Nie ma naprawdę nic lepszego niż umiejętność mówienia w obcym języku. Nie wiemy jak Ty, ale kiedy przyjaciel zaczyna trylować w drugim języku, pokazując swoje umiejętności językowe, nie ma nic, czego zazdrościlibyśmy im bardziej.

Ale my w Polsce jesteśmy szczególni – ośmielamy się powiedzieć notorycznie – uparci w naszej niechęci do mówienia innymi językami. Niektórzy usprawiedliwiają się brakiem talentu do języków, inni mówią, że to wina nauczyciela, który nie inspirował do nauki. W konsekwencji ten wielki motywator wysiłku jakby nie istnieje: w końcu co trzeci Polak nie zawraca sobie głowy obcymi językami.

Ale tak naprawdę, jest to wielkie niefortunne kłamstwo, i, szczerze mówiąc, to sprawia, że wyglądamy trochę źle w oczach świata. Jedziemy na wakacje do Włoch, powiedzmy, a sposób komunikowania się z mieszkańcami to mówienie głośniej i wyraźniej po polsku albo w przypadku dwujęzycznych osób, po angielsku. Jasne, komunikacja na gesty często działa, ale kończymy rumieniąc się i czując się trochę głupio.

Trzeba zatem się spiąć i w końcu dojrzeć do myśli, że znajomość języków obcych w dzisiejszym zglobalizowanym świecie to właściwie mus. I tak, błagamy, uczmy się! I, oczywiście, stawiajmy sobie wysoko poprzeczkę, by osiągnąć biegłość w danym języku, ale korzyści z nauki języka na tym się nie kończą. Proces uczenia się jest również niezwykle ważny.

Więc, dlaczego miałbyś nie nauczyć się francuskiego? Zgadujemy, że jeśli tu jesteś, to mieszkasz w Łodzi. Ale jeśli nie, mamy artykuły na temat lekcji języka francuskiego w Warszawie i w Krakowie.

panorama paryża obejmująca łuk triumfalny
Nie możesz w pełni docenić Francji, jeśli nie znasz francuskiego. Źródło: Unsplash
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Francuski
Barbara
5
5 (33 oceny)
Barbara
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamila
5
5 (9 oceny)
Kamila
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Fryderyk
5
5 (13 oceny)
Fryderyk
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (14 oceny)
Katarzyna
zł69
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (19 oceny)
Agnieszka
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Claudia
5
5 (4 oceny)
Claudia
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (7 oceny)
Magdalena
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (33 oceny)
Barbara
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamila
5
5 (9 oceny)
Kamila
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Fryderyk
5
5 (13 oceny)
Fryderyk
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (14 oceny)
Katarzyna
zł69
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (19 oceny)
Agnieszka
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Claudia
5
5 (4 oceny)
Claudia
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (7 oceny)
Magdalena
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego warto uczyć się francuskiego?

Korzyści płynące z nauki nowego języka to nie tylko możliwość używania obcych słów – choć ma to pewną wartość samą w sobie. Nauka języków obcych stymuluje mózg i pomaga społeczności na wiele sposobów.

Zacznijmy od mózgu. Było całe mnóstwo badań w ostatnim czasie, które łączą proces uczenia się innego języka - i wynikającej z nich dwujęzyczności - do zmniejszenia szans na rozwój choroby Alzheimera w późniejszym życiu. Szczerze mówiąc, wydaje się to całkiem dobrym powodem, aby dołączyć do szkoły językowej. Ponadto, istnieje wiele badań, które pokazują, że już sama nauka sprawia, że się rozwijasz.

Poza tym nauka języka pozwala odblokować furtkę do innych kultur. Pod wieloma względami język i kultura są tak głęboko splecione, że proces studiów językowych przynosi inną perspektywę na życie. Promuje harmonię między różnorodnością i pokazuje, że dołożyłeś starań, aby zrozumieć świat wokół Ciebie.

I, po prostu, możliwość mówienia innym językiem pozwala komunikować się z większą liczą osób. Masz większą pulę potencjalnych przyjaciół, klientów biznesowych i znajomych. Nie musisz nawet biegle posługiwać się językiem, aby to było prawdziwe.

