„Dwóch najpotężniejszych wojowników to cierpliwość i czas.” - Lew Tołstoj

Angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i rosyjski stanowią 95% wszystkich kursów językowych w Europie. Jednak z wyjątkiem krajów bałtyckich, Polski i Bułgarii, rosyjski stanowią mniej niż 10%.

Rosyjski jest rzadko nauczany w szkołach podstawowych, średnich i na uczelniach, ponieważ w Polsce preferujemy języki europejskie, takie jak francuski, hiszpański, włoski i niemiecki, nad rosyjski, przy powszechnej zasadzie nauki języka angielskiego, jako najpopularniejszego języka obcego. Nie pomaga też fakt, że alfabet rosyjski różni się od naszego. Rosyjski to język wschodniosłowiański, który używa cyrylicy.

To powiedziawszy, wiele osób poza szkołą interesuje się kulturą rosyjską, literaturą rosyjską i językiem rosyjskim. Ktoś może zdecydować się nauczyć mówić po rosyjsku, aby pojechać do Rosji, pracować tam lub po prostu dowiedzieć się więcej o innych kulturach.

Język rosyjski posiada 280 milionów rodzimych użytkowników. Wcześniej był to język urzędowy Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR) i stał się oficjalnym językiem polityki z Moskwą w centrum związku.

W rzeczywistości, rosyjski jest największym z języków słowiańskich. Jest to oficjalny język Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Mołdawii, używany na Ukrainie, Łotwie, Estonii, Gruzji, Armenii i Litwie.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem językiem rosyjskim, coraz więcej osób decyduje się na nauczanie języka rosyjskiego.

Chcesz udzielać prywatnych korepetycji z języka rosyjskiego?

Oto kilka platform, na których możesz uczyć języków, a w szczególności udzielać korepetycji z języka rosyjskiego. Chociaż wszystkie są dość podobne, warto poznać je wszystkie. Im więcej wiesz o tym, gdzie możesz oferować indywidualne lekcje, tym lepiej!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Prywatne korepetycje Superprof

Superprof jest bezpłatną platformą dla korepetytorów i ma ocenę 4,4 na 5 w serwisie Indeed. Wynik oparty jest o ocenę aspektów takich jak: równowaga między życiem prywatnym a zawodowym, zarobki/pakiet socjalny, gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu, kadra zarządzająca i kultura pracy.

Dwie kobiety z zeszytem na świerzym powietrzu.
Dzięki prywatnym korepetycjom możesz uczyć poza klasą. | źródło: Pixabay - RAEng_Publications

Nauczyciele sami ustalają stawki. Cena zmienia się w zależności od kwalifikacji, doświadczenia, poziomu nauczania i kosztów życia w miejscu zamieszkania nauczyciela. Możesz również zaoferować pierwszą godzinę korepetycji za darmo, a także zdecydować, czy chcesz oferować zajęcia online za pośrednictwem programów takich jak Skype.

Platforma zapewnia również kontakt między korepetytorami. Opłaty za lekcje są dokonywane pomiędzy korepetytorem a uczniem bez ingerencji ze strony Superprof.

Korepetytorzy mogą również zwiększyć widoczność swojego profilu, subskrybując usługę. Aby naprawdę zwiększyć swoje szanse znalezienia uczniów, zaleca się dodanie zdjęcia i zachęcenie obecnych uczniów do pozostawienia opinii na twoim profilu. Im więcej dobrych rzeczy o tobie wie uczeń, tym większe prawdopodobieństwo, że cię wybierze.

Nie wahaj się zwiększyć swojej widoczności w Internecie, tworząc konta na różnych prywatnych platformach korepetycyjnych oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych i reklam w twojej okolicy.

Oczywiście, jeśli chcesz pomóc osobom w nauce języka, musisz oferować dopasowane lekcje. Powodem, dla którego uczniowie wybierają naukę z prywatnymi nauczycielami, niezależnie od tego, czy znajdują się na poziomie początkującym, średnio zaawansowanym czy zaawansowanym, jest indywidualne dostosowanie zadań i ćwiczeń, które będą zaplanowane wokół potrzeb ucznia z uwzględnieniem najskuteczniejszej metody nauczania dla konkretnego podopiecznego. Planowanie indywidualnych korepetycji wymaga kreatywnego myślenia.

