Hiszpański jest językiem urzędowym w 20 krajach na całym świecie! Bez względu na to, w jakim wieku zaczniesz się go uczyć, zawsze warto wybrać ten język do nauki. W rzeczywistości hiszpański regularnie znajduje się na szczycie listy najbardziej przydatnych języków obcych i nietrudno zrozumieć, dlaczego.

Niezależnie od tego, czy podróżujesz do Meksyku, Gwatemali czy Peru, tłumaczysz teksty piosenek Shakiry, czy cieszysz się oryginalnymi wersjami filmów Pedro Almodovara, istnieje wiele powodów, aby uczyć się iberyjskiego.

Więc na co czekasz? Zacznij uczyć się tego korzystnego i radosnego języka już dziś!

Znajdziesz wiele informacji na temat najlepszych metod i zajęć w ramach przyswojenia języka kastylijskiego w Internecie, ale jednym z najwygodniejszych i najbardziej ekonomicznych sposobów nauki języka Cervantesa są zdecydowanie kursy online (np. korepetycje hiszpański). Szkoła nie jest już jedynym źródłem informacji.

Dostęp do informacji masz mieszkając w Warszawie, Krakowie, innym zakątku polski, lub nawet świata.

Znajdziesz wiele bezpłatnych stron internetowych, które pozwalają uczyć się Español bez płacenia ani grosza! W tym przewodniku przyjrzymy się niektórym dostępnym opcjom, a także powiemy, na co zwrócić uwagę, szukając materiałów i kursów języka hiszpańskiego online.

Kto wie, może edukacja online przygotuje cię do zdobycia dyplomu DELE, który jest jedynym oficjalnym dokumentem potwierdzającym znajomość tej pięknej mowy. Ośrodki egzaminacyjne znajdują się w kilku miastach w Polsce, między innymi w Warszawie, Gdyni, Poznaniu i Wrocławiu.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Hiszpański
Izabela
5
5 (23 oceny)
Izabela
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (10 oceny)
Kinga
72 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (14 oceny)
Luciana
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
66 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
86 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (13 oceny)
Julia
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Izabela
5
5 (23 oceny)
Izabela
80 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (10 oceny)
Kinga
72 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Luciana
5
5 (14 oceny)
Luciana
70 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (11 oceny)
Anita
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kinga
5
5 (6 oceny)
Kinga
66 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Javier
5
5 (8 oceny)
Javier
100 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Manuel
5
5 (8 oceny)
Manuel
86 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (13 oceny)
Julia
60 zł
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak Nauczyć się Hiszpańskiego Online: 5 Darmowych Stron

Oto wybór najlepszych darmowych witryn do zapoznania się z językiem hiszpańskim.

1. Lingea

Lingea stanie się jednym z najważniejszych zasobów podczas przygody z nauką języka. Ten słownik online oferuje obsługę w wielu różnych językach, w tym hiszpański.

Wyszukasz wiele różnych słów w języku polskim lub hiszpańskim i szybko znajdziesz ich równoważne znaczenie w odpowiednim języku. Słowa te podane są wraz z synonimami i kontekstem, dzięki czemu proces podejmowania decyzji o wyborze słowa jest jeszcze łatwiejszy. Zapewnia to, że zawsze wybierasz dokładnie to, czego szukasz, nawet jeśli oferowane są inne słowa o podobnym znaczeniu.

Witryna często oferuje również tłumaczenia potoczne, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć, gdzie używane jest to słowo. Pamiętaj, że język potoczny jest często specyficzny dla konkretnego kraju lub regionu, dlatego też nie wszystkie słownictwo używane w Kolumbii jest używane na przykład w Peru i odwrotnie.

Hasła w słowniku.
Książki są świetne, ale hiszpańskie słowniki online są lepsze! | źródło: Unsplash - Joshua Hoehne

2. DuoLingo: Nauka Podczas Zabawy

Dzięki DuoLingo zajęcia dotyczące hiszpańskiego są łatwe i przyjemne. Jeśli masz już trochę doświadczenia w nauce Español, przystąp do testu kwalifikacyjnego, gdy wiesz od czego zacząć, lub po prostu zacznij od samego początku.

