„Szczęście nie jest czymś gotowym. Pochodzi z Twoich własnych działań”. - Dalajlama

Obecnie medytacja staje się coraz bardziej popularna. Jest to prosta i skuteczna praktyka, w której ludzie z różnych środowisk mogą uczestniczyć w dowolnym czasie i miejscu.

W 2017 roku z powodu depresji cierpiało 2,8 proc. Polaków, czyli o 0,36 pkt proc. więcej niż w roku 2012. Obecnie jest to 1/3 Polaków, więc jak widać, mamy coraz więcej powodów do stresu, a z tym, więcej powodów by zacząć medytować.

To po prostu pokazuje, że tak wiele osób stara się znaleźć czas lub motywację by się zrelaksować.

Jednak nowe technologie to prosty sposób, aby pomóc ludziom zaangażować się w medytację. W rzeczywistości istnieje wiele lekcji wideo dotyczących medytacji dostępnych na YouTube.

Obejmują one proste ćwiczenia medytacyjne z instruktorem, które możesz wykonywać w domu, w pracy, a nawet podczas codziennych dojazdów do pracy. To świetny sposób, aby znaleźć wewnętrzny spokój, poprawić swoją świadomość tego, co dzieje się wokół Ciebie i stać się świadomym swojego ciała i umysłu w chwili obecnej, gdy uczysz się, jak być bardziej zrelaksowanym.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Joga
1-sza lekcja za darmo!
Wiesław
5
5 (8 oceny)
Wiesław
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Damaris
5
5 (4 oceny)
Damaris
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Olimpia
5
5 (2 oceny)
Olimpia
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Julia
Julia
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alina
Alina
zł75
/h
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
5
5 (1 oceny)
Natalia
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł80
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł80
/h
1-sza lekcja za darmo!
Wiesław
5
5 (8 oceny)
Wiesław
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Damaris
5
5 (4 oceny)
Damaris
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Olimpia
5
5 (2 oceny)
Olimpia
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Julia
Julia
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alina
Alina
zł75
/h
1-sza lekcja za darmo!
Natalia
5
5 (1 oceny)
Natalia
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł80
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
Aleksandra
zł80
/h
1-sza lekcje za darmo>

YouTube: Platforma Pełna Filmów Dotyczących Medytacji Kierowanej

Prosty Sposób na Rozpoczęcie Medytacji

YouTube to platforma udostępniająca filmy online. Możesz znaleźć zarówno lepsze, jak i gorsze filmy, jakie kiedykolwiek stworzono, a nawet niektóre są tak dziwaczne, że trudno sobie wyobrazić.

smartfon z aplikacjami i słuchawki bezprzewodowe
Twój smartfon może stać się użytecznym narzędziem do medytacji. Źródło: Unsplash


Aby oddzielić ziarno od plew, należy przeprowadzić mały research. Jeśli chodzi o medytację mindfulness, platforma pęka w szwach od relaksacyjnych filmów. Zanim zrezygnujesz ze znalezienia odpowiedniej praktyki medytacyjnej, weź głęboki oddech i zachowaj spokój!

YouTube to prosty i praktyczny sposób na dostęp do medytacji z przewodnikiem dla prawie każdego. Możesz uzyskać do niego dostęp na komputerach, tabletach i smartfonach. Dlatego bardzo łatwo jest znaleźć film, którego szukasz, wstrzymać go, jeśli zajdzie taka potrzeba, lub zatrzymać, gdy skończysz. Nasze napięte harmonogramy i inne zobowiązania często powodują, że nie możemy znaleźć czasu na relaks.

Dzięki filmom na YouTube możesz znaleźć sesję, która będzie pasować do Twojego harmonogramu, czy to 5 minut, pół godziny, czy godzinę. Medytacja to dyscyplina, z której każdy może czerpać korzyści.

Dowiedz się także wszystkiego o medytacji mindfulness...

