Strona główna
Zostań nauczycielem

Kurs japońskiego, Warszawa

🥇 Najlepsi z najlepszych
🇯🇵 8 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Warszawa

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 3 opinii.

56 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 56 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫 japoński Warszawa

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅 japoński Warszawa

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Nasi absolwenci w mieście Warszawa
oceniają swoich nauczycieli z przedmiotu: japoński

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć z języka japońskiego

Kurs japońskiego Warszawa - z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci rozwijać wiedzę oraz umiejętności językowe

Język japoński na świecie.

 

"Inny język to inne spojrzenie na życie." Federico Fellini.

W naszym kraju bardzo mały procent  gimnazjalistów i licealistów decyduje się na naukę japońskiego w okresie szkolnym. Liczby te wyjaśniają również brak zajęć języka japońskiego w tych szkołach.

Więc jeśli pasjonuje Cię pisanie po japońsku, japońska kultura i kuchnia, czytaj dalej by dowiedzieć się jak nauczyć się mówić po japońsku w Warszawie.

Japoński jest językiem, który przyciąga wiele osób pasjonujących się japońską kulturą. Jego symbole, kanji, oraz hiragana i katakana są pełne poezji i często służą jako inspiracja nawet do tatuaży.

Ale czy nauka japońskiego jest naprawdę tego warta?

Język japoński lub kokugo, który oznacza "język kraju" lub "język narodowy", nie jest ściśle mówiąc językiem urzędowym. W rzeczy samej, żadne prawo nie uznaje japońskiego jako takiego. Jest to jednak język używany we wszystkich oficjalnych dokumentach, jak również język nauczany w edukacji.

W Japonii jest nie mniej niż 127 milionów użytkowników, których językiem ojczystym jest język japoński. Można by jednak pomyśleć, że po japońsku mówi się tylko na tym archipelagu. Nie jest to jednak prawda! Miliony japońskich użytkowników mieszkają w różnych miejscach na całym świecie. Tokio czy Kioto nie są jedynymi przedstawicielami tego języka. 

Lima w Peru i Sao Paulo w Brazylii są świadkami pojawienia się i rozwoju dużych społeczności japońskich. Ludność zaczęła przybywać na kontynent amerykański już w  XIX wieku, kiedy to Japończycy woleli opuścić swoją ojczystą ziemię z powodów ekonomicznych, politycznych i społecznych. To właśnie na ziemiach Brazylii osiedliła się większość Japończyków. W kraju samby mieszka obecnie około 1,3 do 1,5 miliona japońskich emigrantów.

Japończycy są teraz rozproszeni po całym świecie. Szacuje się, że poza Krainą Wschodzącego Słońca żyje około 3 milionów ludzi. Wiele społeczności znajduje się zatem w Brazylii, Peru, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Korei Południowej, Singapurze, Niemczech, Francji i tak dalej.

Ale Japończycy mają też rozwiniętą karierę turystyczną. A Polska, a szczególnie Warszawa, jest  jednym z często wybieranych przez Japończyków celów podróży. Miasto to przyciąga ich swoją atmosferą oraz historią. Japończycy stanowią zatem dość ważne źródło gospodarcze dla polskiego rynku turystycznego.

Japonia jest również trzecią potęgą gospodarczą na świecie zaraz za Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Japonia, członek ONZ, WTO i G8, jest krajem, który znacznie liczy się na arenie międzynarodowej.

Jak sam widzisz, nauka mówienia po japońsku nigdy nie jest więc daremna. 

 

Dlaczego warto uczyć się języka japońskiego?

 

Nauka nowych umiejętności powinna być prowadzona z zainteresowaniem. Zdecydowanie łatwiej jest się uczyć, gdy ma się cel do osiągnięcia, to daje motywację. Powody są różne, może być do praca, bratna dusza, czy chęć lepszego zrozumienia tubylców podczas podróży na archipelag, wszystkie powody są dobre, a tutaj kilka z nich! 

