Czy od zawsze marzysz o pracy w sporcie i chciałbyś zostać trenerem fitness?

Czy wiesz, jakie kursy wybrać lub jakie stopnie naukowe dają ci status instruktora osobistego?

Nie musisz już dłużej czekać, Superprof odpowie teraz na wszystkie twoje pytania.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Określ Swoje Priorytety, aby Zostać Trenerem Personalnym

Bycie profesjonalnym instruktorem fitnessu oznacza prowadzenie zajęć fitness, ale także aerobiku, treningu siłowego i kształtowania sylwetki.

Mężczyzna uprawiąjący gimnastykę sportową.
Zostań ekspertem w coachingu sportowym! | źródło: Unsplash - Victor Freitas

Powinieneś być również ekspertem w dziedzinie żywienia, aby udzielić porad żywieniowych i dietetycznych oraz zapewnić odpowiednie rozwiązania dla swojego klienta. Im więcej posiadasz wiedzy specjalistycznej, tym łatwiej jest znaleźć chętnych na zajęcia fitness.

Udzielaj Lekcji

Zanim zostaniesz trenerem personalnym, powinieneś wiedzieć, że istnieją 3 możliwe lokalizacje, w których możesz prowadzić zajęcia, a mianowicie siłownia, klub fitness lub centrum fitness, ćwiczenie w domu lub w domu klienta oraz w miejscu prowadzenia działalności.

Decydując się na prowadzenie zajęć sportowych w domu, należy upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby móc wykonywać wszystkie ruchy potrzebne do treningu sprawnościowego swoich uczniów.

Jeśli to nie jest możliwe, dlaczego nie ćwiczyć na świeżym powietrzu ze swoimi podopiecznymi? W parku, na basenie miejskim, nad jeziorem itp.

W przypadku korporacyjnych zajęć sportowych istnieje wiele organizacji zawodowych, które oferują swoim pracownikom zajęcia, zwykle w czasie przerwy obiadowej (między 12:00 a 14:00).

Ponieważ osoby świadczące tego rodzaju usługi często mają wysoki wskaźnik rotacji, masz duże szanse na znalezienie pracy.

Kobieta prowadząca zajęcia sportowe, siedząca na podłodze przed swoją grupą.
Inspiruj i zachęcaj innych uprawiając sport! | źródło: Unsplash - Geer Pieters

Aby dbać o rozwój fizyczny na siłowni lub na zajęciach fitness, trzeba zgłosić się do wybranego klubu, ale miejsca są często bardzo ograniczone.

Możesz również spróbować zwrócić się do stowarzyszeń sportowych, które zawsze potrzebują profesjonalistów, aby ulepszyć swoje kursy i poszerzyć zakres oferowanych zajęć.

Możesz dowiedzieć się, gdzie najlepiej pasujesz, wiedząc, jakiego rodzaju trenerem osobistym pragniesz zostać...

Określ Swoją Misję

Aby odnieść sukces w zatrudnieniu jako trener personalny lub zdobyć więcej klientów prowadząc własną działalność, konieczne jest jasne określenie, co możesz zaoferować w ramach zajęć sportowych. Innymi słowy, aby sprecyzować specjalizacje i zdefiniować misję, aby zachęcić przyszłych uczniów.

Kobieta pomagająca drugiej kobiecie prawodłowo wykonywać ćwiczenia.
Bycie trenerem personalnym to umiejętność pracy z różnymi mięśniami. | źródło: Unslpash - Annie Spratt

W zależności od wybranego osobistego treningu fitness i zgodnie z osobistymi preferencjami, możesz skłaniać się ku oferowaniu programów fitness sportowcom na wysokim poziomie lub być może osobom starszym, młodzieży lub dzieciom bądź specjalizowaniu się w pracy z osobami o ograniczonej sprawności ruchowej.

