Coaching sportowy to niezaprzeczalnie atrakcyjny wybór kariery.

Zawód ten ma renomę seksownego i fantazyjnego zajęcia, to prawda.

Czy jest coś bardziej atrakcyjnego niż rzeźbienie czyjegoś ciała, pomoc w odchudzaniu, utrzymywaniu kondycji lub powrocie do formy? Fitness jest stymulujący dla każdego.

Nie możemy zaprzeczyć ani „trendowi”, ani „modowej” stronie, która obecnie otacza zawód trenera personalnego w domu i w siłowni. Widzimy to w reportażach telewizyjnych, reality show, filmach i reklamach.

W społeczeństwie, coraz bardziej zatroskanym o swój własny wizerunek, coaching sportowy ma przed sobą świetlaną przyszłość, unosząc się na fali zainteresowania zdrowiem i dobrym samopoczuciem!

Ale poza światem reflektorów i medialnej papki, które dobrze się sprzedają na papierze: ile warta jest współpraca z profesjonalnym instruktorem fitness w domu? Ile zarabia trener indywidualny?

Czy warto zaangażować się w tę branżę aktywności fizycznej - usługi indywidualne?

Przyjrzyjmy się rentowności biznesu coachingu sportowego!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Małe Przypomnienie: Kim Jest Trener Personalny?

Prawdę mówiąc, praca trenera osobistego w domu lub instruktora fitness online jest godna pozazdroszczenia z wielu powodów!

Dlatego wielu entuzjastów sportu jest zainteresowanych zajęciem się pracą dotyczącą coachingu sportowego, aby przekształcić pasję w prawdziwą karierę. Chociaż możemy znaleźć wiele opinii trenerów sportowych, którzy podjęli ryzyko i przekwalifikowali się z dotychczasowej kariery na trening osobisty, kwestia zarobkowa pozostaje w dużej mierze bez odpowiedzi.

Bo rzeczywiście, poza pełnym pasji aspektem tego zawodu, coaching sportowy ma wiele innych zalet, takich jak:

 • Zarządzanie własnym harmonogramem,
 • Poznawanie nowych ludzi każdego kolejnego tygodnia,
 • Możliwość pracy z wieloma różnymi osobowościami i ludźmi, którzy są zainteresowani poprawą swojego życia.

Daleko od klasycznej formy pracy w korporacyjnej firmie, w której spotykamy te same osoby każdego dnia tygodnia!

Trening personalny oferuje nauczycielom wychowania fizycznego alternatywne miejsca pracy, które wiążą się z dużo głębszymi relacjami ze sportowcami, niż zwykle na boisku na zajęciach wychowania fizycznego.

Czarno-białe zdjęcie kobiety, która przeskakuje nad drugą kobietą w przysiadzie.
Trener oferuje swoim klientom wsparcie fizyczne, ale także wsparcie emocjonalne i psychologiczne! | źródło: Unsplash - Thiago Thadeu

Ale najbardziej stymulującym aspektem jest prawdopodobnie monitorowanie i wspieranie prawdziwych celów fitness, takich jak:

 • Ogólna kondycja i forma
 • Utrata masy ciała
 • Budowanie mięśni
 • Odżywianie i dobre samopoczucie
 • Regeneracja lub poprawa wytrzymałości poprzez odpowiedni program treningowy
 • Nauka nowego sportu

A do tego wszystkiego, otrzymasz zapłatę za swój wysiłek!

Ale zanim przyjrzymy się konkretnym przykładom wynagrodzeń dla tych, którzy chcą zostać instruktorem fitness, dobrze jest dokładnie zrozumieć, na czym opiera się definicja „trenera osobistego” lub trenera sportowego?

Przed rozważeniem wkroczenia w branżę zawodową tego środowiska, ważne jest, aby zastanowić się nad zawodem, skupiając się na dwóch słowach, które go tworzą: „trener” i „sport”.

Aspekt sportowy może wydawać się oczywisty, ale obejmuje on wiele rzeczy:

 • Ćwiczenia kulturystyczne
 • Trening kardio
 • Brzuch, pośladki, uda, ramiona
 • Podnoszenie ciężarów
 • Nauka określonego sportu (boks, kickboxing, zumba, pilates, joga, wioślarstwo, bieganie itp.)

