Śpiewanie ma wiele zalet: jest dobry dla morale, może poprawić nastrój, a także ma szereg korzyści fizjologicznych. Istnieją również badania pokazujące, że śpiew może poprawić mięśnie głosowe i zmniejszyć chrapanie.

Zamiast szczegółowo omawiać wszystkie korzyści płynące z pracy nad śpiewem, w tym artykule omówimy unikalny rodzaj treningu wokalnego, który pomoże i nauczyć się śpiewać.

 • Czy masz tendencję do podśpiewywania w przypadkowych momentach w ciągu dnia?

 • Czy jesteś jedną z tych osób, które zawsze śpiewają pod prysznicem?

Jeśli tak, to jest to artykuł dla Ciebie. Jeśli jesteś zbyt zdenerwowany, aby śpiewać piosenkę publicznie, ponieważ boisz się fałszować, oto kilka wskazówek, jak rozwijać swój głos i szybko poprawić swój śpiew...

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Śpiew
Maja
5
5 (12 oceny)
Maja
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Iwona
5
5 (3 oceny)
Iwona
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (7 oceny)
Kasia
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Angelika
5
5 (7 oceny)
Angelika
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (4 oceny)
Stanisław
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ksenia
5
5 (2 oceny)
Ksenia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maja
5
5 (12 oceny)
Maja
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Iwona
5
5 (3 oceny)
Iwona
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
5
5 (7 oceny)
Kasia
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Angelika
5
5 (7 oceny)
Angelika
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (11 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (4 oceny)
Stanisław
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ksenia
5
5 (2 oceny)
Ksenia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Aplikacje do karaoke

Podczas gdy Japończycy są niekwestionowanymi mistrzami karaoke, popularne hobby jest teraz naprawdę globalne. Z wyspecjalizowanymi salami karaoke, wokalnymi grami komputerowymi i domowymi maszynami do karaoke, jesteś rozpieszczany, jeśli chodzi o możliwości śpiewania. Jeśli jednak nie stać Cię na lekcje śpiewu, by móc śpiewać wysokie tony, musisz rozważyć ściągnięcie aplikacji do karaoke, aby nauczyć się śpiewać!

Nauka śpiewania na karaoke.
Dzięki aplikacjom mobilnym możesz dostać mieć urządzenie do karaoke w swojej kieszeni. | źródło: Pixabay - egodi1

Jeśli ten pomysł to muzyka dla twoich uszu, potrzebujesz smartfona i co najmniej jednej z następujących aplikacji:

 • Singplay: Po pierwsze, to nic nie kosztuje! Po drugie, może konwertować pliki mp3 ze smartfona lub tabletu na utwory karaoke.
 • Yokee Karaoke: Ta aplikacja ma imponującą bibliotekę utworów i umożliwia dodawanie efektów do głosu. Chociaż nic nie kosztuje, można robić zakupy w aplikacji, co faktycznie może kosztować znaczną kwotę pieniędzy.
 • StarMaker Lite: Jeśli lubisz kompetycję, pokochasz tę aplikację. Postaw się w roli zawodnika i odblokuj nowe piosenki poprzez swoje występy. Ambitni ludzie to pokochają.
 • Smule: Sing Karaoke Smule: Jeśli lubisz porównywać się z innymi piosenkarzami, jest to aplikacja, której potrzebujesz, ponieważ możesz śpiewać z innymi połączonymi użytkownikami. Płacąc kilka złotych za wersję premium, uzyskasz dostęp do 800 000 tytułów, co powinno Cię zająć na chwilę.

Ogólnie aplikacje do karaoke pozwalają nagrywać i pracować nad swoim głosem, udostępniać swoje występy w sieciach społecznościowych i dodawać efekty do głosu (pogłos, echo itp.). Te funkcje nie tylko pomogą Ci poprawić twój śpiew, ale mogą sprawić, że proces uczenia się będzie przyjemniejszy. Stopniowo zaczniesz nabierać pewności siebie.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, znajdź lekcje śpiewu Warszawa lub lekcje śpiewu Kraków i zacznij uczyć się śpiewać jak profesjonalista. Lub sprawdź lekcje śpiewu online.

Jak pobierać filmy karaoke?

Teraz, gdy ustaliliśmy niezbędne aplikacje mobilne, które każdy piosenkarz amator powinien pobrać, spójrzmy, jak możesz pobrać filmy karaoke.

