Jest milion powodów, aby ćwiczyć i dbać o kondycję! Kształtowanie sylwetki, utrata wagi i ogólne poprawienie swojego trybu życia to uczucie nie do pobicia. Zajęcia fitness w domu lub gdziekolwiek indziej pomogą Wam to osiągnąć!

W tym artykule chcemy pokazać Wam jak świetny program fitness poprawi Wasze metody ćwiczeń i pomoże osiągać cele.

Jeśli ciągle jesteście w pośpiechu i nie macie zbyt wiele czasu, dobry trener personalny online może być dla Was najlepszym rozwiązaniem. Ta opcja pomoże Wam dopasować ćwiczenia do Waszego harmonogramu.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Trener sportowy
Bartosz
4,9
4,9 (13 oceny)
Bartosz
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Norbert
5
5 (11 oceny)
Norbert
190 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mykola
5
5 (6 oceny)
Mykola
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
140 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
5
5 (3 oceny)
Dawid
49 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (5 oceny)
Magdalena
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (13 oceny)
Bartosz
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Norbert
5
5 (11 oceny)
Norbert
190 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mykola
5
5 (6 oceny)
Mykola
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
140 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
5
5 (3 oceny)
Dawid
49 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (5 oceny)
Magdalena
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Zalety treningu fitness w domu

Kobieta ćwicząca na macie w domu
Jeśli macie miejsce na matę do ćwiczeń, możecie ćwiczyć wszędzie! (Źródło: Unsplash)

Co myślicie o zorganizowaniu zajęć fitness o 6 rano przed zabraniem dzieci do szkoły? A może zajęcia o 22:00 po całym dniu pracy? Zapewne nie jest to najbardziej pociągająca myśl.

Pierwszą zaletą korzystania z usług trenera personalnego jest to, że może on przyjść do Waszego domu, aby przeprowadzić z Wami sesje treningowe. Ogromną ulgą dla zapracowanych jest to, że mogą oni pozostać w zaciszu własnego domu i ćwiczyć w dogodnym dla siebie czasie. Wszystko, co należy zrobić, to wcześniej omówić godziny z trenerem i dostosować je idealnie do swojego harmonogramu!

Drugą zaletą jest to, że można uniknąć obrażeń i niechcianych kontuzji.

Trenerzy personalni są wykwalifikowani i posiadają wiedzę na temat ludzkiego ciała i ćwiczeń. Dzięki temu będą mogli nauczyć Was prawidłowego wykonywania ćwiczenia, co nie zawsze ma miejsce, gdy próbujemy nowych ćwiczeń bez pomocy trenera.

Aby zobaczyć prawdziwe rezultaty, ważne jest, abyście nie nabierali złych nawyków. Może to również powodować poważne obciążenia i kontuzje, dlatego najlepiej zasięgnąć profesjonalnej porady za każdym razem, gdy rozpoczynacie program fitness.

Znajdźcie trenera, który zapewni Wam widoczne rezultaty i spróbujcie znaleźć jego/jej recenzje, zanim rozpoczniecie z nimi długoterminową współpracę.

Bardzo łatwo jest zapomnieć o pójściu na siłownię, ponieważ nikt Was do tego nie motywuje. Jednak z trenerem personalnym nie będzie to takie łatwe.

Niezwykle ważna jest również poprawa diety podczas rozpoczynania programu fitness lub odchudzania. Pomyślcie o rozpoczęciu planu posiłków wysokobiałkowych i skupcie się na odżywianiu, które powinno odpowiadać ilości aktywności, którą wykonujecie.

Jak można wykorzystać swój dom do treningu?

Nie potrzebujecie rezydencji, aby przeprowadzić sesję fitness w swoim domu! Idealnie byłoby mieć dostępną przestrzeń, na przykład w salonie, z miejscem na rozłożenie maty do ćwiczeń. Jeśli to możliwe, postarajcie się też ćwiczyć w pobliżu okna, aby zapewnić sobie trochę świeżego powietrza.

