Katowice, których populacja w aglomeracji sięga ponad 300 000 osób, to nie tylko siedzibą wojewódzkich władz. Dzięki swojej historii i osadom sięgającym zamierzchłych czasów, Katowice były świadkiem jednych z najbardziej definiujących momentów na świecie. Niezależnie od tego, czy będzie to zaangażowanie miasta w rewolucję przemysłową, rozbudowa parku Silesia, czy też bycie domem dla wielu kopalni węgla - nie ma lepszego środowiska, które uzupełniłoby lub kontynuowało Twoją podróż edukacyjną.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię znalezienie korepetycji dla swoich dzieci, czy też chęć zdobycia umiejętności matematycznych, których nigdy nie udało Ci się zdobyć dzięki dodatkowym instrukcjom, ten przewodnik poprowadzi Cię przez najlepsze miejsca, w których możesz zacząć brać lekcje matematyki w Katowicach.

dużo poustawianych obok siebie ludzików lego które tworzą tłum na trybunie
Ucząc się matematyki na wyższym poziomie, takiej jak rachunek różniczkowy, skorzystaj z zasobów matematycznych! (Źródło: Pixabay)
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
4,9
4,9 (16 oceny)
Adrian
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (16 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (11 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (7 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
4,9
4,9 (16 oceny)
Adrian
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (16 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (11 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (7 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Nauka matematyki dla szkoły podstawowej

Podstawowe filary edukacji polskiej obracają się wokół matematyki, języków obcych, historii i literatury polskiej. Podczas gdy matematyka obejmująca kursy na poziomie podstawowym może nie być dla nas już wyzwaniem, uczenie się tych podstawowych umiejętności po raz pierwszy może być tak samo wstrząsające, jak zrozumienie matematyki na studiach na poziomie licencjatu. Na szczęście w Katowicach istnieje kilka różnych szkół, z których mogą skorzystać dzieci, które mają problemy na lekcjach matematyki.

Zacznij od zrozumienia typowego systemu matematycznego. Dzieci rzadko muszą zdawać test kwalifikacyjny, aby zapisać się do szkoły podstawowej. Tematy, które są zwykle nauczane na tym poziomie, są ściśle określone w narodowym programie nauczania, tylko metody nauczania są inne. Oto niektóre z ośrodków korepetycji, które możesz sprawdzić w swojej okolicy.

Sprawdź więcej korepetytorów z matematyki na tym poziomie w Warszawie!

Centrum Nauczania MathRiders Katowice

Szkoła MathRiders zaprasza wszystkich uczniów na korepetycje z matematyki w Katowicach. Ich Centrum Nauczania mieści się w budynku Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej przy ulicy Harcerzy Września 1939 nr 5. Dogodna lokalizacja pozwala na wygodny i szybki samodzielny dojazd lub podwiezienie dziecka.

W placówce organizowane są zajęcia dla różnych grup wiekowych, począwszy od maluchów w wieku od 2 do 4 lat, przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym (4-11 lat), aż po uczniów starszych oraz młodzież maturalną. Lekcje są zawsze dostosowywane do poziomu i wiedzy ucznia. Pozwalają nie tylko na zrozumienie przez niego konkretnych zagadnień, ale także pokazują, że „królowa nauk” może być fascynująca, ciekawa, a nawet zabawna. Program nauczania został opracowany w oparciu o innowacyjną metodę Helen Doron. Zajęcia w interesujący i bezstresowy sposób pomagają zrozumieć uczniom zasady logiki, działania matematyczne, a także uzupełnić ewentualne braki i wyprostować błędne myślenie. Wykwalifikowane i doświadczone grono nauczycieli podchodzi z pasją i zaangażowaniem do prowadzonych korepetycji z matematyki.

Dowiedz się więcej o korepetytorach i doświadczeniach z matematyki w Lublinie lub wpisz korepetycje matematyka Lublin w wyszukiwarkę Superprof.

Galileusz w Katowicach

Oferta skierowana jest dla dzieci o szczególnych uzdolnieniach matematycznych lub lubiących matematykę i chcących rozwijać się w tym kierunku. Wiek dzieci od 7 do 14 lat.  Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w małych grupach.