 

  1. Poprawienie Twoich zdolności poznawczych.

 

Nauka japońskiego oznacza uczenie się wszystkich znaków alfabetu na pamięć, a następnie umiejętność posługiwania się nimi w celu tworzenia słów i zwrotów. Japoński to głównie ćwiczenia gramatyczne, ale także, a może nawet przede wszystkim, ćwiczenia pamięciowe. Zostało naukowo udowodnione, że nauka języka jest dobra dla mózgu. Poprawia ona zdolności poznawcze oraz sprzyja koncentracji i kreatywności. Im więcej będziesz się uczyć, tym łatwiej będzie Ci się uczyć.

Umiejętność posługiwania się innym językiem daje również pewność siebie. Po nauce wszystkich japońskich Kanjis, poczujesz się pewniejszy siebie, aby nauczyć się innych, tak zwanych skomplikowanych języków.

 

  1. Ogólna kultura.

 

Nauka japońskiego to także nauka nowego sposobu myślenia. Słowa używane przez ludność pozwalają nam zrozumieć, jak ona działa i funkcjonuje.

W Mongolii, na przykład, jest ponad sto słów dla konia. Taka właśnie złożoność języka pokazuje wagę, jaką Mongołowie przywiązują do swoich zwierząt. 

Analizując język japoński, dużo łatwiej będzie Ci zrozumieć kulturę japońską. Co więcej, udział w kursach języka japońskiego jest również okazją do odkrywania historii Japonii, japońskiej kuchni, japońskich filmów, ich kultury muzycznej, itd. wyobraź sobie, że będziesz mógł nawet czytać mangę w oryginalnym języku.

 

  1. Aby podróżować

 

Dziś podróżowanie stało się o wiele prostsze niż kilka lat temu. Ceny lotów znacznie spadły, a liczba lotów wzrosła. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji, by kupić bezpośredni lot do Tokio, a następnie odwiedzić Osakę lub Kioto?

Czasami bywa bardzo frustrujące podróżowanie po kraju bez możliwości rozmowy z jego mieszkańcami.

Chociaż niektórzy Japończycy mówią po angielsku, najlepszą rzeczą jest nauczyć się tego języka. Nawet kilka zdań może zupełnie zmienić Twoją podróż, ponieważ będziesz w stanie jakkolwiek się porozumieć.

 

  1. Kariera międzynarodowa

 

Kiedy myślisz o karierze międzynarodowej, często myślisz o karierze w sprzedaży lub marketingu. Jednak znajomość japońskiego otwiera wiele innych możliwości kariery.

Wiele osób decyduje się na wyjazd do Japonii, aby nauczyć języka obcego japońskich studentów. Ty również możesz spróbować nauczać języka polskiego lub innego jeśli potrafisz.

Innym zajęciem może być zostanie tłumaczem. Język japoński jest bardzo poszukiwaną umiejętnością, ponieważ nie jest zbyt częsty. To okazja do wyróżnienia się. Jako freelancer, możesz nawet pracować w podróży, co jest świetną opcją dla osób, które kochają podróże. 

 

Dlaczego uczyć się języka japońskiego w Warszawie?

 

Dla zwykłego wyjazdu do Japonii lub ekspatriacji, znajomość języka japońskiego jest niezbędna. Ale jeśli nie chcesz wyjechać do Japonii, a wolisz zostać w Warszawie, tutaj również bez problemu możesz nauczyć się języka!

Warszawa to międzynarodowe miasto, w którym spotyka się wiele narodowości, w tym oczywiście japońska. 

Dlaczego więc nie pójdziesz się z nimi spotkać i nie spróbujesz porozmawiać trochę w języku japońskim?

Warszawa jest miastem otwartym na świat, z wieloma miejscami poświęconymi Japonii i jej kulturze.

W szczególności, znajduje się tutaj mnóstwo restauracji z pysznym sushi, muzeów oraz księgarni z literaturą japońską.  

W mieście oferowane są również zajęcia z rysunku mangi i sztuk walki (aikido, itd).

A dla tych, którzy marzą o jedzeniu jak w Japonii, jest wiele miejsc, gdzie można zjeść i cieszyć się maki, sushi czy tempurami z przyjaciółmi. Możesz również kupić trochę liści nori do samodzielnego gotowania.

