Trening sportowy w domu można podzielić na dwie kategorie: z trenerem stacjonarnym lub trenerem online.

Zajęcia fitness skupiające się na rozciąganiu, budowaniu mięśni, tonowaniu ciała lub cardio można łatwo śledzić online we własnym domu!

W tym artykule chcemy pokazać Wam najlepsze aplikacje fitness oraz najlepsze spersonalizowane filmy szkoleniowe, jakie ma do zaoferowania Internet!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Trener sportowy
Bartosz
4,9
4,9 (13 oceny)
Bartosz
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Norbert
5
5 (11 oceny)
Norbert
190 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mykola
5
5 (6 oceny)
Mykola
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
140 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
5
5 (3 oceny)
Dawid
49 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (5 oceny)
Magdalena
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (13 oceny)
Bartosz
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Norbert
5
5 (11 oceny)
Norbert
190 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mykola
5
5 (6 oceny)
Mykola
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
140 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
90 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (11 oceny)
Yuliya
30 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
5
5 (3 oceny)
Dawid
49 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (5 oceny)
Magdalena
50 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Najlepsze aplikacje zdrowotne i fitness

Od lat 80. coaching sportowy do lat dzisiejszych naprawdę ewoluował. Teraz można ćwiczyć z trenerem online, a nawet dzięki aplikacji do treningu personalnego!

smartwatch
Użyjcie smartfonu lub smartwatcha, aby śledzić swoją aktywność oraz najnowsze ćwiczenia! (Źródło: Unsplash)

Ale jakie są korzyści z używania aplikacji do ćwiczeń i biegania?

 • Poprawcie swoje zdrowie i kondycję — jeśli cierpieliście lub cierpicie na schorzenia, takie jak cukrzyca, nadciśnienie lub astma, aplikacja fitness może śledzić Waszą wydajność i wiedzę na temat danej choroby, dzięki czemu możecie łatwo monitorować swoją kondycję i dzielić się swoimi postępami z lekarzem.
 • Oszczędźcie pieniądze - usługi trenera personalnego mogą być bardzo drogie! Dlatego bezpłatna aplikacja jest świetną alternatywą, która pomoże Wam uzyskać świetną formę. Niezależnie od tego, czy jesteście zainteresowani cardio, jogą, bieganiem czy zbudowaniem tkanki mięśniowej, na pewno znajdziecie aplikację sportową dla siebie!
 • Osiągajcie swoje cele – gdy będziecie już pewni, co chcecie robić i osiągnąć; niezależnie od tego czy chcecie wzmocnić górną część ciała, wyrzeźbić mięśnie brzucha, czy zwiększyć pojemność płuc, możecie skorzystać z kilku różnych aplikacji, które pomogą Wam na drodze do sukcesu.

Aplikacje zdrowotne i fitness mogą zbierać dane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu są w stanie współpracować ze swoimi użytkownikami i śledzić ich postępy.

W dzisiejszych czasach łatwo jest sprawdzić, ile kroków wykonaliście w ciągu dnia, ile spaliliście kalorii i jak dobrze spaliście. Dlaczego by więc nie użyć telefonu, aby rzucić sobie wyzwanie?

W teorii dobrze się o tym mówi, ale czy tak łatwo jest zacząć ćwiczyć?

Stworzyliśmy krótką listę najlepszych aplikacji kompatybilnych z IOS i Android:

Zombies Run

Ta aplikacja to niezwykle wciągająca gra dla biegaczy. Każdy bieg staje się misją, w której to Wy jesteście bohaterami w post apokaliptycznym świecie. Podczas biegu będziecie zbierać materiały i rozbudować swoją bazę. Wystarczy mieć założone słuchawki, wybrać misję i postępować zgodnie z instrukcjami. Kiedy już wciągniecie się w grę, będziecie chcieli wykonywać coraz więcej misji, dzięki czemu będziecie biegać lepiej i sprawniej!

Runtastic

To świetny punkt odniesienia dla fanów biegania! Ta aplikacja oferuje spersonalizowane treningi zgodnie z własnymi celami, jakie sobie wyznaczycie.

