Ludzie, którzy decydują się na naukę matematyki, są często uważani za bardzo inteligentnych.

Dzieje się tak zwykle dlatego, że są to ludzie, których mózgi są zbudowane w taki sposób, że łatwiej mogą sobie poradzić z pojęciami matematycznymi.

Jednak nie wszyscy mają talent do matematyki. Niektórzy wolą literaturę angielską i są w stanie szybko nauczyć się nowego języka.

Każdy ma swój dar czy talent, ale nie można zaprzeczyć, jak ważna jest matematyka w praktyce. Matematyka jest częścią naszego codziennego życia, więc dobre zrozumienie przedmiotu może być bardzo przydatne.

Prawdopodobnie dlatego właśnie korepetycje z matematyki na rynku edukacyjnym wzbudzają tak szerokie zainteresowanie.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z pomocy korepetytora mobilnego lub online, ale nie wiesz, od czego zacząć, skorzystaj z naszego przewodnika!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Co sprawia, że Korepetytor Matematyki jest tak Ważny?

Jako rodzic prawdopodobnie zastanawiasz się, jak wybrać idealnego nauczyciela matematyki dla swojego dziecka.

Matematyka służy jako podstawa nauk ścisłych i wielu zawodów, więc znajomość podstaw w młodym wieku jest niezbędna do odniesienia sukcesu w karierze akademickiej, a może nawet w późniejszym życiu.

Korzystanie z indywidualnych lekcji matematyki od szkoły podstawowej aż po studia może być niezwykle korzystne dla tych, którzy martwią się, że mają zaległości lub chcą poprawić swoją pewność siebie w szkole.

Nauczyciel może pokazać swojemu uczniowi, że matematyka jest fajna i że każdy może ją zrozumieć - musimy tylko zadbać styl uczenia się, stosując odpowiednie ćwiczenia i fajne gry matematyczne.

Korepetycje z Matematyki na poziomie szkoły podstawowej:

Według NIK nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do czynienia. Proces nauczania jest wadliwy i wymaga poprawy.

Zarówno kontrola przeprowadzona w 20 szkołach, jak i badania kwestionariuszowe potwierdzają, że pomimo iż uczniowie posiadają zróżnicowaną wiedzę i umiejętności, zdecydowana większość szkół nie dzieli klas na grupy w zależności od umiejętności matematycznych.

Sposób, w jaki naucza się materiału zgodnie z programem nauczania, nie uwzględnia indywidualnych potrzeb uczniów. Oznacza to, że niektórzy się nudzą, ponieważ tempo jest zbyt wolne, a niektórzy zostają w tyle, ponieważ potrzebują więcej czasu na zrozumienie. Obie grupy kończą z marnymi wynikami testów.

Dzieci udzielające się w lekcji matematyki
Jakie są cele krajowego programu nauczania matematyki? (Źródło: Unsplash)

Zasada „złotego środka" nie jest najskuteczniejsza - i to jest właśnie odpowiedni moment na korepetycje.

Podstawy matematyki stanowią fundamenty do budowania wiedzy naukowej za pomocą ułamków, liczb dziesiętnych, geometrii, prawdopodobieństwa i algebry. Każda z tych koncepcji pomaga nam zrozumieć świat, w którym żyjemy.

Przy tak wielu zaletach nauki przedmiotu i przy presji wywieranej na uczniów szkoły podstawowej, aby dobrze sobie radzili , po prostu nie możemy zignorować potrzeby edukowania siebie i naszych dzieci w dziedzinie matematyki.

Przygotowywanie do egzaminu maturalnego

W trakcie nauki w szkole podstawowej poziom trudności stale rośnie w każdej kolejnej klasie. Tego samego nie można jednak powiedzieć o poziomie matematyki w szkole średniej i przygotowywaniu do egzaminu maturalnego.

