Nauka nowego języka z natury powinna być świetną zabawą. Aby okazała się efektywna, musi dawać satysfakcję, a przynajmniej sprawiać przyjemność. Jeśli tak nie jest, przyswajanie języka obcego może sprawiać trudności. To samo zdecydowanie dotyczy nauki języka hiszpańskiego - tak jak wszystkich innych języków.

Gdy podejmiesz decyzję o rozpoczęciu nauki nowego języka, szukasz dostępnych opcji na wszelkie sposoby. Aplikacje internetowe cieszą się dużym zainteresowaniem w każdej grupie wiekowej już od wielu lat, dlatego na rynku istnieje ich tysiące. Z łatwością więc znajdziesz takie, których subskrypcja miesięczna kosztuje krocie lub takie, za których użytkowanie płaci się niewielkie kwoty.

Naturalnie najtrudniej będzie wyszukać bezpłatne narzędzia do nauki języka. Jednak bez obaw! Istnieją i takie!

Nauka musi być pozytywnym i twórczym doświadczeniem. Inaczej tracisz motywację i odpadasz w przedbiegach. W końcu ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to wkuwanie tabel czasowników i trwonienie czasu na przepełnione rutyną zajęcia języka, które cię nudzą.

Szukając najlepszych sposobów nauki hiszpańskiego, prawdopodobnie natknąłeś się na świetne metody. Ale jeśli czytanie książek i sposoby szkolne nie wzbudzają twojego zainteresowania, naucz się mówić po hiszpańsku na smartfonie lub tablecie!

Smarfony towarzyszą nam niemal w każdej sekundzie życia. Korzystanie z nich już dawno stało się rutyną. Prawda jest taka, że trudno w dzisiejszym świecie obyć się bez tych urządzeń!

Faktem jest także, że wiele osób traci mnóstwo czasu w Internecie. Media społecznościowe, memy, śmieszne filmiki i inne pochłaniacze czasowych zasobów rozpanoszyły się w naszym życiu na dobre! A co jeśli powiem ci, że czas spędzony na wielogodzinnym przeglądaniu zdjęć i obrazków można z łatwością i bez wielkiego wysiłku przekuć w rozwój osobisty?

W App Store i Google Play dostępnych jest obecnie kilka aplikacji, z których każda koncentruje się na nieco innym aspekcie nauki języka. Skorzystaj ze wszystkich lub wybierz tę, która zaspokoi twoje oczekiwania.

Niektóre koncentrują się na płynności, inne na hiszpańskim słownictwie, podczas gdy kolejne oferują nawet początkującym szansę na zdobycie solidnych podstawy w koniugacji czasowników. Bez względu na wiek, umiejętności lub cele końcowe znajdziesz aplikację dla siebie. Jakie opcje są dostępne?

Jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki? Wpisz przykładową frazę "korepetycje hiszpański Warszawa" a z Superprof w szybki i łatwy sposób znajdziesz idealnego dla Ciebie nauczyciela.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego Warto Korzystać z Nowych Technologii do Nauki Hiszpańskiego?

Wskazówki dla początkujących uczniów hiszpańskiego często będą wymagały zróżnicowanego podejścia, aby pomóc z powodzeniem w przyswajaniu wszystkich aspektów tego języka obcego. Kursy językowe są świetne, aby uzyskać podstawę, ale będziesz potrzebować innych sposobów na uatrakcyjnienie ćwiczeń w domu.

Prywatne zajęcia języka hiszpańskiego to najczęściej niemały koszt. Nie zawsze więc zmieścisz w budżecie korepetycje hiszpański z native speakerem czy zakup profesjonalnych podręczników do nauki języka hiszpańskiego. W takich okolicznościach warto pokusić się o skorzystanie z innej, bardziej przystępnej opcji! Najlepiej więc sprawdzi się darmowy program do nauki hiszpańskiego.