Dowiedz się Więcej o Medytacji Online

Jak wiesz, w internecie można znaleźć wszystko ;joga dla początkujcych, zaawansowanych, joga dla ciężarnych Wrocław. Chociaż czasami może to stanowić problem, jeśli chodzi o medytację, jest to jedna z największych zalet.

kobieta ścierająca zioła podczas medytacji
Istnieje wiele różnych sposobów medytacji. Źródło: Unsplash


Szukasz szybkiego i skutecznego wprowadzenia by zacząć myśleć pozytywnie?

YouTube został stworzony dla Ciebie!

Osobiście w ten sposób zaczęłam medytować i muszę powiedzieć, że przekonała mnie ilość i jakość filmów dotyczących medytacji dostępnych na YouTube.

To znacznie więcej niż tylko źródło informacji, to sposób na dostęp do medytacji poprzez przewodniki, które mogą zastąpić instruktora w formie fizycznej.

„Nieważne, jaką presję odczuwasz w pracy, gdybyś mógł znaleźć sposób na relaks przez co najmniej pięć minut co godzinę, byłbyś bardziej produktywny”. - Dr Joyce Brothers

YouTube stał się tak wspaniałym sposobem uczenia się medytacji, że po prostu nie masz wymówek!

Poznaj techniki medytacji dla początkujących...

Ćwiczenia Medytacyjne na YouTube

„Przeszłość już minęła, przyszłość jeszcze nie nadeszła. Masz tylko jedną chwilę życia ”. - Budda

Na YouTube jest wiele filmów dotyczących różnych rodzajów medytacji, które można podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza grupa to filmy z ćwiczeniami medytacyjnymi, których celem jest promowanie duchowego uzdrowienia.

kobieta medytująca na pustyni lub plaży
Nowe technologie i relaks mogą ze sobą współgrać. Źródło: Unsplash


Ten rodzaj wideo jest skierowany do tych, którzy są zaznajomieni z medytacją i chcą głębiej zrozumieć, jak ona działa i jakie są jej koncepcje. Jest dla tych, którzy chcą walczyć z negatywnymi myślami, skupić się na konkretnym ćwiczeniu lub po prostu kontynuować swoją podróż.

Przez większość czasu słyszymy głos, sugerujący różne techniki, które powinniśmy zastosować.

Ten rodzaj medytacji z instruktorem może pomóc rozluźnić nasze ciała, odświeżyć myśli i skupić się na oddechu, biciu serca i pozytywnych myślach.

10-Minutowe Codzienne Medytacje

W tych filmach tylko delikatny głos prowadzi Cię przez dziesięć minut ćwiczeń, które powinieneś wykonywać codziennie.

To niekoniecznie jest tak, jak wyobrażasz sobie medytację. Jednak nadal obejmują wiele głównych technik, takich jak oddychanie przeponowe (lub głębokie).

W tle słychać także relaksującą muzykę. Ułóż się wygodnie, weź wdech przez nos i pozwól sobie oczyścić ciało poprzez oddech w ciągu dziesięciu minut.

Kierowana Medytacja przed Snem

Te filmy mogą trwać od około 30 minut do godziny i skupiają się na uspokojeniu i oddychaniu, aby łatwiej było Ci zasnąć.

Oczywiście tego typu filmy możesz wykorzystać w innych momentach w ciągu dnia, aby się zrelaksować, ale najlepiej jest używać ich tuż przed pójściem spać.

Mogą obejmować ćwiczenia oddechowe i te  dotyczące świadomości, czyli mindfulness. Są fantastyczne w zmniejszaniu stresu i uwalnianiu negatywnych emocji i napięcia, które często mogą utrudniać spokojny sen.

Jeśli jesteś absolutnym amatorem i chciałbyś nauczyć się medytować, te filmy to świetne wprowadzenie, które możesz włączyć tuż przed pójściem spać!

3-minutowa Medytacja

Jeśli jesteś tak zajęty, że nie możesz znaleźć nawet 10 minut na codzienną medytację, jest wiele filmów krótszych niż większość piosenek pop. Możesz szybko zmieścić jedną z tych sesji w dowolnej części dnia, niezależnie od tego, co aktualnie robisz.

