Więc chcesz nauczyć się francuskiego? Na pewno jesteś we właściwym miejscu!

To świetny pierwszy krok, który wszyscy powinniśmy zrobić. Ponieważ, chociaż istnieje tak wiele wspaniałych powodów, aby nauczyć się obcego języka, nie jest to coś, do czego niewielu z nas, Polaków, się przykłada. I, szczerze mówiąc, to zarówno straszny wstyd, jak i coś strasznie głupiego.

Ponieważ, podczas gdy ponad połowa Europejczyków jest w stanie prowadzić rozmowę w drugim języku, to co trzeci Polak nie zna żadnego języka poza ojczystym.

Umiejętność mówienia w obcym języku jest przydatna w kwestiach biznesu, dobra dla własnej sprawności umysłowej i dla kultury, w której się wychowywałeś. I, szczerze mówiąc, to po prostu wygląda znacznie lepiej, jeśli podróżujesz za granicę i możesz odpowiadać tubylcom, nawet jeśli jest to "bonjour" i "merci" lub "buongiorno" lub "grazie".

Więc, kochani, zróbmy z tym porządek. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany nauką nowego języka, ponieważ zakochałeś się w kimś z innego kraju. Niezależnie od tego, czy zamierzasz otworzyć się na świat i podróżować. Lub jeśli chcesz pracować za granicą. Niezależnie od tego, który powód jest czynnikiem motywującym, bądź pewny, że zajęcia językowe będą najlepszą rzeczą, na jaką się zdecydujesz.

I chociaż ten artykuł koncentruje się na kursach języka francuskiego w Poznaniu, jeśli mieszkasz gdzie indziej w Polsce, nie martw się. Mamy informacje na temat nauczania języka francuskiego w Warszawie i w Krakowie!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Francuski
Barbara
5
5 (33 oceny)
Barbara
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamila
5
5 (9 oceny)
Kamila
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Fryderyk
5
5 (13 oceny)
Fryderyk
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (14 oceny)
Katarzyna
zł69
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Claudia
5
5 (4 oceny)
Claudia
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (19 oceny)
Agnieszka
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (7 oceny)
Magdalena
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
5
5 (33 oceny)
Barbara
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kamila
5
5 (9 oceny)
Kamila
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Fryderyk
5
5 (13 oceny)
Fryderyk
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
5
5 (14 oceny)
Katarzyna
zł69
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Claudia
5
5 (4 oceny)
Claudia
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (7 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Agnieszka
5
5 (19 oceny)
Agnieszka
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (7 oceny)
Magdalena
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego nauka języka będzie najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobisz?

Szanse na to, że zapamiętałeś większość informacji ze szkoły są niewielkie. Jest to norma dla większości uczniów w Polsce. A to prawdopodobnie sprowadza się do braku motywacji do nauki i niezrozumienie rzeczywistych korzyści płynących z nauki różnych języków.

Ale nauka innego języka jest niezwykle korzystna dla każdego człowieka. Dosłownie pomaga uniknąć pojawienia się choroby Alzheimera i demencji. Sprawia, że ogólnie jesteś mądrzejszy, według niektórych badań. I pomaga w osiągnięciu lepszej koncentracji i skupienia.

No i są jeszcze oczywiste kwestie. Pomaga komunikować się z większą liczbą ludzi - i lepiej zrozumieć ich perspektywy względem różnych spraw. Pozwala na swobodę pracy i życia w różnych miejscach na całym świecie. I odblokowuje dostęp do innej kultury, ze wszystkimi aspektami, które się z tym wiążą.

Również po prostu sprawia, że świat jest lepszym miejscem, przyczyniając się do spójności społecznej, integracji i zrozumienia kulturowego i empatii.

W końcu jednojęzyczność – mówienie tylko jednym językiem – nie jest tak wspaniała, jak mogłoby się wydawać.

pole lawendy w prowansji francja
W Poznaniu jest wiele możliwości nauki francuskiego. Źródło: Pixabay

Korzyści z nauki francuskiego

Podczas gdy umiejętności językowe lub pewien stopień biegłości w dowolnym poza ojczystym językiem jest wspaniała, możemy powiedzieć, że francuski jest szczególnie przydatnym językiem, który warto znać.