Używanie tabletów w szkołach było kiedyś kontrowersyjnym tematem, podobnie jak korzystanie z komputerów 30 lat wcześniej. Ważne jest, aby pamiętać, że technologia jest tylko narzędziem w procesie nauki języków. Nigdy nie zastąpi ona pracy mózgu wymaganej podczas nauki (w tym procesu zapamiętywania).

Technologia ma ułatwiać nam życie w każdej jego przestrzeni. Także w kwestii nauki i rozwoju.

Nie można przecież zaprzeczyć, że nowe technologie są aspektem ułatwiającym naukę. Zwłaszcza z jednego prostego powodu: nauka jest zawsze bardziej efektywna, gdy towarzyszy jej przyjemność. Udowodniono, że przyjemność odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się.

Skojarzone pozytywnie bodźce są szybciej utrwalane, chętniej poświęcamy im czas i zdecydowanie łatwiej podtrzymujemy zaangażowanie, gdy robimy to, co lubimy.

Stojący mężczyzna, trzymający w rękach tablet na tle panoramy miasta.
Tablety są idealnym medium do nauki hiszpańskiego. | źródło: Unsplash - Tyler Franta

Innymi słowy: uczymy się o wiele łatwiej i szybciej, kiedy nauka sprawia nam radość.

Dzisiaj nauka i przyjemność kojarzą się tylko z młodymi uczniami. Potem przestaje być już zabawnie: powaga i dyscyplina stają się słowami kluczowymi. Nauka do egzaminów na studiach kojarzy się już z czymś niemal śmiertelnie poważnym. Wyniki w edukacji wyższej determinują przecież życiową pozycję, status materialny i rozwój zawodowy. Nic więc dziwnego, że naukę traktuje się wówczas jako bardzo ważny obowiązek. Ale czy to faktycznie ułatwia zapamiętywanie i przekłada się na wspaniałe efekty?

Okazuje się, że nie zawsze musi tak być. Sukces urządzeń mobilnych (tabletów i smartfonów) pozwolił na rozwój aplikacji. Aplikacje to małe programy, które można pobrać na tablet, iPad lub smartfon.

Istnieją aplikacje we wszystkich obszarach: rozrywka, informacja, gotowanie, giełda itp. Od pewnego czasu powstaje coraz więcej poważnych aplikacji. Są to wszystkie aplikacje związane z uczeniem się.

Wśród nich, aplikacje dedykowane do nauki języków przeżywają renesans. Teraz można uczyć się wszystkich języków za pomocą aplikacji na tablet (lub smartfon): od angielskiego po hiszpański, od chińskiego po rosyjski i od japońskiego po arabski.

Atutem takich metod nauki jest ich łatwość w dostępie. Dojeżdżasz do pracy lub szkoły komunikacją miejską? Wykorzystaj czas spędzony w autobusie lub tramwaju na skorzystanie z aplikacji. Czekasz w długiej kolejce do kasy w markecie? Włącz aplikację, wykonaj kilka kliknięć i opanuj kolejną porcję słownictwa. Oglądasz ulubiony film w telewizji i nudzą cię długie reklamy? To idealna okazja, aby spędzić parę minut na nauce.

Jak widzisz to bardzo proste. A okazji do nauki w ciągu dnia znajdzie się więcej. Aplikacje nie są zobowiązujące i nie wymagają od ciebie specjalnego przygotowania do nauki. Gdy tylko znajdzie się chwila wolnego, bierzesz do ręki tablet lub smartfon i kontynuujesz językowy rozwój dokładnie w tym miejscu, w którym przed chwilą skończyłeś.

Nauka hiszpańskiego na tablecie lub smartfonie ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami nauczania, które można podsumować jednym słowem: elastyczność. Nauka za pomocą aplikacji pozwala zarządzać harmonogramem i tworzyć kursy dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Jest kilka świetnych książek do nauki hiszpańskiego, ale jeśli chodzi o ćwiczenia, nic nie pobije aplikacji. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się nowych zwrotów, czy powtórzyć hiszpańskie czasowniki, istnieje coś idealnie dopasowanego do twoich potrzeb.

