Strona główna
Zostań nauczycielem

Kurs japońskiego, Kraków

🥇 Najlepsi z najlepszych
🇯🇵 5 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Kraków

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 1 opinii.

50 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 50 zł

1 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 1 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫 japoński Kraków

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅 japoński Kraków

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć z języka japońskiego

Kurs japońskiego Kraków - z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci rozwijać wiedzę oraz umiejętności językowe

Zajęcia z japońskiego w Krakowie.

 

Czy Ty też jesteś zafascynowany językiem i kulturą japońską? A może przyciąga Cię estetyka i finezja japońskiej kaligrafii? A może jesteś jedną z tych osób, które mają ochotę na podróż po Japonii w celu poznania kultury tego wspaniałego kraju? Dobrym pomysłem byłoby wzięcie udziału w kursie języka japońskiego, aby móc swobodnie posługiwać się tym językiem.

Nauka japońskiego wydaje się na pierwszy rzut oka spokrewniona ze wspinaczką na górę Fuji w dzień skręcenia kostki... Jednak ten język jest o wiele łatwiejszy, niż myślisz, jeśli masz odpowiedniego korepetytora, który z łatwością i pasją wytłumaczy Ci skomplikowane struktury językowe oraz zwroty oraz sprawi, że przyswojenie ich zamieni się w samą przyjemność.

Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, już dziś wejdź na naszą stronę i zapoznaj się z ofertą Superprof. 

 

Japoński czyli język wyspiarski, ale jakże wpływowy na świecie.

 

W przeciwieństwie do języka angielskiego - który przywołuje wszystkie kraje anglojęzycznego świata od Kanady po Nową Zelandię, od Wielkiej Brytanii po Australię i RPA - język japoński na pierwszy rzut oka ogranicza się tylko do Japonii. Jednak rzeczywistość jest trochę inna niż byśmy się mogli tego spodziewać.

Na samym japońskim archipelagu około 127 milionów Japończyków posługuje się językiem japońskim - Nihongo, 日本語 - jako językiem ojczystym. Czy to oznacza, że językiem japońskim posługuje się ludność tylko z Hokkaido do Ishigaki, z Sapporo do Okinawy? Oczywiście, że nie. Miliony osób japońskiego pochodzenia mieszkają poza tym archipelagiem.

Ta ekspatriancka populacja jest wynikiem migracji w XIX i XX wieku, podczas których Japończycy musieli opuścić swoją ojczyznę z powodów ekonomicznych, politycznych lub społecznych. Wbrew temu, co można by sądzić, Brazylia gościła najwięcej osób z japońskiej diaspory, od 1,3 do 1,5 miliona Japończyków. W języku japońskim Brazylijczycy drugiego pokolenia pochodzenia japońskiego nazywani są Nissei. 

Japońska imigracja rozpoczęła się już w latach 70. XIX w., w epoce Meiji: wejście Japonii do handlu międzynarodowego sprzyjało wyjazdom, które japońska polityka migracyjna ceniła sobie w celu złagodzenia napięć społecznych związanych z brakiem równowagi między popytem rosnącej liczby ludności, a stałą podażą ziemi japońskiej.

Podczas gdy Stany Zjednoczone - ziemia wyboru Japonii - zablokowały japońską imigrację, migranci z ziemi wschodzącego słońca zaczęli osiedlać się masowo w Brazylii w latach 1910-1920.

Szacuje się, że obecnie diaspora japońska liczy blisko 3 miliony osób w różnych krajach: Brazylia, Peru, Stany Zjednoczone, Chiny, Australia, Wielka Brytania, Kanada, Tajlandia, Niemcy, Francja, Korea Południowa, Singapur, Tajwan, itp.

Podwójne umiejętności portugalsko-japońskie, hiszpańsko-japońskie lub angielsko-japońskie mogą być zatem dużym atutem.

Co więcej, Japonia jest wysoko rozwiniętym krajem o jednym z najwyższych na świecie wskaźników rozwoju społecznego.

Jest trzecią co do wielkości gospodarką świata zaraz po Stanach Zjednoczonych i Chinach, a także członkiem wielu organizacji międzynarodowych: Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), Światowej Organizacji Handlu (WTO), G8, APEC (Współpraca Gospodarcza Azji i Pacyfiku) oraz Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Jak sam widzisz Japonia stoi na bardzo wysokim szczeblu integracji gospodarczej i politycznej co zdecydowanie jest powodem, który motywuje ludzi do nauki języka japońskiego, podnoszenia poziomu językowego oraz poszerzania słownictwa japońskiego!

