w Gdańsku do nauki japońskiego

„Japonia jest bardzo kosmopolityczna – ceni swoje pochodzenie, ale światopogląd unosi się ponad tą wąską perspektywą. Zainteresowanie Japończyków ich kulturą ludową jest transcendentalne”. – F. Sionil Jose

Japonia jest powszechnie znana ze swojej futurystycznej technologii i rewolucyjnej wydajności, a turyści odwiedzający Tokio po raz pierwszy mają wrażenie, że dopiero co postawili stopę na nowej planecie.

Jednak ważne jest, aby stwierdzić, że nawet przy szybkim rozprzestrzenianiu się nowoczesnej technologii Japonia pozostała wierna swoim tradycyjnym zwyczajom i starożytnemu dziedzictwu kulturowemu.

Tradycyjne aspekty japońskiej kultury, takie jak starożytne świątynie buddyjskie, sanktuaria Shinto, ogrody spacerowe i łaźnie zwane sento, można znaleźć, spacerując nawet po najnowocześniejszych miastach, takich jak Tokio i Kioto.

Kioto to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie najlepsze cechy kultury tradycyjnej i współczesnej. Na przykład w Kioto Shinkanseny i krzykliwe billboardy można obserwować na równi ze starymi sklepami, w których sprzedawane są tradycyjne upominki i potrawy.

Japończycy trzymają się swoich korzeni i przez cały rok nieustannie obchodzą tradycyjne ceremonie i festiwale.

Niezwykła mieszanka kultury tradycyjnej i współczesnej, którą można zaobserwować w całej Japonii, inspiruje ludzi z wielu różnych krajów do nauki języka japońskiego i przyjmowania japońskich zwyczajów w życiu osobistym; obywatele Polski nie są wyjątkiem.

W dzisiejszym artykule Superprof ma na celu zademonstrowanie ciekawskim mieszkańcom Gdańska szerokiej gamy szkół językowych i prywatnych nauczycieli oferujących lekcje japońskiego w rejonie Trójmiasta. Opcje przedstawione w dzisiejszym artykule pomogą wszystkim Gdańszczanom zainteresowanym kulturą japońską uświadomić sobie, że podstaw japońskiego można się nauczyć w zaciszu ich rodzinnego miasta!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Japoński
Anita
5
5 (9 oceny)
Anita
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysztof
Krzysztof
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (4 oceny)
Magdalena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Martyna
5
5 (3 oceny)
Martyna
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (9 oceny)
Anita
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysztof
Krzysztof
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (4 oceny)
Magdalena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Martyna
5
5 (3 oceny)
Martyna
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Powody do nauki japońskiego

góra fuji i kwiaty wiśni
Nauka japońskiego to świetny pomysł podczas podróży po odizolowanych częściach Japonii, ponieważ angielski nie jest powszechnie używany. (Źródło: Unsplash)

Japonia jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów świata, liczącym ponad 127 milionów mieszkańców. Japoński jest językiem urzędowym i jest powszechnie używany we wszystkich częściach Japonii od północy po południe.

Należy również zauważyć, że jest wielu japońskich potomków, którzy mówią po japońsku w Brazylii i amerykańskim stanie Hawaje.

Powody, dla których dana osoba uczy się japońskiego jako języka obcego, mogą być różne. Na przykład aspekty kultury lub imigracja do Krainy Wschodzącego Słońca są częstymi przyczynami; jednak Superprof jest tutaj, aby pokazać czytelnikom inne strategiczne powody, dla których nauka japońskiego jako drugiego języka jest genialnym pomysłem. Oto najlepsze powody do nauki japońskiego:

  • Gospodarka Japonii jest potężna: słuchacie studenci ekonomii? Według ostatnich źródeł Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką na świecie. Wiele japońskich firm, takich jak Honda, Casio, Nikon i Toshiba, jest rozpoznawana i ma zagraniczne biura na całym świecie. Powszechnie wiadomo, że duże japońskie firmy zawsze wolą zatrudniać osoby, które mówią po japońsku; dlatego jeśli marzy Ci się dobrze prosperująca kariera biznesowa z możliwością awansu w japońskiej firmie, nauka języka na studiach lub po nich byłaby świetnym pomysłem,
  • Łatwość podróżowania: ponieważ zdecydowana większość Japończyków nie mówi po angielsku, nauka podstawowego japońskiego jest wysoce zalecana przed podróżą do Japonii, zwłaszcza jeśli rozważasz odwiedzenie bardziej odległych obszarów poza Tokio. Angielski jest powszechnie nauczany w wielu japońskich szkołach; jednak Japończycy unikają rozmowy z  obcokrajowcami z obawy przed popełnieniem błędów. Znajomość japońskiego pomaga turystom poruszać się po środkach transportu, rezerwować zakwaterowanie i znajdować najlepsze restauracje znane człowiekowi. Nauka odrobiny japońskiego pomaga również nawiązać niezwykłe przyjaźnie z miłymi mieszkańcami Japonii,
  • Nauka japońskiego ułatwia naukę innych języków azjatyckich: prawdą jest, że języki Azji Południowo-Wschodniej są różne; należy jednak stwierdzić, że mają one pewne podobieństwa. Na przykład japoński i koreański mają podobną gramatykę i wiele różnych wyrażeń, aby wyrazić szacunek innym ludziom. Ponadto język japoński używa systemu pisma Kanji, którego korzenie wywodzą się z języka chińskiego i chociaż znaki nie są takie same, przybliża Cię o krok do zrozumienia chińskiego mandaryńskiego.

Japoński to ważny język na światowej scenie, zasługujący na szczególną uwagę. Doświadczenie nauki złożonego języka azjatyckiego jest satysfakcjonujące i warte całego wysiłku. Poniższe dwa podtytuły pomogą Gdańszczanom zidentyfikować najlepsze miejsca i najlepszych nauczycieli, aby skutecznie nabyć biegłości w języku japońskim.

Jak wypada porównanie lekcji japońskiego w Lublinie z lekcjami w Gdańsku?

Najlepsze szkoły językowe do nauki japońskiego w Gdańsku

studenci notujący coś na zajęciach
Nauka nowego języka w grupie w szkole językowej wraz z innymi uczącymi się pasjonatami jest bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. (Źródło: Unsplash)

Gdańsk jest największym miastem na północy z prawie milionem mieszkańców mieszkających w obszarze Trójmiejskim. Gdańsk był ważnym miastem w okresie międzywojennym, jako wolne autonomiczne miasto, w którym Polska i Niemcy dbały o swoje interesy.

Gdańsk, ważne centrum społeczne, gospodarcze i edukacyjne w Polsce, od dziesięcioleci jest domem dla imigrantów.

Imigranci z krajów takich jak Ukraina, Indie, Chiny, Hiszpania i Japonia pozostawili swój kulturowy ślad na mieszkańcach Gdańska. Gdańszczanie uczą się języków obcych dla możliwości biznesowych, łatwości podróżowania i czystej ciekawości.

Oto najlepsze instytuty akademickie do nauki japońskiego w Gdańsku:

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku: oprócz tego, że uczelnia oferuje techniczne kierunki studiów, podczas których studenci uczą się także języka japońskiego, to jest również opcja wzięcia udziału w kursie językowym. Kurs kosztuje 450 zł (dla studentów jest bezpłatny), odbywa się raz w tygodniu i pozwala poznać podstawy japońskiego od hiragany i katakany, przez gramatykę, po słownictwo. Ponadto kadra opowie co nieco o kulturze, zachowaniu i sposobie komunikacji Japończyków, po to by student mógł jak najbardziej efektywnie się z nimi porozumieć.

ICHIGO, oddział Gdańsk: kursy japońskiego sieci ICHIGO to połączenie doświadczenia, pasji i zaangażowania, które skutkują fenomenalnymi wynikami uczniów. Ich nauczyciele pochodzą z Japonii, więc oprócz niesamowitej wiedzy językowej, przekazują swoim klientom informacje o tradycjach i obyczajach tego niezwykłego kraju. Oddziały ich firmy znajdują się w 8 miastach na terenie Polski. Tworzone przez nich grupy są niewielkie i pozwalają na szybkie oraz kameralne przyswajanie informacji. Stosują metodę Direct, polegającą na komunikowaniu się w języku japońskim już od pierwszego spotkania. Warto jednak pamiętać, że dla początkujących, autorskie podręczniki ICHIGO, zawierają opisy w języku polskim.