Wybraliśmy naszą ulubioną dwójkę (Duolingo i Babbel), a w tym artykule wyjaśnimy dlaczego. Ale bądź spokojny, ponieważ hiszpański jest językiem używanym przez około 440 milionów ludzi, istnieje wiele innych aplikacji do nauki hiszpańskiego, jeśli żadna z tych dwóch ci się nie spodoba.

5 Argumentów Dowodzących, że Warto Spróbować Podjąć Wyzwanie!

Zanim poznasz konkretne aplikacje, które umożliwią ci nauką hiszpańskiego, upewnij się, że masz świadomość, jak świetna jest to alternatywa! Jeżeli poprzednia część artykułu nie pozbawiała cię jeszcze wszystkich wątpliwości, nic straconego, czytaj dalej!

1. Prostota

Aplikacje są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Mają przecież służyć oszczędzaniu czasu i rozrywce!

2. Niezobowiązujący charakter

Nie musisz podpisywać umowy licencyjnej i zobowiązywać się do miesięcznych opłat za subskrypcję! Zero zmartwień.

3. Multum słownictwa

Mały wysiłek własny, a mnóstwo zapamiętanych słówek! A od czegoś przecież trzeba naukę hiszpańskiego rozpocząć!

4. Mobilna nauka

Uczysz się w domu, szkole, tramwaju, podczas przerwy w pracy, czy nawet czekając w restauracji na jedzenie!

5. Mnogość opcji

O tym przekonasz się już za moment! Kontynuuj lekturę i dowiedz się, jak znaleźć najlepszy darmowy program do nauki hiszpańskiego!

Czy Duolingo to Najlepsza Aplikacja do Nauki Hiszpańskiego?

Duolingo, podobnie jak większość aplikacji językowych, oferuje nie tylko zajęcia języka hiszpańskiego. Duolingo uczy także angielskiego, niemieckiego, japońskiego, norweskiego, francuskiego, rosyjskiego, duńskiego itp. Duolingo zostało uznane za najlepszą aplikację do nauki w 2013 roku.

Dla wielu osób Duolingo jest punktem odniesienia dla aplikacji do nauki hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie. Doświadczenia użytkowników rzadko są negatywne. „Dzięki Duolingo mogłem nauczyć się hiszpańskiego w dwa miesiące” - to zdanie słyszy się często. Dobra opinia jest bardzo powszechna. Wystarczy wpisać nazwę tej aplikacji w dowolną internetową wyszukiwarkę, a od razu pojawia się mnóstwo pochlebnych opinii na temat Duolingo.

Duolingo oferuje kilka rodzajów zabawnych ćwiczeń do nauki języka hiszpańskiego, w sposób progresywny. Ćwiczenia są pogrupowane w bloki tematyczne, które można przyrównać do lekcji. Nauka mówienia po hiszpańsku z Duolingo to prawdziwa gra, w której masz kilka „żyć”. Trudno zaprzeczyć temu, że dreszczyk adrenaliny czyni naukę bardziej ekscytującą i zachęca do podjęcia kolejnej próby.

Możesz wygrać lub przegrać, jeśli przegapisz ćwiczenie. Otrzymujesz gratulacje, kiedy pokonujesz kolejne kroki w swojej hiszpańskojęzycznej przygodzie. Wszystko jest robione tak, aby zachęcić cię do postępów. Z pewnością poczujesz się motywowany na bieżąco i nie stracisz zapału!

Co najważniejsze, nauka jest bardzo zabawna. Aplikacja intensywnie wykorzystuje obrazy, aby pomóc uczniowi lepiej zapamiętać to, czego się uczy. Asocjacje są bardzo skuteczne w nauce. Im więcej skojarzeń, tym szybciej przebiega konsolidacja śladu pamięciowego - czyli zapamiętywanie!