Chodzi o to, aby dobrze się bawić, odpowiadając na pytania, zdobywając punkty (lub tracąc serca za błędy), odpowiadając tak szybko, jak to możliwe, aby przejść do następnego poziomu.

Rodzaj Candy Crush w języku hiszpańskim!

Każda lekcja umożliwia pracę nad kilkoma aspektami języka obcego, od wymowy po słuchanie i tłumaczenie z natychmiastową korektą. Czytaj i mów, a aplikacja oceni twoje postępy!

Co więcej, dla tych, którzy szukają aplikacji do nauki hiszpańskiego, należy pamiętać, że DuoLingo jest dostępne na smartfonie lub tablecie. Ucz się hiszpańskiego, zabijając czas w drodze do pracy lub na lotnisku, czekając na wejście na pokład!

3. Pracuj za Darmo nad Hiszpańskim Słownictwem na Fiszkoteka

Fiszkoteka to portal oferujący bezpłatne narzędzie do nauki słownictwa. Zawiera również kursy płatne i opcję premium, ale naukę nowych słówek za darmo możesz rozpocząć dzięki założeniu konta.

Lektor przeczyta dla ciebie poprawną formę wyrazu, a każde nowe słówko przedstawione jest na obrazku, czytaj razem z nim! Dodatkowo zagraj w grę typu Memory, gdzie dopasowujesz do siebie kafelki z polską i hiszpańską pisownią, lub podejdź do krótkiego testu wielokrotnego wyboru, żeby sprawdzić jak dobrze utrwaliła się nowa wiedza.

Ćwiczenia takie, jak grupowanie słów według tematu, pomagają mózgowi ich łączenie, ułatwiając tym samym zapamiętanie tych słów.

Nauka hiszpańskiego dla początkujących może być czasem przytłaczająca, ale zaczynając od słownictwa, będziesz w stanie zobaczyć wczesny namacalny postęp poprzez zapamiętywanie i utrwalanie słów, które pomogą budować pewność siebie, gdy będziesz kontynuować swoją przygodę z nauką języka i rozwijać swoje zainteresowania. Fiszki na pewno są jednym z najskuteczniejszych zajęć w celu przyswojenia większość krótkich informacji.

4. Bilingua: Ćwicz z Native Speakerem Hiszpańskim

Jeśli chcesz sam nauczyć się hiszpańskiego, potrzebujesz przestrzeni, w której możesz ćwiczyć to, czego się uczysz.

Istnieje wiele stron internetowych i aplikacji, które oferują wymianę językową, dzięki czemu będziesz mieć kontakt z hiszpańskojęzycznym mówcą, który chce uczyć się polskiego.

Chodzi o to, że będziesz ćwiczyć z nimi hiszpański, a oni mogą ćwiczyć z tobą swój polski.

Jednym z takich przykładów jest Bilingua. Ta platforma ma na celu dopasowanie cię do osób płynnie posługujących się językiem hiszpańskim w oparciu o zainteresowania, dzięki czemu oboje będziecie mogli porozmawiać. Do obsługi platformy przyda się podstawowa znajomość języka angielskiego, ponieważ menu operuje tym właśnie językiem.

Kolejną zaletą Bilingua są wskazówki i wsparcie, które oferują rozmówcy podczas twojej przygody z nauką, a także motywacja, abyś mógł się skoncentrować, gdy będzie ciężko.

Ćwiczenie z kimś, kto biegle włada językiem hiszpańskim, pozwoli mu poprawić cię, gdy popełnisz błędy, i zaoferuje porady dotyczące dalszego doskonalenia się w języku hiszpańskim. Co więcej, będziesz mieć okazję prowadzić ciekawą rozmowy z kimś, kto ma takie same zainteresowania jak ty. Możecie nawet zostać przyjaciółmi sin limitaciones!

5. Loecsen: Szybko Naucz się Mówić po Hiszpańsku

Witryna www.loecsen.com bazuje na szybkości uczenia się i wyróżnia się praktycznym przewodnikiem. Jest skierowana do wszystkich użytkowników, którzy chcą uczyć się hiszpańskiego bez płacenia ani grosza, ale szczególnie do wszystkich, którzy przygotowują się do podróży do Hiszpanii lub Ameryki Łacińskiej.