Jeśli macie ogród i pogoda sprzyja, dlaczego by nie wykorzystać tego miejsca i ćwiczyć na świeżym powietrzu? Będziecie mieć przestrzeń i świeże powietrze, a także będzie mniejsze prawdopodobieństwo że uszkodzicie meble…

Nawet jeśli posiadanie niewielką przestrzeń w swoim domu, nadal możecie przekształcić ją w przestrzeń do ćwiczeń. Możecie wykorzystać swoje meble na swoją korzyść, wykorzystując kształt łóżka lub krzesła, aby pomóc sobie w treningu.

A dzięki prostej macie na podłodze możecie wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, takie jak przysiady, deska, rozciąganie, burpees, przysiady – ćwiczeń jest bardzo wiele!

Co by było, gdybyście dołączyli do zajęć fitness na pobliskiej siłowni?

Czy trening fitness online jest skuteczny?

Zamiast zatrudniać osobistego trenera, możecie zdecydować się wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z szerokiej gamy programów coachingowych, które mają do zaoferowania osobiści trenerzy w Internecie.

Istnieje wiele korzyści z korzystania z usług trenera sportowego online, a ogromną zaletą jest to, że możecie wybrać, kiedy chcecie ćwiczyć, w zależności od tego, jaka pora dnia Wam odpowiada. Co więcej, możecie uzyskać dostęp do tego samego rodzaju planów treningowych, aby osiągnąć świetne wyniki, takie jak:

  • Utrata wagi,
  • Płaski brzuch,
  • Wzmocnienie i tonizacja ciała,
  • Ćwiczenia rozciągające i relaksujące.

Trening online pozwala też na metodę prób i błędów – jeśli spróbujecie czegoś, co Wam się nie podoba, możecie po prostu znaleźć coś innego. Coaching online jest świetny, aby szybko znaleźć to, co odpowiada danej osobie.

Dzięki niektórym programom treningowym i aplikacjom online możecie również korzystać z połączonych bransoletek śledzących (takich jak na przykład FitBit lub Garmin). Ich plusem jest to, że zachęcają swoich użytkowników do kontrolowania ich kondycji i monitorowania postępów. Niektóre z nich specjalizują się w określonych rodzajach sportów – na przykład istnieją aplikacje do biegania interwałowego.

Jeśli ćwiczycie na świeżym powietrzu — na przykład biegając lub jeżdżąc na rowerze — i czujecie się szczególnie zmotywowani, możesz również udostępniać swoje sesje za pośrednictwem platform społecznościowych online, takich jak Polar Flow, Garmin Connect, Strava lub Training Peaks.

Istnieje jeden kluczowy wymóg, który jest niezbędny do szkolenia online, a jest nim motywacja. Będziecie musieli pozostać zmotywowani przez cały czas trwania sesji i programu, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Jeśli czujecie, że nie posiadacie samodyscypliny do pracy w pojedynkę, prawdopodobnie powinniście skorzystać z pomocy trenera personalnego na żywo, a nie przez Internet. Wpisanie np. trener personalny Warszawa w wyszukiwarkę Superprof pomoże znaleźć trenera.

Jakie są najpopularniejsze programy szkoleniowe online?

Ćwiczenie na macie w domu online
Realizowanie programu fitness lub samouczka internetowego w domu może być łatwe i przyjemne! (Źródło: Unsplash)

Jeśli wpiszecie „trening fitness online” w swojej wyszukiwarce, znajdziecie wiele różnych programów i stron treningowych.

Jednym z wyników, na które natraficie będzie Fitanka.pl, która oferuje profesjonalne i wykwalifikowane instrukcje fitness dla każdego na każdym poziomie sprawności.

Anka Dziedzic jest założycielką i główną trenerką platformy FitAnka.pl, a także blogerką i pasjonatką aktywnego i zdrowego stylu życia. Jako była ambasadorka marki Adidas, organizowała regularnie zajęcia w Adidas Runners Warsaw.

W swoim programie oferuje:

  • +350 treningów w jakości HD na platformie FitAnka.pl,
  • +40 wyzwań przez które przeprowadzi Was Ania krok po kroku,
  • +3000 przepisów dostępnych w aplikacji mobilnej,
  • Aplikacja mobilna.

Gdy dołączycie do programu otrzymacie dostęp do strony www oraz aplikacji mobilnej.

