Nauka nowego języka z natury powinna być świetną zabawą. Jeśli tak nie jest, przyswajanie języka obcego może sprawiać trudności. To samo zdecydowanie dotyczy nauki języka hiszpańskiego.

W końcu ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to wkuwanie tabel czasowników i lekcje języka, które cię nudzą.

Szukając najlepszych sposobów nauki hiszpańskiego, prawdopodobnie natknąłeś się na świetne metody. Ale jeśli czytanie książek i metody szkolne nie wzbudzają twojego zainteresowania, naucz się mówić po hiszpańsku na smartfonie lub tablecie!

W App Store i Google Play dostępnych jest obecnie kilka aplikacji, z których każda koncentruje się na nieco innym aspekcie nauki języka.

Niektóre koncentrują się na płynności, inne na hiszpańskim słownictwie, podczas gdy kolejne oferują nawet początkującym szansę na zdobycie solidnych podstawy w koniugacji czasowników. Bez względu na wiek, umiejętności lub cele końcowe znajdziesz aplikację dla siebie. Jakie opcje są dostępne?

Dlaczego Warto Korzystać z Nowych Technologii do Nauki Hiszpańskiego?

Wskazówki dla początkujących uczniów hiszpańskiego często będą wymagały zróżnicowanego podejścia, aby pomóc z powodzeniem w przyswajaniu wszystkich aspektów tego języka obcego. Kursy językowe są świetne, aby uzyskać podstawę, ale będziesz potrzebować innych sposobów na uatrakcyjnienie ćwiczeń w domu.

Używanie tabletów w szkołach było kiedyś kontrowersyjnym tematem, podobnie jak korzystanie z komputerów 30 lat wcześniej. Ważne jest, aby pamiętać, że technologia jest tylko narzędziem w procesie nauki języków. Nigdy nie zastąpi ona pracy mózgu wymaganej podczas nauki (w tym procesu zapamiętywania).

Nie można jednak zaprzeczyć, że nowe technologie są aspektem ułatwiającym naukę. Zwłaszcza z jednego prostego powodu: nauka jest zawsze bardziej efektywna, gdy towarzyszy jej przyjemność. Udowodniono, że przyjemność odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się.

Stojący mężczyzna, trzymający w rękach tablet na tle panoramy miasta.
Tablety są idealnym medium do nauki hiszpańskiego. | źródło: Unsplash - Tyler Franta

Innymi słowy: uczymy się o wiele łatwiej i szybciej, kiedy nauka sprawia nam przyjemność.

Dzisiaj nauka i przyjemność kojarzą się tylko z młodymi uczniami. Potem przestaje być już zabawnie: powaga i dyscyplina stają się słowami kluczowymi. Studiowanie do egzaminów ma priorytet.

Jednak, nie zawsze musi tak być. Sukces urządzeń mobilnych (tabletów i smartfonów) pozwolił na rozwój aplikacji. Aplikacje to małe programy, które można pobrać na tablet, iPad lub smartfon.

Istnieją aplikacje we wszystkich obszarach: rozrywka, informacja, gotowanie, giełda itp. Od pewnego czasu powstaje coraz więcej poważnych aplikacji. Są to wszystkie aplikacje związane z uczeniem się.

Wśród nich, aplikacje dedykowane do nauki języków przeżywają renesans. Teraz można uczyć się wszystkich języków za pomocą aplikacji na tablet (lub smartfon): od angielskiego po hiszpański, od chińskiego po rosyjski i od japońskiego po arabski.

Nauka hiszpańskiego na tablecie lub smartfonie ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami nauczania, które można podsumować jednym słowem: elastyczność. Nauka za pomocą aplikacji pozwala zarządzać harmonogramem i tworzyć kursy dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Jest kilka świetnych książek do nauki hiszpańskiego, ale jeśli chodzi o ćwiczenia, nic nie pobije aplikacji. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się nowych zwrotów, czy powtórzyć hiszpańskie czasowniki, istnieje coś idealnie dopasowanego do twoich potrzeb.

Wybraliśmy naszą ulubioną dwójkę (Duolingo i Babbel), a w tym artykule wyjaśnimy dlaczego. Ale bądź spokojny, ponieważ hiszpański jest językiem używanym przez około 440 milionów ludzi, istnieje wiele innych aplikacji do nauki hiszpańskiego, jeśli żadna z tych dwóch ci się nie spodoba.

Czy Duolingo to Najlepsza Aplikacja do Nauki Hiszpańskiego?

Duolingo, podobnie jak większość aplikacji językowych, oferuje nie tylko lekcje języka hiszpańskiego. Duolingo uczy także angielskiego, niemieckiego, japońskiego, norweskiego, francuskiego, rosyjskiego, duńskiego itp. Duolingo zostało uznane za najlepszą aplikację do nauki w 2013 roku.

Dla wielu osób Duolingo jest punktem odniesienia dla aplikacji do nauki hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie. Doświadczenia użytkowników rzadko są negatywne. „Dzięki Duolingo mogłem nauczyć się hiszpańskiego w dwa miesiące” - to zdanie słyszy się często. Dobra opinia jest bardzo powszechna.