Grafika z napisem Duolingo, zieloną sową i kolorowymi folderami na niebieskim tle.
Duolingo: uzależniająca hiszpańska aplikacja? | źródło: Visual Hunt - tuaulamac

Można niemal powiedzieć, że „grasz” w Duolingo! Duolingo to zabawna i wciągająca aplikacja do nauki gramatyki hiszpańskiej, hiszpańskich słów, konwersacji hiszpańskiego itp. na smartfonie lub tablecie, bez konieczności zatrudniania prywatnego nauczyciela języka hiszpańskiego. Szybko nauczysz się przydatnych zdań po hiszpańsku.

Jeśli mówienie po hiszpańsku polega na możliwości prowadzenia rozmowy podczas wakacji w jednym z 20 krajów hiszpańskojęzycznych, może to być aplikacja, która pozwoli ci przejść na ten poziom. Korzystając z niej bardzo szybko opanujesz praktyczne zwroty, umożliwiające ci komunikację z rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego - czy po prostu załatwienie podstawowych spraw przy okazji wakacyjnych wyjazdów.

Duolingo rozumie, że esencja uczenia się i zapamiętywania tkwi w zjawisku powtarzania. Nauka z Duolingo jest z pewnością postępowa, ale nigdy nie wykonujesz zbyt dużego skoku.

Ćwiczenia wykorzystują ponownie słownictwo lub reguły gramatyczne wyuczone w poprzednich ćwiczeniach. Dzięki temu można dobrze zapamiętać rzeczy i nie zapomnieć o wszystkim po drodze. Powtarzanie jest kluczem do asymilacji, a Duolingo bardzo dobrze to rozumie.

Cena Nauki Hiszpańskiego w Duolingo

Bardzo ważnym elementem, który nie został jeszcze uwzględniony, jest cena. Ile kosztuje lekcje hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie z Duolingo? Odpowiedź zadowoli wszystkich: Duolingo oferuje całkowicie bezpłatne kursy hiszpańskiego.

Zgadza się. Możesz nauczyć się mówić po hiszpańsku, nie wydając ani grosza. Założyciel aplikacji, Lui von Ahn, zapewnia, że ​​zawsze tak pozostanie. A najlepsze jest to, że nie ma nawet reklam. To wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy chcą sami nauczyć się hiszpańskiego ze względów finansowych.

Jeśli zdecydujesz się na zajęcia języka hiszpańskiego z korepetytorem lub zajęcia hiszpańskiego w lokalnej szkole językowej, będziesz musiał wydać spore kwoty. Nawet jeśli chcesz uczyć się hiszpańskiego przez Internet, być może będziesz musiał za to zapłacić. Nie dotyczy to Duolingo.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak Duolingo zarabia pieniądze? Pytanie jest istotne.

Model ekonomiczny Duolingo jest oryginalny. Aplikacja, pod koniec niektórych lekcji, prosi cię o szkolenie, tłumacząc fragmenty tekstów.

Duolingo finansuje swoją działalność sprzedając tłumaczenia, które wykonujesz. Na przykład Duolingo współpracuje z BuzzFeed i CNN.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (22 oceny)
Izabela
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (9 oceny)
Kinga
zł72
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (13 oceny)
Luciana
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
zł66
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
zł86
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (8 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Ucz Się Hiszpańskiego dla Początkujących z Babbel

Babbel to kolejna aplikacja dostępna zarówno na iOS, jak i Androida. W przeciwieństwie do Duolingo, nie wszystkie treści Babbel są darmowe. Chociaż istnieje darmowa wersja, nie zapewni ona dostępu do wszystkiego. Aby to zrobić, musisz wykupić subskrypcję na jeden, trzy, sześć lub dwanaście miesięcy.

