„Myślę, że japońska kultura jest jedną z niewielu pozostałych kultur, która jest odrębna i niezależna. Jest po prostu tak tradycyjna i tak specyficzna na swój sposób. Jest nietknięta, nie jest zamerykanizowana”. -Toni Collette

Dla wielu ludzi kultura japońska jest zagadką. Jedzenie, karaoke, anime, intensywna etyka pracy, język i egzekwowanie kary śmierci sprawiają, że Japonia jest wyjątkowym miejscem, które dezorientuje i uwodzi ludzi ze wszystkich środowisk.

Nie można zaprzeczyć ,że Japonia jest wyjątkowa i urocza. Dlatego w wyniku miłości ludzi do Japonii wielu marzyło o rozpoczęciu nowego życia i wyemigrowało do Krainy Wschodzącego Słońca. Według danych opublikowanych w 2014 r. przez Biuro Imigracyjne Ministerstwa Sprawiedliwości, w Japonii jest ponad tysiąc osób z Polski, które zostały zakwalifikowane jako czasowo lub na stałe przebywające w Japonii.

To nie tak dużo Polaków przebywających z dala od domu!

Ponieważ wielu Japończyków mówi bardzo słabo po angielsku, obcokrajowcy muszą uczyć się japońskiego, aby przetrwać w nowym domu.

Przed wyjazdem do innego kraju i koniecznością nauki nowego języka z powodów ekonomicznych, społecznych lub politycznych, genialnym posunięciem jest rozpoczęcie nauki języka obcego przed wyjazdem.

Dlatego, aby skutecznie zapewnić Wrocławiakom solidne podstawy języka japońskiego przed lądowaniem w Narita lub Haneda, Superprof przeczesał Wrocław wzdłuż i wszerz, aby znaleźć najlepsze szkoły językowe i prywatnych nauczycieli oferujących kursy japońskiego do nauki podstaw w mieście i jego okolicach.

Omówimy też pochodzenie języka japońskiego, bo czym jest artykuł o języku bez historii i kultury?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Japoński
Anita
5
5 (9 oceny)
Anita
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysztof
Krzysztof
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (4 oceny)
Magdalena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Martyna
5
5 (3 oceny)
Martyna
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (9 oceny)
Anita
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysztof
Krzysztof
zł75
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (4 oceny)
Magdalena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Martyna
5
5 (3 oceny)
Martyna
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Początki języka japońskiego

torii w wodzie brama do zaświatów japonia
Japonia ma intrygującą kulturę, w której warto wziąć pod uwagę wiele aspektów historycznych. (Źródło: Unsplash)

Aby osoba mogła naprawdę zanurzyć się w nauce języka, wysoce zalecane jest, aby uczący się nabył podstawowej wiedzy o pochodzeniu, historii i kulturze związanej z językiem, którego się uczy.

Wiele języków azjatyckich, takich jak chiński, tajski i wietnamski, ma intrygujące pochodzenie, z japońskim nie jest inaczej.

Jakie są zatem początki języka japońskiego?

Należy zacząć od tego, że pochodzenie języka japońskiego jest stale przedmiotem sporu wśród językoznawców. Niektórzy eksperci twierdzą, że jego korzenie wywodzą się z wielu różnych źródeł, takich jak uralsko-ałtajski, polinezyjski i chiński. Niemniej jednak, spośród wcześniej wspomnianych źródeł, większość językoznawców uważa, że ​​japoński pochodzi z Ural-Altaic, który obejmuje w swojej domenie turecki, mongolski i koreański.

Najbardziej znaczący rozwój języka japońskiego nastąpił od VI do IX wieku naszej ery nowożytnej, kiedy chińskie znaki zostały zaadaptowane i wprowadzone do języka.

Zanim nadszedł XII wiek, systemy pisma hiragana i katakana zostały stworzone z kanji, co zapewniło Japończykom nową wolność w ich systemie pisma i stylu. Od tego czasu język japoński stał się jego językiem, a dziś jest pisany mieszanką trzech systemów pisma: hiragana, katakana i kanji.