Niezależnie od twojej specjalizacji, skup się na tym:

 • Określ swoje cele i sposoby ich osiągnięcia z każdym klientem,
 • Miej cyfrowe wsparcie, takie jak strona internetowa lub blog, który podkreśla, kim jesteś jako instruktor i jakie usługi oferujesz. Pomoże to przyszłym studentom znaleźć cię, gdy szukają trenerów, a także pomoże obecnym klientom udostępniać twoje linki innym,
 • Uwzględnij czas na relaks i wypoczynek w każdym ze swoich kursów, szczególnie oferując ćwiczenia relaksacyjne i rozciągające na koniec sesji, aby zapewnić dobre samopoczucie wszystkim i pomóc uniknąć bólów następnego dnia,
 • Stale sprawdzaj postępy swoich klientów, upewniając się, że postępują rozsądnie i pozostają na drodze do osiągnięcia swoich celów.
 • Uzyskaj ubezpieczenie trenera personalnego,
 • Opublikuj określoną politykę cenową dla swoich kursów: ważne jest, aby stawka była ustalana na podstawie liczby osób obecnych na zajęciach. Na przykład, generalnie możesz oferować lekcje indywidualne dla od 1 do 3 uczniów po wyższej cenie niż lekcje grupowe (dla więcej niż 3 uczniów), gdzie każda osoba płaci niższą stawkę (ale jest więcej uczniów płacących),
 • Nie zapomnij zaoferować pierwszej bezpłatnej lekcji próbnej jako „lekcji testowej”, aby każdy mógł uzyskać jasny obraz twojej osobowości i tego, co masz do zaoferowania (będzie to również doskonała reklama).

Szkolenia i Dyplomy, Które Pozwolą Ci Zostać Trenerem Personalnym

Uzyskaj Akredytację Tego, co Wiesz

Oczywiście, zanim zaoferujesz swoje usługi i zaczniesz szkolić klientów na swoich kursach fitnessu, powinieneś się kształcić i otrzymać certyfikat, uzyskując oficjalnie uznawany dyplom i szkolenie w zakresie sportu i fitnessu.

Warto zaznaczyć, że zawód trenera personalnego nie jest (jeszcze) uregulowany, więc nie ma oficjalnego dyplomu trenera, ale nie oznacza to, że należy pominąć ten ważny krok.

Trenerka pomagająca klientowi w ćwiczeniach.
Zdobądź solidne kwalifikacje, aby zostać profesjonalistą! | źródło: Unsplash - Jonathan Borba

Twoi przyszli uczniowie muszą ufać twoim umiejętnościom trenerskim, sprawności i wiedzy, ponieważ ostatecznie to nad ich zdrowiem i ciałem pracujesz. Z twojej strony, stawką będzie twoja wiarygodność.

Uzyskanie solidnego szkolenia w branży sportowej będzie gwarancją jakości dla osób zainteresowanych twoją ofertą, nawet jeśli kariera trenera personalnego jest niewątpliwie jednym z zawodów, które wymagają największej wszechstronności wiedzy i umiejętności.

Ponieważ bycie osobistym instruktorem fitness jest zawodem związanym z treningiem sportowym i fitness, należy prowadzić treningi związane z tymi obszarami.

Ponadto w trakcie swojej kariery z pewnością będziesz musiał kontynuować inne szkolenia uzupełniające, aby być na bieżąco z nowymi informacjami i metodami coachingu.

Kierunki Uniwersyteckie

Istnieje wiele kierunków uniwersyteckich, oferujących dyplom, który pozwoli ci pracować w sporcie i fitnessie, a ostatecznie zostać trenerem i instruktorem. Kierunki studiów pierwszego stopnia:

 • Aktywność Fizyczna i Żywienie w Zdrowiu Publicznym
 • Psychologia Sportu
 • Terapia Zajęciowa
 • Wychowanie Fizyczne
 • ...

Dyplomy studiów drugiego stopnia:

 • Trener Osobisty z Dietetyką Sportową
 • Zarządzanie w Sporcie
 • ...

Możesz również pomyśleć o zdobyciu certyfikatów ze szkół podyplomowych, między innymi Psychosomatyczne Praktyki Jogi, Studia Trenerskie – koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, czy Promocja zdrowia.

Jest tyle opcji, ile możesz sobie wymarzyć. Będzie to wymagało zebrania wszystkich dostępnych informacji, a zwłaszcza zdefiniowanie celów, aby móc wybrać odpowiednią opcję.

