Dla maturzystów, którzy chcą poprawić swoje oceny lub zaniepokojonych rodziców, szukających sposobu na pomoc dziecku w zrozumieniu programu nauczania w szkole, znalezienie prywatnego korepetytora nigdy nie było łatwiejsze!

Dawno, dawno temu nauczycieli szukało się na ogłoszeniach zawieszonych w witrynach sklepowych, licząc na to, że jedyny dostępny korepetytor będzie kompetentny. Albo szukało się rekomendacji przyjaciela. Po umówieniu się na spotkanie, korepetytor pojawiał się pod twoimi drzwiami.

Dziś wszystko działa inaczej. Znalezienie korepetytora nigdy nie było łatwiejsze, bezpieczniejsze ani wygodniejsze, dzięki internetowi. Patrząc na profile online i czytając opinie innych klientów, możesz poznać swojego przyszłego korepetytora, zanim go spotkasz.

Wygoda to nie jedyna zmiana w branży dodatkowego nauczania. Kiedyś tylko ci, którzy mieli sporo pieniędzy, mogli sobie pozwolić na naukę, aby zapewnić jak najlepsze oceny swojemu dziecku.

Celem prywatnej edukacji zawsze były „jak najlepsze oceny”, ale dzisiejsza klientela jest znacznie bardziej zróżnicowana. Oprócz pomocy w odrabianiu lekcji i coachingu akademickiego dla uczniów, opiekunowie pracują z dorosłymi, których lata szkolne dawno minęły.

Niezależnie od powodu, indywidualne korepetycje doprowadzą cię do osiągnięcia celu!

Pisanie po niemiecku w zeszycie.
Dodatkowe lekcje mogą pomóc nam nauczyć się nowego języka. | źródło: Pixabay - Katja Fissel

Poznawanie nowych dziedzin otwiera umysł i horyzonty. Badania wykazały, że istnieje pozytywna korelacja między wyższym poziomem wykształcenia a lepszym funkcjonowaniem psychicznym w starszym wieku.

Naukowcy wierzą, że regularna aktywność umysłowa wzmacnia naszą pamięć. Rzucając wyzwanie swojemu mózgowi, poprzez naukę nowych umiejętności, aktywowane są procesy, które pomagają w utrzymaniu poszczególnych komórek mózgowych i stymulują komunikację między komórkami mózgowymi.

Tak jak ćwiczenia na siłowni pomagają zbudować i zadbać o sylwetkę, tak ćwiczenia mózgu pomogą zachować młodość. Nawet jeśli nie musisz przygotowywać się do egzaminu, ani nie masz żadnych testów do zaliczenia, staraj się, aby twój mózg był jak najmłodszy, poprzez ciągłe kształcenie.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (3 oceny)
Oliwia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Agata
Agata
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
Karolina
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alexa
5
5 (5 oceny)
Alexa
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
Miłosz
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Zuzia
Zuzia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (3 oceny)
Oliwia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Agata
Agata
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
Karolina
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alexa
5
5 (5 oceny)
Alexa
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
Miłosz
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Zuzia
Zuzia
zł35
/h
1-sza lekcje za darmo>

Dlaczego warto zatrudnić prywatnego korepetytora?

Posiadanie osobistego instruktora pozwala na:

 • Budowanie pewności siebie - nie ma nic lepszego niż ciągłe wsparcie, które sprawi, że poczujesz, że wiesz, co robisz,

 • Rozwinięcie wiedzy przedmiotowej - więcej czasu spędzonego na nauce oznacza skuteczniejsze utrwalenie materiału,

 • Zdobycie odpowiednich ocen,

 • Wsparcie edukacji domowej,

 • Uzyskanie pomocy dotyczącej przedmiotów pozalekcyjnych, na przykład coaching aktorski lub sportowy.

Nauczanie uzupełniające to nie tylko dążenie do osiągnięcia doskonałości akademickiej. Wiele dzieci zmaga się z problemami związanymi z samooceną i lękiem przed swoją niekompetencją - nie mówiąc już o presji rówieśników i zastraszaniu.

Mentorzy akademiccy to nie tylko pomoc w odrabianiu lekcji; możesz uważać ich za trenerów, budujących w swoich podopiecznych zaufanie. Zdobywanie dobrych ocen przy okazji jest produktem ubocznym wiary w to, że można wykonać pracę samodzielnie.

Nauczyciele również motywują utalentowanych uczniów, którzy czują się sfrustrowani powolnym tempem edukacji w klasie.

