Ogólnie rzecz biorąc, konsumenci chcą najlepszego stosunku jakości do ceny.

Ta ekonomiczna maksyma jest definiowana jako optymalne połączenie kosztów, jakości i trwałości w odniesieniu do wymagań i potrzeb i dotyczy wszystkiego, w tym cen korepetycji.

Firma prowadząca korepetycje geografia w domu rozwija się skokowo w Polsce, kierowana przez opiekunów, którzy chcą zapewnić swoim podopiecznym najlepszą możliwą szansę na sukces naukowy.

Korepetycje z geografii to jednak całkiem inna para kaloszy.

Dyscyplina ta, choć dziś jest bardziej niezbędna niż kiedykolwiek wcześniej, wykazała, że ​​jej znaczenie pozostaje w tyle za bardziej znaczącymi przedmiotami, takimi jak matematyka, języki, w tym angielski, oraz innymi naukami, takimi jak fizyka i biologia.

Aby podkreślić ten fakt, geografii uczy się w szkołach podstawowych od piątej klasy; nie jest też częścią podstawowych wymagań na egzaminie maturalnym.

Stanowi to prawdziwe wyzwanie dla uczniów decydujących się na pisanie egzaminu maturalnego z geografii.

W ostatnie trzy lata nauki w szkole średniej, najwyraźniej poświęcone przygotowaniu do egzaminu, naszym młodym uczniom trudno jest utrzymać i rozwijać bazę wiedzy geograficznej, chyba że zajmą się samokształceniem.

Co z uczniami szkół podstawowych? Geografia jest uwzględniona w ich programie nauczania i mogą potrzebować pomocy w przygotowaniu ich do nauki tego przedmiotu w liceum na poziomie rozszerzonym. Mogą potrzebować korepetytora z geografii...

Superprof analizuje teraz wszystkie powody, dla których warto szukać korepetycji z geografii i pomaga ustalić rozsądną cenę za każdą z nich.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Geografia
Joanna
5
5 (5 oceny)
Joanna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (3 oceny)
Julia
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (3 oceny)
Marta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (1 oceny)
Mateusz
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Piotr
5
5 (2 oceny)
Piotr
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zachar
5
5 (3 oceny)
Zachar
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Joanna
5
5 (5 oceny)
Joanna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (3 oceny)
Julia
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (3 oceny)
Marta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (1 oceny)
Mateusz
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Piotr
5
5 (2 oceny)
Piotr
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zachar
5
5 (3 oceny)
Zachar
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Powody, dla Których Warto Zaangażować Korepetytora od Geografii

zebry wyróżniające się paski
Korepetytorzy od Geografii są niczym zebry z wyróżniającymi się paskami (Źródło: Visual Hunt)

Powody, dla których można szukać korepetycji z dowolnego przedmiotu, są liczne i różnorodne, ale wszystkie sprowadzają się do tego samego pożądanego efektu końcowego: sukcesu akademickiego.

Sukces akademicki w dużej mierze zależy od wysokich ocen na egzaminach, więc wiele osób zatrudnia nauczyciela specjalnie do przygotowania do testu.

Egzaminy i testy można zdawać na koniec każdego semestru na poziomie podstawowym, średnim lub wyższym. Mogą to być również egzaminy maturalne, na koniec ósmej klasy lub egzaminy wstępne na uniwersytet.

Innym powodem, dla którego można zatrudnić korepetytora, jest nauczanie dziecka posiadającego stopień niepełnosprawności.

Właściwie w każdej szkole publicznej znajdą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, z których znaczny procent skorzystałby na sesjach korepetycji jeden na jednego.

W tej sytuacji usługi korepetycji (np. korepetycje geografia Warszawa) byłyby prawdopodobnie w formie ciągłego wsparcia akademickiego, a przygotowanie do egzaminu byłoby związane z ogólnym wysiłkiem.

Co z uczniami przybywającymi z zagranicy?

Osoby posługujące się innymi językami naturalnie rozwijałyby się szybciej, podczas zajęć i nauki angielskiego, gdyby miały zindywidualizowaną pomoc od prywatnego nauczyciela.

