrowa ciemnia
 • Konsultacja zdjęć

Formuła zajęć:

 • W swoich szkoleniach online stawiają na interaktywną komunikację, z wykorzystaniem materiałów multimedialnych i dyskusji na żywo.
 • Zaletą spotkań na żywo jest możliwość odpowiadania na pojawiające się pytania oraz dodatkowego wytłumaczenia wybranych zagadnień.
 • Prowadzący wspierają nauczanie prezentacjami oraz demonstracjami, za pomocą udostępniania obrazu ze swojego monitora.

Certyfikat:

Absolwenci pełnego kursu otrzymują Certyfikat Ukończenia Podstawowego Kursu Fotografii Akademii Fotografii oraz zaświadczenie o ukończeniu nauki wydawane na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2019 r. poz. 652).

Zapisy trwają do 26 marca 2021r. Możesz zapisać się na wszystkie lub tylko wybrane bloki. Opłata za kurs wynosi 139 zł za blok programowy lub 695 zł za wszystkie 6 bloków (1 blok gratis!) - przy jednoczesnej opłacie.

Możesz również znaleźć idealnego nauczyciela na Superprof.

Z ponad siedemdziesięciu nauczycieli fotografii będących w gotowości, można łatwo znaleźć odpowiedniego mentora, aby nauczyć się wszystkiego o fotografii dla początkujących, przetwarzania plików RAW i innych umiejętności technicznych.

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś swoją pierwszą lustrzankę, czy zamierzasz pracować jako fotoreporter, korepetytor Superprof jest gotowy poinstruować Cię w zaciszu własnego domu, przez Skype lub inną platformę.

Istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, jak zostać fotografem w Krakowie: szkoły fotograficzne, warsztaty; zajęcia indywidualne z profesjonalnym fotografem lub kurs fotografii online z Superprof.

Ucz się fotografii w Polsce dzięki Superprof:

Bez względu na to, które miasto wybierzesz, aby zostać profesjonalistą lub zaspokoić swoją artystyczną pasję, teraz wiesz, gdzie możesz nauczyć się fotografować w dowolnym stylu.

Czekamy na Twoje prace!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.