Jest wiele świetnych sposobów na naukę hiszpańskiego i dobrze jest znaleźć najlepszy dla siebie, aby skutecznie uczyć się języków obcych.

Mimo, że kurs języka hiszpańskiego (np. hiszpański kurs online) jest zdecydowanie jednym z najbardziej podstawowych, najlepsze podejście często obejmuje szereg różnych metod nauki, które są ze sobą połączone.

W związku z tym, równolegle z kursami hiszpańskiego, często zaleca się immersję w środowisku hiszpańskojęzycznym. Możesz na przykład zacząć od oglądania ekranizacji, takich jak seriale, telenowele i pozycje pełnometrażowe, w języku iberyjskim, w oryginalnej wersji z napisami lub bez nich. Jest to jedna z metod pomocnych przy nauce podstaw takich, jak hiszpańska gramatyka i słówka, bez pomocy z zewnątrz.

W końcu kino hiszpańskie ma się czym pochwalić.

Od Pedro Almodóvara po Alejandro Amenábara, hiszpańscy filmowcy zdobyli uznanie krytyków filmowych i publiczności na całym świecie, włącznie z plejadą Oscarów w ramach ukoronowania osiągnięć. Jeśli więc planujesz weekend na kanapie oglądając Netflix, sprawdź niektóre z latynoskich tytułów, które są w ofercie.

Oto wybór 20 wspaniałych pozycji, aby fantastycznie rozpocząć naukę Español!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Izabela
5
5 (19 oceny)
Izabela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (6 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (19 oceny)
Izabela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (6 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dzienniki Motocyklowe: Idealne do Doświadczeń Językowych w Ameryce Południowej

W ciągu ostatnich 10–15 lat kino latynoamerykańskie wyprodukowało obrazy pełnometrażowe o wyjątkowej sile i urzekającej intensywności. Bez wątpienia, Dzienniki Motocyklowe, wydane w 2004 roku, należą do tej kategorii.

Ten argentyński tytuł, wyreżyserowany przez Waltera Sallesa, w którym występują Gael Garcia Bernal i Rodrigo de la Cerna, jest kinem drogi z 1952 roku. Opowiada historię argentyńskiego studenta medycyny Ernesto Guevary, bardziej znanego jako Che Guevara.

Kolorowy mural z wizerunkiem Che Gueavry na białej ścianie.
Dzienniki Motocyklowe przedstawiają podróż Che Guevary po Ameryce Południowej. | źródło: Pixabay - LaughingRaven

W wieku 30 lat postanowił przepłynąć Amerykę Łacińską ze swoim przyjacielem Alberto Granado. Niesamowita podróż, która pozwoli Che Guevarze stać się jedną z najbardziej charakterystycznych postaci XX wieku.

Ekscytujące, historyczne i fascynujące kino drogi, które pozwoli ci pracować nad iberyjskim poprzez południowoamerykańskie słowa i wyrażenia, a także argentyńskie i chilijskie akcenty. Pozycja obowiązkowa w filmotece hiszpańskojęzycznej. Odstaw książkę i podręcznik, aby doświadczyć tego egzotycznego świata.

Labirynt Fauna: Jedna z Najlepszych Ekranizacji po Hiszpańsku

Wybrany na festiwalu filmowym w Cannes w 2006 roku, Labirynt Fauna to fantastyczna baśń w wykonaniu jednego z najwybitniejszych reżyserów Meksyku, Guillermo Del Toro. A jeśli kino iberyjskie słynie przede wszystkim ze szkiców społecznych i psychologicznych, Labirynt Fauna to idealna okazja, aby spróbować bardziej fantastycznego akcentu!

Opowieść Del Toro rozgrywa się w powojennej francuskojęzycznej Hiszpanii i przedstawia małą dziewczynkę o imieniu Ofelia. Dziecko jest wyznaczone na księżniczkę podziemnego świata. Produkcja nie przestaje oscylować między opowiadaniem fantastycznej historii a filmem wojennym.

