Studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe i prywatne instytucje szkoleniowe to miejsca, do których udasz się po certyfikaty i dyplomy, wiedzę i kompetencje, tak bardzo potrzebne w rozwoju trenera osobistego.

Ale czy pojedynczy kurs wystarczy, aby zostać instruktorem? Prowadzić treningi online czy w domu?

Czy tą stosunkowo nową profesję w polskiej branży sportowej można zawrzeć w jednym dyplomie? Czy jesteśmy zobowiązani do odbycia uznanego szkolenia, aby trenować i wspierać klienta w odchudzaniu, ćwiczeniach kulturystycznych lub zajęciach fitness? Czy można oferować te usługi bez dyplomu?

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda odpowiedź na liczne pytania dotyczące pracy trenera osobistego, Superprof podzieli się z tobą informacjami, których potrzebujesz dzisiaj!

Dostępni najlepsi nauczyciele
Zaczynajmy

Kim Jest Trener Personalny?

Czy kilka dekad lub lat temu komukolwiek przyszłoby do głowy zatrudnienie trenera osobistego do poprowadzenia treningów domowych?

Raczej nie. Nawet jeśli postawa prozdrowotna istniała już od dawna, a sprawność fizyczna lub dbanie o linię były istotne, często zajmowano się tym samodzielnie. Sportowiec sam mierzył się z maszynami lub swoimi celami sprawności. Cennych porad trenera sportowego szukało się co najwyżej na siłowni. Ale nie dotyczyło to wszystkich siłowni...

Czarno białe zdjęcie sprzętu na domowej siłowni.
Domowe siłownie stały się popularnym pomieszczeniem rekreacyjnym w wielu polskich domach. | źródło: Unsplash - Jelmer Assink

Kiedy ludziom przestała odpowiadać „zatłoczona” i „umięśniona” atmosfera niektórych siłowni, powstało zapotrzebowanie na prywatnych trenerów personalnych, którzy czujnym okiem nadzorować będą treningi w domu. W USA, kraju, w którym króluje sport i kult ciała (oczywiście nie dla każdego - połowa populacji pozostaje otyła), narodził się trening personalny w domu.

Cel: odtworzyć w domu lub w plenerze, z pomocą profesjonalnego trenera sportu to, co dotychczas można było znaleźć tylko na siłowni. Bez zawstydzenia i zakłopotania podczas ćwiczeń z tłumami w klubie sportowym.

Ale kiedy indywidualny trener jedzie do klienta, ma znacznie szerszy zakres obowiązków. Aspekt sportowy nie jest jedynym, który ma znaczenie. „Nauczyciel sportu” staje się również trenerem behawioralnym. Psychologia, rzeczywiście, wchodzi w grę znacznie częściej, niż nam się wydaje, w przypadku tego rodzaju coachingu sportowego.

Tego typu „trener personalny” musi pracować nie tylko z osobami, które czasami cierpią z powodu otyłości, nadwagi czy codziennego stresu, ale także ze sportowcami powracającymi do formy po kontuzji lub takimi, którym brakuje motywacji. Wszyscy chcą poprawić swój stan zdrowia przez sport, fitness i odstresowanie. Dlatego tak ważna jest „motywacyjna” mowa trenerów. Trener sportowy musi znać precyzyjne psychologiczne zagrywki.

Biorąc pod uwagę rolę instruktora, predyspozycje fizycznie to nie jedyna umiejętność, której potrzebuje trener osobisty - musi mieć doświadczenie w wielu różnych dziedzinach. Ale czy zdobycie dyplomu, to jedyna droga, która umożliwi wykonywanie zawodu trenera personalnego?

Dowiedz się, w jaki sposób zostanie trenerem osobistym może być łatwiejsze niż myślisz!

Czy Mogę Zostać Trenerem Personalnym bez Dyplomu?

To jest NAJWAŻNIEJSZE pytanie, które polska grupa entuzjastów sportu zadaje co roku. Tym bardziej, że narodził się zawód trenera personalnego online lub w domu.

Wiele kobiet lub mężczyzn, w trakcie wieloletniej kariery sportowej zdobyło pewną wiedzę w zakresie sportu (takiego jak kulturystyka, boks, pilates, joga, kardio, rower, utrata wagi...) i ciała (kontuzje, efektywny trening mięśni, takich jak mięśnie brzucha, pośladki, barki, klatka piersiowa, nogi, uda, plecy, jak bezpiecznie ćwiczyć...).

