Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: fotografia

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 19 opinii.

62 zł/h

Najlepsze ceny: 99% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 62 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka z przedmiotu Fotografia nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Fotografia

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Fotografia?

Średnia cena zajęć z: Fotografia wynosi: 62 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: fotografia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Fotografia?

Z pomocą nauczyciela z: Fotografia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Fotografia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Fotografia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje fotografia online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Fotografia jest dostępnych?

114  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Fotografia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 114 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Fotografia?

Na przykładzie 19 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Fotografia?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Fotografia!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Fotografia kursy - wraz z fotografem, który pomoże Ci rozwijać wiedzę oraz umiejętności

Odkryj z nami wskazówki na naukę fotografii!

 

Na datę wynalezienia fotografii został wyznaczony rok 1839. Jest to data przedstawienia przez francuskiego posła François Arago wynalazku Daguerre'a Akademii Nauk.

Od tego historycznego momentu, który naprawdę zrewolucjonizował nasz świat oraz świat informacji i komunikacji, fotografia nie przestała ewoluować. Do tego stopnia, że obecnie jest ona dostępna dla wszystkich. Dziś wszyscy praktykujemy fotografię za pomocą naszych smartfonów, a potem pokazujemy ją światu dzięki portalom społecznościowym.

Ale jeśli robienie zdjęć smartfonem Ci nie wystarcza i marzysz o rozwijaniu profesjonalnych umiejętności fotograficznych za pomocą aparatu cyfrowego lub lustrzanki, zastanów się nad zatrudnieniem prywatnego nauczyciela, który nauczy Cię wszystkich tajników fotografii. Dzięki Superprof teraz jest to możliwe! Czytaj dalej by dowiedzieć się jak znaleźć Twojego wymarzonego korepetytora i jak podjąć skuteczne kroki w kierunku świata fotografii.

 

Naucz się robić świetne zdjęcia podczas zajęć z fotografii z Twoim korepetytorem!

 

Z mniejszą lub większą intensywnością wszyscy mamy pewne przywiązanie do fotografii, niezależnie od poziomu naszych umiejętności. Bez względu na to czy jest to fotografowanie momentów na pamiątkę (specjalne okazje, spotkania rodzinne itd.) uwiecznianie podróży z końca świata, czy jako prawdziwa pasja, zdecydowanie wszyscy ją uwielbiamy. Fotografia jest wszędzie w naszym życiu, musimy to przyznać! Wszyscy staramy się robić piękne zdjęcia, zawsze wtedy gdy nadarzy się okazja.

Z roku na rok wysokiej jakości aparaty fotograficzne są coraz bardziej dostępne, jednak nie każdy ma odwagę po nie sięgać, ponieważ wymagają one często pewnych umiejętności, których nie potrzebujemy w przypadku robienia zdjęć smartfonem, który ustawia wszystko za nas. Technika aparatu musi być opanowana, aby robić zdjęcia jak najbardziej wierne rzeczywistości.

Oczywiście, istnieje wiele opcji aby się tego nauczyć. Możesz starać się być samoukiem i uczyć się wszystkiego na temat aparatu i fotografii dzięki tutorialom w internecie oraz podręcznikom specjalistycznym, ale również możesz zapisać się na grupowe kursy fotografowania lub zasięgnąć pomocy u profesjonalisty, który udzieliłby Ci lekcji i pokazałby Ci wszystkie sekrety tej dziedziny. Nic nie stoi na przeszkodzie, a co więcej jest to coś, co jest całkowicie wykonalne.

Pamiętaj, że żeby robić świetne zdjęcia musisz najpierw zrozumieć aparat, którego używasz (przysłona, ogniskowa, rozmycie, ostrość, głębia, tło, zoom optyczny, ustawienia kąta, kadrowanie, szeroki kąt, obiektyw fotograficzny, oświetlenie, stała ogniskowa, teleobiektyw, sensor cyfrowy, pełny kadr, itp.). Jest wiele do nauczenia, ale gdy tylko to opanujesz, zobaczysz, że będziesz tworzył prawdziwe dzieła sztuki!