Labirynt Fauna nieustannie porusza się między dziecinnym wszechświatem, trochę w stylu Świata Narnii, a bolesną i ciężką atmosferą. Jego sukces przyciągnął widzów z całego świata. Oczywiście musisz go obejrzeć w oryginalnej wersji lub z napisami, aby całkowicie zanurzyć się w całkowicie oryginalnym wszechświecie, zamieszkanym przez żołnierzy i potwory. To dzieło raczej nie nadaje się dla dzieci.

REC: Proste Słownictwo dla Początkujących

Ostrzeżenie: to horror! ¿Por Qué No?... Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wspomógł swój kurs (np. kurs hiszpańskiego Łódź) Español nauką w towarzystwie odrobiny emocji.

Wskazówki dla początkujących uczących się języka obcego są zróżnicowane, ale poprawa słownictwa i umiejętności słuchania zawsze znajdują się na szczycie listy. Uproszczone słownictwo użyte w tym tytule oznacza, że ​​oglądanie go z napisami może być świetnym sposobem dostrojenia ucha do hiszpańskiego akcentu, przy jednoczesnym nabyciu jednego lub dwóch nowych słówek po hiszpańsku.

Wyreżyserowana przez Hiszpanów: Paco Plaza i Jaume Balagueró w 2007 roku, REC stał się sagą złożoną z 4 części. Kiedy został wydany w 2007 roku, horror odniósł prawdziwy sukces.

Dlaczego? Ponieważ odświeżył gatunek; horroru przedstawionego kamerą zaangażowaną. Jest on również znany jako „found footage” (znaleziony materiał filmowy), gatunek stworzony przez The Blair Witch Project.

Tutaj akcja toczy się w Barcelonie, w towarzystwie dziennikarza i kamerzysty obserwujących nocnych strażaków. Reportaż prowadzi ich do wnętrza budynku, w którym szaleje dziwny wirus. Szybko zostają poddani kwarantannie przez władze…

Porozmawiaj z Nią: Idealny na Ćwiczenia Językowe

Kino hiszpańskie to także (a przede wszystkim) Pedro Almodóvar. Hiszpański reżyser jest tak znany na całym świecie, że czasem sam personifikuje kino iberyjskie. Trzeba powiedzieć, że kinematografia Almodóvara poprzez swoje liczne produkcje wciąż zapada w pamięć wielu ludziom.

Można go kochać lub nienawidzić, ale tak czy inaczej jest uznawany za twórcę szczególnej alchemii między absurdem, thrillerem psychologicznym, seksem, komedią społeczną, dramatem... Rozmowa z Nią jest mieszanką tego wszystkiego.

Wyreżyserowana w 2002 r. produkcja opowiada o dwóch mężczyznach, między którymi rodzi się więź, podczas gdy opiekują się dwiema kobietami znajdującymi się w śpiączce.

Oczywiście wersja oryginalna lub wersja z napisami pozwoli ci poradzić sobie z bardziej intensywnymi i gęstymi dialogami. Ta pozycja jest idealna, jeśli chodzi o poziom średnio-zaawansowany i zaawansowany dla osób uczących się Español.

I tak, to dzieło jest warte uwagi. Zrozumiesz lepiej, że ważna jest nauka języków obcych. Szczególnie dla kultury kinematograficznej oraz jako pomoc podczas kursu językowego (np. kurs hiszpańskiego Kraków).

Kobiety na Skraju Załamania Nerwowego: Hiszpański Oczami Almodóvara

Znów jesteśmy w świecie Pedro Almodóvara z jednym z jego najbardziej znanych dzieł: Kobiety na Skraju Załamania Nerwowego! Ale podczas gdy poprzedni tytuł budzi więcej niepewności i wątpliwości, Almodóvar przedstawia tutaj prawdziwą komedię. Wyreżyserowana w 1988 roku produkcja przedstawia dwie najbardziej znane twarze: Antonio Banderas i Carmen Maura.

Kobiety na Skraju Załamania Nerwowego to przede wszystkim całkowicie szalona komedia, zarówno pod kątem dialogów, jak i kostiumów. Trzymający w napięciu poziom emocji jest utrzymany przez całą długość trwania filmu. Oryginalna wersja lub wersja z napisami pozwoli zatem młodym uczniom na poziomie średnio-zaawansowanym lub zaawansowanym na ćwiczenia z zakresu percepcji słuchowej u humorystycznego i energicznego Almodóvara.