Zachęcając ich do rozwijania talentu i osiągnięcia pełni potencjału, nauczyciel pomoże uczniowi stawić czoła nowym wyzwaniom podczas nauki i zapewni mu bardziej satysfakcjonujące doświadczenie.

Uwaga na temat specjalnych potrzeb edukacyjnych

Jeśli twój podopieczny posiada specjalne potrzeby edukacyjne, należy poszukać pedagoga, który specjalizuje się w prowadzeniu lekcji dla takich podopiecznych. Twoje wyszukiwanie powinno koncentrować się na profilach, które wspominają, że mają doświadczenie w pracy z dysleksją, dyspraksją, dyskalkulią - lub zwykłym strachem przed matematyką, autyzmem, wadami słuchu/wzroku, ADD i ADHD, między innymi.

Studenci o szczególnych potrzebach, takich jak te wymagają treść lekcji dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb - coś, co nie zawsze jest dostępne w głównym nurcie edukacji. Ci uczniowie szczególnie skorzystaliby na spersonalizowanych sesjach prywatnych.

Znajdź prywatnego korepetytora online

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie prywatnych korepetycji jest Internet, gdzie znajdziesz wiele platform z listami nauczycieli do zajęć bezpośrednich lub online, z dowolnego miejsca na świecie.

Taką platformą jest Superprof. Możesz poszukać edukacji uzupełniającej ukierunkowanej na wiek i zainteresowania, od przedmiotów akademickich po grę na instrumentach muzycznych, gotowanie i trening sprawnościowy. Wszystkie te kursy są oferowane osobiście - jeśli taki korepetytor jest w twojej okolicy lub za pośrednictwem korepetycji online.

Umożliwiamy poprzednim uczniom publikowanie opinii na temat swoich korepetytorów, aby ułatwić nowym klientom podjęcie decyzji, czy korepetytor będzie odpowiedni wyborem.

Istnieją inne witryny internetowe reklamujące korepetytorów w Polsce. Niektóre są prowadzone przez agencje, a inne działają tylko w Internecie.

Witryny z ogłoszeniami internetowymi takie jak Gumtree, OLX i Gratka czasami zawierają ogłoszenia nauczycieli. Jednak w przypadku tych korepetytorów nie ma gwarancji; do ucznia i rodziców należy zweryfikowanie kwalifikacji nauczyciela.

Oto tylko niektóre z wielu internetowych platform do nauki dostępnych w Polsce:

 • Preply,
 • Buki,
 • eKorki,
 • e-korepetycje,
 • Superprof.

Superprof to platforma korepetycji jak żadna inna (oczywiście jesteśmy stronniczy). Zapewniając nauczycielom platformę do reklamowania swoich usług, a także łatwy sposób dla uczniów na ich wyszukiwanie i kontakt, Superprof jest pasjonatem dzielenia się wiedzą.

Co jeśli jesteś zdumiony liczbą Superprofesjonalistów i nie masz pewności, który z nich jest odpowiedni dla ciebie?

Większość Superprofesjonalistów zaoferuje pierwszą lekcję za darmo, abyś mógł sprawdzić atmosferę podczas nauki - w skrócie, propozycja bez ryzyka i pełna nagroda!

Agencje korepetytorskie

Wiele agencji i stowarzyszeń oferuje korepetycje indywidualne i w małych grupach; MathRiders i EDUN są tego przykładem. Jednak ze względu na popularność i wygodę lekcji online - i w dużej mierze przez COVID, centra te przestawiają się na lekcje za pośrednictwem kamery internetowej.

Nauczyciel w twojej okolicy

W Polsce nie ma wymagań licencyjnych dla korepetytorów; w rzeczywistości branża dodatkowego nauczania nie jest regulowana w naszym kraju.

Korepetytorzy są często niezależni, a zatem nie są weryfikowani.

Jeśli więc natrafisz na ogłoszenie nauczyciela w dziale ogłoszeń lokalnej gazety lub na ulotce, wiedz, że powinieneś sprawdzić ich kwalifikacje, zanim decydujesz się go zatrudnić.

Poczta pantoflowa to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie dobrego nauczyciela.

Możesz porozmawiać z innymi rodzicami - przy wejściu do szkoły, na zajęciach karate twojego dziecka lub w klubie pływackim. Mogą polecić nauczyciela z innej części miasta. Rozmowa z osobami, które korzystały z usług pewnego nauczyciela, będzie oznaczać, że poznasz jakość jego usługi, zanim go nawet spotkasz.