Wspomniane wcześniej zajęcia są jak najbardziej polecane. Nauka japońskiego w grupie z innymi zapalonymi uczniami może stać się niezapomnianym przeżyciem edukacyjnym dla wszystkich zaangażowanych osób. Nie wstydź się popełniać błędów i śmiać się z siebie podczas nauki nowego języka; pamiętaj, że doskonałość jest nieosiągalna na poziomie początkującym.

Zarejestruj się w szkole językowej, aby zacząć uczyć się japońskiego już dziś; nie pożałujesz!

Odkryj także szkoły językowe w Katowicach, w których uczą japońskiego...

Znalezienie prywatnego korepetytora japońskiego w Gdańsku

mężczyzna czytający gazetę czekając na metro
Przeglądając gazetę, możesz znaleźć ogłoszenia korepetytorów japońskiego oferujących swoje usługi w Twojej okolicy. (Źródło: Unsplash)

Od czasu rozwoju nowoczesnych technologii nauka nowych koncepcji akademickich i języków obcych jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz możemy uczyć się fizyki za pomocą aplikacji w telefonie lub przyswajać podstawy języka azjatyckiego, korzystając z oprogramowania do nauki na naszym przenośnym komputerze.

Aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, wielu akredytowanych profesjonalistów oferuje wsparcie naprawcze online i twarzą w twarz w swoich dziedzinach wiedzy.

Dlatego we wszystkich większych miastach Polskich zapaleni nauczyciele są gotowi podróżować kilka mil lub uczyć online, aby pomóc uczniom zrozumieć solidne podstawy języka japońskiego. Poniżej przedstawiamy najlepsze zasoby online, w których można znaleźć japońskich korepetytorów oferujących kursy językowe w Gdańsku:

  • Superprof: genialne strona internetowa, która łączy profesjonalnych korepetytorów ze studentami potrzebującymi wsparcia naprawczego. Superprof oferuje bardzo atrakcyjne ceny, ponieważ pobiera zerową prowizję od swoich ciężko pracujących nauczycieli. Według strony, w okolicy Gdańska fizycznie nie ma japońskich instruktorów. Jednak możesz skorzystać z usług korepetytora z innego polskiego miasta i uczyć się online.
  • e-korepetycje: strona oferująca korepetycje z różnych przedmiotów, która ma w swoim zanadrzu świetnych i doświadczonych nauczycieli w każdym wieku. Na stronie znajdują się znakomici nauczyciele uczący japońskiego w okolicach Gdańska lub innych miast. Niektórzy nauczyciele są gotowi przebyć kilka kilometrów, aby poprawić biegłość językową swoich uczniów. Stawki godzinowe wahają się między 20-100 złotych w zależności od doświadczenia i kwalifikacji.

W Łodzi znajdziesz podobnie oddanych nauczycieli języka japońskiego Superprof...

Wspomniane wcześniej opcje to jedne z najlepszych zasobów internetowych, w których można znaleźć japońskich korepetytorów, którzy uczą języka i kultury poza szkołą. Niemniej jednak przeglądanie lokalnej gazety lub skanowanie tablicy ogłoszeń na jednym z najlepszych uniwersytetów w Gdańsku to inne genialne sposoby na znalezienie korepetytorów uczących japońskiego.

Prywatnych korepetytorów specjalizujących się w języku japońskim można również znaleźć w innych dużych miastach Polskich, takich jak:

Nauka japońskiego jako drugiego języka to doskonały sposób na doskonalenie umiejętności językowych, osiągnięcie biegłości i prawidłowe zrozumienie kultury japońskiej; Na co czekasz? Zacznij uczyć się japońskiego w Gdańsku już dziś! A jeśli mieszkasz gdzie indziej, wpisz np. język japoński Warszawa lub nauka japońskiego Krakóww wyszukiwarkę Superprof.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.