Kiedy ludzie myślą o nauce nowego języka obcego, często myślą o nauce języka europejskiego, takiego jak francuski, hiszpański, angielski, a nawet włoski.

Chociaż z pewnością nie ma nic złego w nauce tych języków (w rzeczywistości nauka języka romańskiego, takiego jak hiszpański, może przynieść pewne korzyści, ponieważ z kolei może być łatwiej nauczyć się innych języków romańskich), możesz rozważyć naukę japońskiego jako następnego języka obcego.

Jest tak wiele powodów, dla których nauka japońskiego może przynieść Ci korzyści. Na przykład:

Miliony ludzi mówi po japońsku

Na całym świecie jest około 128 milionów osób mówiących po japońsku. W rzeczywistości jest to jeden z dziesięciu najczęściej używanych języków na Ziemi. Oznacza to, że nie powinno Ci zabraknąć osób, z którymi możesz ćwiczyć mówienie po japońsku, zwłaszcza jeśli podróżujesz do Japonii!

To świetny język do rozwoju swojej kariery

Nie jest tajemnicą, że Japonia ma dobrze prosperującą gospodarkę. W rzeczywistości ma jedną z najpotężniejszych gospodarek na świecie, a wiele z odnoszących dziś największe sukcesy firm to japońskie, a Mitsubishi, Sony Corporation i Nintendo to tylko kilka przykładów. Oznacza to, że język japoński może być przydatny w świecie biznesu.

Tak więc, jeśli pracujesz lub planujesz pracować w branży, która prowadzi wiele interesów w Japonii lub masz wielu klientów mówiących po japońsku, umiejętność mówienia w tym języku, nawet jeśli dotyczy to tylko otoczenia biznesowego, może pomóc w stawianiu dużego kroku do przodu, jeśli chodzi o Twoją karierę.

Nie pytaj Google o „lekcje japońskiego w pobliżu”; Superprof wykonał za Ciebie całą pracę!

Zdobycie uznania dla kultury japońskiej

Chociaż z pewnością nie musisz biegle władać językiem japońskim, aby docenić japońską kulturę, może być Ci łatwiej zrozumieć jej niektóre aspekty, jeśli będziesz mówić w tym języku. Na przykład, jeśli jesteś wielkim fanem anime lub mangi, nauka japońskiego może pozwolić Ci czytać lub oglądać ulubione anime lub mangę w oryginalnym języku.

kwiat wiśni na różowym tle
Jeśli chcesz podróżować do Japonii, dobrym pomysłem może być nauka japońskiego. (Źródło: Unsplash)

Podróżowanie po Japonii

Ponownie, niekoniecznie musisz biegle posługiwać się językiem japońskim, aby podróżować do Japonii, ale z pewnością może to ułatwić życie, jeśli wiesz, jak rozmawiać z mieszkańcami. Od zamawiania w restauracji po pytanie o drogę lub mówienie trochę o sobie, znajomość języka japońskiego może być niezwykle przydatna podczas podróży za granicę.

Poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach

Być może jedną z najbardziej pomijanych zalet uczenia się języka obcego – czy to japońskiego, czy całkowicie innego języka – jest to, że uczęszczanie na zajęcia z języka obcego pozwala Ci spotykać się z ludźmi, z którymi masz wspólne zainteresowania.

W związku z tym zajęcia językowe mogą być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi i nawiązanie przyjaźni, a także możesz poznać wiele różnych osób, z którymi możesz ćwiczyć swoje umiejętności japońskiego!

Jeśli kiedykolwiek chciałeś znaleźć międzynarodową społeczność, która podziela Twoje zainteresowania, pomogłoby wzięcie lekcji japońskiego w Warszawie!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Japoński
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (3 oceny)
Magdalena
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Momoko
5
5 (1 oceny)
Momoko
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
Marta
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paula
Paula
zł52
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (3 oceny)
Magdalena
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Momoko
5
5 (1 oceny)
Momoko
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
Marta
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paula
Paula
zł52
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak nauczyć się japońskiego?