Oferują:

  • ciekawą formę nauki
  • pomoc w rozwijaniu talentu matematycznego
  • przygotowanie dziecka do udziału w Wojewódzkich, Ogólnopolskich konkursach matematycznych
  • miłą i przyjazną atmosferę

Istnieje możliwość zakupu niezwykłego prezentu dla dziecka w postaci karnetu upominkowego na udział w zajęciach z matematyki.

Szkoła Galileusz oferuje także kursy przygotowujące do egzaminów i korepetycje.

Znajdź więcej korepetytorów w naszym przewodniku po kursach z matematyki w Krakowie.

Szkoła XMATH

Szkołę XMATH założyła Agnieszka Orłowska-Pietyra, z pasji do nauczania oraz chęci propagowania wiedzy. Jej celem jest efektywne przygotowanie ucznia z zakresu matematyki na wszystkich poziomach nauczania.

Uważa, że nauka to inwestycja. Wiedza matematyczna otwiera drzwi do najbardziej prestiżowych kierunków polskich uczelni. Korepetycje matematyka wzmacniają wiarę w swoją wiedzę, uczą systematyczności, wytrwałości oraz konsekwencji w dążeniu do wybranego celu.

Pomaga w opanowaniu bieżącego materiału, odrabianiu zadań domowych i nadrabianiu zaległości. Uczy również do sprawdzianów. Ponadto prowadzi kursy przygotowujące do wszystkich egzaminów.

Zajęcia odbywają się w jej domu, w specjalnie do tego celu przystosowanym pokoju. Zapewnia, że pomieszczenie jest przestronne i przytulnie urządzone, co sprzyja nauce.

  • Naukę można rozpocząć lub zakończyć w dowolnym momencie roku szkolnego,
  • Dysponuje własnymi materiałami dydaktycznymi, testami itp.
  • Przygotowuje do egzaminów: 6-klasisty, gimnazjalnego, maturalnego na obu poziomach,
  • Pracuje 5 dni w tygodniu, od 7:00 do 18:00. Również podczas wakacji oraz ferii zimowych.
dziecko układające wieżę z klocków na podłodze gdzie leży mnóstwo zabawek oraz rękawiczki robocze
Matematyka w szkole podstawowej i gimnazjum może być łatwiejsza dzięki grom matematycznym dla dzieci. (Źródło: Pixabay)

Matematyka na poziomie szkoły średniej i wyższej

Niezależnie od tego, czy w szkołach publicznych czy prywatnych, matematyka na poziomie szkoły średniej i wyższej może wiązać się z bólem głowy, wywołanym przez koncepcje matematyczne przechodzące od ogólnych twierdzeń do równań różniczkowych. Pedagogika matematyków na tym etapie systemu edukacji obejmuje próby przygotowania uczniów z podstawowymi umiejętnościami życiowymi i różnymi kwalifikacjami, takimi jak egzamin ósmoklasisty, matura, studia i inne.

Sprawdź więcej pomocy przygotowującej do testów matematycznych i nie tylko w Łodzi!

Matematyka na poziomie liceum może znacznie różnić się od matematyki na poziomie szkoły podstawowej względu na swoją złożoność. Dawno minęły czasy mnożenia i ułamków dziesiętnych - na tym etapie problemy matematyczne często mogą być trudne do samodzielnego rozwiązania. Jeśli Twój nauczyciel matematyki nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego wsparcia pedagogicznego, najlepszym rozwiązaniem może być znalezienie korepetytora z matematyki.

Superprof

Niezależnie od tego, czy szukasz nauczycieli matematyki, którzy zapewnią kursy matematyki, aby poszerzyć Twoją wiedzę z matematyki w szkole średniej lub na studiach, Superprof może być świetnym źródłem informacji. Dzięki społeczności prawie 5000 nauczycieli matematyki w całej Polsce, z których 336 jest dostępnych w obszarze Katowic, kursy są oferowane za średnio 30 złotych za godzinę. Począwszy od nauczycieli szkolnych i tych, którzy chcą uzyskać certyfikat nauczyciela, po uczniów szkół średnich i studentów, będziesz w stanie znaleźć idealnego korepetytora do swoich potrzeb.