 

Kraków- wymarzone miasto do nauki japońskiego.

 

Kraków jest świetnym miastem do nauki języka japońskiego. Nie tylko mieszka tu wiele osób posługujących się tym językiem, ale również istnieje wiele japońskich miejsc kulturalnych oraz stowarzyszeń. Jak wiadomo, nasz piękny Kraków to często wybierany kierunek podróży jeśli chodzi o polskie miasta. Japończycy nie są w tej kwestii wyjątkiem i również z ogromną chęcią odwiedzają Kraków. Wraz z rodzimymi osobami języka japońskiego jak i osobami zafascynowanymi kultura oraz językiem japońskim, powstało wiele miejsc poświęconych Krajowi Kwitnącej Wiśni.  Przykładem takiego miejsca jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W dodatku w samym Krakowie istnieje kilkanaście restauracji, w których możesz delektować się przepysznym sushi oraz innymi przysmakami. A najlepsze jest to, że większość z nich prowadzona jest przez rodowitych Japończyków co oznacza, że będziesz mógł również ćwiczyć Twój język japoński!

 

Dlaczego uczyć się języka japońskiego?

 

W momencie gdy zaczniesz uczyć się języka japońskiego, Twoja koncentracja i umiejętności poznawcze wzrosną dziesięciokrotnie. Są to rzeczy, o których zwykle nie myślimy, ale gdy skupisz się na potencjalnych możliwościach, jakie mogą przynieść Ci kursy języka japońskiego, zdasz sobie sprawę z tego, że jest to o wiele więcej niż wyłącznie umiejętności językowe.

Nauka języków obcych zawsze prowadzi do pozytywnych i nieoczekiwanych efektów zewnętrznych. Na przykład okazuje się, że im więcej się uczysz, tym szybciej się uczysz. Nauka mówienia po japońsku może więc dawać satysfakcję językową, ale również satysfakcję z poszerzenia swojej ogólnej kultury (znajomość japońskiej historii, japońskiej kuchni, japońskiej kultury, japońskiego kanji, itp.) jak i umiejętności takich jak łatwiejsze przyswajanie nowych informacji, rozwiązanie skomplikowanych problemów czy zadań. 

Jednak najczęstszym powodem do nauki języka obcego, w tym japońskiego, jest chęć zmiany pracy lub dostanie wymarzonego stanowiska. 

Czasami rutyna pracy, która nie jest bardzo stymulująca lub wręcz niepewna, może prowadzić do poczucia stresu i niepokoju. Posługiwanie się językiem japońskim w stopniu płynnym może otworzyć nowe horyzonty oraz wiele nowych możliwości zawodowych. Jest bardzo mało osób, które posługują się zarówno językiem japońskim jak i językiem polskim. A tym bardziej mniej takich, które do tego mówią w trzecim języku. Oznacza to, że już nigdy nie będziesz musiał odczuwać niepewności zawodowej, ponieważ z takimi umiejętnościami w Twoim CV bez problemu dostaniesz wymarzoną przez Ciebie pracę! 

Tak więc nauka języka obcego, takiego jak japoński, może pomóc w zmianie zawodu lub w wyjeździe za granicę do pracy, nawet do Japonii. A dodatkowo możesz sobie nawet dorabiać jako nauczyciel lub korepetytor tego języka dla Polaków chcących wyjechać do Japonii lub nauczać języka polskiego Japończyków chcących zamieszkać w Polsce. Rynek pracy stoi otworem i musisz łapać możliwości, które Ci daje. Z takimi umiejętnościami wszystko jest możliwe, a to tylko początek Twojej kariery! 

 

Język japoński: struktura i gramatyka.

 

W języku japońskim najtrudniejszą częścią jest z pewnością nauka alfabetu. Jest wiele ideogramów do nauczenia się na pamięć - podobno ponad 50 000 kanji - choć mówi się, że do dobrego zrozumienia japońskiego wystarczyłoby zapamiętanie tylko 2000.