To dlatego, że francuski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie, z ponad trzystoma milionami ludzi, którzy się nim posługują. Jest to język urzędowy w ponad trzydziestu krajach, obejmujący prawie wszystkie kontynenty, i jest używany jako lingua franca wśród krajów, które nie używają go oficjalnie. To naprawdę jest język światowy, będący, obok angielskiego, hiszpańskiego i chińskiego mandaryńskiego, ważnym językiem dyplomacji, handlu i polityki.

Ponadto, z francuskiego przesiąknęło wiele zapożyczeń do naszego języka i kultury, więc jest to również po prostu bardzo ciekawy język do nauki. Ponieważ historycznie, raczej mieliśmy dobre i ciepłe stosunki z Francuzami.

Teraz nadal tak jest. I jest krajem jednym z tych najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Gdyby milion z nas pojechało do Francji w 2021 roku, byłoby wspaniale wiedzieć, że wszyscy potrafimy mówić po francusku!

Można również znaleźć nasze posty na temat uczenia się języka francuskiego w Gdańsku i w Łodzi.

Co warto wiedzieć przed pierwszą lekcją francuskiego

Cóż, jakie zajęcia podjąć? Odpowiedź na to pytanie zależy od Twojego celu i aktualnego poziomu biegłości językowej.

Tak więc, jeśli jesteś speakerem na poziomie średnio zaawansowanym, mając tylko nadzieję na odświeżenie niektórych aspektów gramatycznych języka, prawdopodobnie będziesz szukał czegoś innego niż ktoś, kto studiował zaawansowany francuski i potrzebuje tylko zajęć konwersacyjnych.

Podobnie, kompletny amator, który chce zacząć od podstaw, może również zacząć program językowy od samego początku.

Ale nie martw się. Po znalezieniu miejsca do nauki języków obcych, które jest dla Ciebie dogodne, nauczyciel języka francuskiego przeprowadzi test kwalifikacyjny. Oznacza to, że będą oceniać, co wiesz i na jakim poziomie są Twoje zdolności komunikacyjne, zanim dołączysz do jakiejkolwiek grupy językowej.

Niezależnie od poziomu, z łatwością znajdziesz grupę, która jest dla Ciebie odpowiednia.

butelka i kieliszek czerwonego wina
Naucz się języka francuskiego i poznaj kulturę francuską. Źródło: Pixabay

Dlaczego Poznań jest świetnym miastem do podjęcia nauki francuskiego

W Poznaniu dostępnych jest wiele opcji nauki języka francuskiego – od formalnych programów językowych z nauczycielem native speakerem po zajęcia konwersacyjne z rówieśnikami.

Poznań to cudownie zróżnicowane miejsce, w którym często usłyszysz obcokrajowców i porozumiewających się z nimi naszych rodaków. Oznacza to, że mnóstwo ludzi wokół Ciebie są już dwujęzyczni - a jeśli oni mogą być, to Ty nie dasz rady?

W mieście również możesz spotkać sporą liczbę Francuzów, którzy tam mieszkają i pracują. Podczas gdy liczby nie są tak wysokie jak w Warszawie, to nie zmienia faktu, że fani francuskiej kultury, znajdą tu coś (lub kogoś) dla siebie. Jest to więc doskonałe miejsce nie tylko do nauki języka, ale także do korzystania z wielu innych wspaniałych rzeczy związanych z Francją.

Zobaczmy więc, jakie opcje masz do wyboru – dla osób, które poważnie podchodzą do nauki języka i tych, którzy po prostu szukają nowego hobby.

Kurs języka francuskiego z Active Study

Active Study to szkoła językowa w centrum Poznania, na Jeżycach, przy ul. Dąbrowskiego 76. Active Study to profesjonalizm, pasja oraz tylko wykwalifikowani lektorzy, absolwenci filologii, native  speakerzy, osoby doświadczone w nauczaniu języków obcych. To gwarancja usług najwyższej jakości, w jak najbardziej przystępnych cenach.

Kursy standardowe na różnych poziomach zaawansowania:

Na kursie ogólnym przede wszystkim rozmawiasz, ale także poznajesz nowe słownictwo, ćwiczysz wymowę i gramatykę. Oferują naukę na poziomach według skali biegłości językowej A1-C2.

Kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych: kursy te koncentrują się zarówno na pogłębianiu ogólnej znajomości języka, jak i na podwyższeniu umiejętności w zakresie konkretnych strategii.

