Ludzie mają wiele różnych powodów do nauki języka. Zakochali się w kimś, kto mówi w innym języku i chce tej osobie zaimponować. Mają klientów lub partnerów biznesowych, którzy mówią innym językiem. Albo pragną opuścić Polskę z nadzieją na inne życie w obcym kraju.

Niezależnie od przyczyny, chcemy Cię zapewnić, że ucząc się nowego języka, zaczynasz robić coś wspaniałego. Studia językowe są jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, w których możesz uczestniczyć, a wyniki sprawiają, że czujesz się świetnie. Wyobraź sobie rozmowę z rodowitym francuzem, w której mówisz coś więcej niż "bonjour".

Zbyt wiele osób tego nie robi – i jest ku temu wiele powodów. Czują, że nie mają czasu, aby się do tego zobowiązać. Wszelkie działania stale są odkładane zwłaszcza na początkowym etapie nauki języków obcych, w których trudno jest sklecić zdanie. Albo wierzą, co szczerze mówiąc jest nieco irytujące, że nie mają talentu do nauki języków. To po prostu nie jest prawdą.

Ale będziemy naciskać: zrób to! Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci, podając kilka rad, jak dokładnie się za to zabrać, kiedy mieszkasz we Wrocławiu. Jeśli mieszkasz w innym mieście, nie martw się. Wystarczy sprawdzić nasze artykuły na temat kursów języka francuskiego w Warszawie lub w Krakowie!

warzywa na francuskim straganie
Na zajęciach dowiesz się również co nieco o kulturze francuskiej. Źródło: Pixabay
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Francuski
Barbara
5
5 (34 oceny)
Barbara
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamila
5
5 (10 oceny)
Kamila
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Fryderyk
5
5 (14 oceny)
Fryderyk
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (14 oceny)
Katarzyna
75 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (20 oceny)
Agnieszka
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marianna
5
5 (18 oceny)
Marianna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Claudia
5
5 (4 oceny)
Claudia
65 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (34 oceny)
Barbara
120 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamila
5
5 (10 oceny)
Kamila
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Fryderyk
5
5 (14 oceny)
Fryderyk
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (14 oceny)
Katarzyna
75 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (20 oceny)
Agnieszka
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
40 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marianna
5
5 (18 oceny)
Marianna
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Claudia
5
5 (4 oceny)
Claudia
65 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego nauka języka jest świetna pod każdym względem?

Poza tym początkowym uczuciem typu: Ah! Właśnie odbyłem rozmowę w języku francuskim!, korzyści z nauki języka obcego są tak liczne, że jest to aż dziwne, że nie wszyscy się ich uczymy.

Po pierwsze, jest to po prostu świetne dla Twojego mózgu: pomaga zapobiegać demencji, pomaga w koncentracji, rozwiązywaniu problemów i kreatywności i po prostu sprawia, że jesteś mądrzejszy. To jest nauka. Ale to ogromny wstyd, że co trzeci Polak (33 %) nie zna żadnego obcego języka. Polscy uczniowie znajdują się w europejskiej czołówce pod względem liczby języków obcych uczonych w szkołach. Nie przekłada się to jednak na ich znajomość.

Podczas nauki języków, osiągasz również bardziej empiryczne korzyści. Otwierasz sobie drzwi do nowych kultur. Jesteś w stanie oglądać filmy i czytać książki czy inne różne rzeczy w obcym języku. Jesteś w stanie rozmawiać z nowymi ludźmi - i zrozumieć zupełnie inny sposób życia. Im więcej piszemy, tym bardziej jesteśmy przekonani, że wszyscy powinniśmy wyjść ze swojej strefy komfortu i nauczyć się nowego języka!

A dlaczego francuski jest szczególnie dobrym językiem obcym do nauki?

Wśród ogromnej ilości języków obcych jest francuski - język, który jest używany przez więcej ludzi niż jakikolwiek inny, z wyjątkiem hiszpańskiego, mandaryńskiego, hindi i angielskiego.