Kanji to chińskie znaki używane od czasów starożytnych do opisania korzeni japońskich słów. Hiragana, której jest 47, używana jest natomiast do przepisywania sylab słów. Mogą one reprezentować samą samogłoskę (a, e, i, o, u) lub spółgłoskę, po której następuje samogłoska (ka, ki, ku, ko, ke, ta, chi, tsu, fu, ro, ri itd.).

Wreszcie, uczący się japońskiego musi przyswoić również katakany, używane do przepisywania obcych słów, obcych nazw własnych, naukowych terminów (rośliny i zwierzęta) i japońskich onomatopei. 

Są to uproszczone formy sinogramów, stworzone w okresie Heian (VIII-XII w.) w celu udostępnienia pisma japońskiego tym, którzy nie opanowali języka mandaryńskiego. Wynikają one z praktyki mnichów buddyjskich, którzy spisywali wszystkie chińskie znaki, których wymowa nie była im znana.

Potem przychodzi kolejny skomplikowany moment w życiu każdego ucznia języków nowożytnych: wymowa i konstruowanie zdania, w tym wypadku po japońsku. Intonacja idiomu Mishima nie jest wbrew pozorom tak trudna. Nie jest to bowiem język tonalny jak mandaryński chiński, a wiele fonemów jest podobnych do języków europejskich, co może nam znacznie ułatwić naukę.

Zauważ, że czasowniki japońskie nie są odmieniane według osoby i liczby. Japoński jest językiem "SOV" - to znaczy, że zdania są uporządkowane według kolejności temat-obiekt-czasownik - jak widać czasownik jest umieszczony po temacie i uzupełnieniu.

Nie straciliśmy Cię? Jeśli nadal jesteś zainteresowany, ostatnim krokiem jest wybranie opiekuna!

 

Wybierz Twojego korepetytora z języka japońskiego w Krakowie!

 

W mieście Kraków jest tylko 4 nauczycieli do języka japońskiego, a ich ceny wahają się od 40 PLN do 50 PLN za godzinę zajęć.

Wszyscy nasi nauczyciele z Krakowa oferują zajęcia językowe zarówno w wybranym przez Ciebie miejscu, przez internet jak i z dojazdem do Ciebie do domu. Jest to idealne rozwiązanie, aby osiągnąć Twoje cele związane z językiem japońskim nawet gdy nie masz czasu na dojazd.

Oto co każdy kurs może przynieść :

 

  • Kurs japońskiej kaligrafii,
  • Japoński w biznesie,
  • Kursy skupione na wypowiedzi ustnej i rozumieniu,
  • Kursy na wszystkich poziomach (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, szkolnictwo wyższe, kursy dla dorosłych),
  • Kurs przygotowawczy do egzaminu JLPT (Japanese Language Proficiency Test),
  • Nauka sylabariusza (kana - hiragana, katakana - i kanji), pisanie japońskie...

 

Aby wybrać Twojego perfekcyjnego  nauczyciela, należy porównać profile według jego doświadczenia (rodowity Japończyk lub Polak mieszkający w Japonii, absolwent języka japońskiego, itp.), jego ceny, jego dyplomów/kwalifikacji i oczywiście lokalizacji kursów.

Pracując z regularnością i wytrwałością, będziesz w stanie poradzić sobie z podstawową rozmową już po kilku zajęciach!

 

Najczęściej zadawane pytania

💰 Ile kosztują godzinne, lekcje z korepetytorem języka japońskiego, w mieście: Kraków oraz na przedmieściach?

Średnia stawka za godzinę korepetycji z języka japońskiego, w mieście: Kraków, to 50 zł.

 

Ceny lekcji z języka japońskiego są zależne od paru elementów:

 

  • Doświadczenia Twojego korepetytora języka japońskiego;
  • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (przez kamerę internetową czy w domu ucznia),
  • Ilość i długość trwania zajęć,
  • Zadanie Twoich lekcji (uczysz się języka japońskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

9 na 10 indywidualnych korepetytorów na Superprof oferuje swoje pierwsze zajęcia kompletnie za darmo. Dzięki prostemu wyszukiwaniu, będziesz w stanie zobaczyć cenę lekcji z nauczycielem języka japońskiego, dostępnym w pobliżu Ciebie.

 

Sprawdź stawki naszych korepetytorów języka japońskiego już teraz!