Każdy z tych wyjątkowych warunków może podnieść koszty korepetycji w domu, ponieważ zakładają, że nauczyciel musi posiadać niezwykłe kwalifikacje.

W przypadku uczniów uczących się polskiego jako drugiego języka nauczyciel może potrzebować mówić w drugim języku. Nauczanie wymagałoby dodatkowych umiejętności w zakresie strategii edukacyjnych, a przygotowanie do testu oznaczałoby, że opiekun musi mieć szczególną wiedzę na temat tego konkretnego egzaminu.

Gdzie jest w tym miejsce na geografię?

O ile nie ma zastosowania żaden z wyżej wymienionych warunków, jeśli uczeń potrzebujący dodatkowych instrukcji i/lub pomocy w odrabianiu lekcji uczy się geografii w ramach standardowego programu nauczania szkoły, zalicza się do kategorii uczniów, którzy angażują korepetytora w celu wyostrzenia umiejętności nauki.

Jeśli jednak ten ciekawski uczeń zamierza ostatecznie ukończyć uniwersytet z wykształceniem geograficznym i ukończył szkołę średnią w ostatnim roku, może on być całkowicie zależny od korepetytora w zakresie uczenia się indywidualnie.

Jak można się domyślić, koszt takich korepetycji może być nieco wyższy.

Odkryj wszystko, co musisz wiedzieć o zajęciach z geografii!

znak zapytania światłem
Zadawanie właściwych pytań, zarówno dotyczących Ciebie, jak i kwalifikacji Twojego nauczyciela, jest najlepszym sposobem na uzyskanie najlepszej ceny! (Źródło: Visual Hunt)

Określanie Kosztu Korepetytora Nauczającego Geografii

Oprócz tych wymienionych powyżej, jakie czynniki determinują, ile zapłacisz za prywatne korepetycje z geografii?

  • Poziom ucznia: młodsi uczniowie mają krótszy okres uwagi, więc sesje korepetycji są zazwyczaj krótsze, a koncepcje są bardziej elementarne. Im wyższy poziom zaawansowania posiada uczeń, tym bardziej złożone pojęcia będzie musiał przyswoić, co oznacza, że ​​nauczyciel musi mieć wyższy poziom wiedzy w tym temacie.
  • Rodzaj korepetycji: pomoc przy pracy domowej i ogólne wsparcie akademickie; korepetytor jest bardziej trenerem uczenia się niż kimś, kto instruuje. Przygotowanie do egzaminu wymaga specjalnej wiedzy i prawdopodobnie więcej czasu, podczas gdy nauczanie ucznia wymaga od korepetytora zaawansowanego poziomu wykształcenia.
  • Metoda spotkania: nauka w domu, co oznacza, że ​​opiekun planuje zajęcia w Twoim lub jego domu, może być dość drogie w porównaniu do korepetycji online. Inną opcją byłoby znalezienie pomocy w firmie oferującej korepetycje, ale cena może być nawet wyższa niż korepetytora przybywającego do Twojego domu!
  • Indywidualnie lub w małej grupie: najlepsi korepetytorzy zazwyczaj udzielają rabatu uczniom, którzy chcą uczyć się z trzema lub czterema rówieśnikami. Firmy oferujące korepetycje również przyjmują tę filozofię; za ich pośrednictwem możesz zaangażować korepetytora, który doda Cię do jednej z jego nauczanych grup.
  • Twoja lokalizacja: korepetytorzy mają znacznie większą podaż w dużych miastach niż w mniejszych lub na wsi. Jednak statystyki pokazują, że korepetycje w Warszawie kosztują więcej niż w Białymstoku, Gdańsku czy Łodzi.
  • Planowanie: wielu nauczycieli geografii dorabia sobie jako korepetytor od geografii wieczorami i weekendami; może się zdarzyć, że opłata będzie wyższa za korepetycje w weekendy. Może się zdarzyć, że uczniowie będą płacić za nauczanie przez korepetytorów-studentów, więc być może będziesz musiał wziąć pod uwagę ich harmonogram zajęć.