Duolingo oferuje kilka rodzajów zabawnych ćwiczeń do nauki języka hiszpańskiego, w sposób progresywny. Ćwiczenia są pogrupowane w bloki tematyczne, które można przyrównać do lekcji. Nauka mówienia po hiszpańsku z Duolingo to prawdziwa gra i masz kilka „żyć”.

Możesz wygrać lub przegrać, jeśli przegapisz ćwiczenie. Otrzymujesz gratulacje, kiedy pokonujesz kolejne kroki w swojej hiszpańskojęzycznej przygodzie. Wszystko jest robione tak, aby zachęcić cię do postępów.

Co najważniejsze, nauka jest bardzo zabawna. Aplikacja intensywnie wykorzystuje obrazy, aby pomóc uczniowi lepiej zapamiętać to, czego się uczy.

Grafika z napisem Duolingo, zieloną sową i kolorowymi folderami na niebieskim tle.
Duolingo: uzależniająca hiszpańska aplikacja? | źródło: Visual Hunt - tuaulamac

Można niemal powiedzieć, że „grasz” w Duolingo! Duolingo to zabawna i wciągająca aplikacja do nauki gramatyki hiszpańskiej, hiszpańskich słów, konwersacji hiszpańskiego itp. na smartfonie lub tablecie, bez konieczności zatrudniania prywatnego nauczyciela języka hiszpańskiego. Szybko nauczysz się przydatnych zdań po hiszpańsku.

Jeśli mówienie po hiszpańsku polega na możliwości prowadzenia rozmowy podczas wakacji w jednym z 20 krajów hiszpańskojęzycznych, może to być aplikacja, która pozwoli ci przejść na ten poziom.

Duolingo rozumie, że esencja uczenia się i zapamiętywania tkwi w zjawisku powtarzania. Nauka z Duolingo jest z pewnością postępowa, ale nigdy nie wykonujesz zbyt dużego skoku.

Ćwiczenia wykorzystują ponownie słownictwo lub reguły gramatyczne wyuczone w poprzednich ćwiczeniach. Dzięki temu można dobrze zapamiętać rzeczy i nie zapomnieć o wszystkim po drodze. Powtarzanie jest kluczem do asymilacji, a Duolingo bardzo dobrze to rozumie.

Cena Nauki Hiszpańskiego w Duolingo

Bardzo ważnym elementem, który nie został jeszcze uwzględniony, jest cena. Ile kosztuje lekcje hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie z Duolingo? Odpowiedź zadowoli wszystkich: Duolingo oferuje całkowicie bezpłatne lekcje hiszpańskiego.

Zgadza się. Możesz nauczyć się mówić po hiszpańsku, nie wydając ani grosza. Założyciel aplikacji, Lui von Ahn, zapewnia, że ​​zawsze tak pozostanie. A najlepsze jest to, że nie ma nawet reklam. To wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy chcą sami nauczyć się hiszpańskiego ze względów finansowych.

Jeśli zdecydujesz się na lekcje hiszpańskiego z korepetytorem lub lekcje hiszpańskiego w lokalnej szkole językowej, będziesz musiał wydać spore kwoty. Nawet jeśli chcesz uczyć się hiszpańskiego przez Internet, być może będziesz musiał za to zapłacić. Nie dotyczy to Duolingo.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak Duolingo zarabia pieniądze? Pytanie jest istotne.

Model ekonomiczny Duolingo jest oryginalny. Aplikacja, pod koniec niektórych lekcji, prosi cię o szkolenie, tłumacząc fragmenty tekstów.

Duolingo finansuje swoją działalność sprzedając tłumaczenia, które wykonujesz. Na przykład Duolingo współpracuje z BuzzFeed i CNN.

Ucz Się Hiszpańskiego dla Początkujących z Babbel

Babbel to kolejna aplikacja dostępna zarówno na iOS, jak i Androida. W przeciwieństwie do Duolingo, nie wszystkie treści Babbel są darmowe. Chociaż istnieje darmowa wersja, nie zapewni ona dostępu do wszystkiego. Aby to zrobić, musisz wykupić subskrypcję na jeden, trzy, sześć lub dwanaście miesięcy.

Babbel, opracowany przez berlińczyków, to aplikacja może nieco mniej zabawna niż Duolingo. Babbel zachwyci tych, którzy chcą uczyć się hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie, ale w bardziej poważny i uważny sposób. Co nie znaczy, że będziesz się nudzić korzystając z Babbel. Podobnie jak Duolingo, Babbel jest dostępny w kilku językach. Bez względu na to, który wybierzesz, Babbel dąży do szybkiego nawiązania konwersacji.

Poza tym, jedną z zalet Babbel, której Duolingo nie ma, jest to, że można uczyć się wieloma kanałami. Tworząc konto w Babbel, możesz „pracować” na swoich lekcjach i ćwiczeniach z hiszpańskiego na tablecie, stronie internetowej Babbel lub ze smartfona. Możesz przełączać się z jednego urządzenia na drugie, jednocześnie zachowując swój postęp.