Do tego stopnia, że śmiało mogą rozważać: „Może mógłbym zostać instruktorem personalnym?” Jak zostać instruktorem fitness?! I to całkiem naturalne, że zastanawiają się nad tym. Czy jest coś lepszego niż zarabianie na przekazywaniu wiedzy i robieniu tego, co kochasz?

Ale zanim rozpoczniesz kurs szkoleniowy dla treningu sportowego, odpowiedz sobie na pytanie, czy definicja „trenera osobistego” rzeczywiście stawia wymagania podjęcia edukacji? Czy można zacząć bez oficjalnej akredytacji lub szkolenia zawodowego?

Metalowa figurka Temidy na jasnym tle.
Prawo nie uznaje jeszcze jasno statusu „trenera personalnego”! | źródło: Unsplash - Tingey Injury Law Firm

...Tak! Ta bardzo precyzyjna nazwa nie jest przedmiotem żadnego polskiego ustawodawstwa ani prawa. Czy można zatem powiedzieć, że zawodu „trenera personalnego” nie ma? Z prawnego punktu widzenia, owszem. Ale oczywiście wiemy, że w rzeczywistości jest to obecnie jeden z głównych zawodów na profesjonalnym polu sportu w Polsce. W Superprof dobrze to znamy, ponieważ możemy dziś policzyć blisko 50 trenerów personalnych zarejestrowanych na naszej stronie!

Stale rosnąca liczba.

Ale z tych wszystkich osób, które dzień po dniu dbają o klientów pragnących schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, spalić kalorie, zacząć budować mięśnie, mieć płaski brzuch, zwracają się w stronę zdrowego sportu lub fitnessu, wielu z nich posiada dyplom i profesjonalny trening!

Jeśli z jednej strony można uczyć bez certyfikatu zawodowego, to w Polsce istnieje wiele różnych kursów szkoleniowych, które potwierdzą twoje umiejętności i wiarygodność. Różnorodne kursy szkoleniowe nie zawsze dotyczą wyłącznie treningu osobistego, ale nadal dają umiejętności i kwalifikacje potrzebne do zostania coachem...

Czy posiadasz cechy niezbędne, aby być instruktorem personalnym?

Jakie Studia z Kierunkami Sportowymi Znajdziesz?

Czy podobają ci się następujące rzeczy: pomaganie sportowcom w maksymalizacji ich potencjału, osiąganiu celów, planowanie spersonalizowanych programów treningowych lub promowanie i zarządzanie sportem w twojej społeczności?

W takim razie studiowanie na jednej z wielu polskich Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) może być dla ciebie!

Studiując Wychowanie Fizyczne możesz spotkać się ze specjalnościami takimi jak te i wiele innych:

 • sport szkolny
 • gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
 • odnowa biologiczna
 • trener personalny
 • menedżer sportu lokalnego i rekreacji ruchowej
 • zdrowie publiczne
 • edukacja fizyczna w późnej starości
 • promocja zdrowia
 • menedżer sportu
 • wychowanie fizyczne osób z niepełnosprawnością intelektualną
 • rekreacja i turystyka szkolna
 • fitness.

Kierunki akademickie studiów I stopnia, dotyczące kariery sportowej znajdziesz również na innych uczelniach, np.: Akademiach Medycznych, Wyższych Szkołach Zawodowych i Uniwersytetach. Najczęściej trwają 3 lata. Pozwalają ci specjalizować się w wybranym przedmiocie (fizjologia, dietetyka, rehabilitacja, młodzież i dzieci, nauczanie, zarządzanie sportem itp.). A jeśli zostanie instruktorem nie jest głównym celem tych kursów, to i tak zyskasz kompetencje do wykonywania zawodu trenera personalnego w domu, a także przygotowujesz się do zawodu nauczyciela wychowania fizycznego, trenera osobistego, trenera sportowego lub trenera fitness.

Kiedy zakończysz studia pierwszego stopnia, a ciągle jesteś głodny wiedzy, masz przed sobą dwie ścieżki akademickie...

Studia II Stopnia

Dyplom z nauk o sporcie pomoże ci zdobyć umiejętności w takich dziedzinach, jak fizjologia, psychologia, dietetyka i biomechanika. Po ukończeniu studiów możesz pracować na przykład w klubach fitness, siłowniach, szkołach i szpitalach.

