Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: rosyjski

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 71 opinii.

37 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 37 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka z przedmiotu Rosyjski nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Rosyjski

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Rosyjski?

Średnia cena zajęć z: Rosyjski wynosi: 37 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: rosyjski
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Rosyjski?

Z pomocą nauczyciela z: Rosyjski, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Rosyjski online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Rosyjski oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje rosyjski online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Rosyjski jest dostępnych?

676  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Rosyjski, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 676 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Rosyjski?

Na przykładzie 71 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Rosyjski?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Rosyjski!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Język rosyjski korepetycje, z pomocą najlepszych nauczycieli w Twoim mieście

Powody by uczyć się języka rosyjskiego

Привет ! (Dzień dobry!) Czy chciałbyś poczytać literaturę rosyjską L. Tołstoja, F. Dostojewskiego, A. Puszkina, A. Czechowa czy I. Turgieniewa w wersji oryginalnej? A może po prostu chciałbyś nauczyć się nowego języka, a język rosyjski wydaje Ci się dobrą opcją przez podobieństwo do naszego języka? A może fascynujesz się kulturą rosyjską? Kolejnym powodem na naukę tego języka może fakt, że w Polsce istnieje wiele stowarzyszeń polsko-rosyjskich, które potrzebują osób dwujęzycznych, które mogą przyjąć odwiedzających z Rosji.

 

Jeśli pracujesz w sektorze turystycznym i hotelarskim, klienci będą zachwyceni, jeśli będziesz do nich mówił w ich ojczystym języku, zwłaszcza jeśli nie znają ani angielskiego, ani polskiego. Powodów by uczyć się języka rosyjskiego jest wiele, a dzięki Superprof, będziesz mógł łatwo i szybko znaleźć w jakiejkolwiek miejscowości w Polsce korepetytorów, którzy dostosują się do Twojego poziomu i pomogą Ci szybko rozwijać Twoje kompetencje językowe!  Zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą zajęć z języka rosyjskiego w Polsce poniżej!

Język rosyjski na świecie

Język rosyjski jest używany w wielu miejscach na świecie. Łącznie używany jest przez ponad 258 milionów osób, z czego 154 miliony to osoby używające go jako języka ojczystego, a kolejne 104 jako drugiego języka. Przez tak ogromną liczbę użytkowników język rosyjski jest ósmym najczęściej używanym językiem na świecie po angielskim, mandaryńskim, hindi, hiszpańskim, francuskim, arabskim i bengalskim.

 

Oczywistym jest, że język rosyjski jest językiem urzędowym Federacji Rosyjskiej, ale czy wiedziałeś, że również używany jest w wielu innych krajach nie tylko jako język oficjalny, ale często jako język nieoficjalny lub język danego regionu czy grupy społecznej? Dla przykładu język rosyjski jest językiem oficjalnym części Europy Wschodniej i Azji Północnej: Abchazji i Osetii Południowej(Gruzja), Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Gagauzji i Naddniestrza (Mołdawia) oraz na Krymie (Ukraina). Jest to również urzędowy język komunikacji we Wspólnocie Niepodległych Państw oraz jeden z języków urzędowych Organizacji Narodów Zjednoczonych i Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Dodatkowo, język rosyjski również używany jest w wielu krajach, w których nie ma on statusu języka oficjalnego np. Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Armenia, Uzbekistan czy Azerbejdżan. Diaspora rosyjska jest największa na świecie - od 25 do 30 milionów Rosjan mieszka za granicą, z czego ogromna ilość z nich wybrała sobie sąsiadującą Polskę by osiąść się tu na zawsze oraz założyć rodziny. Oznacza to, że będziesz miał wiele okazji by używać języka rosyjskiego w praktyce. Ze względu na ogromne fale migracji związanych z historią, Izrael, Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone i wiele innych krajów również ma na swoich terytoriach dużą społeczność rosyjskojęzyczną. 

 

Pamiętajmy, że umiejętność posługiwania się językiem rosyjskim może także pomóc w dogadywaniu się oraz rozumieniu w jednym z krajów, w których alfabet cyrylicy jest używany do dziś: na przykład na Bałkanach (Bośnia-Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Macedonia czy Bułgaria) oraz w Mongolii.

 

Jak sam widzisz, zasięg języka rosyjskiego jest ogromny, dużo większy niż moglibyśmy sobie to wyobrazić. Zatem pomimo faktu, że często uważa się, że to język angielski czy niemiecki przoduje jeśli chodzi o naukę języków obcych to jednak znajomość rosyjskiego również otwiera nam wiele drzwi do świata ekonomicznego, ale także politycznego, geopolitycznego, historycznego i kulturowego.

