“Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.” - Dalajlama

Na świecie jest 280 milionów rodzimych użytkowników języka rosyjskiego, a język rosyjski jest najczęściej używanym językiem słowiańskim. Rosyjski jest językiem urzędowym Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Mołdawii, a także jest używany na Ukrainie, Łotwie, Estonii, Gruzji, Armenii, Litwie i Azerbejdżanie.

Od czasów Imperium Rosyjskiego i Związku Radzieckiego (ZSRR), język i kultura rosyjska emanowały z Moskwy i wpływały na politykę, biznes, literaturę, naukę i sztukę. Ten język słowiański był równie ważny (jeśli nie ważniejszy) niż języki europejskie, których powszechnie naucza się w szkole.

Ponieważ język rosyjski należy do jednego z największych supermocarstw na świecie, nauka języka rosyjskiego staje się coraz bardziej powszechna a coraz większa liczba uczniów decyduje się na jej naukę, aby rozwinąć umiejętności językowe, które pomogą im w karierze lub życiu osobistym.

Jeśli sam fascynujesz się światem rosyjskojęzycznym, możesz rozważyć prowadzenie kursów językowych i pomaganie ludziom w poznawaniu rosyjskiej kultury, literatury rosyjskiej i rosyjskiego jako języka obcego.

Może nie widzisz siebie na stanowisku profesora lingwistyki na uniwersytecie lub na kierunkach rusycystyki lub europeistyki. Podobnie, możesz nie być zainteresowany nauczaniem żadnego rodzaju kursów językowych w szkole podstawowej, średniej lub na uniwersytecie.

Być może wolisz większą swobodę wyboru metod nauczania podczas pomocy uczniom w zdobywaniu biegłości w tym interesującym i wymagającym drugim języku. Dlatego możesz rozważyć nauczanie rosyjskiego online lub osobiście jako prywatny nauczyciel. To powiedziawszy, jeśli zdecydujesz się na nauczanie języka zawodowo musisz upewnić się, że zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby związać koniec z końcem i wygodnie żyć. W takim przypadku będziesz potrzebować uczniów. Będziesz miał trudności z opłaceniem rachunków, jeśli tylko jedna osoba ucząca się języka jest zainteresowana rozmową z tobą po rosyjsku.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym sposobom znajdowania pierwszych uczniów i dołączenia do kręgu nauczycieli, którzy wygodnie pracują jako prywatni korepetytorzy.

Superprof to społeczność ponad 13 milionów prywatnych nauczycieli, którzy podzielają twoją pasję do nauczania języków i innych przedmiotów.

Jak więc upewnić się, że studenci zarówno w Polsce, jak i za granicą znajdą twoje kursy i korepetycje z języka rosyjskiego?

Oto jak znaleźć uczniów, aby rozpocząć przygodę z prowadzeniem korepetycji z języka rosyjskiego.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Szkolenie dydaktyczne
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
Justyna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Networking w celu znalezienia uczniów rosyjskiego

Wygląda na to, że wszyscy mówią o „networkingu”...

Więc jako nauczyciel języka rosyjskiego, jak możesz rozszerzyć swoją działalność?

Nie masz kontaktów networkingowych?

Nie martw się!

Troje ludzi siedzących na ławce i patrzących na zegarki.
Nie musisz szukać daleko, aby znaleźć uczniów. | źródło: Unsplash - Some Tale

Każdy posiada „sieć kontaktów”, że tak powiem, nawet twoja sześcioletnia siostrzenica!

Twoja sieć to wszyscy ludzie, których znasz.

Bliscy przyjaciele i rodzina

Teraz, gdy zdecydowałeś uczyć rosyjskiego prywatnie, musisz porozmawiać z osobami wokół ciebie. Po pierwsze, porozmawiaj z rodziną. Możesz po prostu znaleźć kogoś, kto chce zacząć mówić po rosyjsku lub uczy się go w szkole i potrzebuje pomocy.

Jeśli w twojej rodzinie nie ma nikogo, kto chciałby brać lekcje rosyjskiego, może ktoś, kogo znają, będzie zainteresowany.

Po rozmowie z rodziną i wspomnieniu, że szukasz klientów do korepetycji z rosyjskiego, porozmawiaj ze znajomymi o nauczaniu rosyjskiej gramatyki, cyrylicy lub przygotowaniu studentów do podróży do Rosji.

Wtedy zaczniesz szukać pracy. Na początku będziesz mieć wrażenie, że kręcisz się w kółko, ale im częściej rozmawiasz z osobami wokół siebie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że znajdziesz kogoś, kto jest zainteresowany nauką rosyjskiego.

Portale społecznościowe

Nie wahaj się i pozwól, aby poczta pantoflowa znalazła chętnych do twoich korepetycji z języka rosyjskiego .

