„Japonia jest dla mnie najbardziej odurzającym miejscem. Fascynuje mnie japońska kultura: jedzenie, ubiór, maniery i tradycje. To doświadczenie podróżnicze poruszyło mnie najbardziej”. – Roman Coppola

Japonia, czyli Nippon, to kraj wyspiarski położony w Azji z ponad 127 milionami mieszkańców. Japoński jest językiem urzędowym powszechnie używanym w całym kraju. Tokio jest najbardziej zaludnionym miastem Japonii i świata.

Japonia jest znana z jednej z najlepszych gospodarek na świecie i jest rozpoznawana na światowej scenie dzięki kinie studyjnemu, wpływowej muzyce, anime, mandze, grom wideo, mieszance kultury tradycyjnej i współczesnej, pysznej kuchni i światowej sławy pokrytej śniegiem góry Fuji.

Większość młodych studentów, pracujących dorosłych i emerytów ze wszystkich środowisk jest zwykle zachwycona Japonią i jej kulturą podczas pierwszej wizyty.

Gwiazdy, artyści, szefowie kuchni i pisarze znaleźli inspirację w Japonii i nieustannie powracają z roku na rok, aby doświadczyć coraz bardziej odurzającej kultury.

Każdego roku wielu obywateli Polski podróżuje do Japonii i wracają do swojej ojczyzny zainspirowani, aby dowiedzieć się więcej o japońskiej kulturze i języku. Krakowianie nie są inni. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ciekawskich mieszkańców Krakowa, Superprof znalazł najlepsze szkoły językowe i prywatnych korepetytorów, którzy oferują lekcje japońskiego w Krakowie.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Japoński
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paula
Paula
zł52
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
Kasia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (3 oceny)
Magdalena
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Momoko
5
5 (1 oceny)
Momoko
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Paula
Paula
zł52
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kasia
Kasia
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (4 oceny)
Łukasz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (3 oceny)
Magdalena
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agata
5
5 (4 oceny)
Agata
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Momoko
5
5 (1 oceny)
Momoko
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Najlepsze szkoły językowe do nauki japońskiego w Krakowie

ławki w klasie szkolnej
Zajęcia językowe otwarte dla wszystkich na uniwersytecie mogą pochwalić się świetnymi lektorami i fantastycznym zapleczem do nauki. (Źródło: Unsplash)

Kraków jest drugim najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym w Polsce. Piękne miasto położone na południu kraju, znane z oszałamiającej architektury, intrygującej kultury, sławnych klubów piłkarskich i słynnych muzyków, takich jak Marek Grechuta, Kora, Zbigniew Wodecki czy Maciej Maleńczuk.

Podobnie jak w przypadku wielu innych dużych miast w Polsce, Kraków może pochwalić się kwitnącą gospodarką, która czyni go doskonałą lokalizacją dla imigrantów z innych krajów.

Imigranci z Pakistanu, Chin, Ukrainy, Wenezueli i Japonii nazywają Kraków domem.

Ponieważ istnieje wpływ kultury japońskiej, wielu mieszkańców Krakowa jest zaintrygowanych japońską kulturą i językiem. Aby zaspokoić potrzeby ciekawskich obywateli, szkoły językowe w rejonie Krakowa oferują lekcje japońskiego pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Oto najlepsze szkoły językowe do nauki japońskiego w Krakowie:

Uniwersytet Jagielloński: założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy o literaturze i piśmiennictwie Japonii, historii Japonii, filozofii, religii, sztuce, oraz o zagadnieniach społeczno-kulturowych Japonii w zakresie środowiska naturalnego, sytuacji etnicznej, demograficznej i politycznej. W programie nauczania są takie przedmioty jak: praktyczna nauka języka japońskiego, kultura Japonii, gramatyka opisowa współczesnego języka japońskiego, nauka pisma japońskiego, historia filozofii, współczesna literatura japońska, historia Japonii, klasyczna literatura japońska, lektura i tłumaczenie tekstów japońskich, językoznawstwo japońskie, metodologia badań językoznawczych. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Filologii orientalnej- Japonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim będą mogli wykorzystać w mediach, muzeach, wydawnictwach, urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej w zakresie spraw zagranicznych, edukacji międzykulturowej.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha: kursy języka japońskiego skierowane są zarówno do osób pragnących rozpocząć naukę jak i tych, które uczyły się wcześniej i chcą doskonalić znajomość tego języka. Zajęcia na poziomach podstawowych, średnio-zaawansowanych oraz zaawansowanych prowadzą wykwalifikowani lektorzy polscy i native speakerzy. Zajęcia są prowadzone w oparciu o japońskie podręczniki do nauki gramatyki, słownictwa, pisma i konwersacji. Kurs semestralny obejmuje 60 godzin lekcyjnych (45 min). Zajęcia odbywają się w dni powszednie dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (1,5h) lub raz w tygodniu w soboty po 4 godziny lekcyjne (3h). W czasie wakacji zapraszają także na miesięczne intensywne kursy dla początkujących. Nauka w każdym semestrze kończy się testem, którego zdanie jest warunkiem przejścia na następny poziom. W cenę kursu wliczone są wszystkie materiały edukacyjne (z wyjątkiem podręcznika) oraz bezpłatny wstęp na wystawy i wydarzenia organizowane przez Muzeum Manggha w trakcie trwania kursu.