Nauka śpiewu w domu, kobieta z mikrofonem.
Za pomocą kilku kliknięć możesz przygotować wieczór gier towarzyskich. | źródło: Pixabay - la88au88ra

Spraw, aby Twoje imprezy były ciekawsze, dzięki karaoke!

Dostępnych jest kilka opcji dla tych, którzy chcą pobrać wideo i instrumentalne wersje piosenek z tekstami. Nie zapomnij o YouTubie, który zawiera imponującą liczbę filmów karaoke. Jak zawsze, jeśli chodzi o muzykę, jest to Twój najlepszy przyjaciel na udane wieczory karaoke. Nie zapomnij też poszukać samouczków śpiewu online. Znajdziesz mnóstwo przydatnych wskazówek, które pomogą Ci poprawić swój głos.

Podobnie możesz zdecydować się na opłacenie Karafun i ciesz się platformą bez reklam i konieczności szukania filmów karaoke w każdym miejscu. Kiedy subskrybujesz,masz dostęp do bazy około 27 000 tytułów i zapisz swoje ulubione na swoim komputerze.

Istnieje wiele witryn, które umożliwiają również bezpośrednie pobieranie filmów karaoke. Możesz ich użyć do zbudowania własnego repertuaru piosenek karaoke do ćwiczenia śpiewu lub zorganizowania niezapomnianych wieczorów.

Jeśli chcesz, aby sprawy posuwały się do przodu jeszcze szybciej i pragniesz poprawić swoją technikę wokalną, powinieneś rozważyć pobranie najlepszych (bezpłatnych) aplikacji, aby móc pracować nad swoim śpiewem.

 • Kanto Karaoke: Prawdziwe profesjonalne studio, ta aplikacja zawiera mikser i opcję łatwego nagrywania głosu. Możesz także konwertować pliki midi na mp3 i tworzyć własne spersonalizowane listy odtwarzania.
 • Siglos Karaoke Player: To aplikacja, która odtwarza i nagrywa karaoke, umożliwia również zmianę tonacji utworu, który nie odpowiada Twojemu zakresowi.
 • Karaokay: Ta prosta i łatwa w użyciu aplikacja do śpiewania jest naprawdę przydatna dla tych, którzy dopiero zaczęli śpiewać.

Narzędzia do nagrywania głosu

Śpiewanie ulubionych utworów przed lustrem to świetna zabawa. Jeśli jednak Twoim celem jest poprawa śpiewu, musisz regularnie pracować nad swoim śpiewem i piosenkami, które chciałbyś wykonać. Zacznij pracę się od nagrywania własnego głosu.

Jest to prosta i skuteczna technika, nawet jeśli kilka pierwszych razy, gdy usłyszysz swój śpiew, może być trochę rozczarowujące. Chociaż nagranie jest dokładne, musisz potrafić je wykorzystać. Zmotywuj się, aby dalej próbować i doskonalić się. Wkrótce zdasz sobie sprawę z zalet i wad swojego głosu.

Inwestowanie w dobry sprzęt procentuje, jeśli chodzi o poprawę śpiewu.

Nie traćmy więc czasu i zaopatrzmy się w niezbędny sprzęt do nagrywania głosu. Stworzenie domowego studia lub mini studia nagraniowego za pomocą zaledwie kilku starannie dobranych urządzeń i programów jest dość proste:

 • Mikrofon: rzecz niezbędna. Nagrywanie siebie za pomocą wbudowanego mikrofonu w komputerze nie jest najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej jakości dźwięku. Dużo lepiej zaopatrzyć się w dobry mikrofon zewnętrzny z pop filtrem i statywem.

 • Słuchawki lub głośniki: są przydatne do słuchania nagrań bez wpływu na jakość dźwięku.

 • Program taki jak Audacity. Ten program jest najczęściej pobierany, a co najważniejsze, jest bezpłatny! Jest łatwy w użyciu i lubiany przez artystów amatorów i melomanów. Może nagrywać cyfrowe pliki audio (.wav, .mp3) i zawiera szereg funkcji, takich jak filtry, tempo, głośność, zmiany głosu itp. Możesz także usunąć wokale z utworów, aby przekształcić je w wersje instrumentalne.