Jeśli masz predyspozycje do nauk ścisłych i brałeś udział w kursach ścisłych w szkole średniej lub średniej - sport lub ćwiczenia fizyczne mogą być dla ciebie. Dowiesz się, jak organizm ludzki działa podczas ćwiczeń, jak leczyć kontuzje i rehabilitację, jak ćwiczenia wpływają na zdrowie i odżywianie towarzyszące ćwiczeniom i treningom.

Istnieją dziesiątki kierunków związanych ze sportem, oferowanych w ramach studiów magisterskich, trwających najczęściej 2 lata. Sam zdecyduj, który aspekt fitnessu interesuje cię najbardziej, skoncentruj się na zajęciach z odżywiania, fizjologii, zostaniu nauczycielem wychowania fizycznego, instruktażu fitness, coachingu sportowym, treningu osobistym i nie tylko. Oto kilka przykładów:

 • Zarządzanie organizacjami sportowymi i turystycznymi
 • Trener osobisty z dietetyką sportową, specjalność: trener przygotowania motorycznego lub coaching w treningu zdrowotnym i sportowym
 • Zdrowie publiczne

Studia Podyplomowe

Jeśli po uzyskaniu dyplomu zależy ci na dalszym rozwoju, ale interesuje cię wysoce specjalistyczna wiedza i kompetencje, zastanów się nad gamą kierunków szkół podyplomowych. Zdobycie dyplomu często trwa tylko 2 semestry, a do wyboru masz ponad 100 specjalizacji. Warszawa, Olsztyn, Katowice, Kraków... cała akademicka Polska stoi przed tobą otworem.

Możesz nauczyć się ważnych umiejętności, takich jak praca zespołowa, zarządzanie czasem, koncentracja na kliencie, komunikacja oraz jak motywować siebie i innych. Oto kilka ciekawych kierunków:

 • Artystyczne formy edukacji ruchowej
 • Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna i promocja zdrowia
 • Kosmetologia Lecznicza i Body Fitness
 • Pozyskiwanie środków finansowych na projekty sportowe i zarządzanie projektami sportowymi
 • Prozdrowotna profilaktyka jogą

Czym Jest Certyfikat Trenera Personalnego?

Może nie masz dostatecznie wysokich ocen lub czasu i pieniędzy, aby wybrać się do szkoły wyższej... nie martw się! Dostępne są inne opcje...

Istnieją również kursy, które biorę pod lupę pracę trenera osobistego i mogą trwać kilka dni, tygodni lub miesięcy. Zainwestujesz dużo mniej pieniędzy i czasu, a mimo to przygotujesz się na różne sposoby do zostania instruktorem sportu. Prywatne instytucje szkoleniowe znajdują się w każdym większym mieście.

Kursy często składają się z etapów/modułów, które można ze sobą dowolnie łączyć, co znaczy, że po ukończeniu najbardziej podstawowego kursu, sam wybierzesz ofertę następnego szkolenia, według uznania, bądź wrócisz do instytucji później, kiedy poznasz potrzeby swoich klientów i uznasz, że warto nabyć nową umiejętność.

Oto kilka popularnych miejsc, w których możesz znaleźć kurs podnoszący twoje kompetencje:

 • Akademia Mistrzostwa Sportowego
 • Fit-Academy
 • Akademia Szkolenia Trenerów

Instytucje te posiadają oferty kursów i szkoleń w różnych miastach: Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Gdańsk, Łódź, Rzeszów, Bydgoszcz i wiele innych.

Wszystkie dyplomy i certyfikaty ostatecznie zwiększą twoje wynagrodzenie nauczyciela sportu i pomogą w rozwoju działalności!

Dostępni najlepsi nauczyciele
Zaczynajmy

Który Rodzaj Coachingu Sportowego Wybrać?

Nauczyciel Wychowania Fizycznego

Wszyscy wiemy czym jest zawód „nauczyciela wychowania fizycznego. Znamy go ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a nawet pierwszych semestrów studiów.

Wiedz, że wśród trenerów personalnych w Superprof, wielu było lub nadal jest nauczycielami wychowania fizycznego. Tego typu szkolenie daje gwarancję bezpieczeństwa i wiarygodności twoim klientom, co jest istotne, gdy chcesz odnieść sukces w tym zawodzie.