Strava

To idealna aplikacja dla rowerzystów! Duża liczba użytkowników pozwoli Wam porównywać swoje wyniki z użytkownikami z całego świata i eksperymentować z różnymi kursami, aby stawiać sobie nowe wyzwania.

Domyos Live

Prawdziwym plusem tej aplikacji jest możliwość bezpłatnego śledzenia zajęć na żywo! Możecie wziąć udział w zajęciach takich jak np. Pilates, zumba, HIIT lub joga, które odbywają się na całym świecie, po prostu pozostając w domu – i to za darmo!

Nike + Training Club

Tak jak można było oczekiwać od takiej znanej marki, Nike oferuje aplikację z setkami planów treningowych, które są jasno wyjaśnione przez trenerów i gwiazdy sportu! Możecie także uzyskać dostęp do historii swoich wysiłków, aby śledzić swoje postępy.

Freeletics

To aplikacja sportowa pod ręką, gdy potrzebujecie poćwiczyć, gdziekolwiek jesteście, niezależnie od tego, czy  poza domem, za granicą czy w domu!

Ale czy aplikacja dotycząca zdrowia i fitnessu jest również kompatybilna z osobistym trenerem w domu lub online? A może smartfon jest w stanie zastąpić trenera? Nie martwcie się, ponieważ możecie łatwo łączyć trening osobisty z aplikacją na telefon – może się nawet okazać, że Wasz trener faktycznie doradzi Wam korzystanie z niektórych aplikacji, aby utrzymać się w formie poza sesjami treningowymi.

W rzeczywistości jest mało prawdopodobne, aby aplikacja mogłaby kiedykolwiek zastąpić stacjonarnych trenerów personalnych, ponieważ nie ma nic tak skutecznego jak wiedza i interakcja międzyludzka.

Internetowe alternatywy dla treningu personalnego

Dlaczego więc powinniście ćwiczyć online?

 • Dostępność – co zrobić, jeśli chcecie trochę poćwiczyć o 22:00? Cóż, dzięki internetowi to możliwe! Macie całodobowy dostęp do ulubionych kursów i zajęć za jednym kliknięciem myszy.
 • Są bezpłatne – wiele filmów o coachingu online jest dostępnych za darmo, co z pewnością nie dotyczy osobistego trenera. Witryny takie jak YouTube to świetny sposób na rozpoczęcie i znalezienie bezpłatnych zajęć.
 • Możecie eksperymentować z różnymi metodami - czy chcecie przetestować amerykańską metodę treningową? Lub lekcje tańca hiszpańskiego? Nie musicie płacić za bilety lotnicze, po prostu skorzystajcie z Internetu, aby mieć wybór treningów z całego świata!
 • Bądźcie na bieżąco z najnowszymi trendami, niezależnie czy to rozciąganie, cardio, podnoszenie ciężarów czy crossfit.
ćwiczenia online w domu
Dlaczego by nie spróbować ćwiczeń online? (Źródło: Unsplash)

Ale nie chodzi tylko o techniczne korzyści ćwiczenia online – jest też mnóstwo korzyści zdrowotnych, o których warto wspomnieć:

 • Uzyskajcie swoją wymarzoną formę: wykonujcie ćwiczenia brzucha lub trening cardio, aby utrzymać formę i schudnąć.
 • Bezpieczna praktyka: ćwiczenia w domu mogą być bezpieczne i mało ryzykowne, w przeciwieństwie do nieumiejętnego korzystania z dużej ilości sprzętu do ćwiczeń na siłowni. Nie jest to jednak całkowicie pozbawione ryzyka, więc zachowajcie ostrożność przy wyborze filmów i metod coachingu online oraz pamiętajcie, aby właściwie postępować zgodnie z instrukcjami i za unikać nadwyrężeń.
 • Poprawcie swój styl życia: zwiększcie wytrzymałość i poprawcie dietę dzięki aplikacjom żywieniowym!

Regularne ćwiczenia znacznie zwiększają zdrowie i wytrzymałość, a także pomagają w lepszym śnie i nastroju.

