W porównaniu z innymi krajami europejskimi, zwłaszcza skandynawskimi, system edukacji w Polsce pozostawia wiele do życzenia pod wieloma względami.

Z racji tego, że wiele dzieci często nie zdaje egzaminów i jest uczonych, że popełnianie błędów jest złe i na wszystkie odpowiedzi jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź, oni i ich rodzice są czasami niezadowoleni z polskiego systemu edukacji.

Ale dlaczego? 

Istnieje wiele powodów, z których jednym z nich jest przeładowywanie dzieci dużą ilością informacji. Czy to oznacza, że ​​rodzice coraz mniej ufają polskiemu systemowi edukacji, który powinien pomagać ich dzieciom osiągnąć przyszły sukces?

Aby przezwyciężyć niedociągnięcia systemu edukacji, rodzice zwracają się do prywatnych korepetytorów, aby umożliwić swoim dzieciom jak najlepszą przyszłość.

Prywatni nauczyciele oferują dodatkową pomoc i pomagają uczniom w obliczu wszelkich trudności w szkole.

Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci podniosły swoją średnią ze wszystkich podstawowych przedmiotów, dlaczego by nie zatrudnić prywatnego korepetytora?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
Anna
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nikola
5
5 (1 oceny)
Nikola
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (3 oceny)
Aleksandra
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
Anna
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nikola
5
5 (1 oceny)
Nikola
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
Oliwia
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dodatkowe korepetycje zaraz po szkole podstawowej

Szkoła podstawowa jest kluczowym krokiem naprzód dla ucznia i jego wyników w nauce.

W szkole podstawowej uczeń uczy się przyswajać wszystkie umiejętności szkolne niezbędne do jego przyszłego sukcesu, takie jak gramatyka, koniugacja i podstawowe problemy matematyczne!

Jednak w związku z tym, wielu rodziców jest ciągle niezadowolonych ze sposobu traktowania swoich dzieci w szkołach.

Oto kilka faktów, które otwierają oczy na aktualne problemy w systemie edukacji...

Dzieci od pasa w dół
Dzieci powinny opuścić szkołę podstawową bez żadnych trudności w nauce. (Źródło: Unsplash)

Wiele dzieci uczęszczających do szkół podstawowych boryka się ze słabymi wynikami w nauce.

Nauczyciele są tak przytłoczeni ilością uczniów oraz materiałami, że ​​nie mają czasu, aby pomóc każdemu dziecku w ich problemach z nauką.

Polski system edukacyjny jest pełen ograniczających schematów i nie przygotowuje uczniów do życia. Po pierwsze założenie, że na każde pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź nie pozwala uczniom na kreatywne myślenie i rozwój. Wymusza się na nich sposób myślenia, który został z góry określony w kluczu odpowiedzi.

Po drugie mierzenie każdego dziecka tą samą miarą jest krzywdzące, ponieważ każda osoba jest inna, posiada inne zainteresowania oraz inny sposób rozumienia świata. To samo tyczy się sposobu uczenia się; każde dziecko powinno mieć możliwość, aby uczyć się w dopasowany do siebie sposób.

Kolejnym błędem polskiego systemu edukacji jest nauczanie dzieci wiedzy, która nie przyda im się w przyszłości. Uczniowie są zazwyczaj przeładowani niepraktyczną wiedzą i przytłoczeni ilością sprawdzianów, kartkówek i prac domowych.

Fakty te są niepokojące i wymagają sprostowania. Aby uniknąć przedwczesnego kończenia nauki, rozwiązaniem jest skontaktowanie się z korepetytorem danego przedmiotu.

Poważni, profesjonalni i punktualni prywatni nauczyciele pomagają we wszystkich podstawowych przedmiotach na wszystkich kluczowych etapach programu nauczania:

 • Matematyka,
 • Języki obce (polski, niemiecki i inne),
 • Polski,
 • Chemia i fizyka,
 • Biologia,
 • Historia,
 • Geografia itd.

Od początku szkoły podstawowej do końca szkoły średniej prywatne korepetycje pomagają uczniom odnosić sukcesy przez cały okres trwania ich edukacji.

Nie traćcie ani minuty, zacznijcie jak najszybciej!

Odkryjcie korzyści płynące z zatrudnienia prywatnego korepetytora!

Umówcie się na spotkanie z prywatnym nauczycielem, aby poprawić swoje wyniki

Angielski od wielu lat jest najważniejszym językiem obcym. Dodatkowo, jest postrzegany jako uniwersalny język biznesu i handlu, a także posługuje się nim ponad 300 milionów native speakerów.

Dzięki wielu regułom gramatycznym oraz rozwojowi technologii powstał nowy język SMS („How are you?” Zmienia się teraz w „hru?” Lub „by the way” zmieniło się na „btw”), co utrudniło trochę język angielski uczniom.

Dla wielu lektorów i lingwistów te fakty są niepokojące i wymagają zmiany.

