Gdy przestaniesz się uczyć, zaczniesz umierać. - Albert Einstein

W Polsce do szkół podstawowych i średnich uczęszcza około 4,6 miliona dzieci. To wielu potencjalnych uczniów do nauki języka rosyjskiego. Ale nauczanie języków niekoniecznie jest łatwe.

Jako prywatny korepetytor musisz zdecydować, jakim będziesz korepetytorem, znajdować uczniów, przygotowywać zajęcia itp. Każdy uczeń jest inny, więc twoim zadaniem jest upewnienie się, że nauka języka obcego jest odpowiednia do tego, czego się uczy, programu nauczania lub umiejętności językowych, które chcą nabyć.

W tym artykule przyjrzymy się nauczaniu języka rosyjskiego jako drugiego języka. Oczywiście wiele porad zawartych tutaj można również zastosować w przypadku innych języków, takich jak korepetycje mandaryńskiego, łaciny czy angielskiego.

Wyszukaj korepetycje język rosyjski” na Superprof, aby zorientować się, co proponują inni nauczyciele platformy.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Rosyjski
Tаtiana
5
5 (5 oceny)
Tаtiana
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maciej
5
5 (6 oceny)
Maciej
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nataliia
5
5 (3 oceny)
Nataliia
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Polina
5
5 (5 oceny)
Polina
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dariia
5
5 (4 oceny)
Dariia
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anastasia
5
5 (4 oceny)
Anastasia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
Mikołaj
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anastazja
5
5 (1 oceny)
Anastazja
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tаtiana
5
5 (5 oceny)
Tаtiana
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maciej
5
5 (6 oceny)
Maciej
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Nataliia
5
5 (3 oceny)
Nataliia
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Polina
5
5 (5 oceny)
Polina
zł55
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dariia
5
5 (4 oceny)
Dariia
zł25
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anastasia
5
5 (4 oceny)
Anastasia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mikołaj
Mikołaj
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anastazja
5
5 (1 oceny)
Anastazja
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak wybrać cenę prywatnych korepetycji języka rosyjskiego?

Jedną z najtrudniejszych rzeczy, gdy jesteś prywatnym nauczycielem, jest wybór stawki za zajęcia.

Złotówki.
Decydując o wysokości stawki, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. | źródło: Pixabay - Chefchen

Nie chcesz zniechęcać potencjalnych studentów stawkami, które są zbyt wysokie, ani nie chcesz zaniżać opłat za swoje usługi i skończyć bez wystarczającej ilości pieniędzy na opłacenie czynszu.

Na szczęście prywatni korepetytorzy mogą korzystać z wielu różnych kryteriów, aby pomóc im w określeniu stawek:

 • Poziom w języku rosyjskim: Jesteś dwujęzyczny lub zbliżasz się do poziomu B2? Im wyższy poziom, tym wyższa cena za zajęcia. Native speaker może pobierać większą stawkę niż ktoś, kto uczy się tylko przez rok.
 • Twoje doświadczenie: Jakie masz kwalifikacje? Czy już wcześniej uczyłeś? Czy spędziłeś czas w Rosji, doskonaląc swój mówiony rosyjski? Doświadczony nauczyciel może pobierać więcej niż nowy nauczyciel. W rzeczywistości pomoc wykwalifikowanego nauczyciela będzie kosztować więcej niż kogoś, kto biegle włada językiem, ale nie ma przygotowania pedagogicznego.
 • Konkurencja: Ile kosztują korepetycje z języka rosyjskiego w twoim mieście? Lepiej jest ustawić stawki zgodnie z tym, co pobierają wszyscy inni. Naprawdę niskie stawki będą wyglądać podejrzanie, a studenci pójdą gdzie indziej, jeśli wybierzesz naprawdę wysokie stawki.
 • Poziom uczniów: Niezależnie od tego, czy uczysz początkujących, średnio zaawansowanych czy zaawansowanych, przygotowujesz młodzież do egzaminów, prowadzisz zajęcia dla dorosłych czy grupowe lekcje dla dzieci, powinieneś dostosowywać stawkę do poziomu podopiecznych. Czas przygotowania jest różny na różnych poziomach. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy poziom, tym wyższe stawki i nie możesz dużo pobierać, jeśli tylko pomagasz w odrabianiu prac domowych i przekazujesz trochę podstawowego słownictwa. Jeśli jednak pomagasz komuś przejść z poziomu średnio zaawansowanego do płynnego, stawka powinna być wyższa, aby pokryć koszty przygotowania lekcji.
 • Koszt życia w twoim mieście: osoby mieszkające w Warszawie mogą na przykład pobierać więcej niż w innych częściach Polski, ponieważ koszty utrzymania tam są tak wysokie. Zorientuj się jak wygląda sytuacja na rynku. Kurs językowy w jednym mieście może być tańszy niż w innym. Ponadto korepetytorzy językowi w różnych częściach miasta pobierają różne stawki za prywatne korepetycje.
 • Usługa: Zajęcia intensywne, grupowe, korepetycje indywidualne, konwersacje, zajęcia online, w zależności od tego, co oferujesz, możesz odpowiednio zmienić stawki. Możesz również zaoferować lekcje próbne i zniżki na rezerwacje blokowe. Żadne dwie lekcje języka nie są takie same. Lekcja konwersacji nie wymaga tyle przygotowania, co pomoc studentowi w egzaminach.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę kosztów materiałów i podróży. Jako prywatny nauczyciel musisz także pracować na własny rachunek, więc upewnij się, że jesteś przygotowany do płacenia podatków od swoich zarobków.