Od XIX wieku japoński, podobnie jak większość współczesnych języków, przejął szeroką gamę słów obcych z innych języków, między innymi z angielskiego.

Biru to piwo, aisu to lód, takushi to taksówka, a hoteru to hotel.

Osoby uczące się japońskiego w Katowicach zapewniają, że te słowa są dla nich najłatwiejsze do nauczenia!

Dziś japońskim posługuje się ponad 130 milionów ludzi, co czyni go dziewiątym najczęściej używanym językiem na świecie. Poza Japonią istnieje kilka znaczących społeczności pochodzenia japońskiego, które znajdują się w Brazylii i amerykańskim stanie Hawaje, gdzie powszechnie mówi się po japońsku.

Ciekawostka, największe skupisko Japończyków żyjących poza Japonią znajduje się w Sao Paulo w Brazylii.

Japoński to piękny język o ciekawym pochodzeniu, który warto wziąć pod uwagę. Rozważane ostatnio fakty to tylko wierzchołek góry lodowej. Uczyń za cel, aby dowiedzieć się więcej o historii, kulturze i korzeniach języka japońskiego podczas nauki; nie pożałujesz!

Warszawiacy mogą dowiedzieć się więcej o języku i kulturze japońskiej w szkole języka japońskiego lub wpisać kurs japońskiego Warszawa w wyszukiwarkę Superprof.

Nauka japońskiego w szkole językowej we Wrocławiu

sala wykładowa
Szkoły językowe uczące języka japońskiego oferują możliwość nauki w grupach lub indywidualnie. (Źródło: Unsplash)

Wrocław jest jednym z najważniejszych ośrodków finansowych i edukacyjnych w Polsce. Dlatego, ponieważ jest to dobrze prosperujące gospodarczo miasto, imigranci z całego świata uczynili z Wrocławia swój dom.

Imigranci w mieście Wrocław, z odpowiednimi kwalifikacjami akademickimi, mogą stać się cennymi członkami społeczności oferującej zajęcia językowe wszystkim zainteresowanym.

Podobnie w Krakowie: znajdziesz wielu, którzy wyemigrowali z Japonii, udzielając lekcji japońskiego...

Dlatego, podobnie jak wiele znaczących metropolii w Polsce, Wrocław jest siedzibą kilku szkół językowych, w których podstaw języków obcych uczą się zainteresowani przez native speakerów. Ponieważ w dzisiejszym artykule omawiamy język japoński, poniższa lista przedstawia najlepsze instytuty językowe do nauki języka japońskiego we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Wrocławski: studia na kirunku filologia japońska kierowane są do osób, które fascynują się Japonią, jej historią, kulturą i współczesnością polityczno-ekonomiczną i chcą związać swoje życie zawodowe z problematyką japońską. Oprócz nauki głównego języka, studenci odbywają szereg zajęć dodatkowych. Podstawowy przedmiot ta nauka pisma japońskiego. Wymaga ona ogromnej cierpliwości, systematyczności oraz zdolności plastycznych i manualnych. Inne przedmioty to przede wszystkim: historia Japonii, językoznawstwo, historia literatury i kultury japońskiej, lektura tekstów japońskich i translatoryka.
  • KANAME: to jedyna szkoła języka japońskiego we Wrocławiu i jedna z nielicznych w Polsce, która zatrudnia native speakerów, będących profesjonalistami w dziedzinie nauczania języka japońskiego. W KANAME dbają o to, aby uczniowie mogli bezproblemowo poruszać się nie tylko podczas podróży do Japonii, ale również po współczesnej kulturze japońskiej. Dzielą swoje ćwiczenia nie według poziomów JLPT, a według klas japońskiej szkoły podstawowej, ponieważ taka forma nauki – według nich – jest bardziej efektywna.
  • ICHIGO oddział we Wrocławiu: kursy językowe w ICHIGO prowadzone są przez nauczycieli z Japonii. Prowadzą zajęcia w grupach do 10 osób oraz indywidualnie. Poza nauką języka, organizują zajęcia dodatkowe, takie jak wykłady i prezentacje, ceremonia herbaciana, sztuka Origami, kaligrafia, kuchnia japońska i wiele innych. Oddział we Wrocławiu zadba o to, aby wszyscy pasjonaci japońskiego znaleźli miejsce, w którym mogą się realizować. Wykwalifikowana kadra nauczycielska pomaga w osiągnięciu wyznaczonych sobie celów oraz w zapoznaniu uczniów z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dzięki wspomnianym wcześniej szkołom językowym, poznanie języka japońskiego w mieście Wrocław nigdy nie było tak osiągalne.