W mini-debacie przeprowadzonej przez EF online przedstawiono kilka interesujących faktów:

„Ostatnie odkrycia sugerują, że uczniowie w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku byli znacznie bardziej piśmienni niż dzieci w świecie współczesnym. W 2013 roku przeciętny uczeń bardziej zmaga się z pisownią, gramatyką i pisaniem esejów. Wiadomości tekstowe odstraszają osoby posługujące się językiem angielskim od ich ojczystego języka i dezorientują obcokrajowców, którzy chcą się nauczyć języka, co sprzyja błędnej pisowni”.

Dzięki technologii, dziedzina medyczna, nauka, a nawet edukacja drastycznie się rozwinęły. Jednak utrudniło to również naukę języka angielskiego ze względu na naszą zależność od autokorekty i błędnie napisanych, skróconych słów używanych na mediach społecznościowych.

Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na naukę języka angielskiego. To niezwykle ważny temat dla uczniów: od przedszkola do końca liceum Wasze dzieci nie będą w stanie od tego uciec!

Co więcej, podczas sprawdzianów, bez względu na temat, nauczyciele będą zwracali szczególną uwagę na gramatykę i pisownię uczniów. Jeśli zobaczą zbyt wiele błędów w tym, co napisał uczeń, może to szybko zwrócić się przeciwko nim!

Flaga UK
Dla wielu młodych pisownia i gramatyka języka angielskiego stały się trudniejsze ze względu na erę cyfrową, w której żyjemy. (Źródło: Unsplash)

Sukces jest kluczowy, zwłaszcza że język angielski jest prawie niezbędny do znalezienia pracy i zbudowania kariery.

Możecie mieć konkretne CV z wieloma referencjami i doświadczeniem, ale jeśli Wasz list motywacyjny jest pełen błędów ortograficznych, to możecie zapomnieć o rozmowie kwalifikacyjnej!

Pomocny może okazać się prywatny nauczyciel, który zaproponuje strategie nauki i upewni się, że gramatyka, słownictwo i pisownia języka angielskiego są na dobrym poziomie. Na poziomie, z którego William Shakespeare byłby bardzo dumny!

Korepetycje z angielskiego są bardzo popularne wśród rodziców, którzy widzą luki w umiejętnościach czytania i pisania swojego dziecka.

Pamiętajcie, że korepetycje to świetna opcja dla rodziców, którzy są zbyt apodyktyczni i zbyt wszechobecni w nauce swojego dziecka.

Niezależnie od tego, czy uczycie się matematyki, nauk ścisłych czy literatury, prywatni korepetytorzy robią wszystko w swojej mocy, aby towarzyszyć Wam na drodze do sukcesu!

Jeśli chcecie nauczyć się angielskiego jako drugiego języka lub poprawić swój język ojczysty, możecie liczyć na umiejętności prywatnych korepetytorów w okolicy, którzy sprawią, że sesje będą zabawne i satysfakcjonujące, a co najważniejsze, uchronią swoich podopiecznych przed rzuceniem szkoły!

Pomoc korepetytora, w celu poprawy umiejętności matematycznych ucznia

Oprócz problemów z angielskiego, uczniowie często borykają się z matematyką w szkole.

Jednak przedmioty ścisłe, takie jak matematyka i fizyka są bardzo ważne dla postępu badań, dlatego należy zacząć od efektywnej edukacji młodzieży!

zadanie matematyczne
Wielu uczniów w Polsce ma problemy z matematyką. Należy coś z tym zrobić! (Źródło: Unsplash)

Według badania przeprowadzonego w 2018 roku przez OECD PISA, Polska znajduje się na 11 miejscu w wynikach matematycznych.

Mimo dość wysokich wyników, wciąż istnieje duża liczba nastolatków, którzy nie są przygotowani do stawienia czoła problemom matematycznym!

Rzeczywiście, bardzo dobra znajomość matematyki może umożliwić uczniowi zdanie matury z bardzo wysokim wynikiem oraz dostęp do najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce i na świecie.

Jeśli myślicie o przyszłej i pełnej sukcesów karierze swojego dziecka (jako lekarz, inżynier, chemik, biolog itp.) to już od początku roku szkolnego powinniście skorzystać z pomocy korepetytora!

Aby poprawić umiejętności matematyczne, nie ma nic lepszego niż zindywidualizowana pomoc prywatnego nauczyciela, która jest niezwykle korzystna. Wasze dzieci poczują, że każda lekcja będzie działała na nich bardziej zachęcająco i nabiorą pewności siebie w nauczanej dziedzinie!