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do nauki nowego języka. Dzieje się tak, ponieważ każdy ma inny sposób efektywnej nauki języka. Na przykład:

 • Niektórzy ludzie wolą rozpocząć naukę języka od zapamiętywania kluczowych pozdrowień i powiedzeń;
 • Inni wolą najpierw poznać gramatyczne aspekty języka, zanim zagłębią się w słownictwo;
 • Niektórzy uczniowie mogą preferować unikanie szczegółowych lekcji gramatyki, dopóki nie będą bardziej komfortowo posługiwać się podstawowym słownictwem.

Tak więc, szukając kursu japońskiego, dobrym pomysłem może być sprawdzenie, jak duży nacisk kładzie on na gramatykę/słownictwo/wymowę itp., aby wiedzieć, czy kurs jest dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli nie masz pewności, czy podejście danej kadry może Ci odpowiadać, nie bój się spróbować skontaktować się z organizatorem kursu, aby poprosić go o więcej informacji – miejmy nadzieję, że powinien być w stanie odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania.

Może zastanawiasz się nad lekcjami japońskiego we Wrocławiu, ponieważ przewidujesz przeprowadzkę?

Jeśli jest się początkującym, należy zacząć naukę od japońskiego alfabetu

Jak wspomniano powyżej, każdy najlepiej uczy się języka obcego na swój sposób. To powiedziawszy, jeśli chodzi o język japoński, jednym z punktów odniesienia, które wielu uczniów uważa za pomocne, jest nauczenie się japońskiego alfabetu na wczesnym etapie nauki.

Dzieje się tak dlatego, że alfabet japoński bardzo różni się od alfabetu, którego używamy w języku polskim i może zająć trochę czasu zarówno nauczenie się, jak i przyzwyczajenie się.

Lekcje japońskiego w Poznaniu są wyjątkowe z wielu powodów; Dowiedz się dlaczego!

Chociaż może to brzmieć zniechęcająco, ponieważ alfabet japoński jest tak podstawową częścią języka japońskiego, jego nauka jest niezwykle ważna, zwłaszcza jeśli chcesz poświęcić czas na naukę i poprawę znajomości języka japońskiego.

Jednym z dziwactw japońskiego alfabetu, które osoby uczące się języka japońskiego mogą uznać za koncepcyjnie trudne do przezwyciężenia, jest fakt, że tak naprawdę nie ma jednego alfabetu – są trzy! Nazywają się:

 • Hiragana;
 • Katakana; oraz
 • Kanji

Kiedy zaczynasz, możesz chcieć skupić się na nauce hiragany, ponieważ często jest to alfabet, którego po raz pierwszy uczy się dzieci w szkołach, więc może być Ci łatwiej się w nim zagłębić. Jeśli jednak chcesz nauczyć się innego alfabetu od offsetu, oczywiście możesz to zrobić!

Czy wiesz, że podstaw japońskiego możesz nauczyć się też w Krakowie?

Gdzie w Katowicach znaleźć lekcje japońskiego?

Jednym z najlepszych miejsc do nauki japońskiego w Katowicach jest Azjatyckie Centrum Językowe.

Azjatyckie Centrum Językowe prowadzi różne kursy dla dorosłych w językach obcych, a japoński jest jedną z takich ofert.

Istnieje szeroka gama kursów dostosowanych do wszystkich rodzajów poziomów umiejętności, chociaż główny nacisk kładziony jest na osoby uczące się języka japońskiego na poziomie od podstawowego do średniozaawansowanego.

Na przykład możesz uczyć się japońskiego kursów, takich jak:

 • japoński grupowy (plan A - intensywny i plan B - standardowy)
 • japoński w minigrupie;
 • japoński indywidualnie;
 • japoński dla dzieci.

Treść lekcji będzie się różnić w zależności od kursu, na który jesteś zapisany, a określasz swój poziom na podstawie testu, który możesz wykonać bezpłatnie.

Są to roczne kursy, podzielone na semestry i opłaty wykonuje się co miesiąc. Oprócz opcji kursu indywidualnego, gdzie płaci się za lekcję.

Sprawdź czy w Gdańsku lekcje japońskiego są organizowane podobnie...

Ponieważ kurs jest przeznaczony dla kogoś, kto nie miał wcześniej doświadczenia z językiem japońskim, alfabetem, na którym koncentruje się ten kurs, jest hiragana (często uważany za jeden z łatwiejszych do nauczenia się japońskich alfabetów).