I to nie wszystko! Praca w świecie sportu to także posiadanie niemal encyklopedycznej wiedzy o ludzkim ciele! Krótko mówiąc, budowa i motoryka ciała. Jego możliwości, potencjał i ograniczenia. Jak uniknąć kontuzji, jednocześnie pomagając klientowi w szybkiej poprawie.

Ponadto, ludzie często oczekują porady osobistego trenera fitness na temat diety i żywienia, czyli najlepszych sposobów na odchudzanie i spalanie kalorii.

Bez konieczności posiadania poziomu wiedzy profesjonalnego dietetyka, nadal będzie trzeba umieć udzielić swoim klientom konkretnych i profesjonalnych odpowiedzi, zgodnie z celami i oczekiwaniami każdego z przyszłych uczniów.

Wreszcie słowo „trener” jest prawdopodobnie tak samo ważne jak „wysportowany”. Trener fizyczny nie może po prostu udzielić instrukcji uczniowi, wyjaśniając technikę wykonania tego lub innego ćwiczenia. Oczywiście oznacza to również pokazywanie technik swoim uczniom własnym ciałem i ruchami.

W tym biznesie istotny jest aspekt czysto coachingowy. A to oznacza konieczność rozwoju, by stać się kimś więcej niż nauczyciel sportu!

To bardzo ważne, abyś na każdej sesji treningowej potrafił zmotywować i wytworzyć pozytywną energię:

 • Pomóż swoim klientom wykrzesać energię poprzez słowną zachętę w momencie gdy czują, że brakuje im sił i motywacji
 • Wyznacz podopiecznym cele, a przede wszystkim zadbaj o to, aby twoi uczniowie nigdy nie stracili ich z oczu!
 • Zarządzaj niewielkimi spadkami morale i pewności siebie
 • Pomóż im zapomnieć o stresach dnia codziennego

Krótko mówiąc, okazuj zrozumienie, determinację, zachętę, motywację i elastyczność w tym samym czasie! Co za program! Ale to właśnie sprawia, że ​​zawód coacha jest tak ekscytujący!

Innymi słowy, praca, która jest całkowicie fascynująca i stymulująca!

Jakie są Zarobki Trenera Osobistego na Superprof?

Teraz, gdy podstawy są już określone i wiemy co składa się na pracę instruktora fitness, trzeba zadać sobie pytanie: ile zarabia trener osobisty?

Cieszymy się, że możemy udzielić ci dokładnej odpowiedzi na pytanie o zarobki instruktorów personalnych, ponieważ znamy raport danych o wysokość stawek nauczycieli oferujących usługi na naszej platformie w Polsce.

Szukając korepetytora z dowolnej dziedziny, możesz porównać bogatą ofertę nauczycieli, ponadto obie strony mogą wreszcie poznać średnią stawkę prywatnych nauczycieli na podstawie przedmiotu i lokalizacji oraz dostosować swoje treningi pod zapotrzebowanie okolicznych uczniów, lub tych, którzy chcą uczyć się online.

Jeśli chodzi o trening personalny, możemy już powiedzieć, że średnia cena należy do najwyższych odnotowanych w serwisie. Trening sportowy w domu, który stał się jednym z naszych bestsellerów, kosztuje ucznia o wiele więcej niż zajęcia z matematyki.

Na Superprof, trener personalny prosi swoich uczniów średnio o 55 PLN za godzinę, spośród kilkudziesięciu zarejestrowanych nauczycieli. Istnieje również wiele osób oferujących kursy online, a ich liczba rośnie z każdym rokiem, gdy fitness online staje się coraz bardziej popularny. Superprof oferuje dostęp do trenerów osobistych prowadzących lekcje przez kamerę internetową ze średnią stawką godzinową wahająca się od 25 do 175 PLN za godzinę.

Przejście na platformę taką jak Superprof oznacza upewnienie się, że masz bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami, co stwarza dodatkowy sposób na bierne poszukiwanie nowych uczniów, a jak wiadomo ten aspekt pracy jest niezwykle czasochłonną częścią zajęcia freelancera, zwłaszcza w pierwszych tygodniach lub miesiącach po rozpoczęciu swojej przygody na rynku pracy.