Praktyczna obsługa Babbel jest bardzo podobna do Duolingo: aplikacja oferuje za każdym razem kilka „lekcji” obejmujących zabawne ćwiczenia słownictwa, gramatyki, odmiany lub wymowy.

Babbel, podobnie jak Duolingo, używa systemu rozpoznawania mowy do oceny dokładności wymowy. Jest to znacząca zaleta aplikacji w porównaniu do książek i innych podręczników w formie pisemnej. Oczywiście, używanie filmów do nauki hiszpańskiego to dobry sposób na ćwiczenie umiejętności słuchania, ale nie oferuje możliwości ćwiczenia aspektu ustnego w taki sam sposób, jak niektóre aplikacje.

Zastosowanie rozpoznawania mowy stanowi cenny element interaktywny, który odgrywa dużą rolę w sukcesie tych aplikacji.

Menu aplikacji Babbel do wybierania języka.
Oprogramowanie rozpoznawania mowy Babbel może pomóc ci poprawić wymowę hiszpańską. | źródło: Visual Hunt - rpinfildi

Różne lekcje są uporządkowane według poziomu lub tematu. To pozwala ci korzystać zarówno z progresywnego, jak i spersonalizowanego uczenia się.

Babbel dostosowuje się do rytmu uczenia się każdej osoby. Aplikacja oferuje ścieżkę uczenia się dla początkujących, a drugą dla osób, które już znają język (kurs zaawansowany). Babbel kieruje zatem ofertę do wszystkich profili.

Oczywiście, jako początkujący uczysz się liczyć, a także kilku przydatnych słów i zwrotów, aby móc rozmawiać w prosty sposób. W miarę postępów w kierunku poziomu średniego gramatyka staje się naturalnie ważniejsza.

Jak Szybko Nauczę Się Hiszpańskiego: Zalety Korzystania z Aplikacji

Mogliśmy omówić wiele innych aplikacji do nauki hiszpańskiego na smartfonie lub tablecie, zwłaszcza „Busuu”.

Powinieneś przetestować różne aplikacje, a następnie wybrać tę, która najbardziej ci odpowiada. Twój wybór należy do ciebie. W każdym razie przekonasz się, że szybko uzależnisz się. Oto podsumowanie zalet nauki hiszpańskiego na telefonie lub tablecie:

  • Niektóre aplikacje, takie jak Duolingo, są bezpłatne. Pozostałe oferują w większości bardzo konkurencyjne ceny. Zajęcia z hiszpańskiego na tablecie są w zasięgu wszystkich stypendiów. To demokratyzuje naukę współczesnych języków.
  • Nauka jest zabawą. Aplikacje wykorzystują wszystkie funkcje smartfona lub tabletu, aby zapewnić niezwykłe wrażenia z nauki. Kiedy przyjemność wiąże się z nauką, wynik jest gwarantowany!
  • Możesz pracować nad wymową za pomocą systemu rozpoznawania mowy, z którego korzystają prawie wszystkie aplikacje.
  • Możesz pracować nad swoim hiszpańskim w podróży, w dowolnym miejscu i czasie. Jest to bardzo elastyczna metoda uczenia się.
Kobieta siedząca na ławce na plaży.
Ucz się hiszpańskiego praktycznie wszędzie! | źródło: Unsplash - Angelo Pentazis

Ale bądź ostrożny, nie powinieneś oczekiwać opanowania języka hiszpańskiego z dnia na dzień. Aby utrwalić wiedzę zdobytą na tablecie, warto wziąć udział w lekcjach hiszpańskiego u prywatnego nauczyciela.

Zazwyczaj aplikacje rzadko wyjaśniają, w jaki sposób i dlaczego dane zjawisko językowe występuje. Mówi się „musisz zastosować taką regułę”, ale nie jest wyjaśnione, w jaki sposób działa język, ani przyczyny istnienia konkretnych reguł. Metody e-learningu oparte są na intuicji. Nauczyciel może umożliwić ci rozgryzienie pewnych zasad i lepsze ich zrozumienie.

Chociaż nie jest to nauka języka hiszpańskiego w naturalnym środowisku, jeśli włożysz dużo wysiłku w swoje ćwiczenia, możesz szybko opanować tę metodę i uzyskać zaawansowany poziom hiszpańskiego.

Naucz się rozmówek hiszpańskich, łącząc tę ​​metodę z prywatnymi lekcjami lub rozmawiając z native speakerem, którego masz w kręgu znajomych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rozumienie języka hiszpańskiego jest optymalne! Ta metoda może również pomóc dzieciom z dysleksją nauczyć się hiszpańskiego.

Lekcje hiszpańskiego na kursach w Warszawie - lub w jakimkolwiek innym żywym języku w dowolnym miejscu w Polsce - na smartfonie lub tablecie to z pewnością nie wszystko, ale jest to narzędzie, z którego szkoda byłoby nie skorzystać!

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Hiszpański ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5, 1 votes
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.