Konkurencja między nauczycielami na rynku korepetycji ciągle rośnie.

Jest to korzystne dla tych, którzy szukają korepetycji, ponieważ mają bogaty wybór nauczycieli matematyki, ale skąd możesz wiedzieć, że dokonujesz właściwego wyboru?

Na przykład, czy byłbyś szczęśliwy uczęszczając na korepetycje u studenta, który jeszcze nie ma dyplomu z matematyki?

Coraz więcej inżynierów, studentów i innych pasjonatów określonego przedmiotu oferuje usługi korepetycji.

Dobre zrozumienie zastosowań matematyki jest niezwykle ważne, jednak metody nauczania różnią się w zależności od nauczyciela. Musisz poznać zalety i wady każdego korepetytora, aby znaleźć takiego, który odpowiada Twoim potrzebom.

Czy wolałbyś pomoc certyfikowanego nauczyciela, którego podejście może być podobne do programu nauczania w szkole? A może czułbyś się bardziej swobodnie przy bardziej liberalnym podejściu?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
5
5 (21 oceny)
Adrian
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (19 oceny)
Bartosz
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (18 oceny)
Szymon
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (17 oceny)
Stanisław
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (13 oceny)
Robert
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (13 oceny)
Sandra
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (9 oceny)
Michał
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Renata
5
5 (8 oceny)
Renata
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (21 oceny)
Adrian
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
5
5 (19 oceny)
Bartosz
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (18 oceny)
Szymon
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (17 oceny)
Stanisław
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (13 oceny)
Robert
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (13 oceny)
Sandra
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (9 oceny)
Michał
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Renata
5
5 (8 oceny)
Renata
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Wybór Korepetytora na podstawie doświadczenia w nauczaniu

Być może zauważyłeś, że Twoje dziecko gorzej sobie radzi w tym roku, a może osiąga wyjątkowo niskie oceny z testów matematycznych.

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem dziecka mającego trudności z matematyką podstawową, licealistą martwiącym się egzaminami, czy też studentem matematyki, którym ma problem z zaliczeniem kolokwium, prywatny korepetytor (np. korepetycje matematyka Wrocław) może być tym, czego potrzebujesz, aby zapewnić zindywidualizowaną pomoc.

W końcu matematyka jest bardzo ważnym przedmiotem na drodze kariery, w związku z czym lepiej jej nie zaniedbywać.

Nauczycielka tłumaczy coś uczennicy przy tablicy
Doświadczenie w nauczaniu w szkole może nie wystarczyć, jeśli szukasz pomocy dostosowanej do Twoich potrzeb (Źródło: Unsplash)

Równania matematyczne i trygonometria to dopiero początek, ale matematyka to o wiele więcej - to sposób na zrozumienie świata, w którym żyjemy.

Dla studentów matematyki korepetycje są jeszcze ważniejsze, ponieważ mogą zdefiniować ich ścieżkę kariery.

Szeroki zakres zawodów związanych z matematyką sprawia, że studiowanie tej dyscypliny jest tak atrakcyjne. I nawet jeśli nie zdecydujesz się pójść matematyczną drogą, nadal wygląda świetnie w Twoim CV.

W skrócie, skup się na matematyce w szkole!

Korepetycje z matematyki mogą bardzo pomóc, jeśli zaczynasz mieć zaległości w klasie i potrzebujesz dodatkowej zachęty.

Chociaż ceny indywidualnych zajęć mogą być wysokie, dostajesz to, za co płacisz: skuteczne nauczanie.

Więc zanim podejmiesz takie zobowiązanie, upewnij się, że wybierasz właściwe!

Aby mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję, zalecamy, aby zapytać nauczyciela matematyki o jego doświadczenia związane z korepetycjami w domu - upewnij się, że robisz to przed pierwszą lekcją. Nawet jeśli jest certyfikowanym nauczycielem, udzielanie dodatkowych instrukcji indywidualnie jest całkowicie odmienne od nauczania trzydziestoosobowej klasy. Taki wywiad stanowi dodatkowy poziom ostrożności, abyś nie przekazał pieniędzy komuś, komu może brakować doświadczenia.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług firmy prowadzącej korepetycje, takiej jak Superprof, zobaczysz, że wielu nauczycieli posiada dokument opisujący ich wcześniejsze doświadczenia, gdybyś miał wątpliwości.

Strony internetowe z korepetycjami dają również uczniom możliwość wyrażenia opinii na temat swoich nauczycieli, dzięki czemu możesz zobaczyć, co myślą inni, zanim podejmiesz decyzję, kto najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Okazało się to dla rodziców i uczniów skutecznym sposobem na znalezienie dla nich idealnego nauczyciela matematyki.