Innym czynnikiem, o którym należy pomyśleć, jest to, że oprócz podręczników do geografii lub innych materiałów edukacyjnych dla nauczyciela do pracy, zapewniłby on bardziej zróżnicowany zakres materiałów do nauki, być może za dodatkową opłatą.

Na koniec musimy spojrzeć na inwestycję nauczyciela w jego edukację.

Jeśli spędził lata na uniwersytecie zdobywając stopień doktora, a następnie około dekadę pracując w terenie, przedstawiłby nienaganne kwalifikacje... ale korepetycje z nim mogą być drogie.

Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego uczyć się geografii do tego stopnia, ale można to ogarnąć!

dużo osób przmierzających patio uniwersytetu
Zatrudnienie Wysoce wykwalifikowanego profesora do nauki 7-latka nie ma sensu (Źródło: Visual Hunt)

Cena Korepetycji z Geografii dla Szkoły Podstawowej

Zaczynamy od tej konkretnej grupy demograficznej, ponieważ ci uczniowie najbardziej potrzebują wskazówek w swojej edukacji; kogoś, kto motywuje ich i utrzymuje ich na drodze.

Bez formalnego uczenia się nowych pojęć i utrzymywania koncentracji uczniów już w szkole podstawowej na poszerzaniu wiedzy z geografii, istnieje niebezpieczeństwo, że porzucą chęć rozpoczęcia kariery zawodowej jako geografowie.

Szkoda, bo choć ta dziedzina kariery jest stosunkowo niewielka w porównaniu z innymi naukami, prognozowany wzrost zatrudnienia w ciągu najbliższych dziesięciu lat stale rośnie!

Jak to działa na zachętę do nauki geografii?

Średnio możesz spodziewać się, że zapłacisz więcej za godzinę korepetycji z geografii (około 45 złotych) niż za korepetycje z matematyki (około 30 złotych) lub języka angielskiego (około 35 złotych), a nawet za przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty (od 20 złotych).

Ponadto, jeśli mieszkasz w Warszawie, Twoja średnia cena szacowana jest na nieco ponad 45 złotych za godzinę. Porównaj to z ceną korepetytorów za godzinę w Poznaniu wynoszącą około 30 złotych.

Oczywiście są to tylko wytyczne; nie biorą pod uwagę zaangażowania do nauki ani poziomu wykształcenia, jaki osiągnął dany nauczyciel.

Jeśli miałbyś nadzieję zaangażować korepetytora ze stopniem profesora z geografii, całkiem odpowiednio, sesje te byłyby droższe: w górę od 70 złotych za godzinę.

Z drugiej strony, możesz rozważyć kogoś, kto pisał maturę z geografii na poziomie rozszerzonym; ktoś, kto przygotowuje się do podjęcia studiów wyższych lub już jest studentem.

Zaangażowanie nauczyciela, który niedawno przeszedł tę samą próbę, z którą się zmagasz, wiąże się z dodatkowymi korzyściami.

Nauczyciel, który niedawno ukończył liceum, może być w stanie dzielić się skutecznymi strategiami do efektywnej nauki, a także pomóc w internalizacji specyfiki geografii fizycznej i społecznej.

Ponadto bycie w podobnym wieku może oznaczać lepszy i szybszy kontakt niż w przypadku bardziej formalnego nauczyciela; ten, który ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

Wreszcie, chociaż nie jest formalnie przeszkolony w zakresie ich rozpoznawania, taki nauczyciel może dostosować się do Twojego stylu uczenia się, aby zapewnić Ci wyjątkowe i niezapomniane wrażenia z nauki.

Najlepsze nie zawsze jest najcenniejsze; często to, co określamy jako idealne, jest dla nas najlepsze.

Teraz, gdy masz już wytyczne dotyczące cen, czas się rozejrzeć; znajdź nauczyciela geografii, który będzie najlepiej z Tobą współpracował, aby osiągnąć oczekiwane wyniki - a mianowicie wysoką ocenę na egzaminie, abyś mógł zabrać swoją wiedzę z geografii na uniwersytet i nie tylko!

Teraz dowiedz się, jakie kariery możesz podjąć zdając egzamin maturalny z geografii..

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.