To najłatwiejszy sposób na szybkie znajdowanie uczniów, a ponadto jest bezpłatny! Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć swój profil, uzupełnić informacje, ustawić stawkę i gotowe!

Kobieta siedząca tyłem, unosząca ręce do góry w tle wody i gór.
Praca trenera sportowego w domu daje prawdziwą wolność w życiu i karierze! | źródło: Unsplash - Becca Tapert
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Monika
Monika
zł63
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bisma
5
5 (11 oceny)
Bisma
zł134
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Ile Mogę Zarobić Miesięcznie?

Oczywiście Superprof nie jest jedyną platformą udostępniającą ofertę domowych prywatnych zajęć i coachingu sportowego w Polsce. Dziś wielu nauczycielom, dzięki wszystkim portalom dostępnym online, udaje się znaleźć uczniów na swoje sesje sportowe w klubie, online lub w domu.

Dlatego warto poznać opinie kolegów po fachu, aby znaleźć nowe odpowiedzi na pytanie: ile zarabia instruktor sportu?

Spróbujmy zrobić raport biznesowy.

Czy to naprawdę taki złoty interes, za jaki jest uważany?

Jeśli słuchamy reportaży telewizyjnych z Anglii czy USA, to pracujemy w wymarzonym zawodzie, ale na ile te dane pokrywają się z rzeczywistością?

Każdy będzie musiał sformułować własną opinię, nie ma mowy o stanowczym potwierdzaniu lub zaprzeczaniu tej idei w naszym artykule, po prostu chcemy dać ci wszystkie informacje, abyś mógł poznać wszystkie tajniki branży, zanim zdecydujesz się zostać jej częścią!

Duże dysproporcje według profili

Jak widać na wielu platformach, istnieją pewne kryteria zróżnicowania, które mogą wyjaśnić, w jaki sposób poziomy wynagrodzeń mogą czasami wahać się od czterokrotności podstawowych zarobków, do rzadkich przypadków, gdzie przebitka jest jeszcze wyższa.

 • Po pierwsze, różnice w wynagrodzeniach można wyjaśnić położeniem geograficznym. Rzeczywiście, według wielu statystyk Superprof, sesje trenera sportowego są droższe w Warszawie i okolicach niż w innych miastach w kraju. W Warszawie średnia stawka godzinowa u profesjonalnego instruktora wzrasta do 70 PLN, podczas gdy średnia w mniejszych miastach wynosi 40 PLN, dodatkowo pula nauczycieli jest tam również skromniejsza,
 • Dogłębne zbadanie i wybór najlepszego regionu dla siebie może być dobrą decyzją biznesową. Chcesz pracować w drogim mieście, w którym możesz inkasować więcej za te same usługi (ale masz większą konkurencję)? A może wolisz pracować w mniejszym regionie z mniejszą konkurencją (ale mniejszym kosztem)? Podsumowując, można również znaleźć klientów skłonnych zapłacić więcej w regionach, które statystycznie mają niższe stawki,
 • Dyplomy i doświadczenie są również czynnikiem wyróżniającym, a zatem oferują potencjalny wzrost stawek. Chociaż organy prawne nie uwzględniają formalnego uznania zawodu trenera personalnego, nie oznacza to, że klienci nie chcą wybierać doświadczonego i wykształconego trenera... i będą skłonni zapłacić za jakość i zaufanie do twoich umiejętności. Rzeczywiście, znacznie łatwiej jest znaleźć pracę i klientów, jeśli możesz pokazać im stopień naukowy lub dyplom dotyczący sportu, fitnessu i coachingu. Istnieje wiele kursów i opcji szkoleniowych, o których możesz przeczytać poniżej oraz na innych blogach informacyjnych na Superprof,
 • Niemniej jednak, całkiem możliwe jest rozpoczęcie kariery bez dyplomu i postawienie na osobiste doświadczenie, które pomoże ci stopniowo budować swoją reputację. Pamiętaj jednak, że dogłębna znajomość ciała jest niezbędnym warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa swoim uczniom!
Kobieta przed tabunem fotografów.
Dodanie nazwiska znanej osoby do listy podopiecznych znacznie podnosi stawki! | źródło: Unsplash - Clem Onojeghuo

Ale jak zostać trenerem personalnym? Jak zostać nauczycielem sportu? Jak zostać instruktorem fitness? Jest wiele zawodów sportowych, więc jaki rodzaj treningu wybrać?