Oznacza to, że twój kurs językowy będzie inny dla każdego ucznia. Upewnij się, że zapytasz ich w ciągu pierwszej godziny (którą możesz zaoferować za darmo), czego dokładnie chcą się nauczyć:

  • Słownictwo (rzeczowniki, przymiotniki, czasowniki, przysłówki itp.),
  • Słowa i frazy (wyrażenia, budowa zdań),
  • Gramatyka rosyjska (koniugacja czasowników, deklinacja, sposób tworzenia liczby mnogiej itp.),
  • Literatura rosyjska (mogą być zainteresowani lekturą Dostojewskiego, Puszkina itp.),
  • Lingwistyka i rusycystyka (mogą potrzebować bardziej klinicznego badania języka i kultury rosyjskiej).

Jest to również dobry moment, aby ocenić ich poziom znajomości języka i od czego dokładnie powinieneś zacząć ich kurs językowy.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz zaoferować trzy rodzaje zajęć. Jeśli oferujesz lekcje indywidualne, zazwyczaj cena za godzinę zajęć będzie wyższa, ponieważ oferujesz usługę na zamówienie. W takim przypadku musisz pracować z uczniem indywidualnie i upewnić się, że otrzymuje instrukcje dostosowane do niego.

Możesz też zaoferować kurs rosyjskiego online. Jest on podobny do korepetycji indywidualnych, z wyjątkiem faktu, że jest prowadzony przez kamerę internetową. Bez kosztów podróży itp., korepetytorzy mogą obniżyć stawki i sprawić, że ich lekcje będą bardziej atrakcyjne finansowo dla potencjalnych uczniów.

Wreszcie, możesz zaoferować zajęcia grupowe. To kolejny dobry sposób na zachęcenie studentów do rabatu. Przyjmując więcej uczniów, trudniej będzie dostosować lekcje do indywidualnych potrzeb, ale możesz zarobić więcej za godzinę, podczas gdy każdy student płaci mniej za godzinę.

Edukacja językowa jest tak samo ważna jak nauka podstawowych przedmiotów takich jak matematyka czy biologia. Reszta należy teraz do ciebie!

E-korepetycje.net

Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem własnych kursów językowych, e-korepetycje.net, platforma, która powstała w 2006 roku, umożliwia ci nauczanie umiejętności językowych online.

Dziewczynka patrząca w ekran komputera.
Istnieje wiele platform internetowych do wyszukiwania studentów. | źródło: Unsplash - Simeon Frank

Na platformie zamieścisz ogłoszenie z ofertą korepetycji z języka rosyjskiego, wśród szerokiego zakresu przedmiotów. Nawigowanie po portalu jest bardzo intuicyjne i nie wymaga szczególnego przeszkolenia. Dodatkowo uczniowie mogą zamieścić swoje ogłoszenie, na którym wyszczególniają jakiego rodzaju korepetytora poszukują.

Oczywiście, jeśli korepetycje online przypadną ci do gustu, warto zainwestować w porządny komputer z dobrą kamerą internetową i mikrofonem. Jeśli jednak chcesz uczyć języków obcych twarzą w twarz, kurs języka rosyjskiego w miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław lub w każdej innej miejscowości będzie lepszym wyborem.

eKorki.pl

Jeśli szukasz uczniów, którzy chcą poprawić swój mówiony rosyjski lub dowiedzieć się więcej o języku i kulturze Rosji, eKorki.pl pozwala znaleźć uczniów zarówno dla korepetycji indywidualnych, jak i zajęć online.

Czy uczniowie są zainteresowani nauką kilku rosyjskich zwrotów, planują przygotowanie do egzaminu na koniec semestru lub po prostu fascynuje ich nauka drugiego języka, ponieważ jadą do kraju rosyjskojęzycznego, korepetytorzy powinni założyć sobie konto na eKorki.pl.

Platforma powstała w 2004 roku. eKorki.pl nie pobiera prowizji. Jedyny koszt jaki ponosisz to roczna opłata wnoszona za utrzymanie Konta w serwisie eKorki.pl (Opłata Abonamentowa). Zobacz ilu uczniów chętnych na twoje korepetycje znajdziesz w tym serwisie!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Korepetycje.pl

Na Korepetycje.pl uczniowie mają bardziej zaawansowane opcje wyszukiwania języków. Mogą wyszukiwać pod kątem zakresu materiału, co oznacza, że mogą wybrać jeden z poziomów: gimnazjum, matura, przedszkole, studia, szkoła podstawowa, szkoła średnia.