Dziecko przy biurku i kobieta na dywanie.
Rodzice często chętnie zlecają pomoc w odrabianiu lekcji korepetytorowi. | źródło: Unsplash - Natasha Hall

Korepetycje w Warszawie

Jak można się spodziewać po stolicy Polski, nie brakuje tam korepetytorów. Większość z nich jest zarejestrowana w agencji, których jest całkiem sporo.

Centra te znajdują się wszędzie, od pojedynczych gmin po centrum stolicy. Niezależnie od tego, w jakiej części Warszawy mieszkasz, będziesz mieć duży wybór, przy poszukiwaniu prywatnego nauczyciela.

Niektóre z wielu warszawskich agencji to:

 • Euro Korepetycje,
 • Centrum Korepetycji Opanuj.to,
 • WMS x KOREPETYCJE,
 • Math Master,
 • Math Riders,
 • Akademia Języków Niezwykłych,
 • Angielski z Dojazdem,
 • Tongue – Twister School.

To tylko kilka agencji, które można znaleźć w Warszawie. Stolica naszego kraju jest tak różnorodna i pełna możliwości, że masz szeroki wybór form edukacji uzupełniającej, w odpowiedniej dla ciebie cenie.

Korepetytor w Krakowie

Druga, historyczna stolica Polski z populacją ponad 700 tysięcy mieszkańców sprawia, że znalezienie korepetytora w Krakowie nie jest zadaniem zbyt trudnym. Oto kilka agencji korepetycyjnych w rejonie Krakowa:

 • Akademia Matematyki LOGARYTM,
 • Moose,
 • Pasja Nauki,
 • NTER LANG & TEXT.

W Krakowie znajdziesz również wielu indywidualnych korepetytorów, którzy cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży szkolnej.

Korepetytorzy we Wrocławiu

Wrocław to międzynarodowe centrum handlu, transportu, wydarzeń i konferencji. Z 28 uczelniami to miasto jest jednym z największych ośrodków wyższej edukacji w kraju.

Poza agencjami franczyzowymi, działającymi w całym kraju, lokalne centra prywatnych korepetycji we Wrocławiu funkcjonują równie prężnie. Wśród nich są:

 • Wrocławskie Centrum Korepetycji,
 • Symposio,
 • Akademii Matematyki Infinity,
 • English Parrot,
 • Yes School of English.

Wielu korepetytorów korzysta z nowatorskich metod podczas swoich zajęć.

Czy wiesz, że metoda Montessori została opracowana na początku XX wieku przez Marię Montessori, lekarkę i nauczycielkę? Metoda opiera się na podejściu skoncentrowanym na dziecku, które napędzaja ich edukację.

Istnieje kilka kluczowych cech, które definiują metodę Montessori:

 • Uczniowie wybierają swoją aktywność edukacyjną z szeregu opcji,
 • Uczenie się przez działanie, a nie słuchanie wyjaśnień nauczycieli,
 • Środowisko nauczania skoncentrowane na dziecku, które promuje autonomię w klasie,
 • Wolność w środowisku klasowym.

Ten trend nabiera tempa: nauczanie zorientowane na ucznia stanowi rdzeń współczesnej filozofii edukacyjnej.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (3 oceny)
Oliwia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Agata
Agata
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
Karolina
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alexa
5
5 (5 oceny)
Alexa
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
Miłosz
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Zuzia
Zuzia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (3 oceny)
Oliwia
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Agata
Agata
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karolina
Karolina
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Alexa
5
5 (5 oceny)
Alexa
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
Miłosz
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Zuzia
Zuzia
zł35
/h
1-sza lekcje za darmo>

Poszukiwanie korepetytora w Poznaniu

System edukacji szkolnej w Poznaniu obejmuje 308 szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i policealnych. Uczęszcza do nich ponad 86 tys. dzieci, młodzieży i dorosłych. To sprawia, że udzielanie korepetycji w Poznaniu jest rentownym biznesem.

Aby to podkreślić, oto kilka z wielu agencji w Poznaniu, które oferują dodatkową edukację:

 • Level Up,
 • Sophi Korepetycje,
 • Nowa Edukacja,
 • Matematyczne S.O.S.,
 • Angielski Prywatnie.
Kolorowe klocki z liczbami.
Niezależnie od poziomu matematyki, nauczyciel może pomóc! | źródło: Pixabay - an_photos

Poszukaj korepetytora w Gdańsku

Gdańsk to centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski. Tylko w tej części Trójmiasta znajduje się prawie 50 uczelni. Przy tak wielu studentach i profesjonalistach znalezienie korepetytora w Gdańsku to bułka z masłem... głównie jeśli chodzi o agencje franczyzowe.