Oczywiście powinieneś upewnić się, że jesteś w stanie ułożyć się wygodnie (stojąc, siedząc lub leżąc), aby było to naprawdę skuteczne.

Chociaż możesz wątpić w korzyści płynące z medytacji tylko przez trzy minuty, nadal powinieneś rozejrzeć się po sieci w poszukiwaniu tego typu filmów, ponieważ niektóre z nich są zaskakująco dobre!

Medytacja dla Początkujących

Ta kategoria filmów jest świetna, jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś czegoś takiego. Są idealne dla tych, którzy potrzebują pomocy w uporaniu się z koncepcją istnienia wyłącznie tu i teraz. Filmy te wprowadzają typowe techniki medytacji i trwają zwykle od 15 do 30 minut.

Otrzymasz krótkie podsumowanie tego, czym jest medytacja, do czego służy, korzyści z medytacji i kilka kluczowych technik, których będziesz często używać, gdy zaczniesz regularnie medytować.

To proste i skuteczne sposoby, które pomogą Ci zacząć inaczej myśleć o medytacji i pracować nad swoją pewnością siebie.

Na Superprof możesz wziąć udział w zajęciach jogi (np. joga Krakow) lub medytacji pozostając w swoim domu.

Teoria dotycząca Medytacji

Druga główna grupa fimów koncentruje się na medytacji w bardziej akademicki sposób. Tego typu filmy często przypominają Q&A i odpowiadają na takie pytania, jak:

  • Czym jest medytacja?
  • W jaki sposób koncentracja może pomóc radzić sobie ze stresem i depresją?
  • Jaki wpływ ma pozytywne nastawienie na układ odpornościowy?
  • Jak oddychanie może pomóc w kontrolowaniu tętna?
  • Czy mindfulness może zwalczyć stres związany z pracą?

Istnieje wiele odpowiedzi na wiele ważnych pytań, takich jak te dotyczące praktyki medytacji transcendentalnej...

otwarta strona główna youtube
Odkrywaj medytację na YouTube. Źródło: Unsplash

Chociaż o tego typu filmach na YouTube mówi się raczej rzadko, warto je obejrzeć, jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące medytacji, zanim przystąpisz do praktyki.

Te filmy mogą być przydatne zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tej praktyki, aby ją opanować.

Czego Uczy Medytacja

Istnieje wiele filmów wyjaśniających, czym jest medytacja i jakie płyną z niej korzyści.

Chociaż YouTube jest głównie platformą udostępniającą treści wizualne, na stronie można znaleźć również podcasty i nagrania, których można po prostu słuchać. Jeśli jednak robisz to na smartfonie, łatwiej jest po prostu skorzystać z aplikacji do podcastów, przykładowo Spotify, ponieważ YouTube zatrzymuje się po wyłączeniu ekranu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o praktyce medytacji, zalecamy obejrzenie kilka filmów, aby dowiedzieć się dokładnie, czym ona jest, skąd pochodzi i do czego służy.

Po zrobieniu odpowiedniego researchu prawdopodobnie będziesz chciał przejść do praktycznych filmów i medytować, zamiast tylko słuchać o tym, jak to robić.

Etyka Medytacji

Jakie jest miejsce medytacji we współczesnym świecie? Czy jest ona dobra czy zła?

Chociaż prawdopodobnie nie pomyślałbyś, że medytacja to zło, wciąż pozostaje kilka ważnych kwestii, które należy omówić.

Głównym celem medytacji jest ulepszenie nas jako ludzi i uczynienie nas bardziej troskliwymi. Istnieje wiele interesujących przemówień, które można obejrzeć na ten temat, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym ten proces właściwie jest.

Możesz nawet oglądać konferencje na ten temat, co może sprawić, że będziesz chciał medytować jeszcze częściej. Oprócz filmów na YouTube, które mówią nam, jak medytować, są też filmy o roli, jaką może odegrać medytacja w naszym życiu.

Czy jesteś gotowy, aby zaadaptować podstawowe wskazówki dotyczące medytacji?

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Joga ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.