Cela 211: Łatwe do Zrozumienia Dialogi Hiszpańskie

Kolejna pozycja z koszyka thrillerów. Cela 211 jest doskonałym przykładem zdrowia hiszpańskiego kina, a także jego zdolności do eksportowania niektórych dzieł.

Cela 211, wydana w 2009 roku, opowiada dość okropną i niepokojącą historię Juana, nowo zatrudnionego funkcjonariusza więzienia o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa. Chcąc dobrze sobie radzić, główny bohater, Juan Oliver, decyduje się odwiedzić budynek na dzień przed rozpoczęciem nowej pracy. Jest to jednak dokładny moment, w którym więźniowie decydują się na zamieszki i bunt.

Zraniony i porzucony przez swoich przyszłych kolegów, zostaje zamknięty w więzieniu z przestępcami, którzy oczywiście go jeszcze nie znają. Aby ocalić swoją skórę, musi udawać, że jest jednym z nich.

Cela 211 to bardzo dobre kino gangsterskie, jak mówią.

Oglądając go w oryginalnej wersji lub z napisami (idealny format, gdy bierzesz pod uwagę kursy językowe), odkryjesz również, że dialogi są dość łatwe do zrozumienia, mimo że ich treść odbiega od słów, które może zawierać podręcznik gramatyki.

Dialogi pełne są potocznego słownictwa, dzięki czemu będziesz mógł nauczyć się czegoś nieco innego niż to co oferują książki i podręczniki językowe, które zazwyczaj trzymają się bardziej formalnych form, jeśli chodzi o ćwiczenia z zakresu słówek. Alternatywą dla naszych propozycji mogą być korepetycje hiszpański, wpisz np. kurs hiszpańskiego Szczecin w wyszukiwarkę Superprof.

Ta pozycja również nie nadaj się dla dzieci.

Sekret Jej Oczu: Najlepszy Film Obcojęzyczny 2010

Czas na kolejny thriller. Sekret Jej Oczu to bardzo przemyślana adaptacja powieści. Nie tylko został wybrany jednym ze 100 najlepszych ekranizacji XXI wieku według rankingu BBC w 2016 roku, ale także zdobył Oscara za najlepszy film obcojęzyczny w 2010 roku.

To pokazuje, czym jest arcydzieło kinematografii. W tej pracy Jose Juana Campanelli odnajdujemy intensywność w emocjach, którą regularnie znajdujemy w kinie argentyńskim.

Poza tym, ukazuje bardzo popularny motyw współczesnego kina. Benjamin Esposito, policjant, spędził 25 lat na śledztwie w sprawie nierozwiązanego morderstwa. Ma obsesję na punkcie braku rezultatów tego dochodzenia, który pozbawił męża „czystej miłości” jego żony. Historia, która będzie mu ciągle przypominać własną, ponieważ jest kochankiem swojej współpracownicy.

25 lat później nowe elementy pozwolą mu w końcu wytropić mordercę. Zagrana po mistrzowsku przez Ricarda Darina i Soledada Villamila, Sekret Jej Oczu to thriller kryminalny i miłosny, który sprawi, że zabraknie ci tchu.

Colombia Magia Salvaje: Zderzenie Kina i Piękna Przyrody

Jednym z wielkich powodów do nauki Español jest wizyta w Kolumbii, kraju o niemal niezrównanym poziomie różnorodności biologicznej i geografii. W tym dokumencie reżyser Mike Slee daje wgląd w cudowną kolumbijską Amazonkę, w której żyje ogromna liczba różnych ptaków, zwierząt i roślin.

Pokazuje Kolumbię, jakiej jeszcze nie widziałeś: różnorodną, ​​żywą i kolorową. Ten naturalny raj jest doskonale uchwycony dzięki świetnym zdjęciom, które przypadną do gustu zarówno podróżnikom, jak i miłośnikom przyrody.