Korepetycje z Matematyki mają na celu:

  • Stworzenie podstaw, aby umożliwić dzieciom zrozumienie otaczającego ich świata
  • Zaszczepienie zainteresowania postępami naukowymi i zrozumieć wyzwania, przed którymi stoi świat nauki
  • Umożliwienie postrzegania rzeczy z matematycznego punktu widzenia
  • Zastosowanie umiejętności matematycznych w innych dziedzinach nauki, jak: geografia, chemia czy fizyka
  • Rozwijanie procesów myślowych

Są to istotne punkty dla nastolatków i młodych dorosłych, którzy z pomocą matematyki nauczą się, krok po kroku, jak odczytywać swoje środowisko.

Właśnie dlatego praca nauczyciela matematyki online jest tak ważna.

Niezależnie od tego, czy pomaga uczniom w odrabianiu lekcji, przygotowuje do matury, czy po prostu wprowadza ich w takie tematy, jak trygonometria i rachunek różniczkowy, zakres pomocy, jaką może zapewnić prywatny nauczyciel, są nieograniczone.

Korepetytorzy mogą nawet pomagać uczniom w przygotowaniu do Olimpiady Matematycznej zarówno krajowej, jak i międzynarodowej.

Korepetycje na poziomie liceum:

Ostatnia klasa szkoły podstawowej to czas, gdy trzeba podjąć decyzję o szkole średniej oraz profilu, którym chcielibyśmy podążać. Zależnie od naszych upodobań i talentów możemy wybierać wśród kierunków humanistycznych, ścisłych czy artystycznych.

Kolejną taką decyzję podejmujemy w szkole średniej przy wyborze kierunku studiów.

Większość uczniów wybiera kierunki typu mat-fiz albo mat-inf, ponieważ nauczane przedmioty się uzupełniają.

Ale co zrobić kiedy masz zaległości w nauce?

Na przykład dodatkowe lekcje z korepetytorem z fizyki i matematyki mogą być bardzo korzystne dla licealistów czy studentów.

Możesz przejrzeć arkusze egzaminów maturalnych z poprzednich lat i ćwiczyć rozwiązywanie zdań we własnym tempie.

Znalezienie Korepetytora w Okolicy

Zapotrzebowanie na korepetytorów rośnie jak nigdy wcześniej.

Korepetycje z matematyki są hitem na rynku prywatnego nauczania, ponieważ zarówno uczniowie, jak i rodzice dostrzegają znaczenie dyscypliny nie tylko w akademickiej i późniejszej karierze zawodowej dziecka, ale także w codziennym życiu.

Tłum w mieście
Rozejrzyj się i znajdź odpowiedniego nauczyciela według swoich potrzeb (Źródło: Unsplash)

Ale jak trudno jest znaleźć korepetytora? Niezależnie od tego, czy mają tytuł licencjata, magistra czy doktora z matematyki, nauczyciele pochodzą z różnych środowisk - wystarczy wiedzieć, gdzie szukać!

Zacznij od szukania kogoś ze swojej okolicy, kto może zapewnić korepetycje w domu.

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest po prostu skorzystać z Internetu, aby znaleźć to, czego szukasz, ale wypróbuj staromodny sposób. Oznacza to, że bardziej prawdopodobne jest znalezienie kogoś, kto mieszka w Twojej okolicy, a zatem nie będzie musiał podróżować zbyt daleko, by prowadzić lekcje. Korepetytorzy często reklamują się wśród znajomych, na tablicach ogłoszeń i w lokalnej gazecie, więc sprawdź, czy możesz zdobyć dane kontaktowe!

Możesz nawet udać się do lokalnej uczelni lub uniwersytetu, gdzie studenci szukają pracy nauczyciela podczas studiów.

Proponujemy Ci znalezienie profesjonalnego nauczyciela matematyki na stronie Superprof. Znajdziesz ich w każdym Polskim mieście, pod przykładowymi hasłami na naszej stronie: korepetycje matematyka Kraków, .. Gdańsk itd.

Wybór Korepetytora Online

Internet jest pełen reklam i informacji o korepetytorach online. Znajdziesz wszystkie rodzaje nauki online, w tym osoby, które mogą udzielić pomocy w więcej niż jednej dziedzinie. Znajdź eksperta od chemii i matematyki lub korepetytora specjalizującego się w mechanice - do wyboru do koloru!