Język rosyjski w Polsce

Język rosyjski już od wielu dekad jest bardzo popularny w Polsce. W przeszłości stanowił nawet przedmiot obowiązkowy w szkołach.Wszystkie dzieci musiały uczyć się pisać, czytać, liczyć a nawet śpiewać po rosyjsku. Zajęcia z języka rosyjskiego nie są już odgórnie narzucone, jednak chętnych do nauki tego języka w Polsce wcale nie brakuje! Pomimo faktu, iż wpływ kultury rosyjskiej niestety najbardziej zapisał się na kartach historii Polski przez liczne lata okupacji oraz wojny jeszcze za czasów Związku Radzieckiego (ZSRR), to jednak relacje polsko-rosyjskie są dziś czymś pozytywnym. Obecnie Rosjanie stanowią jedną z najbardziej licznych mniejszości narodowych w Polsce, a liczba turystów w Polsce z roku na rok jest coraz wyższa. Działa to w obie strony, ponieważ wielu Polaków zachwyconych jest kulturą Rosji przez co często podróżują do ich kraju w celu odwiedzenia miast takich jak Moskwa czy Petersburg. 

Jakie są cechy charakterystyczne języka rosyjskiego?

Język rosyjski jest najpopularniejszym językiem słowiańskim i pomimo dużego podobieństwa z językiem polskim, w celu opanowania go na poziomie zaawansowanym lub płynnym, niezbędna będzie pomoc korepetytora. Na szczęście nie musisz się martwić, ponieważ na stronie Superprof setki korepetytorów czekają na Twój kontakt! 

 

Najprawdopodobniej najtrudniejszą częścią nauki będzie opanowanie jego alfabetu, potocznie zwanej cyrylicy, która znacznie różni się od alfabetu łacińskiego. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że pomimo błędnego wierzenia alfabet rosyjski to wcale nie cyrylica tak jak się potocznie mówi, a grażdanka, która jest efektem reform przeprowadzonych przez Piotra I Wielkiego na początku XVII wieku. Liczba liter w alfabecie rosyjskim pozornie nie jest zbyt duża, w sumie 33 i dzielone są na: 21 spółgłosek, 10 samogłosek oraz 2 znaki. Spółgłoski mają jednak dwa różne fonemy, które mogą się różnić w zależności od pisowni samogłoski obok spółgłoski. 

 

Jeśli chodzi o fonetykę języka rosyjskiego, pomimo faktu, że ogólnie jest ona bardzo zbliżona do fonetyki języka polskiego, to warto zaznaczyć, że istnieje kilka głosek, których nie znamy w naszym języku i których będziemy musieli się nauczyć pod nadzorem osoby rosyjskojęzycznej.

 

Wspomnimy również by chronić się przed tak zwanymi false friends, czyli wyrazami, które brzmią identycznie lub bardzo podobnie w języku polskim jednak oznaczają coś zupełnie innego w języku rosyjskim! 

 

Na koniec opowiemy Ci również troszeczkę o dialektach języka rosyjskiego. Wyróżnia się 3 grupy dialektów: północne, południowe oraz przejściowe. Różnice pomiędzy nimi sprowadzają się głównie do sposobu wymawiania litery ‘’g’’, która na południu wymawiana jest raczej jako ‘’h’’, z kolei na północy nieakcentowane ‘’o’’, które w pozostałej części kraju wymawia się raczej jako ‘’a’’, brzmi jako ‘’o’’. 

Superprof: czyli Twój wymarzony korepetytor z języka rosyjskiego w zasięgu kilku kliknięć myszką!

Nie wahaj się skorzystać ze strony Superprof, aby przystąpić do nauki języka: nasi korepetytorzy są do Twojej dyspozycji, a ich oferty i doświadczenie są tak zróżnicowane, że z pewnością znajdziesz zajęcia dobrane do Twoich indywidualnych potrzeb, poziomu oraz zainteresowań! Naszym zdaniem jest to najlepszy sposób na naukę języka obcego, bo pomimo, że możesz znaleźć wiele materiałów do nauki języka w internecie, to niestety nie znajdziesz tam wytłumaczenia wszystkich skomplikowanych aspektów języka, a ćwiczenie języka mówionego jest praktycznie niemożliwe, co prowadzi do utraty motywacji do nauki. Sam zobaczysz, że mając dobrego korepetytora nie straszny Ci będzie żaden egzamin ani test językowy, a tym bardziej wyjazd do Rosji w celach turystycznych czy nawet edukacyjnych! Jedyne co musisz zrobić to wejść na stronę Superprof oraz przejrzeć katalog z profilami naszych korepetytorów. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje o ich cenach, dyspozycji czasowej, kwalifikacjach, doświadczeniu oraz wiele innych.

 

A wszystko to bez żadnych dodatkowych kosztów! Wszystko jest przejrzyste jak woda! W Polsce ceny nauczycieli języka rosyjskiego wahają się od 25 PLN do 50 PLN za godzinę. Uważamy, że jest to niewielka cena w zamian za ekspresową umiejętność posługiwania się językiem rosyjskim na poziomie zaawansowanym lub płynnym! Pamiętaj, że wiedzę którą otrzymasz oraz mechanizmy, których się nauczysz przydadzą Ci się również w nauce innych języków takich jak francuski, niemiecki a nawet japoński! Nie zwlekaj dłużej i sprawdź naszą ofertę już dziś!

Czego chcesz się nauczyć?