Może poszukujesz korepetycje matematyka Warszawa? Na naszej stronie oferujemy listę profesjonalnych nauczycieli matematyki, dostępnych w każdym mieście w Polsce.

Korepetytorzy- Samouki

Czy powinieneś zaufać samoukom?

Odpowiedź zależy od Ciebie.

Gdy szukasz kogoś, kto by uczył Cię matematyki, możesz znaleźć specjalistów na różnych poziomach, od matematyki na poziomie klasy pierwszej po ósmą, a nawet wyżej. Mogą różnić się nie tylko poziomem, niektórzy korepetytorzy specjalizują się w określonych dyscyplinach przedmiotu, w tym:

 • Algebra
 • Geometria
 • Trygonometria
 • Ciągi
 • Całki
 • Rachunek prawdopodobieństwa

W zależności od tego, z czego potrzebujesz pomocy, możesz być ograniczony do tylko kilku korepetytorów do wyboru - ale to nadal jest w porządku! Oznacza to, że będziesz uczyć dokładnie tego, czego potrzebujesz.

Nie jest to jednak jedyna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę.

Iżynier pracujący przy bolidzie
Dlaczego by nie zwrócić się o pomoc do inżyniera lub naukowca? (Źródło: Pixabay)

Bardzo możliwe, że spotkasz wielu samouków.

Ale to część magii korepetycji domowych; będziesz w stanie uciec od ścisłych ram narodowego programu nauczania matematyki i otrzymać spersonalizowane nauczanie, które działa.

To, co próbujemy przekazać to, żebyś nie koncentrował się wyłącznie na poszukiwaniu wykładowców uniwersyteckich, naukowców lub certyfikowanych nauczycieli. Świat prywatnej nauki ma bogatą społeczność samouków, którzy mają bogatą wiedzę, którą chętnie się podzielą jako korepetytorzy matematyki, chemii, fizyki, mechaniki- można wyliczać tak bez końca!

Może to obejmować również studentów studiów licencjackich, którzy studiują matematykę i chcą udzielać korepetycji, by dorobić sobie do kieszonkowego, lub wykładowców, którzy chcą podzielić się tym, czym się pasjonują.

Ale czy można im ufać podczas przygotowań do  ważnych egzaminów?

Niezależnie od tego, czy jest to egzamin wstępny, powtórka do egzaminu maturalnego, czy przygotowanie do kolokwium z matematyki, to Ty decydujesz, czy metody korepetytorów odpowiadają Twoim potrzebom.

Odejście od ścisłych ram narodowego programu nauczania może być odświeżające i zaszczepić w uczniu zainteresowanie matematyką!

Pamiętaj, że zawsze dobrze jest spojrzeć na coś z dwóch różnych perspektyw.

Prywatni Korepetytorzy vs. Certyfikowani Nauczyciele Matematyki

Podejmując decyzję o rozpoczęciu poszukiwania korepetycji, masz wybór między osobami, które dzielą się wiedzą w wolnym czasie, a osobami posiadającymi kwalifikacje nauczycielskie.

Być może jeden z twoich przyjaciół jest nauczycielem matematyki i chcesz poprosić go, aby pomógł Twojemu dziecku poradzić sobie z niektórymi trudniejszymi zadaniami na poziomie rozszerzonym lub pomógł w przygotowaniach do egzaminów.

Być może szukasz prywatnego nauczyciela pracującego w pełnym wymiarze godzin z wszystkimi rodzajami certyfikatów nauczycielskich.

A może wolisz kogoś, kto sam jest częścią systemu edukacji i może zaoferować pomoc w matematyce.

Jakie są zalety i wady każdego podejścia?

Elastyczny harmonogram Korepetytora

Sposób, w jaki lekcje matematyki są prowadzone w szkołach, oznacza, że Twoje dziecko może zacząć robić sobie zaległości z materiałem, zanim zrozumie poprzednie tematy. Z odpowiedzialnością za około 30 uczniów, nauczyciel nie jest w stanie zaspokoić potrzeb każdej osoby.

Ten sztywny sposób nauczania matematyki dla dzieci może całkowicie zniechęcić dziecko do nauki.

Dwie osoby przy laptopie
Inna perspektywa może być tym, czego możesz potrzebować, by pokochać matematykę (Źródło: Pixabay)

Aby ożywić ich zamiłowanie do matematyki i dać im motywację do odniesienia sukcesu, dlaczego by nie znaleźć indywidualnego nauczyciela?

Licealiści i studenci są szczególnie przydatni, ponieważ znają system szkolny i dlatego mogą pomóc uczniom zrozumieć, czego dokładnie wymagają komisje egzaminacyjne.

Jedno uniwersalne podejście do nauki nieuchronnie powoduje, że niektórzy uczniowie odczuwają pesymizm. To tutaj wkracza nauczyciel, którego zadaniem jest pokazać uczniom ich mocne strony i budować poczucie własnej wartości.