Babbel, opracowany przez berlińczyków, to aplikacja może nieco mniej zabawna niż Duolingo. Babbel zachwyci tych, którzy chcą uczyć się hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie, ale w bardziej poważny i uważny sposób. Co nie znaczy, że będziesz się nudzić korzystając z Babbel. Podobnie jak Duolingo, Babbel jest dostępny w kilku językach. Bez względu na to, który wybierzesz, Babbel dąży do szybkiego nawiązania konwersacji.

Poza tym, jedną z zalet Babbel, której Duolingo nie ma, jest to, że można uczyć się wieloma kanałami. Tworząc konto w Babbel, możesz „pracować” na swoich lekcjach i ćwiczeniach z hiszpańskiego na tablecie, stronie internetowej Babbel lub ze smartfona. Masz możliwość przełączać się z jednego urządzenia na drugie, jednocześnie zachowując swój postęp.

Praktyczna obsługa Babbel jest bardzo podobna do Duolingo: aplikacja oferuje za każdym razem kilka „lekcji” obejmujących zabawne ćwiczenia słownictwa, gramatyki, odmiany lub wymowy.

Babbel, podobnie jak Duolingo, używa systemu rozpoznawania mowy do oceny dokładności wymowy. Jest to znacząca zaleta aplikacji w porównaniu do książek i innych podręczników w formie pisemnej. Oczywiście, używanie filmów do nauki hiszpańskiego to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności słuchania, ale nie oferuje możliwości ćwiczenia aspektu ustnego w taki sam sposób, jak niektóre aplikacje.

Zastosowanie rozpoznawania mowy stanowi cenny element interaktywny, który odgrywa dużą rolę w sukcesie tych aplikacji.

Menu aplikacji Babbel do wybierania języka.
Oprogramowanie rozpoznawania mowy Babbel może pomóc ci poprawić wymowę hiszpańską. | źródło: Visual Hunt - rpinfildi

Różne lekcje są uporządkowane według poziomu lub tematu. To pozwala ci korzystać zarówno z progresywnego, jak i spersonalizowanego uczenia się.

Babbel dostosowuje się do rytmu uczenia się każdej osoby. Aplikacja oferuje ścieżkę uczenia się dla początkujących, a drugą dla osób, które już znają język (zaawansowany kurs hiszpańskiego online). Babbel kieruje zatem ofertę do wszystkich profili.

Oczywiście, jako początkujący uczysz się liczyć, a także kilku przydatnych słów i zwrotów, aby móc rozmawiać w prosty sposób. W miarę postępów w kierunku poziomu średniego gramatyka staje się naturalnie ważniejsza.

Inne Atrakcyjne Aplikacje Do Nauki Hiszpańskiego

Jeżeli jeszcze nie znalazłeś czegoś dla siebie, nie poddawaj się zbyt szybko. Przed tobą kolejne propozycje, spośród których na pewno jakaś cię zainteresuje i sprawi, że nauka hiszpańskiego online stanie się ulubioną rozrywką! Alternatywą dla naszych propozycji mogą być korepetycje hiszpański, wpisz np. kurs hiszpańskiego Szczecin w wyszukiwarkę Superprof.

Ucz się hiszpańskiego ze SpeeQ

Aplikacja ta jest dostępna zarówno dla systemu operacyjnego IOS jak i Android.

Posłuży ci do nauki podstawowego słownictwa w języku hiszpańskim. Baza darmowych słówek nie jest zbyt duża, ale liczy na ten moment ponad 1000 wyrazów! Z pewnością wystarczy to na dobry początek, a jeżeli będziesz zadowolony z tego, jak aplikacja działa, możesz rozważyć wykupienie kolejnych baz - dedykowanych wyższym poziomom. Do dyspozycji będziesz miał wówczas poziom średni, wyższy, a nawet hiszpański w biznesie!

Jeśli chodzi o działanie aplikacji i sposób, w jaki możesz z niej korzystać, atrakcyjne wydaje się korzystanie z trzech trybów uczenia.