W dzisiejszych czasach dostępne są nawet opcje nauki online, z których niektóre można odbywać w nocy lub w weekendy, dzięki którym odbycie kursu nie ingeruje w zatrudnienie w innym sektorze.

Może chcesz wiedzieć, jakie są zarobki trenera personalnego...

Dziewczyna z akademickim nakryciem głowy, wyglądająca zza otwartej książki.
Szczegółowa wiedza przyda się w profesjonalnej pracy ze sportem.| źródło: Unsplash - Jasmine Coro

Certyfikaty Treningu Personalnego

Zawód trenera personalnego nie jest regulowany prawnie w Polsce, co oznacza, że teoretycznie instruktor nie jest zobowiązany do posiadania wykształcenia specjalistycznego. Prawda jednak jest oczywista: nikt nie zatrudni niedoświadczonego fana sportu, aby prowadził zajęcia indywidualne czy grupowe dla klientów siłowni, a konkurencja na rynku freelancerów powoduje, że liczy się jakość świadczonej usługi, za czym również idzie solidne wykształcenie, na którym można oprzeć swoją pracę.

Nawet jeśli uczelnia oferuje kompleksowe szkolenia, kurs pozwala każdemu zostać trenerem, poprzez krótsze i bardziej specjalistyczne szkolenia na wybrany temat. Można je podjąć w prywatnych instytucjach szkoleniowych oferujących certyfikaty w zakresie szkolenia osobistego.

Ośrodki szkoleniowe często opierają serię szkoleń na zasadzie coraz bardziej zaawansowanych modułów, do których podchodzić można stopniowo.

Kompleksowy kurs Trener Personalny + Instruktor Fitness w Fit-Academy w Warszawie składa się z 5 modułów, przy czym wiele z nich można odbyć w formie niezależnego szkolenia. Oto opis etapów na tym kursie:

 • Instruktor Fitness

Ten etap zapewnia podstawowe informacje dotyczące tematu, wprowadza kursanta w świat treningów indywidualnych i zajęć grupowych.

 • Rozszerzona Wiedza w Zakresie Fitness

Poznasz rolę, jaką pełni trener osobisty oraz anatomię funkcjonalną i fizjologię. Dietetyka i suplementacja umożliwi ci przygotowywanie planów żywieniowych dla klienta indywidualnego.

 • Trening Funkcjonalny

Dodatkowa wiedza z zakresu specyficznych ćwiczeń fizycznych (stretching, ćwiczenia siłowe, CORE training itd.) oraz wprowadzenie do umiejętności oceny zdrowia i sprawności fizycznej z oceną funkcjonalną sylwetki.

 • Kompleksowe i Praktyczne Podejście do Treningu Personalnego

Koncentruje się na szczegółach układania planów zajęć dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

 • Biznes Trenera Personalnego

Kursy zaawansowane obejmują nauczanie, jak być przedsiębiorcą i prowadzić własną firmę jako instruktor osobisty.

Dwoje mężczyzn ćwiczących na siłowni.
Zarabiaj jako wzór do naśladowania i profesjonalista, który tworzy doskonałe plany dla innych. | źródło: Unsplash - Amin Hasani

Inne Kursy

Inne szkolenia mogą okazać się doskonałym punktem wyjścia dla zostania trenerem personalnym.

Rzeczywiście, zawód ten obejmuje nie tylko potrzebę wiedzy w zakresie ćwiczeń fizycznych i ciała, ale także porad żywieniowych i dietetycznych, relaksacji, treningów, elastyczności, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dlatego warto również wziąć udział w następujących kursach lub wykorzystać je jako uzupełnienie całości:

 • Szkolenie z zakresu dietetyki i żywienia,
 • Trening dobrego samopoczucia i relaksacji,
 • Szkolenie z marketingu: to prawda, trener osobisty musi również umieć się wypromować i znaleźć własnych klientów, zwłaszcza jeśli pracuje jako instruktor w domu lub trener korporacyjny.
 • Trening w różnych specjalnościach sportowych, takich jak joga, pilates, zumba, kickboxing, boks itp.

Poszerzenie swojego repertuaru pozwoli ci zwiększyć stawki trenerskie!

Wreszcie, pierwszy uzyskany dyplom, jak również podeście do wstępnego kursu, muszą być traktowane jako baza, podstawa do rozpoczęcia działalności, ale nie cel sam w sobie.