Dostosuj swoje ucho do kolumbijskiego akcentu, gdy narrator wyjaśnia to, co dzieje się w zaskakująco jasny sposób, co sprawia, że produkcja jest nie tylko fascynującym i edukacyjnym kawałkiem kina do zobaczenia, ale także daje szansę ćwiczenia umiejętności słuchania po hiszpańsku.

Jedno jest pewne, po obejrzeniu tego filmu dokumentalnego rozpaczliwie będziesz chciał zarezerwować lot do Bogoty, aby dowiedzieć się więcej o tym, co ma do zaoferowania Kolumbia.

Crimen Ferpecto (Zbrodnia Ferpekcyjna)

Tę hiszpańską ekranizację, wydaną w 2004 roku, wyreżyserował Alex de La Iglesia, który do dyspozycji miał Guillermo Toledo, Monikę Cerverę i Luisa Varelę. Zbrodnia Ferpekcyjna opowiada historię sklepikarza w domu towarowym, który przypadkowo zabija jednego ze swoich kolegów. Jedna ze sprzedawczyń działu perfumerii jest świadkiem tej sceny i wykorzystuje sytuację, by szantażować sprzedawcę, szczególnie na poziomie seksualnym.

Ta mroczna komedia może się funkcjonować jako lekcja hiszpańskiego. Jeśli jesteś spostrzegawczy zauważyłeś, że ferpecto jest napisane nieprawidłowo, powinno być perfecto. Odwrócenie liter w tytule odbywa się celowo, a po obejrzeniu zrozumiesz powód.

Będziesz miał okazję przećwiczyć kastylijski, słuchając Guillermo Toledo, który gra rolę Rafaela, najlepszego sprzedawce sklepowego i nieodpowiedzialnego uwodziciela, który przebija wszystkich sprzedawców działu odzieżowego.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Izabela
5
5 (19 oceny)
Izabela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (6 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (19 oceny)
Izabela
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (8 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (6 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Mar Adentro

Przechodzimy od komedii do dramatu w tym hiszpańskim filmie dramatycznym w reżyserii Alejandro Amenabara, w którym główną rolę grają Javier Bardem, Mabel Rivera, Celso Bugallo i Clara Segura. Mar Adentro (W Stronę Morza) opowiada o prawdziwej historii Ramona Sampedro, granego przez Javiera Bardema, który po wypadku stał się paralitykiem. Ta hiszpańska produkcja otrzymała Oscara i Złoty Glob za najlepszy film obcojęzyczny.

Otrzymał także 14 statuetek Goya, nagród filmowych przyznawanych corocznie przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej od 1987 roku. Nagroda taka jak francuski Cezar lub amerykański Oskar.

Dlaczego warto obejrzeć ten tytuł? Za silną historię między Ramonem, który po wypadku może poruszyć jedynie głową, a Rosą, młodą pracownicą pełną radości i życia, która poświęca swój czas chcąc pomóc Ramónowi. Historia o końcu życia, która jest dziś szczególnie rezonansowa, w której debata na temat eutanazji i wspomaganego samobójstwa jest często publicznie dostępna, nawet jeśli nie porusza jej twój kurs języka hiszpańskiego.

Blanca Nieves (Śnieżka)

Dzieło wyreżyserowane przez Pablo Bergera. Wydany w 2012 roku dramat opowiada o Carmen, pięknej dziewczynie, nad dzieciństwem której pieczę miała zła macocha. Akcja rozgrywa się w latach dwudziestych w południowej Hiszpanii. Carmen spotyka podróżującą grupę karłowatych torreadorów, którzy rekrutują ją do swojej trupy i nadają przydomek Blanca Nieves lub Śnieżka, po polsku.

Film Pablo Bergera jest chyba najbardziej oryginalną z wszystkich kinowych wersji baśni braci Grimm.” Tak o tym filmie można przeczytać w recenzji na Filmwebie. W czerni i bieli, bez dialogu, ta andaluzyjska i cicha wersja Królewny Śnieżki pozostaje do odkrycia ze względu na swoją intensywność, a zwłaszcza spojrzenie na walkę byków.