Przed nagraniem głosu postaraj się stworzyć idealne warunki:

 • Znajdź spokojne i ciche miejsce, gdzie nie będą Cię niepokoić odgłosy tła, które zostaną wychwycone na nagraniu.
 • Przetestuj swój mikrofon, w celu sprawdzenia poziomów i ustawień (kończenie nagrywania utworu może być bezcelowe tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie słyszysz nawet swojego głosu!).
 • Jeśli to możliwe, powinieneś sfilmować się, kiedy nagrywasz swój głos, ponieważ jeśli planujesz wystąpić przed publicznością, Twoja prezencja na scenie jest tak samo ważna jak twój śpiew!

Najlepsze strony do nauki teorii muzyki

Nie wystarczy tylko śpiewać, aby poprawić swój głos, trzeba zrozumieć podstawowe koncepcje muzyki, a w szczególności teorię muzyki. Dobry trening muzyczny jest naprawdę ważny, jeśli chodzi o umiejętność dobrego śpiewania.

Masz dobre ucho do muzyki i piękny głos?

Jeśli chciałbyś zostać dobrym piosenkarzem, jest to zasadniczy wymóg. Nauka śpiewania przez samo słuchanie ma swoje granice. Mimo, może otworzyć całe bogactwo nowych możliwości. Niezależnie od tego, czy chcesz śpiewać w grupie, czy samodzielnie, powinieneś czytać nuty i uczyć się nut. To oznacza, że będziesz musiał uczyć się teorii muzyki.

Chociaż na początku może się to wydawać niemożliwe, Internet jest po to, aby Ci pomóc. Możesz łatwo nauczyć się teorii muzyki online.

Jakie są najlepsze strony do łatwej nauki teorii muzyki?

Możesz znaleźć wiele stron (w tym dla dzieci) z zabawnymi narzędziami do nauki nazw nut, czytania nut, zrozumienia różnic między krzyżykami i bemolami, uczenia się skal itp.

Nauka teorii muzyki w domu.
Jeśli chcesz poprawić swój śpiew, musisz studiować teorię muzyki. | źródło: Pixabay - An Wang
Strona internetowaZawartość
One Minute Music LessonTa anglojęzyczna strona jest jedną z najlepszych w Internecie. Zawiera krótkie lekcje wideo obejmujące nawet najbardziej podstawowe pojęcia teorii muzyki.
MetronimoTeorii muzyki można uczyć się za pomocą gier dzięki tej stronie skierowanej do dzieci. Istnieje aplikacja, którą możesz pobrać za darmo.
Khan AcademyTa strona zawiera interaktywne zajęcia z teorii muzyki, dzięki którym możesz przećwiczyć to, czego się nauczyłeś.
MusiccaTa witryna zawiera różnorodne zasoby dotyczące teorii muzyki i samouczki. Istnieją również ćwiczenia ćwiczące ucho.

Pomimo wszystkich dostępnych narzędzi, nauka śpiewu może być naprawdę trudna, jeśli nigdy nie weźmiesz ani jednej lekcji śpiewu i nie skorzystasz z pomocy nauczyciela śpiewu. Wszystko zależy od Ciebie, czy dokonasz obiektywnej analizy swojego wykonania i techniki śpiewania, wybierz odpowiednie ćwiczenia rozgrzewkowe, aby ćwiczyć struny głosowe i upewniając się, że jesteś nastrojony.

Jeśli chcesz szybko się rozwijać, powinieneś również spróbować wypracować dobre nawyki:

 • Rozgrzej swój głos ćwiczeniami wokalnymi

 • Wykonuj ćwiczenia oddechowe

 • Przyjmij właściwą pozycję

 • Poszerz swój zakres głosu

 • Naucz się prawidłowo oddychać

 • Dokładnie się wysławiaj

Ucząc się bez trenera wokalnego, czasami możemy nabrać złych nawyków. Dzięki odpowiedniej rozgrzewce wokalnej będziesz w stanie śpiewać lepiej bez nadmiernego obciążania strun głosowych.

Jeśli masz szansę pójść do szkoły śpiewu lub wziąć prywatne korepetycje z trenerem śpiewu, zdecydowanie powinieneś je rozważyć, ponieważ wkrótce staniesz się gwiazdą swoich wieczorów karaoke! Przy odrobinie talentu i pomocy YouTube możesz zostać kolejną wielką gwiazdą!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.