Jak przygotować lekcje języka rosyjskiego?

Istnieje wiele dobrze zorganizowanych sposobów nauki języka. Uczniowie będą musieli nauczyć się cyrylicy, gramatyki rosyjskiej, rosyjskiej wymowy i wszystkich aspektów języka. To do nauczyciela należy zaplanowanie skutecznych korepetycji.

Żółte karteczki i długopis.
Nawet jeśli jesteś native speakerem, musisz przygotować swoje lekcje. | źródło: Pixabay - Ds_30

Nauczyciel rosyjskiego nie może pojawić się z pustymi rękami lub bez przygotowania. Godzina korepetycji zwykle wymaga co najmniej godziny przygotowań, zwłaszcza gdy zaczynasz. Musisz dostosować każdą lekcję do ucznia i oferować treści zgodne z ich poziomem i sposobem uczenia się.

Po kilku latach doświadczenia zgromadzisz całkiem spory zbiór przydatnych zasobów do wykorzystania na zajęciach, a przygotowywanie spersonalizowanych zajęć stanie się dla ciebie drugą naturą. Jednak dobry nauczyciel zawsze będzie starał się aktualizować i dostosowywać swoje zasoby, aby były jak najbardziej efektywne. Dlatego pierwsze lekcje są niezwykle ważne, ponieważ są okazją do spotkania się z uczniem, poznania go, ustalenia jego poziomu i odkrycia, jak lubi się uczyć.

Ważne jest, abyście wraz ze swoim uczniem usiedli i nakreślili kilka możliwych do osiągnięcia celów, które pomożesz mu osiągnąć.

Kiedy jesteś w domu, przygotowując lekcje, skup się na tych czynnościach:

 • Wypisz cele lekcji,
 • Pod każdym celem wypisz działania,
 • Znajdź przydatne i interesujące zasoby do wykorzystania,
 • Przygotuj ćwiczenia, których będziesz używać.

Zaleca się zaplanowanie każdej części lekcji. Wreszcie, nie zapominaj, że lekcja musi być zaplanowana pod względem czasu. Na przykład:

 • 10 minut na powtórzenie poprzedniej lekcji: pozwoli ci to zobaczyć, czy uczeń przyswoił sobie nową wiedzę i da ci możliwość powrotu do niej,
 • 20 minut na nauczanie nowego tematu,
 • 20 minut ćwiczeń,
 • 10 minut powtórki materiału.

Nie wahaj się tworzyć własnych materiałów do powtórek i zasobów, z których uczeń będzie mógł korzystać między lekcjami.

Gdzie można znaleźć uczniów do prywatnych korepetycji rosyjskiego?

Jeśli masz zamiar prowadzić prywatne korepetycje z języka rosyjskiego osobiście lub online, z wykorzystaniem Skype, musisz najpierw znaleźć uczniów.

Przeglądarka Google na laptopie.
Twój następny uczeń może być bliżej niż myślisz. | źródło: Pixabay - Juan Francia

Jako prywatny nauczyciel musisz nauczyć się znajdować potencjalnych studentów, zarządzać swoją reputacją i nawiązywać kontakty. Aby szybko znaleźć nowych uczniów, nie musisz uczyć się w szkole biznesu.