Jak zaczęliśmy mówić powyżej, nauka i szkolenie instruktora sportowego pozwoli ci poprosić o wyższe wynagrodzenie i uzasadni twoja stawkę.

I nie bez powodu, pokazanie dyplomu z treningu personalnego lub dyplomu ze sportu i sprawności zawsze sprawi, że będziesz bardziej pożądany na stanowisku trenera.

To pokazuje, że jesteś oddanym sportowcem i profesjonalistą!

Oto kilka opcji kursów, z których możesz skorzystać wcześniej, aby rozpocząć karierę z wyższą pensją:

 • Jeśli pracowałeś już jako instruktor klubu sportowego, możesz zakwalifikować się jako trener osobisty, kończąc kurs i zdobywając Certyfikat z Treningu Personalnego w jednej z prywatnych instytucji szkoleniowych,
 • Jeśli dopiero wybierasz swoją ścieżkę kariery, możesz zdecydować się na studia I stopnia (licencjat), na przykład na jednej z polskich Akademii Wychowania Fizycznego albo innej uczelni, która oferuje kierunki związane ze sportem,
 • Jeśli chcesz zdobyć dalsze kwalifikacje, aby określić jeszcze bardziej w tej karierze, możesz wybrać zaawansowane studia II stopnia i otrzymać dyplom magisterski w wybranej dziedzinie związanej ze zdrowiem,
 • Istnieją również szkoły podyplomowe, z oszałamiającą ilością kierunków do wyboru, które pomogą ci zdobywać wysoce specjalistyczną wiedzę z zakresu, sportu, zdrowia, zarządzania, dietetyki i wielu innych tematów.

Zauważ, że specjalizacja to miecz obosieczny, będziesz mógł pobierać więcej opłat za swoje zajęcia jako prawdziwy specjalista i profesjonalista, ale z drugiej strony docelowa publiczność może zostać ograniczona. To decyzja, którą należy podjąć po dłuższym zastanowieniu.

Mężczyźni obserwujący kobietę podnoszącą ciężką sztangę.
Specjalizacja, dobry czy zły pomysł? | źródło: Unspalsh - Alora Griffiths

Dobry kurs pozwali ci ugruntować swoją renomę w pracy trenera osobistego.

Jest gwarancją twojej solidności i rzetelności w roli coacha.

Oczywiście na poziomie finansowym te opcje szkoleniowe pozwolą ci pobierać opłaty wyższe niż trener, który nie posiada żadnego przygotowania akademickiego.

Po raz kolejny zaznaczamy, że nie są one obowiązkowe, jednak należy je postrzegać, jako inwestycję w rozwój kariery i przyszły sukces zawodowy.

Wreszcie wydaje się oczywiste, że domowy nauczyciel sportu może wzbogacić swój profil o doświadczenie i referencje:

 • Te kwalifikacje mogą być stricte sportowe: dramatyczna utrata wagi u wielu klientów lub skuteczne techniki budowania mięśni. Wyniki, które możesz przedstawić za pomocą filmów lub zdjęć,
 • Dobrą opinię może być również wystawiona przez znaną osobowość: celebrytę. Jeśli jakaś gwiazda ufa ci i jest zadowolona z twoich usług, możesz znacznie zwiększyć swoje stawki!

Dlatego, pomimo wszystkich tych czynników, które mogą wyjaśniać różnice w wynagrodzeniach między trenerami, trudno jest uzyskać prawdziwie reprezentatywną średnią, a zakres jest bardzo szeroki.

Według strony wynagrodzenia.pl, średnia miesięczna pensja dla trenera osobistego w Polsce wynosi około 3 890 PLN brutto, co daje blisko 46 680 PLN rocznie brutto.

To bardzo przybliżone oszacowanie, ponieważ wynagrodzenia mogą się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, o których rozmawialiśmy, regionu, kwalifikacji zawodowych, a zwłaszcza doświadczenia, jeśli trener dopiero zaczyna nie otrzyma tej samej stawki co doświadczony profesjonalista. Trenerzy prowadzący własną działalność gospodarczą będą musieli sami odprowadzać podatki i składki, do tego dochodzi ubezpieczenie, więc kwoty netto i brutto będą się znacznie różniły.