Języka japońskiego można nauczyć się w szkole językowej w Poznaniu oraz poprzez lekcje grupowe w Lublinie.

Znalezienie profesjonalnego nauczyciela japońskiego w mieście Wrocław

mężczyzna z plecakiem na dworcu
Najlepsi japońscy nauczyciele potrafią dostosować swoje metody, aby stać się bardziej efektywnymi dla uczniów na wszystkich poziomach. (Źródło: Unsplash)

Jeśli uczęszczanie do szkoły językowej wieczorami lub w weekendy przywołuje złe wspomnienia z lekcji w szkole średniej, korepetycje są rozwiązaniem. Prywatne korepetycje od wykształconego profesjonalisty stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne i sprawiły, że nauka stała się bardziej dostępna dla zapracowanych osób, które są zawsze w ruchu.

Naukę dowolnego języka obcego lub dyscypliny akademickiej można szybko usprawnić z pomocą prywatnego korepetytora długo po zakończeniu lat szkolnych.

Pytanie: gdzie znajdę profesjonalnego korepetytora, który odpowiada moim potrzebom edukacyjnym?

Nie bój się, Superprof po raz kolejny ratuje sytuację! Przeszukaliśmy Internet i znaleźliśmy najlepsze zasoby online, aby znaleźć japońskich korepetytorów pracujących w rejonie Wrocławia. Oto najlepsze opcje dla Wrocławiaków, którzy chcą uczyć się japońskiego poprzez prywatne lekcje:

  • Superprof: źródło online, w którym można znaleźć korepetytorów (wpisz w wyszukiwarkę np kurs japońskiego Poznań), który nigdy nie zawodzi. Superprof oferuje wielu atrakcyjnych lektorów japońskich online z innych części Polski. Wielu korepetytorów odpowiada szybko, są zorganizowani, mogą pochwalić się kwalifikacjami i mają stalych uczniów. Najlepsi korepetytorzy prezentowani na stronie korzystają z wartościowych podręczników i potrafią dostosować swoje metody nauczania, aby podrasować biegłość językową początkującego, średniozaawansowanego lub zaawansowanego ucznia,
  • Buki: strona z korepetycjami z zerową prowizją, która oferuje świetnych i doświadczonych nauczycieli w każdym wieku. Na stronie znajdują się znakomici nauczyciele uczący japońskiego w okolicach Wrocławia lub innych miast. Niektórzy nauczyciele są gotowi przebyć kilka kilometrów, aby poprowadzić uczniów przez język japoński. Stawki godzinowe wahają się między 50-80 złotych w zależności od doświadczenia i kwalifikacji.

Mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu mają również okazję dowiedzieć się więcej o japońskim pod okiem prywatnego korepetytora w ich pobliżu.

Chociaż może być prawdą, że nauka języka obcego, takiego jak japoński, jest żmudnym procesem, prawidłowe umiejętności językowe i umiejętność mówienia pełnymi zdaniami można osiągnąć dzięki czasowi, cierpliwości i sumiennej nauce. Dodatkową zaletą jest to, że poznanie innego języka i kultury, innej niż polska, otwiera drzwi dla przyszłych możliwości.

Podsumowując, bez względu na powód, dla którego Wrocławiacy biorą lekcje języka japońskiego, opcje omówione w dzisiejszym artykule pomogą im szybko przejść od podstaw do wysokiego poziomu biegłości!

Teraz dowiedz się, jak pilni są studenci języka japońskiego w Łodzi...

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.