Lucia y el Sexo (Lucia i Seks)

Jest to dzieło Julio Medema, który na początku swojej kariery zyskał miano najlepszego reżysera, za sprawą nagrody Goya. Po śmierci swojego chłopaka, Lucia, która jest kelnerką w Madrycie, znika.Wyrusza na śródziemnomorską wyspę, by naładować swoje baterie. W spokoju, na wygnaniu odkrywa na nowo niespokojne aspekty swojego dawnego związku miłosnego.

Główna aktorka, Paz Vega, zdobyła nagrodę Goya dla najlepszej nowej aktorki w 2001 roku za rolę Lucii w tym filmie. Był to także punkt zwrotny w jej karierze, gdy zauważył ją niejaki Pedro Almodóvar, który dał jej małą rolę w „Porozmawiaj z Nią”.

Kontrowersyjne tematy w kinematografii również mogą być dobrą metodą nauki języka hiszpańskiego. Tradycyjne kursy raczej nie posiadają w programie tematyki tego typu.

Vicky Cristina Barcelona: Dla Katalońskiej Atmosfery Barcelony

Ta hiszpańsko-amerykańska produkcja została napisana i wyreżyserowana przez Woody'ego Allena i została nakręcony w Nowym Jorku, Asturii i Katalonii! Nie wahaj się puścić go w oryginalnej hiszpańskiej wersji, aby posłuchać Javiera Bardema i Penelope Cruz. Jeśli angielski bardziej ci odpowiada, można go także zobaczyć ponownie w wersji angielskiej i zauroczyć się Scarlett Johansson.

Fragment plakatu do filmu Vicky Cristina Barcelona, przedstawiający Scarlet Johansson, Penelope Cruz i Javiera Bardema.
Vicky Cristina Barcelona: trzyczęściowa historia miłosna opowiedziana przez Woody'ego Allena w katalońskim mieście. | źródło: Visual Hunt - Bene*

Historia Vicky Cristina Barcelona (VCB) toczy się w Barcelonie, gdzie 2 Amerykanki, Vicky (piękna ciemnowłosa aktorka Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) są na wakacjach.

To właśnie w katalońskim mieście dostają pod urok Juana Antonio (Javiera Bardema), grającego rolę malarza, który zaprasza je do spędzenia upojnego weekendu w swoim pięknym domu w Oviedo. Dodaj do równania powrót Marii Eleny, byłej żony Juana Antonio, granej przez egzotyczną i piękną Penelope Cruz, a otrzymasz bardzo zmysłową historię. VCB otrzymał nagrodę Złoty Glob w 2009 roku za najlepszą komedię.

Todo Sobre Mi Madre (Wszystko o Mojej Matce)

Francusko-hiszpański tytuł w reżyserii Pedro Almodóvara nakręcony w 1999 roku, Todo Sobre Mi Madre pozwoli ci odkryć hiszpański Madrilenów. Manuela jest pielęgniarką w Madrycie, która zabiera swojego jedynego syna, Estebana, do teatru, aby obejrzeć Tramwaj Zwany Pożądaniem. Zszokowany wiadomością o swoim ojcu, Esteban pada ofiarą śmiertelnego wypadku.

Dzieło jest portretem kobiety, która zrobi wszystko, co możliwe, aby znaleźć ojca Estebana, który tymczasem zmienił płeć. Historia kobiety gotowej na wszystko, by pogodzić się ze śmiercią syna.

Biedny, amoralny i nietypowy, jak wiele filmów Almodóvara, Todo Sobre Mi Madre to hołd dla życia i kobiet, któremu reżyser poświęca nieograniczoną pasję. Ten wspaniały hiszpański tytuł został nagrodzony na festiwalu w Cannes nagrodą za inscenizację oraz Oscarem za najlepszy film w języku obcym.

Volver: Lekcja Español w Madrycie!

Do tej pory prawdopodobnie zaczynasz widzieć schemat; Pedro Almodóvar jest niezwykle ważną postacią w hiszpańskim kinie. Volver to kolejna z jego wspaniałych produkcji, w której występuje aktorka często wybierana przez reżysera, Penelope Cruz. Ta charakterystyka była częścią oficjalnej selekcji festiwalu filmowego w Cannes w 2006 roku.