⭐️ Jak wysoko użytkownicy oceniają swoich korepetytorów z języka japońskiego w mieście: Kraków i na przedmieściach?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych lekcjami języka japońskiego, ze względu na wysokie znaczenie znajomości języków, zarówno w szkole jak i w codziennym życiu. Dlatego w Superprof posiadamy różnorodne oferty kursów języka japońskiego w mieście: Kraków i w okolicy.

 

Uczniowie przypisali średnią ocenę: 5.0/5.0 wszystkim korepetytorom języka japońskiego w mieście Kraków i niedaleko.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci zawsze kiedy napotkasz problem związany z zajęciami. Skontaktuj się z nami za pomocą e-mail.

 

Odkryj najczęściej zadawane pytania przez uczniów i nauczycieli.

👩‍💻 Jak możesz uczyć się języka japońskiego prywatnie z nauczycielem przez Skype?

8 na 10 nauczycieli Superprof, oferuje zarówno korepetycje z języka japońskiego prowadzone osobiście, jak i przez kamerę internetową. Dodatkowo, te pomocne lekcje, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Lekcje indywidualne online języka japońskiego zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

🚀 Jak prywatny korepetytor języka japońskiego, może Ci pomóc w nauce?

🥇 Nowy rynek pracy, na którym możesz się wyróżnić

 

Sprawny i efektywny wzrost ekonomiczny ostatnich dziesięcioleci postawił Japonię na celowniku wielu wiodących przedsiębiorstw. Rozumiejąc japoński, możesz stać się niezbędnym elementem dla firm z różnego rodzaju działalności, takich jak handel, technologia czy komunikacja. Co więcej, japońska turystyka wybiera Europę coraz częściej, więc wyspecjalizowani przewodnicy posługujący się tym językiem będą mieli więcej niż tylko zagwarantowaną pracę w wielu państwach.

 

✍️ Idealna okazja do wymiany międzyuczelnianej

 

Obecnie istnieją liczne japońskie uniwersytety, które oferują wymiany z instytucjami polskimi, jak i z całego świata. Co więcej, jeśli zdecydujesz się ubiegać o stypendium lub pojedziesz bezpośrednio do Japonii na studia, zajęcia językowe będą niezbędne, abyś mógł zintegrować się z nowym życiem, gdy tylko przyjedziesz do kraju. Japońskie uczelnie zyskały światową sławę, dzięki jakości nauczania i szerokiej sieci kontaktów uzyskanych po ukończeniu studiów. Skorzystaj ze swojej znajomości języka japońskiego i odważ się na wyjazd akademicki, nie pożałujesz!

 

😍 Odkryj wyjątkową kulturę poprzez poznanie języka japońskiego

 

Japonia ma jedną z najbogatszych i najbardziej wyjątkowych kultur, obecnych czasów. Od architektury po sferę kulinarną czy historię. Każdy element przenosi nas do nowego świata. Aby móc wchodzić w interakcje z tym wszystkim z pierwszej ręki, język jest podstawowym wymogiem. Japoński, ze słynnymi kanjis i dwoma alfabetami pozwoli nam zrozumieć mnóstwo z jego bardziej potocznych wyrażeń, a także da nam możliwość zrozumienia niektórych z jego najbardziej znanych produktów artystycznych, takich jak manga i anime.

 

Moglibyśmy nadal wymieniać zalety nauki japońskiego, ale podkreślimy już ostatni aspekt, a mianowicie możliwość interakcji z samymi Japończykami. Będą Twoimi najlepszymi nauczycielami, jeśli chodzi o poznawanie ich tradycji i głęboko docenią fakt, że możesz z nimi komunikować się w ich języku.

 

Zarezerwuj swoje pierwsze zajęcia japońskiego już teraz!

👨 Jaka jest obecnie dostępność, korepetytorów udzielających lekcji języka japońskiego w mieście: Kraków i niedaleko?

Dzięki naszej stronie, możesz znaleźć 5 prywatnych korepetytorów języka japońskiego, którzy są dostępni w mieście: Kraków.

 

Aby rozpocząć prywatną naukę i poprawić swoje umiejętności z dowolnego przedmiotu, na naszej stronie internetowej dostępnych jest wielu nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Kraków, czy w pobliżu, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki lekcjom w domu lub przez internet nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Prywatni nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm nauki.

 

Na co czekasz? Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!