Zalecamy przyjrzeć się korepetytorom dostępnym na Superprof, którzy działają w całej Polsce.

Kobieta przy komputerze szuka Korepetytora online
Istnieje wiele prywatnych korepetytorów matematyki online (Źródło: Unsplash)

Rozpoczęcie pracy z Superprof jest łatwe: wpisz „Matematyka” w pasku wyszukiwania, wybierz lokalizację i kliknij „Znajdź nauczyciela”.

Zobaczysz listę korepetytorów w Twojej okolicy z ich stawkami godzinowymi i krótką informacją o sobie.

Niektórzy są naukowcami, inni studentami, a niektórzy mają formalne doświadczenie dydaktyczne w systemie edukacji.

Zalety znalezienia korepetytora w ten sposób to:

  • Znalezienie nauczyciela matematyki w okolicy: strona pokazuje, jak daleko jest ta osoba i czy jest mobilna.
  • Znalezienie nauczyciela o odpowiednich umiejętnościach: Superprof pozwala przejrzeć CV każdego korepetytora, dzięki czemu możesz poznać jego poziom wiedzy matematycznej i doświadczenie w nauczaniu.
  • Możliwość wyboru pomiędzy różnymi punktami cenowymi: prywatne zajęcia mogą być drogie. Na szczęście Superprof wyświetla korepetytorów z różnymi stawkami, dzięki czemu możesz wybrać swojego korepetytora w zależności od jego cennika.
  • Darmowa lekcja próbna: wyróżniająca się reklama nie zawsze gwarantuje idealnego nauczyciela. Superprof pozwala skonsultować się z kilkoma korepetytorami, zanim zdecydujesz, który z nich ma najlepsze metody dostosowane do Twoich potrzeb.

Bezpłatne Korepetycje z Matematyki na YouTube

Nauka online nie zawsze wymaga osobistego nauczyciela, wielu nauczycieli, takich jak Matemaks, oferuje bezpłatne usługi korepetycji na YouTube!

Są to głównie certyfikowani nauczyciele matematyki lub osoby o odpowiednich kwalifikacjach nauczycielskich, więc jesteś w bezpiecznych rękach!

To zrozumiałe, że niektórzy ludzie mogą czuć się sceptycznie. Jednak dla tych, którzy znudzą się podręcznikami i nie mają środków na prywatne korepetycje, YouTube może być darem niebios.

Szukanie lekcji matematyki na YouTube
YouTube: fantastyczne źródło bezpłatnych lekcji matematyki online (Źródło: Unsplash)

Zamiast umawiać się na sesję indywidualną, dlaczego by nie wpisać „lekcje matematyki” w pasku wyszukiwania w YouTube? Gdy tylko to zrobisz, zobaczysz dziesiątki nauczycieli, którzy przesłali swoje lekcje dla Twojej korzyści. Dostępne są samouczki dla wszystkich poziomów, od podstawowego aż po akademicki.

Dlaczego więc nie skorzystać z kilku z tych lekcji w ramach odświeżenia materiału? Lub poszukaj czegoś nowego, jeśli jesteś ciekaw.

To nie jest konwencjonalna metoda nauczania, ponieważ nie ma interakcji między nauczycielem a uczniem, ale jest to forma interaktywna i całkowicie darmowa!

Kolejną zaletą uczenia się na podstawie filmów jest to, że można je wstrzymywać, przewijać do tyłu albo do przodu w zależności od postępów. Wykonuj zadanie z nauczycielem lub rozwiąż je sam zanim poda wynik.

Uczenie się matematyki online otworzy Cię na świat wiedzy. Zanurz się w równaniach wielomianowych lub dowiedz się, jak obliczyć powierzchnię stożka - jesteś siłą napędową własnego sukcesu!

Może poszukujesz korepetycje matematyka Warszawa? Na stronie Superprof znajdziesz listę dostępnych nauczycieli w Warszawie i każdym innym mieście w Polsce.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.