Grypa kobiet ćwicząca jogę na plaży.
Nauczyciel wychowania fizycznego może swobodnie pracować jako trener sportu poza swoimi zajęciami! | źródło: Unsplash - Kaylee Garrett

Aby uzyskać status nauczyciela sportu lub wychowania fizycznego, konieczne będzie odbycie solidnego przygotowania zawodowego. Ale na końcu uzyskasz dyplom, który jest bardzo ceniony przez klientów coachingu sportowego!

Instruktor Fitness lub Sportu

Kim właściwie jest instruktor fitness? Kimś, kto może uczyć określonego sportu i ma specjalizację, czy to: judo, koszykówka, bieganie, kolarstwo, piłka nożna, tenis...

Twoimi klientami mogą być młodzi ludzie szukający zabawy lub rywalizacji, ale także dorośli lub seniorzy. Na lekcjach grupowych i indywidualnych można uczyć klienta w domu, klubie fitness, stowarzyszeniu sportowym, na świeżym powietrzu lub wynająć prywatną salę.

Trener Fitness i Kardio

Trener fitness jest jednym z najpopularniejszych wśród klientów coachingu sportowego! Trzeba powiedzieć, że często oczekuje się od nich wszechstronnej wiedzy, aby pracować z osobami, które chcą schudnąć, zbudować mięśnie, zwiększyć swoją wytrzymałość lub wydolność kardio, zachować formę lub wyrzeźbić ciało. To wiele specjalizacji, których wymaga się od trenera fitness!

Dwie kobiety siedzące na matach do jogi w jasnym pokoju.
Trener fitness jest poszukiwany przez osoby, które chcą trenować w domu. | źródło: Unsplash - LUNA ACTIVE FITNESS

Trener Sportowy

Przygotowanie fizyczne to specyficzna dyscyplina w świecie sportu. Często dotyczy sportowców lub zespołów przygotowujących się do sezonu sportowego lub zawodów. Polega na intensywnym treningu, który często trwa kilka tygodni i który wymaga dużej wiedzy o ludzkim ciele, a zwłaszcza stopniowym zwiększaniu masy mięśniowej, dynamizmu i wytrzymałości bez powodowania kontuzji.

Innymi słowy, nie można improwizować i lepiej mieć dyplom, aby wesprzeć nim ciągły program treningu fizycznego! To także kariera, w której warto przyjrzeć się ubezpieczeniu trenera personalnego...

Gdzie Mogę Pracować jako Trener Fitness?

Kluby fitness, kluby zdrowia, siłownie, dom, korporacje, stowarzyszenia, online...

Pomidor, długopis i metr (przyrząd pomiarowy) na otwartym, czerwonym notesie.
Monitorowanie diety jest ważne dla sportowców, którzy chcą schudnąć. | źródło: Visual Hunt

Jednocześnie wymagający i wyrozumiały, współczujący i surowy, praca trenera jest pełna sprzeczności.

To także termin, na który składa się kilka dyscyplin, specjalizacji i odmian. Tym samym równie zróżnicowane są miejsca pracy, w których może znaleźć się instruktor fitness.

Klub fitness lub siłownia

Menadżer siłowni, wszechstronny trener sportowy, instruktor sportowy, instruktor fitness, wiele klubów fitness w Polsce oferuje stanowiska w tej dziedzinie.

Zainteresowanie zdrowiem jest coraz bardziej popularne, stąd rozwój marketingu i podwojona ilość centrów fitness w stosunku do roku 2005, według niektórych badań.

Wiele klubów poszukuje instruktorów do prowadzenia kursów, a niektórzy trenerzy personalni wynajmują dostęp do pomieszczeń i salę na siłowni, aby prowadzić indywidualne lub grupowe treningi.

Wreszcie trener może zdecydować się na rozpoczęcie działalności jako przedsiębiorca, rozpoczynając przygodę z założeniem własnej firmy, oferującej sesje w domu lub online (lub we własnej siłowni na znacznie większą skalę). Niektórzy trenerzy mogą również zdecydować się na współpracę i podzielenie się obowiązkami związanymi z poszukiwaniem klientów i planowaniem kursów.