 

Jakie są sposoby na dokształcanie języka japońskiego?

 

Obok popularnych języków, takich jak angielski, hiszpański czy niemiecki, japoński jest nawet trochę zapomniany. Rzadko zdarza się, aby w szkole można było wybrać opcję japońską. Podobnie jak nauka chińskiego, arabskiego czy rosyjskiego, japoński jest językiem egzotycznym.

Jednak znajomość języka japońskiego przynosi wiele korzyści.

Aby się go nauczyć, dostępnych jest kilka rozwiązań: wybrać się w długą podróż językową do Japonii, wziąć lekcje w instytutach, z prywatnym nauczycielem, mieszkać w Japonii, zrobić intensywny kurs, pracować w Japonii, dołączyć do japońskiej szkoły językowej, itd.

Jeśli nauka japońskiego nie jest tak popularna, to z pewnością wynika to z trudności w nauce japońskiego alfabetu. Potrzeba dużo czasu, aby perfekcyjnie opanować Kenji. Musisz dodatkowo nauczyć się ideogramów Hiragany i Katakany. Zdecydowanie jest to długoterminowa praca. 

Możesz również podjąć dodatkowe kroki i słuchać japońskiego radia, oglądać japońska telewizję czy nawet ustawić Twój telefon na język japoński. A co powiesz na próbę przeczytania mangi w języku oryginalnym?

Innym dość popularnym ostatnimi czasy sposobem jest dołączenia do japońskojęzycznych społeczności lub klubu poliglotów. Jest to świetny pomysł nie tylko na regularne ćwiczenie języka japońskiego, ale również na poznanie świetnych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania do Twoich. 

Jednak według nas najbardziej skuteczny sposób na naukę języka to otrzymywanie pomocy od prywatnego korepetytora, który będzie w stanie dopasować plan zajęć do Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Twój idealny korepetytor japońskiego z Superprof w Warszawie.

 

W Warszawie czekają na Ciebie korepetytorzy, którzy z przyjemnością nauczą Cię posługiwać się językiem japońskim.

Sakura, Miyazaki, słownictwo japońskie, kaligrafia, kuchnia japońska, nauka języka japońskiego z prywatnym nauczycielem to okazja, aby podzielić się Twoją miłością do Japonii z innym pasjonatem. To bardzo pomaga w utrzymaniu motywacji.

Zwłaszcza, że Twój nauczyciel przeszedł już przez ten etap nauki, zanim zaczął mówić, a przede wszystkim nauczać. Więc zna on wszystkie trudności, jakie możesz napotkać na swojej drodze. 

Prywatne lekcje języka japońskiego w Warszawie kosztują średnio od 30 PLN do 60 PLN za godzinę. Należy pamiętać, że wszyscy japońscy nauczyciele w Warszawie oferują pierwszą godzinę zajęć gratis. Rzuć się na głęboką wodę i zacznij już dziś przygodę z językiem japońskim!

Najczęściej zadawane pytania

💵 Ile wynosi cena za godzinę lekcji języka japońskiego, w mieście: Warszawa i niedaleko?

W mieście: Warszawa, średnia cena za zajęcia z języka japońskiego to 56 zł.

 

Koszt prywatnych lekcji z języka japońskiego jest zależny od paru czynników:

 

  • Doświadczenia Twojego prywatnego nauczyciela;
  • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w dowolnej wybranej lokalizacji),
  • Ilość i długość trwania korepetycji,
  • Cel Twoich lekcji (uczysz się języka japońskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych trenerów udziela pierwszą godzinę zajęć za darmo.

 

Sprawdź ceny naszych prywatnych nauczycieli języka japońskiego już dzisiaj!

🖍 Jaka jest średnia ocena, przypisana przez uczniów prywatnym nauczycielom języka japońskiego w mieście: Warszawa oraz w okolicach?

Na naszej stronie znajdziesz bogatą ofertę lekcji języka japońskiego, niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania i miasta w którym mieszkasz.