Oprócz publikowania na swoim profilu informacji o tym, że jesteś teraz prywatnym korepetytorem rosyjskiego, powinieneś także korzystać z grup na Facebooku. Upewnij się, że dołączasz i obserwujesz grupy, ponieważ możesz znaleźć tam ludzi szukających prywatnych korepetytorów.

Oferuj swoje usługi i odpowiadaj na wiadomości od tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o języku i kulturze rosyjskiej.

Twoi uczniowie

Jeśli poprowadziłeś już kilka korepetycji, twoi obecni uczniowie staną się osobami, które pomogą ci znaleźć więcej klientów.

Najtrudniej jest znaleźć swojego pierwszego ucznia. Uzyskaj od nich recenzję, poproś ich, aby opowiedzieli o tym, jak wiele się nauczyli, jak się poprawili i jak dobrze mówią teraz po rosyjsku.

Zawsze możesz wykorzystać ich wyniki egzaminów, aby pokazać, jak bardzo się poprawili (oczywiście za ich zgodą). Lepsze wyniki egzaminów to świetny sposób na pochwalenie się swoimi umiejętnościami jako korepetytor.

Upewnij się, że dokładnie planujesz swoje korepetycje.

Nauczanie języka rosyjskiego: kampanie w twojej okolicy

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużym mieście, czy na wsi, w pobliżu powinno być centrum miasta, główna ulica lub obszar, w którym gromadzą się ludzie. Ogłoś swoją działalność!

Kolorowy ręcznik, kapelusz, książka i okulary.
Być może będziesz musiał poprowadzić kampanię, aby zdobyć nowych klientów. | źródło: Pixabay - Terri Cnudde

Twoi sąsiedzi

Możesz skontaktować się z sąsiadami na dwa sposoby: wysyłając listy i roznosząc ulotki lub rozmawiając z nimi.

Przedstawianie się sąsiadom tylko po to, by powiedzieć im, że oferujesz prywatne korepetycje z rosyjskiego może być niezręczne. Możesz również porozmawiać z nimi o zorganizowaniu spotkania po lekcjach.

Twoi sąsiedzi są dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia rozbudowy sieci. Każda osoba, z którą rozmawiasz, może rozmawiać z innymi ludźmi i opowiadać im o swoich lekcjach.

Mniej niezręcznie jest umieścić małą ulotkę w skrzynce pocztowej i opowiedzieć o lekcjach, które oferujesz. Upewnij się, że jest oryginalna i zwięzła:

 • Rodzaj lekcji: zajęcia intensywne, wieczorowe, letnie, grupowe, prywatne itp,
 • Poziom, na którym uczysz: szkoła podstawowa, średnia, uniwersytet, przygotowanie do egzaminów, zajęcia dla dorosłych itp,
 • Twoje doświadczenie i kwalifikacje,
 • Twoje metody nauczania i przygotowanie pedagogiczne,
 • Możesz także zamieścić zdjęcie i kilka danych kontaktowych, aby wiedzieli, gdzie cię znaleźć.

Zacznij prowadzić lekcje rosyjskiego przez Skype na Superprof.

Firmy

Nawet jeśli rosyjski nie jest twoim językiem ojczystym, zawsze możesz zaoferować lekcje rosyjskiego grupom i indywidualnym uczniom.

Kobieta w kuchni.
Twoi uczniowie mogą być bliżej niż myślisz. | źródło: Unsplash - Conscious Design

Udaj się do lokalnych firm, zapytaj ich, czy możesz umieścić ogłoszenie i wspomnij, że uczysz rosyjskiego. To dobry sposób na rozwój sieci kontaktów.

Udaj się do lokalnej piekarni, rzeźnika, apteki itp. Ponownie upewnij się, że twój plakat jest zwięzły, nawet bardziej niż ulotka, którą umieszczasz w skrzynkach pocztowych sąsiadów. Spróbuj zmieścić wszystkie informacje na arkuszu papieru A4. Małe firmy nie będą miały dużo miejsca na umieszczenie ogromnych plakatów.

Podaj rodzaj zajęć i poziomy, na których uczysz. Podsumuj siebie w kilku słowach: „Student studiów magisterskich uczący rosyjskiego wychowanków szkół podstawowych i średnich”.

Wpisz swój numer telefonu na odrywanych paskach, które zainteresowane osoby mogą zabrać ze sobą. To będzie twoja „wizytówka” dla tych, którzy chcieliby uczyć się rosyjskiego.

Jeśli chcesz odnieść sukces jako korepetytor, zastanów się dokładnie nad stawkami, które pobierasz!