Trener personalny w stowarzyszeniu klubów sportowych

Niektóre stowarzyszenia oferują swoim członkom zajęcia fitness za opłatą (chyba, że ​​chcesz zostać wolontariuszem!). Jako trener zewnętrzny możesz samodzielnie pobierać opłatę ryczałtową za sesję lub zniżkę na kilka sesji lub na przykład pakiet 5 lub 10 zajęć.

Trener sportowy organizacji publicznej

Burmistrzowie, władze lokalne lub organy państwowe czasami potrzebują instruktorów sportowych do zarządzania zajęciami fitness, zdrowotnymi i kulturystycznymi oferowanymi pracownikom.

Trener korporacyjny

Trener personalny, czy to w luksusowym hotelu, czy w prywatnych organizacjach czy firmach (start-upy, banki, firmy ubezpieczeniowe) może mieć możliwość pobierania opłat za swoje usługi, aby pomóc zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom odzyskać formę.

Jakiego Wynagrodzenia Mogę Się Spodziewać?

Czarno-białe zdjęcie trenera na siłowni w Toronto.
Dlaczego ukończenie szkoły i wykazanie się kwalifikacjami trenera osobistego jest ważne? | źródło: Visual Hunt - personaltrainertoronto

Chociaż trening osobisty istnieje już od jakiegoś czasu, ten niedawno odnowiony i popularny zawód nieustannie ewoluuje i jeszcze nie wylądował w solidnym i wymiernym miejscu.

Rzeczywiście, chociaż wcześniej ograniczał się on do hal sportowych i klubów wakacyjnych, ten biznes rozwijał się w ostatnich latach dzięki zainteresowaniu nowych pokoleń sportem, dobrym samopoczuciem i profilaktyką w zakresie zdrowia i dobrej kondycji.

Praca instruktora sportowego dzisiaj otwiera szeroki wachlarz możliwości, ale także wynagrodzenia i grafików, które mogą się zmieniać z dnia na dzień.

Początkujący trener osobisty może spodziewać się zarabiania około 1 500 - 3 000 PLN miesięcznie w zalążku swojej kariery, ale nadal zależy to od wielu czynników, takich jak miejsce pracy, kwalifikacje, rodzaj wykonywanej pracy i nie tylko.

Trener sportowy, którego klientela jest bardziej zamożna lub bardzo sławna, jak aktorki i modelki, może zarabiać znacznie wyższą pensję do 30 000 PLN miesięcznie!

Rodzaj oferowanych kursów ma również wpływ na aspekt finansowy. Tak więc wynagrodzenie trenera personalnego można postrzegać następująco:

 • Najmniej płatne rozwiązanie: coaching online. Przez Skype, telefon lub aplikację innej firmy, spersonalizowany program, porady techniczne i analiza postępów klienta mogą być rozliczane od 90 do 350 PLN miesięcznie za osobę.
 • Najczęstsze rozwiązanie: kursy w małych grupach, które pozwalają uzyskać ceny od 20 PLN od osoby za sesję. Daleko od spersonalizowanych kursów, obciążenie instruktora fitness jest mniejsze.
 • Trening osobisty lub spersonalizowany coaching: daleko od tradycyjnych kursów, cena zależy od reputacji, doświadczenia i opinii twoich uczniów. Bardzo zróżnicowane wynagrodzenia w zależności od tego, kto jest prywatnym nauczycielem; trener o ugruntowanej renomie może zażądać więcej niż 150 PLN za sesję. Dodatkowo będzie mógł odliczyć wydatki, w ramach firmy lub jako wykonawca, związane z podróżą, wyposażeniem, rodzajem prowadzonego coachingu, a niekiedy ustalić z klientem wyższą cenę w celu rekompensaty poniesionych kosztów.

Czy Praca Trenera Personalnego Obliguje do Porad Żywieniowych?

„Po pracy nie wadzi się ucieszyć.”

To, ważne dla sportowców minionych dziesięcioleci, wyrażenie dawno odeszło do lamusa. Niestety lub na szczęście, w zależności od przypadku, kawałek czekolady po dobrym biegu nie jest już w modzie.

Rzeczywiście, dawniej traktowane jako dodatkowy wydatek lub ignorowane, porady żywieniowe są teraz łączone z całym pakietem ćwiczeń fitness, siłowych lub treningu fizycznego.

Badania naukowe, popularyzacja ekologicznej żywności i wszechobecna informacja o szkodliwości fast foodów, przemawiają za zdrowym odżywianiem.