Polecamy dwie bezpłatne strony, które oferują mnóstwo porad na temat fitnessu i prowadzenia zdrowego trybu życia: www.poradyfit.pl oraz www.welbi.pl. Zajrzyjcie na podane blogi i przekonajcie się sami!

Bądźcie jednak ostrożni, ponieważ trening online i prawdziwy trening osobisty to nie to samo.

Po pierwsze, podczas treningów online jesteście biernymi sportowcami. Z trenerem personalnym natomiast możecie porozmawiać jak ze swoim nauczycielem; zadawać pytania i rozwijać ćwiczenia zgodnie z własnymi celami i możliwościami. A jeśli to za mało warto wpisać np. trener personalny Wrocław w wyszukiwarkę Superprof.

Ale oczywiście ma to swoją cenę!

Najlepsze filmiki treningowe

Większość trenerów sportowych podąża za trendem digitalizacji i dodaje swoje sesje treningowe na platformę YouTube. Obecnie na YouTube dostępnych jest wiele świetnych kanałów fitness, a oglądanie jest bezpłatne!

Istnieje wiele filmików o tematyce fitness, które można obejrzeć, co sprawia, że ​​każdego dnia w bardzo łatwy sposób możecie ćwiczyć nad swoją sylwetką!

Ciężarki do ćwiczeń w domu
Mając odpowiednią przestrzeń i sprzęt, możecie z łatwością ćwiczyć w domu! (Źródło: Unsplash)

Ale bądźcie ostrożni i zachowajcie czujność podczas próbowania nowych ćwiczeń! Większość „trenerów”, których znajdujemy na YouTube ma niewielkie lub żadne wyszkolenie i nie jest zatwierdzona przez żadne oficjalne organizacje zajmujące się zdrowiem i fitnessem.

Dlatego upewnijcie się, że poznaliście możliwe niebezpieczeństwa związane z niektórymi ćwiczeniami, zanim zaczniecie korzystać z samouczków YouTube, zwłaszcza gdy dotyczą one ćwiczeń na plecy lub stawów. Zawsze bierzcie pod uwagę wszelkie potencjalne powikłania problemy, zanim spróbujecie czegoś nowego!

Oto kilka świetnych filmów, które możesz śledzić zarówno pod kątem sprawności, jak i utraty wagi:

 • Dla mięśni brzucha: czy jesteście zmotywowani? Fitness Blender oferuje mnóstwo filmów z ćwiczeniami, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o bezpiecznym i wydajnym treningu. Ten dziesięciominutowy trening na brzuch jest krótki, ale bardzo skuteczny!
 • Aby rozwijać swoje mięśnie: śledź Six Pack Abs, kanał, który oferuje szereg programów treningu siłowego dla bicepsów, tricepsów, pleców i klatki piersiowej.
 • Trening cardio i fitness: jeśli pragniecie schudnąć, spalić kalorie i zadbać o kondycję, wypróbujcie Pop Sugar Fitness intensywny, półgodzinny trening poświęcony ćwiczeniom całego ciała!

Sprawdźcie, co ma do zaoferowania YouTube, ponieważ naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy potrzebujecie delikatnej, relaksującej sesji rozciągającej, czy bardziej intensywnego treningu cardio lub tańca, na pewno znajdziecie coś, co Wam się spodoba.

Ćwiczenia w domu mają wiele zalet, zaczynając od tego, że nie przy nich będziecie się ruszać! Niezależnie od tego, czy ćwiczenia prowadzi trener stacjonarny, czy trener online, wystarczy założyć wygodny strój i znaleźć wystarczająco dużo miejsca, w zależności jakie ćwiczenia planujecie wykonać.

W sytuacji, gdy macie umówione spotkanie z trenerem personalnym na siłowni lub w domu, wycofanie się z treningu nie będzie takie łatwe!

W przeciwieństwie do kosztów siłowni, do której łatwo się zniechęcić i nie chodzić, trener personalny może przyjść do Waszego domu, więc świetny trening to gwarancja!

Możecie z łatwością wykorzystać przestrzeń w Waszym domu i ogrodzie do ćwiczeń. Polecamy śledzić Kellen Lemos na Instagramie, gdzie oferuje krótkie sesje fitness, które możecie wykonać w domu przy użyciu własnych mebli!