SUNSTAR Szkoła Języka Japońskiego: szkoła zachęca przyjazną atmosferą. Twierdzą, że mimo liczby prawie 200 uczniów, są jak jedna wielka rodzina. Uczniowie mogą liczyć na darmowe konsultacje oraz materiały zgodne z wymaganiami The Japan Foundation. W szkole organizowane są tzw. Japan week, wtedy to można skorzystać z darmowych lekcji kaligrafii czy obejrzeć wspólnie film. Ponadto SUNSTAR przygotowuje do egzaminów na każdym poziomie i co roku organizuje wyjazd do Warszawy, by umożliwić uczniom zdanie adekwatnego egzaminu.

Trzy wyżej wymienione opcje są wysoce zalecane, profesjonalnie prowadzone zajęcia, które pomagają mieszkańcom Krakowa w nauce płynnego posługiwania się językiem japońskim.

Kwalifikowane szkoły językowe oferujące renomowane lekcje japońskiego można również znaleźć w następujących miastach Polski:

Nie zapomnij wpisać w wyszukiwarkę Superprof np. kurs japońskiego Poznań” lub „język japoński Warszawa, aby znaleźć idealnego nauczyciela w okolicy.

Znalezienie wykwalifikowanych japońskich korepetytorów w Krakowie

zajęcia zdalne na komputerze
Więcej informacji o języku japońskim można uzyskać z pomocą prywatnego korepetytora online. (Źródło: Unsplash)

W dzisiejszym współczesnym świecie istnieje wiele alternatyw edukacyjnych dostępnych dla wszystkich uczniów. Naukę języka obcego lub opanowanie podstaw złożonej dyscypliny akademickiej można osiągnąć, korzystając z pomocy prywatnego korepetytora i kursu japońskiego online.

Bez zbędnych ceregieli następujące opcje są naszymi najbardziej zalecanymi zasobami online, aby znaleźć wykwalifikowanego nauczyciela japońskiego w rejonie Krakowa:

Superprof: dostępne źródło internetowe, które pomaga obywatelom Polski łączyć się z nauczycielami w ich pobliżu. Według strony internetowej w Krakowie pracuje obecnie kilku japońskich korepetytorów. Ceny wahają się między 40-75 złotych za godzinę i mają świetne recenzje od byłych uczniów. Jeśli po zapoznaniu się z profilami dostępnych korepetytorów stwierdzisz, że nie są dla Ciebie odpowiedni, nie musisz się martwić, ponieważ inni japońscy korepetytorzy pracują poza Krakowem, oferując zajęcia online,

e-korepetycje: genialna strona, w której można znaleźć ciężko pracujących korepetytorów. Według ich strony internetowej jest pięćdziesięcioro korepetytorów japońskiego, a w tym pięcioro native speakerów, oferujących lekcje w Krakowie, którzy mają doskonałe recenzje od swoich uczniów. Korepetytor Krzysztof został wyróżniony i może pochwalić się fantastycznymi kwalifikacjami, będąc wykładowcą na renomowanej uczelni.

Wspomniane wcześniej strony są świetnymi zasobami do znalezienia profesjonalnie pracujących japońskich korepetytorów. Ponadto, ważne jest, aby stwierdzić, że korepetytorów można łatwo znaleźć, przeglądając strony lokalnej gazety lub przeglądając tablice informacyjne na jednym z głównych uczelni w Krakowie; wielu studentów często chce zarobić trochę dodatkowych pieniędzy na opłacenie czesnego.

Dowiedz się, jak wypada porównanie lekcji japońskiego w Łodzi...