Prywatny nauczyciel posiada kwalifikacje do pomocy w nauce i przezwyciężania niedociągnięć systemu edukacji w następujący sposób:

 • Regularna nauka matematyki,
 • Korekty wcześniej poznanych formuł,
 • Możliwość nauki podczas ferii zimowych i letnich,
 • Intensywne i dynamiczne sesje, aby poprawić wiedzę w mgnieniu oka,
 • Nabycie ważnych dziedzin matematycznych (algebra, szybkie obliczenia, geometria, trygonometria itp.),
 • Wprowadzenie nowych technik powtórek i umiejętności uczenia się (kursy online, ćwiczenia i aplikacje do wyboru),
 • Harmonogram dostosowany do rytmu i potrzeb ucznia,
 • Sesje przygotowujące do egzaminów (egzamin ośmioklasisty, matura itp.).

Dzięki stabilnemu rytmowi pracy pomoc w odrabianiu lekcji przez wykwalifikowanych opiekunów może pozwolić Waszym pociechom pogłębić swoją wiedzę i otworzyć im drzwi do wielkiej kariery.

Korepetytor może utrwalić osiągnięcia swojego podopiecznego, ale stanie się też doradcą edukacyjnym, który będzie go prowadził przez czas wspólnej edukacji!

To tylko niektóre z powodów, dla których warto wybrać prywatnego korepetytora; odkryjcie ich więcej!

Prywatne korepetycje, aby pomóc w nauce języka niemieckiego

Nauka drugiego języka obcego jest równie ważna, co nauka innych przedmiotów.

Ucząc się niemieckiego, uczniowie często są leniwi i nie podejmują koniecznych wysiłków, aby płynnie posługiwać się tym językiem.

Raporty Komisji Europejskiej:

„Kompetencje językowe wpływają na szanse na zatrudnienie, mobilność i rozwój.”

Prowadzi nas to do jednego wniosku: Polska musi się poprawić w tym względzie.

Napis Love to learn
Jak wynika z danych Eurostatu za 2016 rok, 67% Polaków w wieku od 25 do 64 lat posługuje się co najmniej jednym językiem obcym. (Źródło: Unsplash)

Jakie są niektóre z powodów, dla których uczniowie nie mogą opanować języka obcego?

Polacy, mimo, że rozumieją co się do nich mówi w innym języku, mają duże trudności z udzielaniem odpowiedzi.

Dzieci w Polsce mają problemy z nauką drugiego języka ze względu na sposób, w jaki jest on nauczany.

Według badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie firmy Babbel Polacy skarżą się, że w popularnych i stosowanych powszechnie metodach nauczania brakuje interakcji, nauki wymowy i ćwiczenia akcentu. Za to zbyt dużo jest ćwiczeń gramatycznych, niepotrzebnych słówek i uczenia na pamięć dialogów z odgrywaniem scenek.

Na przykład uczniowie zapominają, czego nauczyli się na ostatnich zajęciach i już potrzebują powtórki. Co gorsza, większość uczniów nigdy nie stosuje tego, czego się nauczyli. Więc to wszystko teoria, a nie praktyka!

Polska musi naśladować dobre przykłady Holandii, Danii czy Szwecji, gdzie znajomość języka jest głównym priorytetem.

Jednak w ciągu ostatnich kilku dekad świat stał się wielokulturową globalną wioską, a to oznacza, że o wiele ​​ważniejsza stała się nauka języków obcych. Polscy rodzice powoli zaczynają zdawać sobie sprawę, jak ważne jest, aby ich dzieci były dwujęzyczne.

Wielu pracodawców na całym świecie pozytywnie ocenia znajomość dwóch lub więcej języków.

Jeśli system szkolny uniemożliwia Waszym dzieciom stanie się wielojęzycznymi (a prawdopodobnie tak jest!), poszukajcie korepetycji na stronie Superprof, aby poprawić ich umiejętności językowe.

Istnieje również wiele alternatyw nauki języków, takich jak:

 • Uczęszczanie do prywatnej szkoły dwujęzycznej,
 • Zajęcia grupowe w domach kultury (w bardzo przystępnych cenach!),
 • Korzystanie z podręczników do nauki języków,
 • E-learning, taki jak aplikacje i oprogramowanie do nauki języków,
 • Oglądanie filmików na kanałach YouTube poświęconych nauce języków.

Większość szkół prywatnych nie jest przystępna cenowo, więc wielu rodziców zatrudnia prywatnych nauczycieli!

Nie można lekceważyć znaczenia języków obcych: prywatny nauczyciel będzie dążył do doskonalenia zdolności ucznia w wybranym języku obcym.

Native speakerzy są bardzo popularnymi nauczycielami, ponieważ nie tylko nauczają wybranego języka, ale także udzielają bardzo przydatnych wskazówek dotyczących ich kraju i kultury.

Korepetycje drugiego lub trzeciego języka otworzą wiele drzwi młodym uczniom i zapewnią im przyszły sukces.

Zapomnijcie o niedociągnięciach systemu edukacji! Aby zapewnić swoim pociechom sukces w każdym przedmiocie, nadzorować ich przygotowanie do egzaminu oraz zapobiec porzucenia przez nich szkoły idealnym rozwiązaniem będzie wybranie prywatnego korepetytora!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.