Jedną z zalet rekrutacji zarówno pełnoetatowego profesjonalnego, jak i samouczącego się prywatnego nauczyciela jest swoboda metod nauczania.

Obejmuje to swobodę podejścia do przedmiotu, zupełnie innego niż system edukacji, zgodnego z indywidualnym stylem nauki ucznia.

Takie podejście obejmuje, na przykład, używanie różnych mediów, w tym tabletów i smartfonów, do grania na przykład w interaktywne gry matematyczne lub odwiedzanie stron o tej tematyce.

Uczniowie czują się również bardziej swobodnie z prywatnymi nauczycielami, którzy nie stresują się tak, jak nauczyciele w szkole. Wynika to z tego, że schodzą oni do poziomu ucznia i razem z nimi wspinają się po szczeblach nauki.

Istnieje jednak ryzyko zbyt dużej swobody przy takich metodach, które mogą prowadzić do zbytniego oddalenia się od celu.

Konwencjonalność Certyfikowanego Nauczyciela Matematyki

Niektórzy rodzice martwią się, że dzieci będą miały problem z osiągnięciem określonych standardów szkolnych, i dlatego decydują się na kontakt z opiekunami z doświadczeniem w nauczaniu matematyki w szkole.

W końcu dlaczego by nie zastosować tego podejścia? Jest wielu dobrze wyszkolonych certyfikowanych nauczycieli oferujących prywatne lekcje, więc szkoda byłoby nie skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia w nauczaniu przedmiotu.

Jest to najlepszy sposób na utrzymanie zgodności względem szkolnego programu nauczania.

Ideą tego jest pozostawanie w strefie komfortu ucznia przy znanym podejściu do nauki.

Istnieje wiele zalet tej metody, w tym skupienie się na arkuszach matematycznych dostosowanych do konkretnych komisji egzaminacyjnych. Na przykład nauczyciel, który ma doświadczenie w nauczaniu matematyki w szkole podstawowej lub szkole średniej, może wykorzystać do nauki arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat.

Praca nad trudnymi problemami matematycznymi, kiedy przygotowują się do kolokwium może przyzwyczaić studentów do ogólnego formatu egzaminów i ułatwić im przygotowania do egzaminów w sesji.

Wadą jest jednak to, że student może odczuć nudę, spędzając około 30 godzin tygodniowo na naukę.

Niektórzy uczniowie mogą poczuć się przytłoczeni, ponieważ granice między domem a szkołą są rozmyte, co czyni matematykę delikatną kwestią i jeszcze bardziej zniechęca ucznia.

Jakie Pytania zadać Korepetytorowi

Szukając dodatkowej pomocy matematycznej, zredukujesz swoje odkrycia do najlepszych korepetytorów, którzy są w Twoim zasięgu.

Niezależnie od tego, czy ci korepetytorzy koncentrują się na pomocy w rozwiązywaniu zadań, wsparciu akademickim, korepetycjach domowych czy online, powinieneś zrobić mini-wywiad, w którym poprosisz ich o więcej informacji o swojej pracy, aby sprawdzić, czy co dla Ciebie odpowiedni.

Stos znaków zapytania
Zobrazuj sobie idealnego nauczyciela i wykorzystaj jego cechy do ułożenia odpowiednich pytań (Źródło: Pixabay)

Jeśli potrzebujesz inspiracji, oto kilka przykładów pytań, które możesz zadać:

 • Od jak dawna jest pan/pani korepetytorem?
 • Czy mógłby/mogłaby pan/pani podać swoje referencje/świadectwa pracy?
 • Jakie są pańskie kwalifikacje?
 • Jakie są pańskie stawki godzinowe?
 • Czy jest jakiś obszar matematyki, w którym się pan/pani specjalizuje? (Np. algebra, całki, mechanika itp.)
 • Czy uczy pan/pani innych przedmiotów? (Na przykład nauczyciel matematyki i fizyki)
 • Czy przychodzi pan/pani do domu studenta i udziela lekcji?
 • Czy kiedykolwiek uczył/a pan/pani ucznia w sytuacji podobnej do naszego dziecka/mnie?
 • Czy mógłby/mogłaby pan/pani pomóc podnieść stopnie ucznia?

Rozmowy te będą bezcenne, jeśli dojdzie do podjęcia ostatecznej decyzji, który nauczyciel jest dla Ciebie najlepszy.

Jeśli poszukujesz prywatnych korepetycji w Twoim mieście i chcesz rozpocząć zajęcia matematyczne z profesjonalnym nauczycielem, możesz znaleźć listę ofert na naszej stronie, pod przykładowymi frazami: korepetycje matematyka Kraków, .. Gdańsk, Poznań itp.

 

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.