 

Poza tym, wszyscy nasi nauczyciele otrzymują oceny od swoich uczniów. W sumie jest to 3 ocen,  przyznanych przez użytkowników Superprof, a średnia ogólna wynosi 5.0 na 5.0.

 

W Superprof nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy masz pytanie związane z lekcjami. Skontaktuj się z nami za pomocą wiadomości e-mail.

 

Odkryj sekcję FAQ.

👨‍💻 Jak możesz brać lekcje języka japońskiego online?

80% naszych prywatnych nauczycieli języka japońskiego, również proponuje lekcje na odległość. Dodatkowo, te praktyczne indywidualne lekcje, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Dodatkowe lekcje indywidualne online języka japońskiego zapewnią Ci idealną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

🎯 Jakie są plusy rozpoczęcia prywatnych korepetycji z języka japońskiego już dzisiaj?

🥇 Nowy rynek pracy, na którym możesz się wyróżnić

 

Sprawny i efektywny wzrost gospodarczy ostatnich dziesięcioleci postawił Japonię na celowniku wielu wiodących przedsiębiorstw. Rozumiejąc japoński, możesz stać się kluczowym elementem dla firm z różnego rodzaju działalności, takich jak handel, technologia czy komunikacja. Dodatkowo, japońska turystyka wybiera Europę coraz częściej, więc wyspecjalizowani przewodnicy posługujący się tym językiem będą mieli więcej niż tylko zagwarantowaną pracę w wielu miastach.

 

✍️  Poszerz swoją wiedzę, studiując w Japonii

 

Obecnie istnieje wiele japońskich uniwersytetów, które oferują wymiany z instytucjami polskimi, jak i z całego świata. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się ubiegać o stypendium lub pojedziesz bezpośrednio do Japonii na studia, zajęcia językowe będą zasadnicze, abyś mógł zintegrować się z nowym życiem, gdy tylko dostaniesz się do kraju. Japońskie uczelnie zyskały światową sławę, dzięki jakości nauczania i szerokiej sieci kontaktów uzyskanych po ukończeniu studiów. Skorzystaj ze swojej znajomości języka japońskiego i odważ się na wyjazd akademicki, nie pożałujesz!

 

😍  Drzwi do unikalnej i starożytnej kultury

 

Japonia ma jedną z najbogatszych i najbardziej wyjątkowych kultur, obecnych czasów. Od architektury po sferę kulinarną czy zwyczaje społeczne. Każdy element przenosi nas do nowego świata. Aby móc wchodzić w interakcje z tym wszystkim z pierwszej ręki, język jest podstawowym wymogiem. Japoński, ze słynnymi kanjis i dwoma alfabetami pozwoli nam zrozumieć wiele z jego bardziej potocznych wyrażeń, a także da nam szansę zrozumienia niektórych z jego najbardziej znanych produktów artystycznych, takich jak manga i anime.

 

Moglibyśmy nadal wymieniać korzyści nauki japońskiego, ale podkreślimy już ostatni aspekt, a mianowicie możliwość interakcji z samymi Japończykami. Będą Twoimi najlepszymi nauczycielami, jeśli chodzi o poznawanie ich tradycji i głęboko docenią fakt, że możesz z nimi rozmawiać w ich języku.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą lekcję japońskiego na Superprof już dziś!

👩‍🏫 Jaka jest obecnie dostępność, korepetytorów udzielających lekcji języka japońskiego w mieście: Warszawa i w okolicach?

Jeśli chcesz nauczyć się, rozwijać swoje umiejętności z z języka japońskiego, 8 korepetytorów jest dostępnych w mieście: Warszawa, aby uczyć zarówno w domu lub przez kamerę internetową.

 

By rozpocząć naukę i poprawić swoje umiejętności z każdego przedmiotu, na na naszej platformie dostępnych jest wielu nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Warszawa, czy na przedmieściach, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie idealny. Dzięki korepetycjom twarzą w twarz lub przez kamerę internetową nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje zajęcia, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najkorzystniej dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Superprof czeka na Ciebie!