Podobnie jak angielski, jest to język, którego ludzie z wielu różnych krajów używają do komunikacji. W trzydziestu krajach jest to język urzędowy, ale ogólnie posługuje się nim znacznie wiele więcej ludzi, ponieważ jest to światowy język dyplomacji, polityki i biznesu. Ucząc się francuskiego, korzystasz z ogromnej puli ludzi, z którymi możesz się komunikować.

Ale poza tym, pomyśl! Rogaliki, bagietki i ser. Pomyśl o Notre-Dame lub Luwrze. Pomyśl o Chanel, Lacoste i Dior. Francja dała tak wiele światu – wywarła ogromny wpływ na naszą kulturę.

Jednak, chleb i perfumy odstawmy na bok, język francuski wpłynął również na nasz język, do tego stopnia, że nauka francuskiego rzuca światło na polski, nie mówiąc już o angielskim.

Czego można się spodziewać przed pierwszą lekcją francuskiego?

Często ludzie tak naprawdę nie wiedzą, na co się decydują, kiedy zapisują się na lekcje języka. W pewnym sensie oczekujemy, że wszystko będzie natychmiastowe w dzisiejszych czasach - i jesteśmy nieustannie kuszeni tymi reklamami, które obiecują nam, że możemy nauczyć się mówić w danym języku w ciągu trzech, sześciu miesięcy, a nawet dziesięciu dni.

Najlepiej będzie o tym zapomnieć, szczerze. Ponieważ efekty nauki nie są natychmiastowe, i naprawdę nie powinno tak być.

Należy się spodziewać, że nauka zajmie trochę czasu. Ale ciesz się tym procesem i nie myśl, że nauka odbywa się tylko w klasie. Im więcej uczysz się w swoim wolnym czasie, tym szybciej się rozwiniesz i tym lepiej będziesz sobie radził na lekcji.

Spodziewaj się, że przed pierwszymi zajęciami będziesz musiał zrobić test kwalifikujący, aby zobaczyć, na jakim poziomie jest Twój francuski - wtedy nauczyciele mogą przydzielić Cię do odpowiedniej grupy.

Łatwo jest też znaleźć lekcje języka francuskiego w Gdańsku i w Poznaniu!

powiewająca na wietrze flaga francji
Wypróbuj lekcje francuskiego we Wrocławiu. Źródło: Pixabay

Zalety nauki francuskiego we Wrocławiu

Znajdź lekcje francuskiego w Alliance Francaise Wrocław

Wyobraźmy sobie British Council - tę część brytyjskiego rządu, która uczy języka angielskiego na całym świecie - ale francuskie. Tym właśnie jest Alliance Francaise i w związku z tym – a biorąc pod uwagę jego rolę jako oficjalnego promotora języka i kultury francuskiej na całym świecie – jest to bardzo szanowana instytucja do nauki języka francuskiego.

Przez cały rok Alliance Francaise prowadzi lekcje języka francuskiego dla wielu różnych osób. Istnieją dorywczo lekcje dla tych, którzy uczą się francuskiego dla hobby - albo francuski dla początkujących lub dla tych na bardziej zaawansowanym poziomie. Istnieją również specyficzne lekcje języka biznesowego w języku francuskim i zajęcia online. Wszystkie są prowadzone przez native speakerów.

To miłe miejsce. A jeśli chcesz odpocząć od formalnej lekcji, ale chcesz kontynuować naukę – udaj się na jedno z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Alliance.

Zdobądź prywatnego nauczyciela francuskiego dzięki Superprof

Grupowe zajęcia językowe mogą być wspaniałą opcją. Mogą być niesamowicie zabawne, towarzyskie i motywujące.