Domową odpowiedzią na spersonalizowane lekcje w Gdańsku są szkoły takie jak:

 • Gdańska Akademia Wiedzy,
 • Effective Teaching,
 • Interlinia 1,5,
 • Minipolitechnika,
 • Indeks.

Płynne mówienie w obcym języku to marzenie wielu ludzi, które niestety często zostaje niespełnione.

Nauka języków najlepiej przeprowadzić z osobą pochodzącą z kraju, którego języka się uczysz, aby akcent i wymowa były w 100% poprawne. Dlatego znalezienie korepetytora, który jest jednocześnie native speakerem języka obcego, jest świetnym wyjściem!

Można znaleźć pedagoga, który jest Anglikiem, ale uczy matematyki... Byłoby fantastycznie!

Prywatni korepetytorzy w Łodzi

Łódź to ośrodek akademicki, kulturalny i przemysłowy. Placówki edukacyjne w mieście prężnie się rozwijają, a populacja międzynarodowa coraz bardziej kwitnie.

Studenci i mieszkańcy tych terenów szukają korepetycji w Łodzi; oto agencje korepetycyjne dla nich:

 • SOWA,
 • AMBITIO,
 • Akademia Platu,
 • ANGLIKON,
 • Szkoła Muzyki Rockowej Ferment.

Wiele agencji ogranicza swoje lekcje do konkretnych przedmiotów - najczęściej matematyki i języka angielskiego. Jednak w tak różnorodnym mieście, jak Łódź, znajdziesz nauczycieli wszystkich przedmiotów, nie tylko tych akademickich.

Pomyśl o szkole muzycznej, która byłaby świetnym miejscem dla dziecka, jeśli te tematy są dla niego szczególnie interesujące. Sam też możesz nauczyć się śpiewać lub grać na jakimś instrumencie.

Prywatne lekcje w Katowicach

Ponieważ indywidualne korepetycje, nauczanie domowe i korepetycje online stają się coraz bardziej popularną formą nauki, branża prywatnych korepetycji w Katowicach kwitnie. Spójrz tylko, jak różnorodna jest nasza lista:

 • EDUN (dostępna również w całym kraju),
 • Matema,
 • Fraktal,
 • Centrum Muzyki nad Rawą.

Oto jedne z najbardziej korzystnych dostępnych możliwości - od przedmiotów ścisłych do nauki muzyki i języka obcego. Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat znalezienia korepetytora w Katowicach.

Prywatne korepetycje w Lublinie

Lublin stał się jednym z najlepszych miejsc do zamieszkania i nauki w Polsce z masy powodów. Wiele walorów miasta wiąże się z jego szkołami i uczelniami.

Niedawna przebudowa system edukacji zainspirował wielu do ścigania doskonałości w szkole, więc popyt na prywatne lekcje w Lublinie jest dość wysoki, zwłaszcza w przypadku tych agencji:

 • Centrum Języków Obcych Columbus,
 • Szkoła języka angielskiego i amerykańskiego noProblem,
 • AlfaEdu,
 • Pewna Myśl,
 • Foster High, Poczuj Chemię,
 • Szkołą Muzyczna Rytm i Melodia.

A może jesteś obcokrajowcem i chcesz poduczyć się polskiego? Znajdziesz nauczycieli, którzy specjalizują się w takiej wersji języka, w każdym mieście!

Biały kwiatek na stronach książki.
Doświadczeni nauczyciele rozpalą pragnienie wiedzy! | źródło: Pixabay - Ri Butov

Spersonalizowana edukacja w czasie pandemii

Każdy, kto jest związany z edukacją, od dawna zdaje sobie sprawę z tego, że ewolucja w nauczaniu jest nieunikniona. Nie chcieliśmy, aby została wywołana przez wirusa.

Koronawirus dostarczył wielu danych do zbadania i zmusił do wyciągnięcia z nich wniosków. Utrata miejsc pracy, zastój ekonomiczny i bezpośrednie problemy zdrowotne, jakie po sobie pozostawia, są wystarczająco dramatyczne, ale spadek standardów edukacyjnych będzie odczuwalny dla przyszłych pokoleń.

Ministerstwo Edukacji i Nauki nadal wymaga od uczniów (i nauczycieli) tyle samo, co wcześniej. Zawieszanie działalności placówek szkolnych utrudnia uczniom osiągnięcie tych celów.

Sprawdzamy stopień przyswojenia i utrwalenia wiedzy u uczniów poprzez egzaminy.