To podstawowe i popularne sposoby nauki, które na pewno znasz. Większość osób używa tych technik do nauki języków.

Chodzi o: zapamiętywanie, pisanie i słuchanie.

Aby zapamiętać słowo, słuchasz jak wymawia je lektor i następnie wybierasz jego znaczenie. Lektor jest hiszpańskojęzyczny, więc zapamiętujesz od razu poprawną wymowę. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość dokonania przez ciebie oceny, na ile znasz dane słowo! Jeżeli czujesz, że musisz je jeszcze powtórzyć, wybierasz jedną z dostępnych opcji, a reszta już robi się sama! Program koduje twoje potrzeby i słowa wymagające powtórki pojawiają się na ekranie aż do momentu, kiedy upewnisz się, że są ci znane!

Po opanowaniu słówek z fiszek i nabraniu płynności w ich rozpoznawaniu, przychodzi czas na pisanie - czyli tłumaczenie z polskiego na hiszpański. Tutaj też możesz liczyć na wsparcie aplikacji. Jeżeli trzykrotnie popełnisz błąd (np. literówkę), program pokaże ci jak dane słowo powinno wyglądać.

Zachęć Swoje Dziecko do Nauki Hiszpańskiego z Aplikacją FunSpanish

Ta aplikacja dedykowana jest najmłodszym amatorom nauki języków obcych. Jej kolorowa szata graficzna i liczne efekty specjalne uprzyjemniają naukę dziecku i zachęcają do podejmowania wysiłku.

Narzędzie zostało zaprojektowane w celu umożliwienia odbiorcy przyswajania podstaw języka - można ćwiczyć pisanie liter, składanie wyrazów i opanowywać proste słownictwo.

Plusem tej aplikacji jest duży nacisk na słuchanie, jaki położono podczas jej tworzenia!

Jeżeli nadal zastanawiasz się, jaka jest najlepsza darmowa aplikacja do nauki hiszpańskiego, koniecznie zapoznaj się z poniższym video.

Jak Szybko Nauczę Się Hiszpańskiego: Zalety Korzystania z Aplikacji

Mogliśmy omówić wiele innych aplikacji do nauki hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie, zwłaszcza „Busuu”.

Powinieneś przetestować różne aplikacje, a następnie wybrać tę, która najbardziej ci odpowiada. Twój wybór należy do ciebie. W każdym razie przekonasz się, że szybko uzależnisz się. Oto podsumowanie zalet nauki hiszpańskiego na telefonie lub tablecie:

  • Niektóre aplikacje, takie jak Duolingo, są bezpłatne. Pozostałe oferują w większości bardzo konkurencyjne ceny. Zajęcia z hiszpańskiego na tablecie są w zasięgu wszystkich stypendiów. To demokratyzuje naukę współczesnych języków.
  • Nauka jest zabawą. Aplikacje wykorzystują wszystkie funkcje smartfona lub tabletu, aby zapewnić niezwykłe wrażenia z nauki. Kiedy przyjemność wiąże się z nauką, wynik jest gwarantowany!
  • Masz możliwość pracy nad wymową za pomocą systemu rozpoznawania mowy, z którego korzystają prawie wszystkie aplikacje.
  • Możesz pracować nad swoim hiszpańskim w podróży, w dowolnym miejscu i czasie. Jest to bardzo elastyczna metoda uczenia się.
Kobieta siedząca na ławce na plaży.
Ucz się hiszpańskiego praktycznie wszędzie! | źródło: Unsplash - Angelo Pentazis

Ale bądź ostrożny, nie powinieneś oczekiwać opanowania języka hiszpańskiego z dnia na dzień. Aby utrwalić wiedzę zdobytą na tablecie, warto wziąć udział w lekcjach hiszpańskiego u prywatnego nauczyciela.