Jednak z drugiej strony, mogą się również okazać trudnym środowiskiem, w których możesz się uczyć, jeśli traktujesz to dość poważnie. Możesz stwierdzić, że na zajęciach nic do Ciebie nie dociera, a inni uczniowie robią postępy znacznie szybciej niż Ty. Z drugiej strony, często można poczuć się, że grupa wstrzymuje Twój postęp. Może poziom dla początkujących jest dla Ciebie zbyt łatwy, ale poziom pośredni to za dużo.

Taki jest sposób nauczania języka w grupie. Ponieważ ludzie, a w konsekwencji uczniowie, są różni i nie wszyscy będą radzić sobie tak samo z poszczególnymi zagadnieniami. To, częściej niż ludzie przyznają, może być naprawdę frustrujące.

Jest jednak inny sposób: korepetycje francuski. Zamiast ściśle przestrzegać programu językowego lub podręcznika, z prywatnym nauczycielem, treść lekcji jest o wiele bardziej dopasowana do Twoich  potrzeb, obejmując Twoje mocne strony, słabości, wymowę oraz osobiste umiejętności językowe.

I tutaj w Superprof (francuski online), pomagamy połączyć uczniów z najlepszymi nauczycielami w ich okolicy. Wrocław dysponuje ponad dziesięcioma korepetytorami francuskiego, oferując zajęcia w średniej cenie 50 zł za godzinę. To może przyczynić się do opanowania przez Ciebie języka do perfekcji.

panorama paryża z wieżą eiffla
Nie ma lepszego symbolu Francji. Źródło: Pixabay

Kontynuuj karierę w językach obcych na Uniwersytecie Wrocławskim

Czy wiesz, co znaczą wyrażenia déjà vu, chapeau bas, fromage, enfant terrible i c’est la vie? Jeśli tak – to kultura francuska nie jest Ci wcale taka obca. Mimo że język francuski nie należy do najłatwiejszych, stał się międzynarodowym językiem dyplomacji, kultury, sztuki kulinarnej i… miłości. Używa go codzienne około 300 milionów ludzi na całym świecie, co stawia go w pierwszej trójce najpopularniejszych języków świata. Chcesz go dobrze poznać? Wybierz filologię francuską na Uniwersytecie Wrocławskim!

Studia filologiczne we Wrocławiu to możliwość zdobywania kompetencji lingwistycznych, cenionych w świecie biznesu i edukacji. Kończąc filologie różnego typu, posiądziesz nie tylko umiejętność porozumiewania się w innym języku, ale coś cenniejszego - umiejętności komunikacyjne. To niezbędne umiejętności biznesowe, doceniane przez szefów wielkich korporacji.

Niejednokrotnie umiejętności te są bardziej pożądane od fachowej wiedzy z danej dziedziny, którą bez problemu możesz w każdym momencie zdobyć. Decydując się na studia filologiczne we Wrocławiu, będziesz miał sporo możliwości, by sprawdzić swoją wiedzę w praktyce - Wrocław to miasto o międzynarodowym znaczeniu, miasto turystyczne, jedno z najpiękniejszych w Polsce. Nic więc dziwnego, że tak wiele ludzi się tu pojawia - w celach podróżniczych, jak i biznesowych.

Aby studiować romanistykę, nie musisz koniecznie znać języka francuskiego. Program studiów licencjackich oferuje bowiem dwie ścieżki edukacyjne – ścieżkę A – dla tych, którzy chcą nauczyć się języka od podstaw, i ścieżkę B – dla osób, które już znają język francuski. Więcej znajdziesz w programie studiów.

Ale studia na romanistyce to nie tylko nauka języka – to także możliwość poznania tradycji i kultury Francji oraz krajów frankofońskiego kręgu kulturowego, ich historii, literatury i obyczajów. Czeka na Ciebie również cała gama zajęć fakultatywnych, np. język francuski w biznesie, warsztaty teatralne, prasa francuska czy przekładoznawstwo.

Spróbuj lekcji francuskiego w Katowicach lub w Łodzi!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.