Zostanie dobrym trenerem sportowym oznacza ciągłą naukę przez całą karierę, umiejętność dostosowywania się do nowych metod, otwieranie się na inne sporty i techniki trenerskie w celu wzbogacenia nauczania oraz ewolucję, aby dopasować opis naszych usług do potrzeb klientów i uczniów.

Plecy kobiety podnoszącej ciężary.
Osiągaj sukcesy, bądź sprawny fizycznie i zdrowy, pracując w branży fitness! | źródło: Unsplash - John Arano

Czy Mogę Zostać Trenerem Personalnym bez Dyplomu?

Nie masz dyplomu ani certyfikatu w dziedzinie sportu, a marzysz o zostaniu trenerem sportowym?

Czy to naprawdę możliwe?

Czy będziesz musiał zmierzyć się z dodatkowymi trudnościami?

W kategoriach bezwzględnych odpowiedź brzmi: tak, można zostać coachem bez dyplomu, zwłaszcza jeśli chcesz ćwiczyć jako niezależny przedsiębiorca. Zwykle jest to jedyne rozwiązanie, jeśli nie masz ukończonych studiów. W efekcie prawo nie reguluje ściśle tego zawodu. Obecnie nie jest wymagany żaden stopień ani dyplom, aby zostać trenerem personalnym. Możesz więc bardzo łatwo zostać osobistym trenerem fitness, przynajmniej w teorii.

Czego możesz się spodziewać jako trener personalny bez formalnego szkolenia?

Od dziecka pasjonujesz się sportem, wiecznie ci mało aktywności fizycznej i chciałbyś zająć się tym zawodowo?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić, ale ważne jest, aby być świadomym przeszkód, które możesz napotkać.

Oto niektóre z nich:

 • Trudności ze znalezieniem klientów
 • Niskie stawki, w porównaniu z doświadczonymi i wykwalifikowanymi trenerami
 • Uzasadnienie swoich umiejętności i dodatkowa praca w celu uzyskania zaufania podopiecznych
Dwaj mężczyzni na podłodze siłowni, stykający się pięścią.
Będziesz musiał dostosować się do swoich klientów i nauczyć ich bezpiecznego uprawiania sportu. | źródło: Unsplash - Victor Freitas
 • Stawki nieporównywalne do doświadczonych trenerów personalnych

Jeśli spojrzymy na stawki, jakie zarejestrowani trenerzy personalni naliczają w Superprof, zobaczymy że średnia cena za godzinę treningu sportowego to 52 PLN. Jednak ta średnia jest dość umiarkowana. Po szczegółowym zapoznaniu się z listą trenerów osobistych możemy zauważyć, że zarobki wahają się od 25 do ponad 100 PLN za godzinę.

Różnica w cenie zwykle związana jest z obszarem geograficznym, w którym trener praktykuje, lub rodzajem oferowanych kursów, ale nie tylko. Doświadczenie i dyplomy trenerów osobistych mają istotny wpływ na naliczane ceny. Jeśli chcesz, aby ta kariera stała się twoją podstawową działalnością, musisz wziąć pod uwagę ten kluczowy element, który może wpłynąć na twoje przyszłe dochody.

 • Znalezienie klientów może być bardziej skomplikowane.

Gdy potencjalny klient chce wrócić do formy, schudnąć, wzmocnić mięśnie lub po prostu uzyskać wsparcie w realizacji swoich celów, będzie szukał wyszkolonego profesjonalisty. Wybierze instruktora, który wydaje się być wykwalifikowany do pracy, w zależności od ich szczególnych umiejętności. Jego celem będzie zaoszczędzenie czasu i szybsze osiągnięcie zamierzonych rezultatów.

 • Uzasadnianie swoich umiejętności jako instruktor fitness może być trudne.

Jeśli nie masz dyplomu potwierdzającego twoje doświadczenie, będziesz musiał uzasadnić swoje umiejętności swoim klientom. Zapewniamy, że nie oznacza to, że ostatecznie niemożliwym jest uzyskanie dobrej reputacji i wykazanie rzetelności jako trener osobisty, ale będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i nauczyć się dobrze sprzedawać swoje umiejętności.