Korepetycje z rosyjskiego: Idź tam, gdzie są twoi uczniowie

Ci, którzy chcą się uczyć rosyjskiego, mogą nie chodzić w te same miejsca co ty. Aby znaleźć potencjalnych podopiecznych, musisz reklamować swoje korepetycje tam, gdzie twoi potencjalni uczniowie je zobaczą:

 • Biblioteki,
 • Szkoły podstawowe,
 • Szkoły średnie,
 • Szkoły zawodowe,
 • Szkoły ekonomiczne,
 • Uniwersytety,
 • Szkoły językowe i stowarzyszenia rosyjskie,
 • Kina, siłownie, szkoły tańca, szkoły muzyczne itp.

Jest wiele miejsc, w których można znaleźć osoby, które chcą lepiej mówić po rosyjsku. Mógłbyś nawet pomagać uczniom w planowaniu wycieczek do Rosji, ucząc rosyjskiego w trybie przyspieszonym.

Aby uniknąć kłopotów, zawsze pytaj przed rozwieszeniem plakatów, szczególnie w miejscach takich jak szkoły językowe. Byłoby to raczej bezczelne w szkole, która już oferuje lekcje rosyjskiego ...

Znajdź uczniów rosyjskiego online

Internet to świetne miejsce, aby znaleźć dzieci, które chciałyby dowiedzieć się więcej o języku rosyjskim.

Zawsze możesz po prostu usiąść i pozwolić, aby poczta pantoflowa działała w twojej okolicy. Możesz też pójść o krok dalej i zacząć reklamować swoje prywatne korepetycje online.

Torebka, książka i okulary na pomoście.
Sieci społecznościowe mogą być twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o znajdowanie dzieci, które potrzebują korepetycji. | źródło: Unsplash - Anna Hamilton

Znajdziesz mnóstwo platform z korepetycjami, które pomagają uczniom i nauczycielom w znajdowaniu siebie nawzajem. Rozważ przejrzenie witryn, takich jak OLX, na przykład. Pomyśl o reklamowaniu swoich usług w witrynach z ogłoszeniami.

Podczas gdy lokalna piekarnia pomoże ci znaleźć studentów mieszkających w pobliżu, Internet może pomóc ci znaleźć studentów z całej Polski i świata.

Superprof może pomóc ci znaleźć zarówno uczniów online, jak i podopiecznych na bezpośrednie zajęcia. Nasza platforma jest bezpłatna dla korepetytorów. Jednak, korepetytorzy mogą zapłacić, aby zwiększyć widoczność swojego profilu, pojawiają się wtedy na górze wyników wyszukiwania i zwiększają swoje szanse na znalezienie zainteresowanych.

Nauczyciel może wybrać własne stawki i to, czy chce zaoferować pierwszą godzinę korepetycji za darmo. Twój profil Superprof może być bardziej szczegółowy niż plakaty i ulotki, które umieszczasz w sklepach mięsnych i skrzynkach pocztowych sąsiadów.

Musisz wspomnieć o swojej metodologii, doświadczeniu, kwalifikacjach, stawkach, a przede wszystkim o swoim CV. Twoi uczniowie mogą zostawiać referencje, opinie i komentarze, aby pomóc ulepszyć twój profil. Dostępnych jest wiele różnych korepetycji, w tym matematyka, francuski, fizyka, hiszpański, chemia itp.

Można wyszukiwać według tematu i obszaru, co ułatwi uczniom znalezienie korepetytorów w miejscu ich zamieszkania.

Upewnij się, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby jak najlepiej wykorzystać swoje korepetycje. Pamiętaj, że znajdowanie chętnych to nie wszystko, ale jeśli chcesz prowadzić udany biznes w oparciu o korepetycje, musisz sprawić, by uczniowie wracali na więcej lekcji.

Pierwszym sposobem na to jest oferowanie wysokiej jakości prywatnych zajęć. Główne powody, dla których ludzie wybierają prywatne korepetycje, to potrzeba spersonalizowanych lekcji. Kiedy po raz pierwszy spotkasz nowego ucznia, usiądź z nim, zapytaj go, dlaczego chce uczyć się rosyjskiego i ułóż plan tego, czego będzie musiał się nauczyć:

 • Rosyjskie słowa i wyrażenia (rzeczowniki, przymiotniki, zaimki osobowe, czasowniki, przysłówki itp.),
 • Lekcje języka rosyjskiego dla biznesu (ze specjalistycznym słownictwem rosyjskim),
 • Alfabet rosyjski (rosyjski używa cyrylicy zamiast alfabetu łacińskiego).

Uczniowie chcą wiedzieć, że ich lekcje rosyjskiego są tylko dla nich i że żadna minuta spędzona na nauce nie jest zmarnowana. Oferuj uczniom wysokiej jakości naukę, a będą do ciebie wracać!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.