Załóżmy, że masz przed sobą ważny egzamin, np. maturalny, z geografią jako jednym z wybranych przedmiotów.

Oczywiście chciałbyś dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć prywatnego nauczyciela do współpracy, by pomógł Ci osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Ten scenariusz obowiązuje również w przypadku studentów zdających egzaminy w sesji!

Pytanie nie polega na znalezieniu korepetytora, który mógłby Ci pomóc opanować podstawowe pojęcia geograficzne; nauczycieli z tej dziedziny nauk jest mnóstwo!

Twoim celem powinno być znalezienie odpowiedniego nauczyciela: takiego, który może dostosować się do Twojego stylu uczenia się; kto ma wiedzę na temat egzaminu, który będziesz podejmował. Potrzebujesz kogoś, kto ma odpowiednie kwalifikacje by nauczać, czego dowodem są opinie poprzednich uczniów.

Wreszcie, ale przede wszystkim: potrzebujesz kogoś, na kogo będzie Cię stać.

Twój Superprof bierze pod uwagę różne opcje, kierując Cię do źródeł, w których możesz znaleźć korepetytorów lokalnie lub online, oferujących przystępne ceny za godzinę usług na poziomie nauki, jaki Cię interesuje.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Geografia
Joanna
5
5 (5 oceny)
Joanna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (3 oceny)
Julia
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (3 oceny)
Marta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (1 oceny)
Mateusz
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Piotr
5
5 (2 oceny)
Piotr
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zachar
5
5 (3 oceny)
Zachar
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Joanna
5
5 (5 oceny)
Joanna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (3 oceny)
Julia
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (3 oceny)
Marta
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mateusz
5
5 (1 oceny)
Mateusz
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Piotr
5
5 (2 oceny)
Piotr
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
25 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zachar
5
5 (3 oceny)
Zachar
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paweł
Paweł
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Określenie Korepetycji z Geografii

tablet z nawigacją klawiatura i myszka bezprzewodowa szukanie korepetytora
Powinieneś najpierw się zastanowić, jakie są Twoje oczekiwania wobec korepetytora i ustalić , który będzie najlepszy! (Źródło:Visual Hunt)

Dawno minęły czasy, kiedy lekcje geografii polegały na zapamiętywaniu stolic krajów i ich lokalizacji; obecnie nauka geografii obejmuje aspekty dwóch głównych gałęzi.

Geografia, matka wszystkich nauk, jest zasadniczo podzielona na antropogeografię i geografię fizyczną.

Egzaminy sprawdzą Twoją wiedzę na temat obu tych aspektów, więc wszelkie dodatkowe instrukcje, których szukasz, muszą się z nimi pokrywać.

Innym czynnikiem decydującym o tym, czy Twój korepetytor ma kwalifikacje do nauczania Cię, jest jego własny poziom osiągnięć w tej dziedzinie nauki.

Chociaż nie ma przepisów regulujących branżę korepetycji, podstawową zasadą jest to, że Twój korepetytor powinien być co najmniej o rok bardziej zaawansowany w nauce niż Ty.

Tak więc, jeśli Ty, maturzysta, masz starsze rodzeństwo, które jest na uniwersytecie, pracuje nad swoim dyplomem z geografii, jest ono wystarczająco wykwalifikowane, aby udzielać Ci korepetycje z geografii.

A Ty z kolei możesz dorobić sobie trochę do kieszonkowego na nauczaniu uczniów, którzy są mniej zaawansowani od Ciebie!

Koszt zawsze jest ostatnim czynnikiem branym pod uwagę przy prywatnych lekcjach, ale tak naprawdę powinien być tym najważniejszym!

Czy wiesz, że co drugi uczeń w Polsce korzysta z prywatnych lekcji, dzięki czemu przemysł ten jest naprawdę opłacalny.

Niektóre osoby zapłacą za najlepsze, niezależnie od tego, czy jest to uzasadnione, czy nie.

Na przykład zaniepokojeni rodzice mogą liczyć na wysoce wykwalifikowanego, dobrze obeznanego nauczyciela geografii o doskonałej reputacji, który pomaga swoim uczniom w doskonaleniu umiejętności uczenia się ... i odpowiednio im płaci.

Czy maturzysta potrzebuje doktora habilitowanego o stawce w wysokości 80 zł, aby przygotować się do egzaminu?

Chociaż każdy z pewnością ma prawo zatrudnić dowolnego nauczyciela, którego uważa za odpowiedniego, zalecamy znalezienie najlepszej ceny dostosowanej do potrzeb korepetycji w domu.