Kolejną witryną jest strona BeAtive.pl, na której znajdziecie wiele programów treningowych, prowadzonych przez Ewę Chodakowską. Ewa Chodakowska jest trenerką fitness, twarzą, którą zna prawie każda Polka.

Na stronie BeActive.pl znajdziemy następujący opis Ewy: W ciągu ostatnich 10 lat rozkochała Polki w aktywności fizycznej i zdrowym stylu życia. Jest dla nich nie tylko trenerką, ale także coachem. Dzień w dzień niezłomnie motywuje kobiety, by były lepszą wersją samej siebie. Określana mianem trenerki wszystkich Polek" czy "królowej fitnessu", jest także jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Jej książki i programy treningowe wydawane na płytach DVD nie schodzą z list bestsellerów, a na oficjalnych fanpage'ach ma łącznie aż 4 miliony fanów! Regularnie gości na tamach prasy i telewizji jako ekspert w zakresie zdrowego stylu życia. Ma na swoim koncie rekord Guinnessa w największym na świecie otwartym treningu fitness oraz cykliczne warsztaty fitness, które nieprzerwanie gromadzą tłumy w Polsce i za granicą. Z wielkim sukcesem wprowadziła na rynek marki własne - linię zdrowych przekąsek Be RAW, kolekcję kostiumów Mission Swim, naturalne kosmetyki beBIO, diety online BeDiet oraz BeDiet Catering. Stworzyła również platformę treningową VOD BeActive.

Nie zapomnijcie też o YouTube, gdy szukacie pomysłów na ćwiczenia lub porad fitness. Dostępnych jest mnóstwo filmów wideo dotyczących każdego rodzaju sportu i ćwiczeń, jakie możecie sobie wyobrazić, specjalnie zaprojektowanych przez wykwalifikowanych trenerów, abyście mogli bezpiecznie i komfortowo wykonywać ćwiczenia w domu.

Bardzo popularnym kanałem YouTube poświęconym zdrowiu i kondycji jest Fitness Blender. Została stworzona przez małżeństwo oraz zespół trenerów personalnych, którzy wierzyli, że fitness powinien być dostępny dla każdego w każdej chwili i na tej podstawie zbudowali swój kanał.

Fitness Blender oferuje setki darmowych filmów o różnej długości i intensywności, dzięki czemu możecie wybrać coś, co idealnie pasuje do Was i Waszego stylu życia.

Kolejnym niesamowitym kanałem na YouTube jest Popsugar Fitness. Ćwiczenia, które prezentują, są zabawne i taneczne. Dostępne są również filmy przedstawiające niektóre z bardziej podstawowych ćwiczeń, takich jak przysiady czy rozciąganie.

Filmy treningowe różnią się czasem, z kilkoma krótkimi filmami dla początkujących. Większość filmów ma na celu 30-minutowy trening, ale możecie wybierać między różnymi intensywnościami i obszarami docelowymi.

Intensywne skupienie się na cardio i tańcu sprawia, że ​​ich filmy są żywe i pełne energii, więc nawet nie będziecie czuli spalanych kalorii! Ale, co niewiarygodne, możecie spalić około 500-600 kalorii podczas 45-minutowego treningu.

Jeśli wejdziecie również na ich stronę internetową, Popsugar fitness ma również blog i sklep, na którym znajduje się wiele przepisów i artykułów, które obejmują wszystkie aspekty zdrowia, sprawności i ogólnego stylu życia.

Mamy nadzieję, że teraz mając wszystkie te informacje, zainspirujecie się do ćwiczeń w domu, korzystając z programów coachingowych online lub filmów na YouTube!

świeże owoce i warzywa
Planowanie posiłków i kupowanie świeżych, zdrowych produktów ma ogromne znaczenie! (Źródło: Unsplash)

Bez względu na to, na jaką metodę lub program treningowy się zdecydujecie, niezależnie od tego, czy jest on bezpłatny, czy płatny, nigdy nie zapominajcie o odpowiedniej rozgrzewce i rozciągnięciu się, aby uniknąć przeciążenia lub kontuzji. Możecie również znaleźć krótki film na rozgrzewkę przed lub po treningu na YouTube.

Pamiętajcie też, jak ważne jest prawidłowe odżywianie i dbanie o swoje ciało podczas ćwiczeń.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.