Volver to historia Raimundy, granej przez Penelope Cruz, która mieszka ze swoim partnerem Paco i jego 14-letnią córką. W towarzystwie Soledad, jego siostry, Raimunda wraca do rodzinnej wioski, by opiekować się grobami rodziców i odwiedzić ciotkę Paulę, która zaczyna tracić głowę. Po powrocie do Madrytu mąż Raimundy próbuje zgwałcić Paulę, a ona próbuje się bronić.

Czarno-biała fotografia Penelope Cruz.
Wspaniała Penelopa Cruz jest gwiazdą Volvera. | źródło: Visaul Hunt - crguerra

Volver to deklaracja miłości dla wszystkich kobiet, a dialogi między postaciami będą interesujące dla wszystkich.

Samodzielne uczenie się hiszpańskiego może nie być najłatwiejsze, a zdobycie okazji do ćwiczeń może okazać się trudne, jeśli zdecydujesz się podjąć to wyzwanie. Filmy Almodóvara dają wielką szansę na ćwiczenie umiejętności słuchania, która jest kluczowym elementem nauki każdego języka obcego.

Kino Hiszpańskie z Polskimi Napisami: La Mala Educación (Złe Wychowanie)

Almodóvar w produkcji Złe Wychowanie, przedstawia losy dwóch przyjaciół Enrique i Ignacio, wychowanych w szkole religijnej, którzy byli źle traktowani i wykorzystywani przez pedofilskiego księdza, ojca Manolo.

Wizerunek Pedro Almodovara w czerwonym oświetleniu, na czarnym tle.
Pedro Almodóvar jest jednym z największych hiszpańskich reżyserów. Jego filmy cechuje wszechobecność miłości. | źródło: Visual Hunt - somethingstartedcrazy

Film rozgrywa się w całości w Hiszpanii, głównie w Madrycie, Walencji i Alelli. Przedstawia młodego Gael Garcię Bernal, meksykańskiego aktora, który musi wcielić się w potrójną rolę brata mitomaniaka, mściciela i homoseksualisty. Aktor ten występuje również w produkcji Babel wraz z Bradem Pittem i Cate Blanchett, w reżyserii Innaritu.

To dobry tytuł do oglądania z napisami, abyś mógł w pełni zrozumieć, co się dzieje. Podobnie jak nauka języka Cervantesa za pomocą aplikacji może koncentrować się na słownictwie, tak oglądanie produkcji z napisami pozwoli ci przyswoić iberyjskie słowa, zwłaszcza jeśli poziom dialogu wydaje się być wysoki.

Teza: Hiszpański Thriller, Który Tobą Wstrząśnie

Odłóżmy na bok dramatyczne komedie i wybierzmy thriller w reżyserii Alejandro Amenabara, również scenarzysty, aktora i producenta. W rzeczywistości jest to pierwsza produkcja fabularna wyreżyserowana przez Amenabara, który wywołał sensację na festiwalu w Berlinie i wygrał 7 nagród Goya w 1996 roku.

Angela, studentka kinematografii przygotowująca rozprawę na temat przemocy audiowizualnej, odkrywa w trakcie swojego dochodzenia, że ​​istnieją filmy pornograficzne ukazujące sceny autentycznego morderstwa (filmy, w których ludzie faktycznie umierają) i że ich autorzy nie są bardzo daleko od niej...

Teza często pojawia się na listach 25 najlepszych hiszpańskich ekranizacji.

Pozycja zdecydowanie nie dla dzieci.

Contratiempo: Historia Która Trzyma Cię w Niepewności

Wyreżyserowany przez Oriol Paulo w 2016 r. ekranizacja, która zaangażuje cię do samego końca. Kiedy Adrián Doria, odnoszący sukcesy młody biznesmen, wraz ze swoją kochanką, ma wypadek  na opustoszałej wiejskiej drodze, a kierowca drugiego samochodu umiera, oboje stają pytaniem, co dalej robić. Postanawiają pozbyć się ciała, ale seria późniejszych wydarzeń prowadzi Adriana drogą kłamstw i podstępów.