Kursy specjalistyczne są okazją by poznać i udoskonalić język obcy z wybranej przez siebie dziedziny, m.in.: kursy języka technicznego, kursy języka biznesowego, kursy języka medycznego, kursy języka prawniczego, kursy języka informatycznego.

Active Study oferuje również lekcje indywidualne, zarówno w siedzibie szkoły, jak i z dojazdem do ucznia.

Kurs intensywny charakteryzuje się dużym natężeniem zajęć w czasie dostosowywanym do potrzeb ucznia. Pozwala on na poczynienie znaczących postępów w krótkim okresie czasu, poprzez codzienny, intensywny kontakt z językiem.

Myśląc o osobach po pięćdziesiątce Active Study przygotowała specjalną ofertę kursów przy filiżance dobrej kawy. Kurs został opracowany z uwzględnieniem specyfiki potrzeb osób dojrzałych.

Rozpocznij studia języka francuskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Kształcenie na kierunku Filologia romańska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu języka, literatury, kultury i historii świata frankofońskiego w jego różnorodnych wymiarach. Studenci nabywają umiejętności w zakresie języka francuskiego oraz wykorzystania ich w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. Ponadto, zapoznają się z procesami kształtowania się języka francuskiego, jego stanem aktualnym i historią, a także a także bogactwem i różnorodnością literatur i kultur frankofońskich na świecie. Zaznajamiają się również ze specyfiką procesu nabywania języków obcych oraz podstawami współczesnej komunikacji językowej i międzykulturowej.

Studenci nabywają umiejętności między innymi w zakresie posługiwania się językiem francuskim, samodzielnego zdobywania wiedzy z wykorzystaniem słowników, leksykonów oraz innych tradycyjnych i multimedialnych źródeł informacji, oceniania zjawisk i procesów językowych i literackich. Uczą się analizować przyczyny i przebieg konkretnych zjawisk literackich, językowych i kulturowych, a także ich wzajemne powiązanie i przenikanie się, jak również posługiwać się teoriami z zakresu języka i literatury, paradygmatami badawczymi w typowych sytuacjach społecznych i językowych. Studia warto wspierać dodatkowymi zajęciami (korepetycje francuski).

Place de la Bourse, Bordeaux, Francj
Piękne Bordeaux we Francji. Źródło: Pixabay

Znajdź prywatnego nauczyciela francuskiego dzięki Superprof

Wielu ludzi poszukując odpowiedniego kursu językowego, często napotyka trudności związane z oceną efektywności programu danego kursu. Sesje grupowe mogą ciągnąć nas w jedną lub drugą stronę - grupa może osiągać postępy zbyt szybko lub zbyt wolno - w zależności od osób, które uczestniczą w zajęciach.

A jeśli czujesz, że osiągasz efekty zbyt szybko - lub rzeczywiście nie wystarczająco szybko, może to być niezwykle frustrujące. Szczególnie, gdy słono płacisz za zajęcia.

Dlatego prywatne korepetycje są zawsze doskonałym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę.

Na przykład, powiedzmy, że już mieszkasz z Francuzem i słyszysz, jak dużo mówi. Oznacza to, że Twoja wymowa może być całkiem dobra, ale brakuje Ci wiedzy z zakresu gramatyki. Prywatny korepetytor byłby w stanie skupić się specjalnie na tym - a Ty nie czułbyś się, jakbyś był spowalniany przez kolegów z grupy.

W Superprof oferujemy studentom platformę do łączenia się z doświadczonymi, pełnymi pasji i wykwalifikowanymi prywatnymi nauczycielami języka francuskiego. Będą oni mogli dostosować treść lekcji specjalnie do Ciebie - i nie będzie obowiązku spotykać się dokładnie raz w tygodniu, dokładnie w tym samym czasie.

Mamy ponad dziesięciu korepetytorów w Poznaniu, którzy są gotowi do nauczania francuskiego - w średniej cenie 50 zł za godzinę. I, aby przekonać się, jaki jest Twój nauczyciel, prawdopodobnie nie będziesz musiał płacić za pierwszą lekcję! Jeśli wolisz uczyć się przez Internet wybierz francuski online.

Aby uzyskać więcej informacji, zajrzyj do naszych artykułów o lekcjach języka francuskiego w Katowicach i we Wrocławiu. Jeśli mieszkasz w jakimkolwiek innym mieście, po prostu wpisz jego nazwę np. korepetycje francuski Warszawa.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.