Rzeczywiście, bez ukończenia określonych studiów, osobiste doświadczenia sportowe przez całe życie mogą wyposażyć cię w umiejętności godne przekazywania i nauczania. Możesz na przykład zacząć udzielać korepetycji w trakcie pobierania nauki, nawet jeśli nie jesteś jeszcze oficjalnym absolwentem.

Konkurowanie o klientów bez dyplomu

Kariera zawodowa w dziedzinie fitness obejmuje wiele różnych opcji coachingu:

 • Fitness
 • Utrata wagi
 • Bieganie
 • Kulturystyka
 • ...

Trener personalny pełni wspierającą rolę dla swoich uczniów. Tworzy dostosowany do nich program treningowy, aby pomóc im osiągnąć określony cel.

Aby łatwiej znaleźć odbiorców oferowanych usług bez ukończenia studiów lub bez możliwości uzasadnienia solidnego doświadczenia w tej dziedzinie, trzeba dobrze ustawić się w stosunku do konkurencji, w szczególności przy ustalonych przez siebie cenach.

Dokładnie oceń swoje umiejętności, aby określić, w których kwestiach najprawdopodobniej będziesz w stanie wesprzeć sportowców-amatorów. Ile wiesz i na jaki temat? Ćwiczenia fizyczne to nie wszystko, czym zajmuje się trener we współpracy ze swoimi klientami. Powinien również udzielić profesjonalnej porady w wielu innych obszarach zdrowia i sprawności.

Będziesz musiał:

 • Udzielić porad żywieniowych, jeśli twój uczeń chce odzyskać formę, schudnąć lub zwiększyć masę mięśniową,
 • Wziąć udział w maratonie i poznać trudności, jakie trzeba pokonać, zanim zajmiesz się klientem, który chce przygotować się na tego typu wydarzenie,
 • Dowiedzieć się, jak uwzględnić potencjalne zagrożenia dla zdrowia swoich klientów, którzy chcą wrócić do ćwiczeń fizycznych po kilku latach braku aktywności…

Dlatego lepiej jest ograniczyć się do określonych obszarów, które dobrze znasz, i unikać kierowania reklam do zbyt szerokiego grona odbiorców. Przez lata uczestniczyłeś w zajęciach na siłowni, znany ci fitness, kulturystyka, osiągasz dobre wyniki w bieganiu lub lekkoatletyce? Jeśli posiadasz adekwatną wiedzę i doświadczenie w określonej dziedzinie, będziesz w stanie udzielić wnikliwych porad swoim klientom.

Z drugiej strony, zostanie trenerem personalnym jest łatwiejsze niż można przypuszczać...

Dwie kobiety gimnastykujące się na deptaku.
To trener powinien dostosować się do rytmu swojego ucznia, a nie odwrotnie. | źródło: Unslpash - Luis Quintero

8 Niezbędnych Cech Trenera Personalnego

Oprócz umiejętności sportowych i dyplomów, aby zostać trenerem fitness, ważne jest posiadanie pewnych cech. Wiedza o sporcie nie wystarczy. Będziesz musiał wiedzieć, jak przekazać swoją wiedzę, uczyć, motywować i organizować efektywne sesje dla swoich klientów.

 • Bądź empatyczny

Trener sportowy musi być dobrym słuchaczem. Nie wystarczy usłyszeć, ale także zrozumieć potrzeby klientów, ich stan umysłu, emocje i trudności. W ten sposób będziesz mógł zapewnić niezbędne wsparcie, aby spełnić wszystkie ich potrzeby i oczekiwania. Mówiąc najprościej, postaw się na miejscu swoich uczniów.

 • Bądź przyjazny

Uprawianie sportu może być przyjemne dla wielu z nas, ale może też być bardzo trudne. Kiedy ktoś dzwoni do osobistego trenera, często dzieje się tak, ponieważ potrzebuje wsparcia i zachęty, aby iść naprzód i osiągnąć swoje cele. Przyjazny trener, który się uśmiecha i zachęca, spędzi miło czas ze swoimi klientami pomimo trudności i bólu treningu. Jeśli jesteś szczęśliwy, wykonując tę ​​pracę, dobrze to pokazać!