Dzięki użytecznej funkcji wyszukiwania, dobrym pomysłem jest, aby korepetytorzy oferowali zarówno intensywne, jak i swobodne zajęcia rosyjskiego, aby dopasować swoją ofertą do dynamicznych potrzeb uczniów.

Korepetycje.pl to najstarszy w Polsce serwis ogłoszeniowy dla uczniów i korepetytorów. Serwis rozwija się już od ponad 20 lat!

Korepetycje24.com

Ta platforma powstała w 2007 roku. Korepetycje24.com mają pomagać osobom w Polsce, uczącym się różnych przedmiotów. Jedynym problemem, jeśli chodzi o ucznia chcącego nauczyć się rosyjskiego, jest to wyszukiwanie jest zorganizowane według okrojonego poziomu w zależności od szkoły, który uwzględnia następujący zakres materiału: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia i studia.

Szukaj najlepszych lekcji języka rosyjskiego w okolicy.

Uczniowie w niebieskich mundurkach.
Jako prywatny korepetytor musisz znaleźć uczniów. | źródło: Pixabay - huydesign

Chociaż taki sposób wyszukiwania może być wystarczający dla większości uczniów, szczegółowe wyszukiwanie pomocy, które weźmie pod uwagę przygotowanie do matury, egzaminu ósmoklasisty czy naukę podstaw dla maluchów w wieku przedszkolnym będzie bardziej czasochłonne. Oznacza to, że język rosyjski może być trudny, ponieważ rzadko uczy się go w szkołach państwowych. To powiedziawszy, jesteśmy pewni, że uczniowie porozmawiają z tobą o tym, jak chcą nauczyć się rosyjskiego, gdy nawiążecie kontakt.

Korzystanie z serwisu jest zasadniczo bezpłatne. Można jednak skorzystać z płatnego wyróżnienia mającego na celu zwiększenie widoczności oferty. Czytaj regulamin, aby poznać szczegóły opłat.

Buki

Buki, podobnie jak wiele innych witryn z naszej listy, może pomóc w nauce języka rosyjskiego poprzez bezpośrednie korepetycje i zajęcia online.

Dziewczyna ucząca się przy stole.
Nie stresuj się, znajdziesz studentów! | źródło: Unsplash - Kyle Gregory Devaras

Jeśli chodzi o poziomy, ta witryna oferuje dużo bardziej szczegółowy stopień wyszukiwania. Do wyboru mamy opcje: szkoła średnia, kursy uniwersyteckie, konwersacje, język w biznesie, native speaker, gramatyka, studia zagraniczne, kursy specjalistyczne, dla początkujących i dla dzieci. Ponadto jest to opcjonalna część wyszukiwania, co oznacza, że uczniowie nie muszą się martwić o wykonanie testu poziomu, jeśli sami uczyli się języka rosyjskiego.

Buki to jedna z najmłodszych stron na naszej liście (powstała w 2016 roku), ale mimo to warto rozważyć założenie konta na platformie.

Tutoringo

Tutoringo, to kolejna nowsza platforma do nauki języków. Niezależnie od tego, czy uczniowie chcą skupić się na gramatyce rosyjskiej, słownictwie rosyjskim czy umiejętnościach konwersacyjnych, mogą skorzystać z tej strony, aby skontaktować się z korepetytorem. Poziom do wyboru podczas wyszukiwania to: początkujący, podstawowy, średnio zaawansowany, zaawansowany i biegły.

Witryna jest przejrzysta i łatwa w nawigacji. Aby móc umieszczać ogłoszenia na tej platformie, należy założyć konto biznesowe, a następnie wymagane jest przesłanie przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 zł na podany przez Organizatora rachunek z rachunku, którego jedynym posiadaczem jest Użytkownik biznesowy, który to rachunek jest prowadzony w Polsce.

Serwis zapewnia narzędzia, które zwiększają produktywność nauczania, poprawiają jakość usług i ulepszają doświadczenie edukacyjne uczniów. Najmłodsza z platform na naszej liście, powstała w 2020 roku. Dodaj konto w tym serwisie do arsenału możliwości w poszukiwaniu uczniów, którzy wezmą udział w korepetycjach z języka rosyjskiego z tobą!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.