Toczy się wiele dyskusji na temat wartości standaryzowanych egzaminów i konieczności poddawania uczniów tak dużej liczbie testów. Mówimy o nauczycielach uczących do testu, zamiast pozwalać na eksplorację materiału przedmiotowego w klasie, a ostatnio zastanawiamy się, czy uczniowie nadal powinni zdawać egzaminy ósmoklasisty teraz, gdy prawo wymaga od uczniów pozostania w szkole do ukończenia 18 roku życia.

Wszystkie te kwestie istniały przed COVID. Przez to wszystko dzieci musiały chodzić do szkoły i zdawać egzaminy.

Zeszłej wiosny, u szczytu pierwszej fali wirusa, zamknęliśmy nasze szkoły. Nie było żadnego planu nauczania zdalnego; w istocie nasze szkoły nie miały sprzętu ani doświadczenia do prowadzenia wirtualnych lekcji. Teraz mamy do czynienia z kolejnymi obostrzeniami. Czy nasze szkoły są lepiej przygotowane?

Może tak. W końcu mamy teraz doświadczenie w prowadzeniu lekcji przez Internet. Jesteśmy biegli w używaniu oprogramowania edukacyjnego, a nasi nauczyciele są... po raz kolejny przerażeni, widząc, że ich podopieczni nie mają możliwości interakcji z rówieśnikami.

To cena, którą przychodzi płacić za ochronę zdrowia. Nie wiemy jeszcze, jak ciężkie będą reperkusje obecnego stanu, ale możemy podjąć kroki, aby je zmniejszyć.

Nauczanie indywidualne jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nauczyciele klasowi z niewielkim doświadczeniem w korzystaniu z wirtualnych narzędzi nauczania mogą mieć trudności z prowadzeniem interesujących lekcji, ale doświadczeni korepetytorzy, którzy od dawna udzielają lekcji online, radząc sobie z tymi wyzwaniami świetnie.

Wymagania programowe, które zmuszają nauczyciela w klasie do pośpiesznego zapoznania się z materiałem przedmiotowym, mogą sprawić, że będzie wdzięczny za to, że jego uczniowie korzystają ze spersonalizowanego nauczania online, poza ich ustrukturyzowanymi lekcjami.

Uczniowie szkół podstawowych i średnich teraz wyjątkowo potrzebują zachęty i motywacji do nauki. Ich wsparcie akademickie, dobrze poinformowany i odpowiedzialny wzór do naśladowania, zapewni im większą stabilność i nawet jeśli nie biorą udział w lekcji twarzą w twarz i w tym samym pomieszczeniu, wywoła głębsze poczucie normalności.

Uczniowie będą musieli zdawać egzaminy tego roku, niezależnie od tego, czy są do nich przygotowani, czy nie. Ci, którzy planują naukę zawodu, po ukończeniu ogólnej szkoły średniej, mogą spotkać się z przykrym rozczarowaniem, gdy podczas składania dokumentów na uczelnię okaże się, że ich oceny nie są wystarczające i to wcale nie z ich własnej winy.

Nasze szkoły i pedagodzy nadal będą niedomagać z powodu niepowodzeń wywołanych przez COVID, ale nie możemy pozwolić naszym dzieciom zapłacić za to ceny. Korepetytorzy o tym wiedzą i są po to, aby upewnić się, że tak się nie stanie.

Podsumowanie

Praca z korepetytorem wpłynie na poziom wiedzy i pewności siebie uczniów, więc znalezienie odpowiedniego mentora dla dzieci ma kluczowe znaczenie.

Szukając korepetytorów online, nie zapomnij przeczytać opinii innych klientów w dziale recenzje i opinie. Zatrudnienie osobistego nauczyciela dla twojego dziecka jest po części ryzykiem. To prawda, że teraz łatwiej wybrać pedagoga na podstawie szczegółowego profilu online, ale nadal musisz zaryzykować, nawet jeśli nie masz wszystkich informacji, które chciałbyś znać na początku.

Dlatego w Superprof zachęcamy naszych instruktorów do oferowania pierwszej lekcji za darmo. Wiemy, że trudno jest znaleźć kogoś do pomocy w wychowaniu swojego dziecka, dlatego chcemy, abyś miał okazję do odkrycia tego pedagoga, który jest odpowiedni dla twojej sytuacji.

Nic nie szkodzi, jeśli po sesji próbnej zrezygnujesz. Rozumiemy, że pierwszy kontakt nie gwarantuje stałej współpracy. Jeśli nie widzisz oczekiwanych wyników, poszukaj innego korepetytora. Nie ma w tym nic złego; w rzeczywistości zrobisz większe postępy, jeśli nie trzymasz się kogoś, kto jest dla ciebie nieodpowiedni.

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Korepetycje ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.