Aby to zrobić, musisz uwzględnić następujące zmienne:

  • Poziom: ceny za lekcje są logicznie wyższe dla uczniów na wyższych poziomach niż dla tych na poziomie podstawowym
  • Wiek ucznia: im młodsze dziecko, tym krótszy okres uwagi; uczniowie szkoły podstawowej skorzystaliby na krótszej sesji korepetycji, co oznacza niższe opłaty.
  • Cel: korepetycje i pomoc w odrabianiu prac domowych są propozycją długoterminową; opieka przy przygotowaniu do egzaminu trwa krócej.
  • Intensywność: ogólne wsparcie może być udzielane raz w tygodniu, ale jeśli egzaminy są tuż za rogiem, prawdopodobnie potrzebujesz więcej niż jednej sesji tygodniowo.
  • Dostawa: korepetycje online zazwyczaj kosztują mniej niż korepetycje twarzą w twarz. Ponadto, jeśli nauczyciel przyjedzie do Twojego domu, możesz dodać niewielką opłatę za podróż.
  • Lokalizacja: znalezienie nauczyciela w dużym mieście jest łatwiejsze, ale takie lokalizacje zazwyczaj oznaczają wyższe opłaty.

Co z Trudnościami w Nauce?

Autyzm, dysleksja, ADHD ... te zburzenia i inne stanowią wyzwanie dla uczniów i tych, którzy będą ich uczyć.

W każdej szkole znajdują się uczniowie wymagający specjalnej opieki edukacyjnej.

Całkiem logicznie, opiekunowie takich uczniów chcieliby zapewnić swoim podopiecznym wszelkie możliwe korzyści edukacyjne, więc zaangażowanie nauczyciela jest kluczowe.

Pytanie jednak brzmi: czy nauczyciel ma kwalifikacje, aby sprostać takiemu wyzwaniu? Czy ma to doświadczenie?

Jeśli Ty jesteś lub Twój uczeń jest niepełnosprawny, rozważając zatrudnienie korepetytora, powinno się koncentrować na jego/jej zdolności do pracy z konkretną niepełnosprawnością ucznia.

Dowiedz się, jak rozróżnić koszty korepetycji z geografii - dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, według lokalizacji i poziomu nauki!

puzzle z ostatnim brakującym elementem
Podczas poszukiwań korepetytora kluczowe jest dopasowanie umiejętności korepetytora do Twoich potrzeb... To jak dopasowanie puzzla do układanki, mówiąc metaforycznie! (Źródło: Visual Hunt)

Jak Znaleźć Korepetytora do Nauki Geografii

Po ówczesnym rozważeniu różnych opcji samo szukanie nauczyciela to bułka z masłem!

Jak wspomniano wcześniej, korepetycje w Polsce to prężnie rozwijający się biznes, więc znalezienie korepetytora w celu opanowania zagadnień geograficznych, indywidualnie lub w małej grupie, nie powinno być trudne, prawda?

Zastanów się nad bogactwem metod, które korepetytor musi reklamować w swoich usługach.

Możesz znaleźć ulotki opublikowane w lokalnym Tesco, na stacji benzynowej, w bibliotece lub domu kultury. Możesz również przejrzeć reklamy w lokalnej gazecie i na stronach internetowych, takich jak superprof.pl

Kłopot ze wszystkimi tymi możliwościami polega na tym, że najprawdopodobniej nie otrzymasz informacji zwrotnych od poprzednich uczniów. W tego typu ogłoszeniach jest niewiele miejsca na komentarze, a nawet kwalifikacje.

Poza tym, skąd możesz mieć pewność, że pochwała pochodzi od kogoś, kogo ta osoba rzeczywiście uczyła?

Wybrane biblioteki i domy kultury w całym kraju oferują pomoc w odrabianiu prac domowych przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Jeśli Twoim głównym celem jest wsparcie akademickie, możesz się tam skierować. Być może jeden z tych korepetytorów może szukać okazji do indywidualnego nauczania!

Problem polega na tym, że geografia nie jest częścią podstawy programowej polskich szkół; ogólnie taka bezpłatna pomoc jest zazwyczaj oferowana w przypadku przedmiotów takich jak język polski lub matematyka.

Możesz usłyszeć o dostępnym korepetytorze z geografii poprzez znajomości, rozmawiając z sąsiadami, innymi rodzicami lub nauczycielem.