Według strony internetowej ACJ, kurs obejmuje również:

,,Profesjonalne zajęcia, zarówno tradycyjne, jak i online, które prowadzone są przez native speakerów z ogromnym doświadczeniem w zakresie nauczania. Oznacza to, iż bezproblemowo są w stanie przekazać Ci swoją wiedzę oraz odpowiedzieć na nawet najtrudniejsze pytania dotyczące historii, kultury oraz strony lingwistycznej przedmiotu".

Jeśli chodzi o gramatykę, należy omówić kilka podstawowych zagadnień gramatycznych, w tym:

 • Rzeczownik i desu: czas przyszły, teraźniejszy i przeszły
 • Czasowniki ruchu: czas przyszły, teraźniejszy i przeszły”

Jeśli z jakiegoś powodu będziesz musiał przerwać kurs będziesz mógł to zrobić w każdym momencie. W przypadku gdy zapłaciłeś za kurs z góry dostaniesz zwrot za niewykorzystane miesiące.

Nauczyciele dbają o to, by program dopasowany był do uczniów – oznacza to, iż każde zajęcia będą stanowiły wyzwanie, lecz nie na tyle duże, by kursant nie był w stanie sobie z nim poradzić. Niezależnie więc od tego, czy zaczynasz od zera czy potrafisz poprowadzić prostą konwersację – zgłoś się do ACJ, a postarają się, byś zdobył zadowalający Cię poziom.

Łódź ma w zanadrzu fantastyczną ofertę nauki języka japońskiego!

klasa szkolna z ławkami i tablicą
Zajęcia grupowe mogą być świetnym sposobem na naukę japońskiego. (Źródło: Unsplash)

Co jeśli chcę nauczyć się zaawansowanego japońskiego?

Jeśli naprawdę pasjonujesz się językiem japońskim i ogólnie Japonią, jednym ze sposobów na prawdziwą poprawę znajomości języka japońskiego jest ukończenie studiów na kierunku japonistyka.

Ponieważ wymaga to pewnego zaangażowania czasu i niesie ze sobą znacznie wyższe koszty w porównaniu z innymi sposobami nauki japońskiego, jeśli chcesz iść na studia licencjackie, Uniwersytet Śląski w Katowicach oferuje filologię angielską o specjalności tłumaczeniowej z językiem japońskim.

Czy są inne sposoby na lekcje japońskiego w Katowicach?

Uniwersytet Śląski nie jest jedynym miejscem, w którym możesz się uczyć japońskiego w Katowicach.

Na przykład, jeśli nie masz pewności, czy chcesz poświęcić tygodnie czy miesiące na naukę (lub dłużej), czy wolisz skupić się na nauce aspektów języka japońskiego, które są dla Ciebie szczególnie interesujące, możesz rozważyć również zatrudnienie prywatnego korepetytora, który pomoże Ci poprawić Twoją znajomość japońskiego.

Na przykład Superprof ma wielu korepetytorów językowych w Polsce, więc jeśli chodzi o poszukiwanie korepetytorów od japońskiego w Twojej okolicy i wybranie jednego, który Ci odpowiada.

Tak więc, czy:

 • Chcesz skupić się wyłącznie na nauce japońskiego alfabetu;
 • Chcesz skupić się na konkretnych punktach gramatycznych w języku japońskim;
 • Wolisz poświęcić więcej czasu na doskonalenie umiejętności mówienia po japońsku i znajomości popularnych powiedzeń; lub
 • Chciałbyś uczyć się japońskiego we własnym tempie,

Prywatne nauczanie, prowadzone przez nauczyciela, takiego jak korepetytor Superprof, może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Po prostu wpisz nazwę swojej miejscowości i wybierz język, którego chcesz się uczyć, a zobaczysz korepetytorów w Twojej okolicy, którzy mogą zaoferować naukę tego przedmiotu. Więc wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z korepetytorem i przekonać się, który Twoim zdaniem najlepiej Ci odpowiada.

Teraz dowiedz się, gdzie chodzą na lekcje japońskiego mieszkańcy Lublina...

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.