Akademia Mistrzostwa Sportowego zauważa, że ​​początkujący trener może spodziewać się wypłaty w wysokości  od 1 200 PLN miesięcznie wzwyż, pracując jako wolny strzelec na siłowni. Podczas gdy freelancerzy o ugruntowanej reputacji, prowadzący indywidualne treningi w domu, lub wybierający klub sportowy na miejsce zajęć, zarabiają nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie. Cóż za duży zakres miesięcznych zarobków, od 1 200 do 10 000+ PLN miesięcznie (w przypadku znanych i rozchwytywanych trenerów personalnych)!

Są też tacy szczęśliwcy, którzy dzięki połączeniu fartu, umiejętności i marketingu prowadzą prężnie działające biznesy, które wynikają z chęci pomocy podopiecznym na ich drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki i zarabiają na tym spore sumy. Nazwiska Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska na pewno są ci znane!

Trenerzy personalni gwiazd mogą wymagać innych stawek, gdyż przy ogromnym popycie na ich usługi i ograniczonym czasie, kiedy są w stanie te usługi oferować, wartość ich treningów znacznie wzrasta. Tadeusz Gauer, Dariusz Brzeziński, Witold Szmańda, to tylko niektóre postacie, które osiągnęły ogromny sukces w spełnianiu się jako sportowy doradca wytrwałego klienta.

Pamiętaj, że w coachingu sportowym, a zwłaszcza podczas pracy z różnymi osobowościami, poczta pantoflowa to doskonała reklama, która pomoże ci wypełnić harmonogram i portfel!

Jak widać na podstawie danych, które przedstawia raport o wynagrodzeniu, miesięczna pensja trenera osobistego jest bardzo zróżnicowana, ale wskazuje na rozsądną płacę w przyjemnej karierze instruktora fitness w domu.

Nie Zapomnij o Podatkach, Składkach i Wydatkach Bieżących!

Chociaż ważne jest, aby przyjrzeć się, skąd mogą pochodzić pieniądze, równie ważne są dane poświęcone wydatkom gotówkowym, a tym samym dostosowanie systemu podatkowego i księgowości do zawodu trenera sportowego. Zobacz, że wartości netto, które przedstawia raport, dopiero po odliczeniu wszystkich zobowiązań przedstawią realistyczną sytuację finansową, której znajduje się twoja działalność.

Większość osób, które angażują się w coaching sportowy, robi to albo jako pracownik klubu sportowego, albo jako samodzielny przedsiębiorca.

Jeśli pracujesz w klubie, na stałym stanowisku, w oparciu o umowę, możesz mieć dostęp do zasiłków, zwolnień lekarskich, urlopów i innych dodatków, będąc częścią firmy.

Jako przedsiębiorca możesz jednak czerpać korzyści z ubiegania się o ulgi podatkowe dla małych przedsiębiorstw, takie jak reklama, korzystanie z samochodu, domu, sprzętu i innych. Poza tym będziesz mieć pełną swobodę, będąc własnym szefem!

Ważne będzie, aby porozmawiać z księgowym, aby omówić dostępne opcje, a zwłaszcza szukać wsparcia w zakresie księgowości i podatków jako przedsiębiorca.

Kontrolowanie danych, dotyczących przepływów pieniężnych i ciągłości działalności oznacza również zarządzanie rozchodem wydatków. Przed rozpoczęciem tej ścieżki kariery należy wziąć pod uwagę wszystkie potencjalne koszty (księgowość, podatki, reklama, szkolenia i inne), nawet jeśli nie jest to twoja mocna strona! Planowanie, zbieranie informacji i organizacja to kluczowe elementy sukcesu!

Pamiętaj, że konieczne będzie również odjęcie od pensji ubezpieczenia trenera osobistego, które jest niezbędne do ochrony w przypadku nieszczęśliwego wypadku któregoś z twoich uczniów.

Praca Zawodowa Trenera Personalnego: Wadi i Zalety!

Zalety

Dużą zaletą zarabiania na życie jako instruktor indywidualny jest możliwość oferowania dość wysokiej stawki godzinowej, od której oczywiście trzeba będzie odliczyć opłaty, ale nadal otrzymujesz przyzwoitą pensję na koniec dnia.