Niezbędne wskazówki, jak poprawnie nauczyć się japońskiego

zapisane po japońsku wiszące tabliczki
Wielu uczniów marnuje zbyt dużo czasu na naukę japońskich znaków. Są piękne i intrygujące; jednak początkujący powinni poświęcić więcej czasu na naukę mówienia i słuchania. (Źródło: Unsplash)

Nauka nowego języka nie jest łatwym zadaniem. Aby rozmawiać płynnie w obcym języku, potrzebny jest czas, poświęcenie, motywacja i pasja do nauki języków.

W niedawnym artykule napisanym przez naszych ekspertów językowych w Babbel, języki takie jak angielski, hiszpański, włoski i rosyjski są jednymi z najłatwiejszych języków obcych do wyboru dla rodzimych użytkowników języka polskiego. Można było się domyślić! Niemniej jednak wspomniane wcześniej zostały przedstawione w artykule, ponieważ wykazują się prostą wymową i zrozumiałą gramatyką, a także są wszechobecne w filmach i muzyce.

Jeśli mieszkasz w Lublinie, sprawdź dostępne tam lekcje japońskiego.

Na drugim końcu spektrum znajdują się arabski, mandaryński, węgierski i japoński, które okazują się najtrudniejszymi do opanowania językami dla rodowitych Polaków.

Niemniej jednak ważne jest, aby pamiętać, że nic wartościowego nie przychodzi bez wyzwań. Nauka wymagającego języka obcego może okazać się wzbogacającym doświadczeniem.

Przyjmowanie porad ekspertów to genialny pomysł na opanowanie podstaw japońskiego stylu. Brak szukania pomocnych wskazówek może skutkować zniechęceniem i ostatecznie porzuceniem nauki języka japońskiego. Dlatego, aby utrzymać uczniów na właściwej ścieżce, oto niektóre z najlepszych wskazówek, jak skutecznie nabyć biegłości w języku japońskim:

  • Nie skupiaj się tylko na pisaniu: wiele osób uczących się japońskiego poświęca zbyt dużo czasu na zapamiętywanie poleceń dotyczących kolejności stawiania kresek, zamiast ćwiczyć to, co będzie naprawdę przydatne, takie jak czytanie, mówienie i słuchanie. Kanji jest prawdopodobnie najtrudniejszą częścią nauki japońskiego; jednak początkujący nie powinni czuć się zmuszani do zapamiętywania tysięcy znaków, które są częścią Joyo Kanji, ponieważ nawet rodzimi użytkownicy japońskiego zapominają, jak napisać poszczególne Kanji, ponieważ nie jest on często używany. Zamiast popełniać wielki błąd, jakim jest pisanie perfekcyjnie po japońsku, skup się na czytaniu i rozmowie,
  • Ucz się japońskiego słownictwa z książek kucharskich: uwielbiasz gotować i chcesz jednocześnie uczyć się japońskiego? Czytanie japońskich książek kucharskich to fantastyczny sposób na poznanie cennego słownictwa, czasowników i przymiotników. Podstawowe japońskie słowa zostaną przyswojone, a Twoje zdrowie ulegnie poprawie; jest to sytuacja korzystna dla obu stron. Używanie rąk podczas nauki nowych słów pomaga mózgowi szybciej i skuteczniej zapamiętywać. Nie wiesz, jakie książki kucharskie wybrać? Wszystko napisane przez Harumi Kuriharę jest bezpiecznym wyborem; język jest prosty, a przepisy pyszne,
  • Po pierwsze, naucz się tego, co kochasz: fantastycznym aspektem nauki poza szkołą jest to, że możesz uczyć się tego, czego chcesz i kiedy chcesz. Przyswajanie podstaw nowego języka powinno być zabawą, a znalezienie angażujących ćwiczeń edukacyjnych sprawi, że cały proces będzie zabawny od samego początku. Oglądaj japońskie filmy i programy, czytaj mangi i ćwicz umiejętności konwersacyjne z native speakerem przy pysznym posiłku. Kto by pomyślał, że nauka japońskiego będzie tak zabawna!

Krakowianie mają do dyspozycji genialne możliwości, aby skutecznie opanować język japoński. Uczestnictwo na zajęciach w szkole językowej lub zasięgnięcie porady prywatnego korepetytora w domu jest dostępne w Krakowie, aby nauczyć się podstaw japońskiego. Zanurz się i naucz się nowego języka już dziś!

Teraz odkryj Katowice, wielokulturowe miasto w czołówce nauki języka japońskiego...

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.