Networking można prowadzić nawet wśród najbliższego otoczenia. Zacznij od zapytania znajomych i rodziny. Jeśli zdecydowałeś się zostać prywatnym korepetytorem rosyjskiego, porozmawiaj z osobami, które znasz. Nawet jeśli nikt, kogo znasz, nie jest zainteresowany nauką rosyjskiego, mogą porozmawiać o tym z innymi ludźmi.

Poczta pantoflowa może działać naprawdę dobrze, jeśli chodzi o znajdowanie pierwszych uczniów. Nie wahaj się i rozpowszechniaj informacje w sieciach społecznościowych i szukaj na Facebooku grup ludzi, którzy chcą się uczyć rosyjskiego.

Oczywiście, jeśli masz uczniów, powinieneś poprosić ich, aby wspomnieli o tobie również swoim znajomym i rodzinie. Nie zapomnij też rozejrzeć się po okolicy. Podczas dyskusji często pojawia się temat pracy, a rozmowa z sąsiadami lub rodziną często prowadzi ich do rozmowy o twoich zajęciach.

Nie wahaj się i powiedz im, że prowadzisz korepetycje z języka rosyjskiego. Im więcej osób jest świadomych twojej branży, tym większe jest prawdopodobieństwo, że znajdziesz uczniów do ćwiczeń.

Powinieneś także odwiedzić lokalne firmy i zostawić reklamy w lokalnym piekarni, aptece lub sklepie z owocami i warzywami. Możesz także umieszczać ogłoszenia w miejscach, w których regularnie bywają uczniowie: w bibliotekach, na kampusach uniwersyteckich, na uczelniach, w liceach, szkołach podstawowych, a także w kinach, szkołach muzycznych, klubach jeździeckich itp.

Możesz również zapytać w szkołach językowych lub centrach językowych w twojej okolicy i sprawdzić, czy oferują kursy języka rosyjskiego.

Na jakich platformach możesz zamieszczać swoja ofertę korepetycji z języka rosyjskiego?

Używając różnych metod, możesz łatwiej znaleźć uczniów. Upewnij się, że korzystasz z internetu. Liczbą internautów w Polsce przekroczyła 30 milionów. Szkoda byłoby nie dotrzeć do tak ogromnego rynku potencjalnych uczniów języka rosyjskiego.

Spotkanie biznesowe.
Oprócz networkingu istnieje wiele platform internetowych do wyszukiwania studentów. | źródło: Pixabay - Joseph Mucira

Istnieje wiele platform z korepetycjami, na których możesz umieścić reklamy swoich usług, a także witryny z ogłoszeniami drobnymi, takie jak OLX. Jednak wyspecjalizowane witryny są prawdopodobnie najlepszym miejscem do rozpoczęcia.

 • E-korepetycje.net
 • eKorki.pl
 • Korepetycje.pl
 • Korepetycje24.com
 • Korepetycje.edu.pl
 • Buki
 • Superprof
 • Tutoringo

Na wszystkich tych stronach, korepetytorzy mogą utworzyć profil i zamieszczać oferty swojej pracy w charakterze korepetytora. Niektóre są bezpłatne, niektóre pobierają prowizję za zajęcia, a inne pobierają opłatę za członkostwo. W Superprof uczniowie płacą po znalezieniu korepetytora. Nauczyciel rosyjskiego zarabia pełną kwotę za swoje zajęcia.

Jednak korepetytorzy mogą zapłacić, aby zwiększyć widoczność swojego profilu w wynikach, aby pomóc im znaleźć więcej uczniów. Możesz zaoferować pierwszą godzinę nauki za darmo, zajęcia za pośrednictwem kamery internetowej, prywatne korepetycje lub wsparcie akademickie z zakresu nauki języka rosyjskiego.

Aby naprawdę jak najlepiej wykorzystać możliwości online, musisz się upewnić, że twoja oferta jest czytelna. Miejmy nadzieję, że teraz już wiesz jak z powodzeniem prowadzić prywatne korepetycje z języka rosyjskiego. Nie zapominaj, że jeśli wiesz, jak mówić w wielu językach, nic nie stoi na przeszkodzie, by zostać korepetytorem języka angielskiego lub francuskiego. Jeśli masz umiejętności, możesz prowadzić kursy językowe w dowolnym języku.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.