Dlatego aktywność sportowa musi koniecznie być związana z kompletnym programem żywieniowym.

Tak samo jak monitorowanie wysiłku fizycznego podczas sesji treningowych, monitorowanie diety jest obecnie powszechne w treningu osobistym.

Miska pełna różnorodnego jedzenia, trzymana w rękach.
Aby zwiększyć efektywność treningu, stosuj zbalansowaną dietę! | źródło: Unsplash - Maddi Bazzocco

Tym samym, aby nie pozostawać w tyle za konkurencją czy zapotrzebowaniem klientów, którzy coraz chętniej korzystają z pomocy trenera sportowego w zakresie codziennego żywienia - będziesz odpowiadał za optymalizację ćwiczeń fizycznych poprzez dodatkową pracę coachingu żywieniowego.

Wsparcie jest często ukierunkowane w szczególności na utratę wagi, ujędrnianie, zwiększenie masy mięśniowej lub zwiększenie energii i będzie, oprócz ćwiczeń fizycznych, oparte na programie żywieniowym, z dostosowanym menu oraz suplementami diety.

Zauważ, że bycie instruktorem sportowym dzisiaj oznacza również rozważenie treningu technik relaksacyjnych, takich jak joga, medytacja lub tai chi, ponieważ są one często dodawane do treningu sportowego, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem.

Praca Trenerów Personalnych w Cyfrowym Świecie: Nieuczciwa Konkurencja?

Są coraz bardziej popularne, omawiane w gronie przyjaciół i wspierają odchudzanie i cele fitness. Aplikacje sportowe, fitness lub odchudzające, które można zainstalować kilkoma kliknięciami w telefonie, stają się prawdziwym problemem dla trenerów osobistych.

Stając się trenerem personalnym, osobiście angażujemy się w utrzymanie formy naszych klientów, oferując programy dostosowane do ich poziomu, stanu zdrowia oraz celów i ambicji.

Niektóre drogie, inne nawet darmowe, aplikacje stanowią dla trenerów personalnych niemal nieuczciwą konkurencję. Nie nadszedł jeszcze czas, aby mówić o tym, że trening personalny stał się przestarzały, ale możemy się obawiać takiej przyszłości, ponieważ skala tego zjawiska nadal rośnie.

Aby uspokoić trenerów osobistych co do ich przyszłości... znaleźliśmy kilka pozytywnych punktów, które skłaniają nas do opinii, że ​​trener personalny to zawód, który ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Rzeczywiście, chociaż niektóre aplikacje opierają się na koncepcjach fizjologicznych, ćwiczeniach i technikach sportowych, które zostały udowodnione, jako skuteczne, to mają jednak kilka pięt achillesowych, co czyni je podatnymi na klasyczną konkurencję:

 • Brak relacji, energii fizycznej i motywacyjnej ćwiczeń z trenerem. Nowe pokolenia, które są przyzwyczajone do robienia wszystkiego na smartfonach, mogą się z tym nie zgodzić, ale osobisty trener, który jest przeszkolony do nauczania sportu, wyraźnie wyróżnia się pod tym względem.
 • Pogoń za wynikami. Aplikacje te, zmuszone do dostarczania wyników dla celów zaprogramowanych przez użytkowników, takich jak utrata kalorii, przyrost masy mięśniowej lub poziomy treningu osiągnięte w celu zadowolenia inwestorów, rynku i opinii publicznej, mogą być niebezpieczne. Użytkownicy aplikacji doświadczają urazów, takich jak naciągnięcia mięśni, zwichnięcia i silny ból. Często jest to spowodowane pomysłem prześcignięcia innych użytkowników lub poprawienia swojej wydajności zgodnie z wymaganiami aplikacji, bez zdrowego rozsądku prawdziwej osoby nadzorującej, aby kierować i dostosowywać ich ruchy w bezpieczny sposób.
 • Docelowi odbiorcy aplikacji: zazwyczaj ludzie młodzi, z ograniczoną siłą nabywczą, „apki” dotyczą w tej chwili niewielkiej części populacji, która niekoniecznie jest tą, do której chce dotrzeć trener osobisty. Z czasem jakość wyjdzie na jaw i nawet nowe pokolenia odkryją korzyści płynące z posiadania wsparcia osobistego lub atmosfery, która pojawia się na zajęciach grupowych...
>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

4,50 (2 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.