Korepetycje z matematyki dla przygotowania do testu

Liczenie to nie tylko umiejętność, której ludzie uczą się, zdobywając matematykę w szkole – kursy matematyki to tylko część nauki tej dyscypliny. Egzaminy pozwalają wykorzystać tę wiedzę w praktyce poprzez zadania matematyczne w świecie rzeczywistym. Niezależnie od tego, czy Twój nauczyciel szkolny lub instytucja nie oferuje kursów przygotowujących do testów, czy po prostu chcesz zbadać swoje możliwości, oto rozwiązanie, z którego możesz skorzystać w przypadku egzaminów maturalnych i nie tylko.

Fraktal Szkoła Nauk Ścisłych - matematyka i fizyka

Zajęcia w minigrupach organizowane są dla osób realizujących ten sam materiał. Są to głównie osoby chcące przygotować się do matury lub egzaminu ośmioklasisty. Rozmiar grupy wynosi maksymalnie 4 osoby, a jej rozmiar jej ustalany bezpośrednio z uczniami. Chcesz przygotowywać się do matury tylko z najlepszym kolegą? A może wolisz dołączyć już do istniejącej grupy? W każdym wypadku dla nich to żaden problem. Są elastyczni i dostosowują się do życzeń uczniów i ich rodziców.

Sprawdź więcej korepetytorów z matematyki w okolicy Poznania!

Jeżeli wolisz pracę indywidualną to oczywiście też mają takie lekcje w swojej ofercie. Podobnie jak zajęcia grupowe organizowane są one w dwóch formach: stacjonarnej i online. Przygotowują zarówno do egzaminów, matury, kolokwiów jak i bieżących sprawdzianów. Dostosowują się do życzeń ucznia oraz rodzica. Prowadzą bieżący monitoring postępów ucznia, dzięki czemu łatwiej mogą skupić się na zagadnieniach sprawiających problemy. Lekcje online odbywają się u nas za pomocą tablicy wirtualnej oraz tabletu graficznego - zdaniem naszych uczniów są tak samo efektywne jak te prowadzone w formie tradycyjnej.

dzieci kolorujące coś przy ławce na której leżą farby kredki i inne akcesoria w tle na ścianie pokrytej boazerią wiszą rysunki
Pomoc w pracy domowej z matematyki może pochodzić od nauczycieli lub pomocnych samouczków online, gier i quizów! (Źródło: Pixabay)

Bezpłatna pomoc matematyczna

Jeśli chcesz uzyskać bezpłatną pomoc w matematyce, niezależnie od tego, czy jest to algebra, czy obliczenia na poziomie podstawowym, nie ma lepszego miejsca niż internetowe przewodniki matematyczne, gry i samouczki. Może to być świetna opcja dla tych, którzy po prostu nie mają budżetu na korepetycje z matematyki.

Jednym z najlepszych internetowych zasobów matematycznych jest Khan Academy. Ta internetowa platforma korepetycji zawiera wiele filmów, lekcji i przewodników dotyczących różnych kategorii matematycznych. Przeprowadzając Cię krok po kroku przez koncepcje i przykłady, będziesz mógł nauczyć się wzorów z pomocą doświadczonych korepetytorów.

Aby uzyskać więcej zasobów matematycznych, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla nauczycieli matematyki w Gdańsku!

Kolejną świetną stroną do sprawdzenia jest MatSilesia. Witryna ta, stworzona przez Dariusza Grzesiuka na rzecz rozwoju nauczania i uczenia się przez uczniów w Katowicach i okolicach, oferuje korepetycje i praktyczne filmiki.

Jeśli wolisz korepetycje indywidualne, ta druga opcja może być dla Ciebie bardziej odpowiednia. Możesz również sprawdzić swoją szkolną lub lokalną bibliotekę. Szkoły często prowadzą zajęcia wyrównawcze, prowadzone przez nauczycieli, których zadaniem jest udzielanie pomocy matematycznej tym, którzy jej potrzebują. Wiele bibliotek oferuje programy korepetycji, które często można znaleźć na miejscu lub w Internecie.

Sprawdź więcej usług i ośrodków korepetycji z matematyki w całej Polsce!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem zabawną i bezpośrednią osobą. Uwielbiam relaksować się czytając książki lub spędzając czas z przyjaciółmi. Tłumacz języka angielskiego, z ambicjami do nauki kolejnych czterech języków obcych.