Zwłaszcza, że ​​tylko ty decydujesz o wysokości kwoty. Według lokalnych cen, ale także według wartości, jaką nadajesz temu, co masz do zaoferowania! Może to być pozytywny czynnik dla niektórych, ale stwarzać problemy dla innych, jeśli chodzi o merytoryczną ocenę wartości oferowanych przez nich usług. Jednak ważne jest, aby znaleźć uczciwą stawkę, odpowiednią dla rynku pracy, ale także zgodną z twoimi umiejętnościami. Nie lekceważ siebie, ale nie zawyżaj również swoich cen, zwłaszcza na początku. Zawsze możesz zwiększyć stawki w miarę zapełniania się kalendarza i wzrostu reputacji.

Ponadto praca instruktora osobistego prowadzącego działalność na własny rachunek ma niewiele ograniczeń. Poczucie wolności jest fantastyczne. Jak bycie swoim własnym szefem. Tak samo, jak możliwość zajęcia się czymś produktywnym i lukratywnym między własnymi zajęciami fitness. Zdecydowanie się na zwiększoną ilość godzin roboczych w konkretnych okresach, aby zmaksymalizować swoje dochody. A jeśli potrzebujesz czasu na odpoczynek, zaplanuj urlop. Możesz o tym wszystkim zadecydować sam.

Czarno-białe zdjęcie pustej siłowni.
Upewnij się, że masz oszczędności na wypadek spadku liczby klientów i umówionych treningów! | źródło: Unsplash - Risen Wang

Wady

Naszym zdaniem dużą wadą jest nieco „nieprzewidywalna” strona harmonogramu. Rzeczywiście, trener sportowy może prowadzić treningi późno w nocy, w weekendy lub święta, czasem popołudniem, a innym razem wczesnym rankiem... W przypadku trenerów prowadzących kursy dla celebrytów, w niektórych przypadkach konieczne będzie nawet pozostanie dostępnym przez cały czas, co może ograniczyć poczucie wolności.

Zarządzanie czasami, nieregularnym dochodem i księgowością również może być niekorzystne, jeśli tego rodzaju rzeczy nie są twoją mocną stroną.

Nie tylko trening osobisty może powodować te problemy, ale ogólnie samozatrudnienie.

Dlatego, aby uniknąć zadłużenia się, ważne jest, aby „zrównoważyć wydatki”, to znaczy dużo zaoszczędzić w miesiącach, w których masz wiele kontraktów i klientów, i obserwować wydatki w mniej aktywnych miesiącach.

Pozwala to na mniej lub bardziej stabilny styl życia i ogranicza wpływ nieregularnego harmonogramu i dochodów.

Wreszcie, ponieważ ciało samego instruktora jest jego głównym narzędziem pracy, kontuzja lub wypadek również stanowią zagrożenie dla twoich finansów.

Radzimy ci, abyś wykupił specjalne ubezpieczenie, aby zmniejszyć obciążenie w przypadku wystąpienia tego rodzaju nieszczęścia. Unikniesz pozostania bez pieniędzy przez kilka tygodni lub nawet miesięcy w przypadku poważniejszej kontuzji.

I oczywiście uważaj na siebie! Jesteś trenerem fizycznym.

Rada, którą dajesz swoim uczniom, aby nie zrobili sobie krzywdy, odnosi się również do ciebie! Nie przekraczaj swoich granic!

W podsumowaniu:

 • Branża treningów sportowych prężnie rozwija się od kilku lat. Rosnące zainteresowanie zdrowiem i dobrym samopoczuciem dowodzi, że ten trend fitness raczej się nie zmieni,
 • W artykule widzieliśmy, że precyzyjne określenie wartości wynagrodzenia trenera personalnego nie jest możliwe, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które mogą na nie wpływać, takie jak wybór środowiska pracy, region, akredytacja zawodowa, reklama, doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat, charakter klientów lub specyfika lub oryginalność oferowanych treningów,
 • Im więcej wysiłku ze swojej strony włożysz w doskonalenie treningu osobistego, tym wyższą jakość zajęć i stawkę, zaproponujesz swoim uczniom!

Teraz zobacz jak zostać trenerem personalnym w Polsce..

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.