 • Bądź tolerancyjny

Będziesz musiał pomagać osobom, których stan fizyczny nie jest tak dobry, a czasem znacznie gorszy niż twój. Trener sportowy nie ocenia stylu życia swoich klientów. Nie krytykuje. Pomaga innym troską i życzliwością. Jeśli klient korzysta z twoich usług, to dlatego, że chce coś zmienić! Zachęcaj go i wspieraj w realizacji jego celów.

 • Bądź pozytywnie nastawiony

Każdy klient ma w sobie coś wartościowego. Pozytywne nastawienie zwykle nas motywuje, a negatywny komentarz osłabia motywację i ogranicza postęp. Naucz się znajdować właściwe słowa. Nie powiedziałbyś: „Nie osiągnąłeś swojego celu”, ale zamiast tego: „Niewiele brakowało, następnym razem na pewno ci się uda!”

Zmęczony mężczyzna w dresie siędzący na ławce.
Ćwiczenia fizyczne nie zawsze są łatwe! Dobry coach pomaga tworzyć pozytywne środowisko dla swoich podopiecznych! | żródło: Unsplash - Bruno Aguirre
 • Bądź niezawodny

Trener personalny to profesjonalista. Tak więc to do ciebie należy organizacja zajęć i zapewnienie ich skuteczności. Nawet jeśli sesje odbywają się w luźnej atmosferze i w relacji opartej na zaufaniu, ważne jest, aby nie popaść w brak profesjonalizmu. Zawsze bądź punktualny, poważny, uważny i niezwykle czujny, szczególnie w kwestii ochrony przed urazami.

 • Bądź zaangażowany

Twoje zaangażowanie w sukces twoich klientów ma wpływ na efekt końcowy. Będziesz musiał zapewnić im niezachwiane wsparcie podczas sesji, ale także ustanowić regularne narzędzia monitorujące, aby wizualizować postępy i proponować odpowiednie rozwiązania w oparciu o zaobserwowane wyniki. Pokaż klientom, że twój sukces zależy od ich sukcesu: „Tak, możemy i zrobimy to razem!”

 • Bądź cierpliwy

Trening fitness wymaga również dużo cierpliwości. Ważne jest, aby wiedzieć, jak dostosować się do potencjału każdej osoby, z którą pracujesz i podążać najlepszym tempem rozwoju. Postęp może nie być tak szybki, jak sobie wyobrażałeś, ale jest częścią realnego treningu. Wiedz, jak być cierpliwym i pod żadnym pozorem nie złość się.

 • Bądź dobrym nauczycielem

Pedagogika jest również częścią twojej roli. Nie zawsze łatwo jest zostać nauczycielem i spróbować przekazać ważne przesłanie. Musisz uświadomić swoim uczniom kilka podstawowych aspektów uprawiania sportu. Jak przyswoić nowy styl życia i zdrowe nawyki, nauczyć się ćwiczyć we właściwy sposób, aby nie zrobić sobie krzywdy, zmienić harmonogram... To ważne punkty, które będziesz musiał wyjaśnić. Gdy komunikat nie zostanie zrozumiany lub zaakceptowany, trzeba potrafić go inaczej wyjaśnić lub zaproponować inne podejście.

W podsumowaniu:

Praca w zawodzie trenera personalnego nie jest łatwa, wymaga pasji i dużego zaangażowania w to, co robisz, oddania i determinacji, pozytywnej osobowości i chęci pomagania ludziom.

Potrzebne są:

 • dobra kondycja fizyczna
 • wytrzymałość i wytrwałość
 • wszechstronność (od biegania po kulturystykę)

W tym celu musisz:

 • mieć dobre szkolenie coachingowe
 • być w stanie wykonywać szkolenia grupowe, a także indywidualne sesje dostosowane do indywidualnych potrzeb
 • być dobrym nauczycielem i motywatorem oraz dobrze znać swoją specjalizację

Bycie trenerem sportowym oznacza bycie znakomitym sportowcem, o otwartym umyśle, który ciężko pracuje, jest dobrym nauczycielem i lubi pracować z innymi.

Teraz zobacz, jak możesz znaleźć klientów na osobiste sesje treningowe...

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.