Szczególne zalety nauki francuskiego

Jeśli chodzi o francuski sam w sobie, to powody, by się go nauczyć są takie same, jak w przypadku innych języków obcych.

Jednak, jest też coś więcej. Być może najważniejszy jest wpływ, jaki kultura francuska wywarła na inne kraje. Od jedzenia przez literaturę francuską, modę, politykę i handel. Nie ma tak naprawdę aspektu życia, który nie został w jakiś sposób poruszony przez Francuzów. Dotyczy to również języka polskiego, który jest taki, jaki jest ze względu na historyczny wpływ Francji i poszczególne zapożyczenia, takie jak: majonez, beret czy amant.

Jednak dziś francuski pozostaje ważnym językiem na świecie używanym przez setki milionów ludzi na wszystkich kontynentach świata. Jest to międzynarodowy język handlu i polityki, i jest to kultura, która nadal nakazuje wiele aspektów życia kulturalnego na całym świecie. Jest to niezwykle ważne – i pozostaje jednym z najbardziej popularnych języków do nauki.

szklana piramida wejście do luwru w paryżu we francji
Doceń Paryż bardziej dzięki znajomości języka francuskiego. Źródło: Pixabay

Rozpoczęcie kursu języka francuskiego

Ale jak zacząć uczyć się nowego języka? Co musisz wiedzieć przed zapisaniem się na kurs językowy? Kiedy idziesz na zajęcia i jeden z Twoich nauczycieli mówi "bonjour!", czy powinieneś odpowiedzieć tym samym?

Ludzie mają wiele obaw względem rozpoczęcia programu językowego. I choć jest to zrozumiałe, to w zasadzie nie ma się czym stresować.

Niezależnie od tego, czy zaczynasz kurs języka francuskiego, aby odświeżyć swoją gramatyczną wiedzę na temat czasów itp., czy też jesteś na całkowicie początkującym poziomie, mając nadzieję nauczyć się podstaw francuskiego, nauczyciel języka będzie wiedział, jak sobie z Tobą radzić. Prawdopodobnie przeprowadzi test, by sprawdzić na jakim poziomie są Twoje umiejętności językowe.

Pamiętaj, że jeśli się uczysz, nie ma powodu, aby wstydzić się tego, że czegoś nie wiesz!

Sprawdź opcje nauki języka francuskiego w Gdańsku lub w Katowicach!

Łódzka scena nauki języków

„Młodzi w Łodzi” lub „Łódź – miasto studentów” to bardzo popularne hasła, które często pojawiają się w mediach społecznościowych. Studenci od wielu lat stanowią swego rodzaju wizytówkę stolicy województwa łódzkiego. Nie jest to bezpodstawne, ponieważ władze miasta starają się zapewnić jak najwyższy poziom kształcenia i pragną dać jak najwięcej możliwości rozwoju osobom młodym, zwłaszcza maturzystom, którzy wybierając miasto akademickie, szukają pomysłów na zawodowy i osobisty rozwój, a bazują przy tym na możliwościach, które dane ośrodki akademickie i poszczególne placówki im zagwarantują.

Przemysłowa, ale i filmowa ziemia obiecana, miasto czterech kultur, rozwój technologiczny to tylko nieliczne kierunki, w których poruszają się poszczególne uczelnie. Uczenie się w Łodzi to możliwość zdobycia nie tylko gruntownego wykształcenia zgodnego z preferencjami kandydatów. Miasto ma wiele do zaoferowania w przestrzeni kulturalnej i rozrywkowej, dla studentów i absolwentów oferuje zaś szereg rabatów, pozwalających korzystać ze wszystkich atrakcji.

Zdobycie dyplomu z filologii romańskiej na Uniwersytecie Łódzkim

Uniwersytet Łódzki to jeden z największych uniwersytetów w kraju. Szeroki wachlarz edukacyjny stanowi osiemdziesiąt kierunków kształcenia, a jednym z nich jest Filologia romańska, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie dogłębnej wiedzy z zakresu języka, kultury i literatury, oraz nauka dwóch wybranych języków. Studenci obowiązkowo poznają język francuski, oraz, w zależności od specjalności: angielski, niemiecki, rosyjski, włoski lub hiszpański.

A jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: historia literatury francuskiej, historia Francji, kultura francuskiego obszaru językowego, gramatyka kontrastywna, historia filozofii, gramatyka opisowa, wstęp do literaturoznawstwa, wstęp do językoznawstwa. A co po studiach? Absolwenci Filologii romańskiej na UŁ znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, instytucjach kulturalnych i badawczych, szkołach języków obcych, oraz w sektorze usług wymagających zaawansowanej znajomości języków i kultur.

Nauka francuskiego w Casa de la lengua

Jeśli rozważasz w swojej przyszłości jakąkolwiek aktywność w krajach francuskojęzycznych (w sferze zawodowej, turystycznej czy towarzyskiej) to znajomość języka francuskiego znacznie poszerzy Twoje możliwości i otworzy nowe opcje, gdyż Francuzi rzadko znają języki obce i niechętnie się nimi posługują.

W tej szkole języków obcych oferują pełną gamę kursów języka francuskiego dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych i na wszystkich poziomach zaawansowania wraz z przygotowaniem do egzaminu maturalnego i egzaminów DELF/DALF.

Zapewniają:

  • pracę w małych grupach
  • indywidualne podejście do słuchacza
  • przystępne ceny zajęć
  • regularne sprawdzanie postępów w nauce języka
  • możliwość korzystania z książek, czasopism i innych wydawnictw znajdujących się w naszej bibliotece

Stosują metodę komunikatywną. Na zajęciach języka francuskiego tworzą jak najwięcej sytuacji, które skłaniają słuchaczy do porozumiewania się w różnych kontekstach. Rozwijają w ten sposób wszystkie kompetencje językowe: pisanie i czytanie ze szczególnym uwzględnieniem mówienia i słuchania.

Jeśli chcesz się zapisać na kurs języka francuskiego, a nie jesteś pewien jaki poziom wybrać to wypełnij test poziomujący online. Po przesłaniu testu zostanie zweryfikowany Twój poziom języka francuskiego i ktoś się z Tobą skontaktuje w celu wyboru najodpowiedniejszej grupy dla Ciebie.

kobieta siedząca na murku z butelką i dwoma kieliszkami francuskiego wina
Nauka francuskiego to wspaniałe doświadczenie. Źródło: Unsplash

Nauka francuskiego z korepetytorem z Superprof

Podczas gdy zajęcia językowe mogą być doskonałą okazją do spotkań towarzyskich i zabawy – i choć na pewno są korzyści płynące z nauki z rówieśnikami – wiele osób może męczyć się na grupowych zajęciach. Może być tak, że nie będziesz miał zbyt wiele okazji do wypowiedzi. Ponadto, ludzie często uważają, że grupa porusza się w nieodpowiednim dla nich tempie: czują się przytłoczeni, jeśli klasa porusza się z materiałem zbyt szybko, lub znudzeni, jeśli idą zbyt wolno.

I to właśnie tego rodzaju czynniki sprawiają, że coraz więcej osób wybiera prywatne korepetycje (francuski online). Prywatny korepetytor może zapewnić indywidualne, spersonalizowane nauczanie, które odpowiada szybkości potrzeb ucznia, skupiając się na poszczególnych mocnych, słabych stronach i zainteresowaniach ucznia. Są one również o wiele bardziej elastyczne pod względem planowania kolejnych lekcji.

W Superprof gościmy korepetytorów z ponad tysiąca przedmiotów (współpracujemy z ponad siedmioma milionami korepetytorów na całym świecie!). A nasi cudownie entuzjastyczni i zaangażowani korepetytorzy mogą pomóc Ci rozwinąć swoją wiedzę dokładnie w taki sposób, w jaki działa dla Ciebie.

W Łodzi, znajduje się przynajmniej dziesięciu prywatnych korepetytorów gotowych uczyć francuskiego. Średnia cena to 50 zł za godzinę - jednak, jeśli nadal masz wątpliwości, pierwsza lekcja jest bezpłatna!

Nasze artykuły na temat kursów języka francuskiego w Poznaniu lub we Wrocławiu mogą okasać się pomocne! A jeśli mieszkasz w jakimkolwiek innym mieście, po prostu wpisz jego nazwę np. korepetycje francuski Warszawa.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.