Pośród wszystkich opcji nauki fotografii, my zawsze polecamy tą z prywatnym nauczycielem. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ masz pewność, że skupi się on w stu procentach na Tobie oraz Twoich indywidualnych potrzebach i celach, ale również pomoże Ci w odnalezieniu Twojego własnego stylu. Najlepsze jest to, że prywatny nauczyciel przyjdzie do Twojego domu, aby wyjaśnić ci całą tę technikę. A zatem nie będziesz musiał tracić czasu ani pieniędzy na dojazd. Oczywiście może on również towarzyszyć Ci na zewnątrz, aby zrobić Twoje pierwsze zdjęcia w dziedzinie fotografii miejskiej, pejzaży czy portretów. Tego typu zajęcia fotograficzne dostępne są w całym kraju dzięki stronie internetowej Superprof! Nie ma zatem znaczenia czy pochodzisz z dużego miasta, małego miasteczka czy daleko położonej wioseczce. Mamy pewność, że w Twojej okolicy znajduje się profesjonalista, który z przyjemnością nauczy Cię robić nieziemskie zdjęcia!

Niektórzy nauczyciele oferują również równolegle kursy photoshopowe. Dowiedz się, jak używać aparatu cyfrowego (Canon EOS, Panasonic Lumix...) i retuszować własne zdjęcia zarówno w smartfonie jak i na komputerze (w Adobe Camera Raw lub Adobe Photoshop, Lightroom). Ale także, jak wybrać aparat i sprzęt fotograficzny, wykorzystać naturalne światło, cyfrowy czujnik do zrobienia pięknego zdjęcia cyfrowego, mistrzowskie zdjęcia z lampą błyskową i wszystko, to co dotyczy techniki fotograficznej!

 

Kilka niezbędnych informacji na temat tego jak działa aparat.

 

Oczywiście, tak jak wspominaliśmy powyżej, robienie udanych zdjęć wymaga opanowania technicznych aspektów aparatu. Dlatego chcielibyśmy Ci naświetlić kilka informacji, które mogą Ci służyć jako podstawa do wejścia do świata fotografii.

Należy pamiętać, że podczas robienia zdjęcia fotograf musi przede wszystkim dostosować cztery podstawowe parametry w celu uzyskania dobrego kadrowania i kompozycji: ogniskowa, przysłona obiektywu, czas otwarcia migawki i czułość sensora na korpusie.

Wyjaśnijmy sobie te pojęcia:

 

Ogniskowa obiektywu to odległość optyczna (zazwyczaj mierzona w mm) od punktu, gdzie światło spotyka się wewnątrz obiektywu, do czujnika aparatu. Im krótsza jest ogniskowa, tym szerszy jest kąt widzenia.

 

Przysłona to innowacyjny mechanizm regulujący wielkość otworu na ścieżce optycznej w taki sposób, aby kontrolować ilość światła przedostającego się do obiektywu. Przysłona i czas otwarcia migawki stanowią dwa podstawowe sposoby sterowania ekspozycją: w przypadku danego czasu otwarcia migawki słabsze oświetlenie będzie wymagało szerszego otworu przysłony, aby więcej światła dotarło do przetwornika obrazu, natomiast jaśniejsze światło będzie wymagało mniejszego otworu przysłony w celu osiągnięcia optymalnej ekspozycji. Aby osiągnąć podobne rezultaty można także wybrać to samo ustawienie przysłony i regulować czas otwarcia migawki.

 

Migawka to jedna z kluczowych części obiektywu, to właśnie ona odpowiada za to ile światła dostaje się do obiektywu i jak długo pada ono na matrycę. Im krótszy czas otwarcia migawki, tym mniej światła odbiera sensor: w ten sposób fotograf będzie mógł zatrzymać poruszający się obiekt lub spowodować rozmycie obrazu.

 

Sensor ISO ma on zasadnicze znaczenie w przypadku fotografowania dzikiej przyrody lub fotografowania w pomieszczeniach: im wyższa jest jego czułość, tym bardziej pozwala on na wykonywanie zdjęć bez lampy błyskowej.

 

Nauka fotografii do celów prywatnych lub zawodowych.