Ze wszystkich wspomnianych do tej pory metod znalezienia nauczyciela, ten może okazać się najlepszy, ponieważ otrzymujesz osobiste poparcie od osoby, którą znasz na temat kwalifikacji korepetytora w nauczaniu.

Co jeśli chcesz bardziej oficjalnej prezentacji kursów z geografii?

Usługi korepetycji w całym kraju obejmują wykwalifikowanych pracowników, którzy są gotowi pomóc uczniom osiągnąć sukces akademicki we wszystkich dziedzinach, w tym geografii.

Zaletą jest to, że wszyscy korepetytorzy zostali zweryfikowani - ich referencje zostały zweryfikowane i mają rzeszę stałych klientów, co jest dowodem ich wartości.

Istnieją jednak wady tego rozwiązania.

Po pierwsze, najprawdopodobniej dostaniesz z góry wyznaczonego korepetytora, zamiast przeprowadzania rozmów i wyboru tego, który Twoim zdaniem najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Inną kwestią jest to, że może być konieczne udanie się do firmy dotyczącej udzielania korepetycji; niektórzy nie pozwalają swoim pracownikom podróżować do domów klientów.

Wreszcie koszt takiego spotkania byłby pewnie wyższy, aby pokryć koszty ogólne obiektu.

Istnieją inne opcje, które możemy pomóc Ci odkryć...

Mówiąc o odkrywaniu, sprawdź wszystkie powody by uczyć się geografii!

osoba siedząca z laptopem nad jeziorem
Zaletą Korepetycji online jest to, że możesz uczyć się gdziekolwiek zechcesz! (Źródło: Visual Hunt)

Korepetycje Online z Geografii

Obecnie coraz więcej usług znajduje się w Internecie, a korepetycje są jednym z nich.

W erze cyfrowej praktycznie wszystko, od przyjaźni po bezpłatne korepetycje, można znaleźć online!

Uważaj na bezpłatne korepetycje ... zapewnij sobie jakość!

Nie tylko możesz znaleźć wykwalifikowanych korepetytorów od geografii online, ale możesz otrzymywać instrukcje za pośrednictwem kamery internetowej, a w większości przypadków płacić mniej niż gdyby korepetytor odwiedzał Twój dom raz w tygodniu!

Dzięki korepetycjom online nikt nie będzie przeszkadzał z powodu pogody lub ruchu; po prostu uruchom komputer w wyznaczonym czasie i zacznij naukę!

Wszystko, czego potrzebujesz na lekcje geografii online, to przyzwoita kamera internetowa i wysokiej jakości zestaw słuchawkowy, abyś mógł dokładnie usłyszeć, co mówi nauczyciel.

Firmy prowadzące korepetycje (np. korepetycje geografia) poczyniły skok w dostarczaniu usług online, choć ich koszty mogą być nadal wyższe niż w przypadku innych podmiotów, które są obecne tylko w Internecie.

Spośród nich masz wiele do wyboru, czego najlepszym przykładem jest Superprof.

Superprof poleca setki korepetytorów od geografii; każdy jest w pełni wykwalifikowany i dobrze zorientowany w swoim temacie.

Możesz zawęzić wyszukiwanie najlepszego korepetytora za pomocą wbudowanych filtrów strony wyszukiwania, aby wyświetlali się tylko korepetytorzy z określonego poziomu, regionu i przedziału cenowego.

Z Superprof Twój przedział cenowy może być mniejszy, ponieważ średnia stawka za godzinę zajęć z geografii wynosi 40 zł!

Ponadto wielu nauczycieli geografii Superprof oferuje pierwszą godzinę korepetycji za darmo, aby sprawdzić, czy będziesz zadowolony.

Każda strona profilu Superprof zawiera szczegółowe informacje na temat tego konkretnego nauczyciela: jego poziom wykształcenia i doświadczenie w nauczaniu, niezależnie od tego, czy byłby on nauczycielem online, czy wolałby naukę w domu - w jego domu lub w Twoim ...

Co najlepsze, możesz zobaczyć recenzje pozostawione przez byłych i obecnych uczniów danego nauczyciela!

Czy to dla maturzystów, uczniów szkół podstawowych, czy na poziomie uniwersyteckim czy: prywatne korepetycje to poważna inwestycja czasu i pieniędzy, zarówno z Twojej strony, jak i Twojego nauczyciela.

Najlepiej jest rozważyć wszystkie aspekty zaangażowania nauczyciela geografii, aby Twój uczeń odniósł sukces.

Odkryj wiele ścieżek kariery dostępnych dla osób z wykształceniem geograficznym!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.