Po udaniu się do hotelu, aby zapłacić łapówkę komuś, kto twierdzi, że ma informacje o wypadku samochodowym, zostaje uderzony w głowę i budzi się, znajdując swoją kochankę martwą w pokoju hotelowym. Po aresztowaniu przez policję i zostaje umieszczony w areszcie domowym. Jego prawnik organizuje przybycie eksperta ds. przygotowywania świadków, aby przygotował go na nadchodzący proces, ale nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Nauka języków obcych online staje się coraz bardziej popularna, a dzięki dostępności w serwisów, takich jak Netflix, w różnych częściach świata Contratiempo może przyczynić się do edukacji online w języku katalońskim. Dodaj do koszyka hiszpańskie tytuły na którejkolwiek z platform, kiedy planujesz wieczorną rozrywkę przed telewizorem.

Szukasz korepetycje hiszpański? Z Superprof w łatwy sposób znajdziesz idealnego dla siebie nauczyciela na dogodnym dla Ciebie poziomie nauczania.

Otwórz Oczy: Wspaniały Hiszpański Dreszczowiec

Tę listę zakończymy drugim hiszpańskim tytułem w reżyserii Alejandro Amenabara. Otwórz Oczy (1997) był przedmiotem amerykańskiego remake'u, który być może już widziałeś: Vanilla Sky z Tomem Cruise i Penelope Cruz.

W ekranizacji Otwórz Oczy znajdziesz Penelope Cruz w jednej z jej najlepszych ról. Ten dreszczowiec to wybitny tytułu jednego z największych filmów Almodovara.

Jak Telewizja Może Poprawić Twoje Umiejętności w Zakresie Español?

Ekranizacje, takie jak pozycja pełnometrażowa, serial, jak i telenowela w języku Cervantesa posiadają pewne zalety:

  • Wysłuchasz poprawnej wymowy słów po hiszpańsku w wykonaniu native speakerów
  • Posłuchasz i zrozumiesz strukturę zdań w języku hiszpańskim (gramatyka)
  • Dowiesz się, jak język iberyjski jest używany w życiu codziennym. W końcu hiszpański jest językiem urzędowym w 20 krajach, każdy z własnym dialektem i kolokwialnym słownictwem. Uzyskując dostęp do produkcji z tych krajów, można usłyszeć akcenty, ale co ważniejsze, użycie słów i ulicznego slangu.
  • Pogłębisz swoje opanowanie języka na każdym poziomie, w sposób dostępny i niedrogi. Jeśli nie mieszkasz w kraju hiszpańskojęzycznym, usłyszenie, mówienie lub zapoznanie się z językiem może być trudne. Oglądając ekranizacje, możesz zacząć wypełniać tę lukę społeczną.

Nigdy nie zapominaj, że hiszpański jest językiem dostępnym dla wszystkich. Nie ma znaczenia, czy chcesz pomóc dziecku z dysleksją nauczyć się hiszpańskiego, czy po prostu chcesz ułatwić swoim dzieciom odrabianie ćwiczeń językowych. Możesz znaleźć świetne seriale, telenowele i dzieła pełnometrażowe, które pomogą ci przyswoić język Cervantesa. Jeśli spędzasz czas przy rozrywce i nauce jednocześnie, oglądając serial, czy inną ekranizację, gramatyka i słówka sam znajduję drogę do twojej pamięci. Dla osób szukających nowoczesnych rozwiązań, którym nie wystarczą książki, a podręcznik gramatyki powoduje znużenie, wycieczka w kierunku obcojęzycznej kinematografii to doskonałe uzupełnienie kursu, bez znaczenia czy chodzi o hiszpański, angielski, niemiecki, czy inny język, którego chcemy się uczyć. Następnym razem na zakupach, albo przeglądając aukcje online, dodaj do koszyka hiszpańskie tytuły. ¿Por Qué No?

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki z profesjonalistą, pisz na stronie Superprof przykładową frazę "korepetycje hiszpański Warszawa" i przejrzyj listę naszych dostępnych nauczycieli.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (2 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.