 

Różne osoby mają różne motywacje by uczyć się fotografii. Wiele osób nie wiąże tego z celami zawodowymi, a tylko chcieliby oni potrafić robić piękne zdjęcia w celu uwieczniania ważnych momentów w życiu takich jak: ślub, narodziny dziecka, wydarzenia rodzinne, urodziny babci czy inne. W dobie portali społecznościowych większość z tych osób będzie umieszczała zrobione zdjęcia na Instagramie lub Facebooku by podzielić się tymi wyjątkowymi momentami z resztą przyjaciół i znajomych. Są też tacy, którzy wolą te zdjęcia wydrukować i udekorować nimi ściany swojego domu.

Jednak nauka fotografii może oczywiście odbywać się również w celach zawodowych. Wiele osób marzy o tym by zostać dziennikarzem, reporterem lub profesjonalnym fotografem. Ale na tym poziomie, nawet jeśli posiada się kreatywność i talent, technika fotograficzna jest niezbędna!

 

Jakiego sprzętu używać do nauki fotografii?

 

Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z fotografowaniem, przede wszystkim będziesz potrzebował posiadać sprzęt, który pozwoli Ci rozwijać Twoje umiejętności.

Bardzo ważne jest nabycie własnego sprzętu, żeby móc ćwiczyć w różnych miejscach poza godzinami zajęć.

Ale jakiego sprzętu potrzebujesz, żeby zostać dobrym fotografem?

Pierwszym akcesorium jest oczywiście kamera. Od czasu wynalezienia fotografii w 1839 r. istniało milion typów aparatów fotograficznych. Wraz z rewolucją cyfrową poprzednie kamery straciły dużo na popularności. Tak jak niektórzy jeszcze pamiętają, w przeszłości nie tylko trzeba było kupić aparat fotograficzny, ale także klisze i wywoływać zdjęcia. W tamtych czasach fotografia zdecydowanie nie była sztuką dostępną dla każdego portfela. Aktualnie rynek został przejęty przez łatwo dostępne aparaty cyfrowe i lustrzanki. Przy zakupie na przykład lustrzanki należy pamiętać również o zakresie dostępnych obiektywów.

W ostatnich latach producenci telefonów komórkowych bardzo skupili się na możliwościach fotograficznych aparatu, aby przemówić do klientów, którzy chcą dokonać zakupu. Dzięki temu mamy do czynienia z telefonami, które są w stanie zrobić niewyobrażalnie piękne zdjęcia!

Jednak jeśli planujesz robić profesjonalne zdjęcia, nie okłamujmy się, smartfon może nie podołać zadaniu i będziesz musiał zaopatrzyć się w prawdziwą kamerę. A po zakupie aparatu wystarczy tylko zainwestować w kilka akcesoriów ochronnych i innych elementów, w zależności od zastosowania (statyw, torba na aparat, reflektor, pasek, obiektywy itp.).

Mamy nadzieję, że krótko wyjaśniliśmy Ci różnice w aparatach żebyś mógł podjąć decyzję na temat tego, który byłby najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

 

Jak znaleźć nauczyciela fotografii?

 

Tak jak pisaliśmy powyżej, nauka fotografii wymaga pewnej wiedzy od nauczyciela, który będzie ci towarzyszył, jeśli pragniesz sam stać się profesjonalistą w tej dziedzinie. W tym celu Superprof zaprasza Cię do przejrzenia na swojej stronie ofert wszystkich nauczycieli w dziedzinie fotografii w całej Polsce. Ceny kursów za godzinę znacznie się różnią w zależności od miejscowości, umiejętności, doświadczenia oraz typu kursu i zaczynają się one od 25 PLN do 70 PLN.

Oferujemy kursy w wielu różnych dziedzinach: kursy kadrowania, kursy fotografii pejzażu, portretów, kursy filmowania, kursy edytowania zdjęć lub wideo, kursy Photoshopu oraz innych. A wszystko to dla każdego poziomu nauczania, od podstaw do zaawansowania.

Pamiętaj by dobrze przejrzeć profile naszych dostępnych nauczycieli i wybrać tego, który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. Oto kilka kryteriów, na które szczególnie powinieneś zwrócić uwagę:

 

Stawka godzinowa,

Treść kursów,

Miejsce kursów.

Poziomy,

Portfolio,

Opinie byłych uczniów,

 

Superprof to idealna strona dla wymagających uczniów, którzy chcą znaleźć utalentowanych nauczycieli. A zatem do dzieła!

 

Czego chcesz się nauczyć?