Wady Nauki Języka Hiszpańskiego z Użyciem Aplikacji

Zazwyczaj aplikacje rzadko wyjaśniają, w jaki sposób i dlaczego dane zjawisko językowe występuje. Mówi się „musisz zastosować taką regułę”, ale nie jest wyjaśnione, w jaki sposób działa język, ani przyczyny istnienia konkretnych reguł. Metody e-learningu oparte są na intuicji.

Prawdopodobnie aplikacje do nauki online lepiej sprawdzą się, gdy jesteś początkującym użytkownikiem języka hiszpańskiego i nie masz zbyt wielkich oczekiwań co do teorii języka.

Problem pojawia się, gdy potrzebujesz wyjaśnienia zagadnień z gramatyki. Czasy, tryby, odmiany - język hiszpański w tym aspekcie jest nieco trudniejszy od angielskiego i dostępne w internecie instrukcje czy samouczki mogą okazać się niewystarczające.

Spędzanie zbyt wielu godzin przed ekranami urządzeń elektronicznych nie służy twojemu wzrokowi, nie sprzyja także dobremu snu - dlatego zadbaj o to, by nie przesadzić.

W niektórych aplikacjach zdarzają się błędy w pisowni słówek lub ich tłumaczeniu. Niestety masz możliwość znaleźć się w sytuacji, w której okaże się, że błędnie przyswoiłeś jakieś słowo lub kilka - a to sprawi, że wrócisz do punktu wyjścia, lub - co gorsza - będziesz mieć trudność w zmianie zakodowanego schematu językowego.

Jak zatem uczyć się hiszpańskiego najbardziej efektywnie?

Korzystając z bogactwa internetu i aplikacji mobilnych oraz inwestując w usługi świadczone przez profesjonalnych nauczycieli!

Nauczyciel (np. kurs hiszpańskiego Kraków) może umożliwić ci rozgryzienie pewnych zasad i lepsze ich zrozumienie. Zajmie się kompleksową nauką języka, podzieli swoim doświadczeniem. Od razu zweryfikuje błędy, które popełniasz, natychmiast je sprostuje i sprawi, że zaczniesz się szybciej rozwijać językowo!

Dodatkowo każdy korepetytor zadba o zanurzenie ucznia w kulturze, z jakiej wywodzi się dany język. Języki to przecież nie tylko słowa, ale także styl życia, sztuka, zwyczaje. Im większa będzie twoja wiedza o hiszpańskiej kulturze, tym chętniej spędzisz czas na nauce kolejnej porcji słówek, gramatyki czy idiomów.

Aby biegle porozumiewać się w dowolnym języku, należy mieć pojęcie o jego historii. Trzeba zanurzyć się choć trochę w kulturze.

Właśnie z tych powodów nauka języka hiszpańskiego z profesjonalnym korepetytorem wciąż ma przewagę nad używaniem internetowym aplikacji.

Mimo wszystko, stanowczo rekomendujemy używanie opisanych tu aplikacji, bo jak widać - plusów takiej nauki nie brakuje!

Chociaż nie jest to nauka języka hiszpańskiego w naturalnym środowisku, jeśli włożysz dużo wysiłku w swoje ćwiczenia, możesz szybko opanować tę metodę i uzyskać zaawansowany poziom hiszpańskiego.

Naucz się rozmówek hiszpańskich, łącząc tę ​​metodę z prywatnymi lekcjami lub rozmawiając z native speakerem, którego masz w kręgu znajomych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rozumienie języka hiszpańskiego jest optymalne! Ta metoda może również pomóc dzieciom z dysleksją nauczyć się hiszpańskiego.

Szukasz kurs hiszpańskiego Łódź? - lub zajęć w jakimkolwiek innym żywym języku w dowolnym miejscu w Polsce - nauka na smartfonie lub tablecie to z pewnością nie wszystko, ale jest to narzędzie, z którego szkoda byłoby nie skorzystać!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (4 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.