Jeśli jesteście wystarczająco zmotywowani, trening fitness online może być równie skuteczny jak trening na siłowni lub trening osobisty! Jest to jeszcze bardziej skuteczne, jeśli możecie mierzyć i śledzić swoje postępy za pomocą dziennika lub aplikacji fitness.

Jeśli po kilku sesjach brakuje Wam motywacji lub chcecie się poddać, może być konieczne rozpoczęcie stacjonarnego kursu coachingowego z trenerem personalnym lub w grupie, abyście nie mogli się wycofać! Warto wpisać np. trener personalny Kraków w wyszukiwarkę Superprof.

Jakie są najbardziej popularne programy fitness?

Oprócz aplikacji i coachingu online, które już Wam pokazaliśmy, istnieje wiele innych fantastycznych trenerów, których możecie śledzić na różnych platformach internetowych.

Nawet samo przeglądanie serwisów społecznościowych powinno Was zainspirować! Szczególnie polecany jest Instagram i Pinterest, jeśli chcecie znaleźć najnowsze trendy i programy fitness.

Kobieta wykonująca trening w domu online
Do wyboru są różne rodzaje programów treningowych o różnych poziomach intensywności. (Źródło: Unsplash)

Jednym z popularnych trendów fitness, jest trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT). Większość siłowni oferuje zajęcia HIIT, a do wyboru jest również mnóstwo filmów i przewodników online.

Więc o co chodzi w HIIT? HIIT może być dowolnym intensywnym ćwiczeniem wykonywanym w krótkich odstępach czasu. Może to być bieganie, trening siłowy, jazda na rowerze lub ćwiczenia mięśni brzucha, które są wykonywane intensywnie przez krótkie okresy czasu, przeplatane krótkimi przerwami na odpoczynek.

Biegacze już dobrze znają to ćwiczenie, ponieważ to często wymaga od nich sprintu przez krótki czas, a następnie krótkiego biegu i kontynuowania tego ćwiczenia, aby zbudować wytrzymałość.

Możecie ćwiczyć HIIT tak długo, jak chcecie, zwiększając swoje wysiłki i wytrzymałość wraz z postępami w sprawności. Starajcie się zacząć od solidnego 20 lub 30-minutowego treningu, jeśli to możliwe, przełączając się między różnymi ćwiczeniami, aby był on bardziej interesujący i wciągający!

Liczenie sekund interwałów podczas treningu HIIT może być dość mylące i bardzo męczące. Zalecamy znalezienie aplikacji, takiej jak Decathlon Coach lub Interval Training, która liczy interwały.

Podsumowując:

 • Aplikacje na smartfony umożliwiają śledzenie programów treningowych, jednocześnie zapisując i monitorując dane osobowe, dzięki czemu możecie poprawić swoją wydajność i zobaczyć swój progres.
 • Zajęcia i kursy fitness online są bardziej ekonomiczne niż korzystanie z usług trenera personalnego (np. trener personalny Poznań).
 • Bądźcie ostrożni! Nie wszyscy trenerzy online posiadają potrzebne kwalifikacje do bycia instruktorem lub do doradzania ćwiczeń. Może to okazać się niebezpieczne i powodować kontuzje. Pamiętajcie o odpowiedniej rozgrzewce i o tym, aby słuchać własnego ciała.
 • Musicie być bardzo zmotywowani, aby ćwiczyć w domu, ponieważ łatwo jest zrezygnować ze swoich planów. Dla niektórych osób korzystanie z usług trenera osobistego lub kursu coachingu grupowego to najlepszy sposób na zmotywowanie się i zachowanie niegasnącej chęci na aktywność fizyczną!
>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (2 ocen(y))
Loading...

Aleksandra

Jestem kreatywną i ciekawą świata osobą, która lubi poznawać nowe osoby i miejsca. Interesuję się sportem, muzyką, sztuką oraz literaturą amerykańską. Na co dzień udzielam korepetycji z języka angielskiego, co również jest moim hobby. W czasie wolnym chętnie podróżuję i czytam książki.