Zajęcia są proste: przedstawiane są wyrażenia wzięte z życia codziennego, wraz z ich pisownią i wymową, a quizy pozwalają przetestować stopień przyswojenia informacji.

Materiały w formie plików MP3 i PDF są częściowo dostępne w trybie bezpłatnym. Kurs zawiera ćwiczenia fraz konwersacyjnych w języku polskim i hiszpańskim, co jest raczej przydatne, aby zacząć mówić po hiszpańsku bez wydawania ani grosza.

Lista hiszpańskich słów na kartce z książki.
Jak szybko nauczysz się hiszpańskiego, zależy tylko od ciebie! | źródło: Visual Hunt

Materiały Internetowe: Ucz się Hiszpańskiego Online za Darmo

Langmaster

Langmaster oferuje kursy języka hiszpańskiego na trzech poziomach: początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany. Każda lekcja rozpoczyna się od wprowadzenia tematu, po którym następuje krótki tekst, którego można wysłuchać, aby użytkownik uczący się hiszpańskiego kojarzył pisane słowa z poprawną wymową.

Jakie narzędzia są dostępne?

 • Interaktywne ćwiczenia.
 • Obrazy i zdjęcia.
 • Nagrania audio i ścieżki dźwiękowe.

Witryna oferuje test oceniający poziom ucznia, jednak rozpoczęcie nauki hiszpańskiego od początku za darmo nikomu nie zaszkodzi! Rejestracja umożliwia dostęp do wszystkich usług, postępy będą zapisywane, a kolejna lekcja rozpocznie się od momentu przerwania poprzedniej.

Hiszpański.crib: Ucz się i Sprawdź Postępy

Jeśli przejdziesz na stronę internetową poświęconą nauce języka hiszpańskiego hiszpanski.crib.pl, będziesz mieć dostęp do wielu informacji i zasobów. Wyszukuj różnych tematów, aby skupić się na konkretnym aspekcie gramatyki hiszpańskiej, lub przeglądaj ogólne listy słownictwa.

Witryna ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz się rejestrować ani logować; wystarczy odwiedzić stronę, aby mieć dostęp do darmowej zawartości.

Sprawdź całą masę informacji, od słownictwa i zasad gramatycznych, po artykuły, kulinaria i wypracowania. Oznacza to, że bardzo łatwo rozpoczniesz naukę hiszpańskiego od miejsca, w którym wcześniej przerwałeś.

Jest to łatwa w użyciu strona internetowa, gdzie szybko znajdziesz to, czego szukasz. Każdy temat jest dobrze wyjaśniony przykładami, które pomogą ci zrozumieć, co jest pokazywane. Witryna bogata jest w informacje i szczegóły, które nie przyszłyby ci do głowy podczas samodzielnie skonstruowanego kursu językowego.

Sprawdź jedne z najlepszych podręczników do nauki hiszpańskiego, których listę znajdziesz również na tej stronie.

Dwie kobiety w tradycyjnych strojach hiszpańskich tańczące na ulicy.
Jak daleko może cię zaprowadzić nauka hiszpańskiego online? | źródło: Unsplash - sydney Rae

Ucz się Hiszpańskiego, za Pomocą Filmów Online

O tak, filmy mogą być bardzo przydatnym medium do nauki hiszpańskiego. Oprócz korzystania z filmów do nauki hiszpańskiego, w Internecie jest mnóstwo witryn do udostępniania filmów, które mogą ogromnie pomóc w nauce hiszpańskiego.

Ucz się Hiszpańskiego z Filmami na Videoele

To hiszpański profesor Agustín Iruela stoi za stroną www.videoele.com. W wolnym czasie nakręcił dziesiątki filmów, aby uczniowie mogli nauczyć się mówić po hiszpańsku za darmo w Internecie. Tu również przyda się znajomość podstaw angielskiego, gdyż menu witryny nie jest tłumaczone na polski, a filmy z kolei są w całości w języku hiszpańskim.

Filmy trwają od 3 do 6 minut i odpowiadają poziomom A1, A2, B1 i B2 CEFR. Na przykład pierwsze wideo składa się z serii zdjęć w towarzystwie lektora, aby nauczyć się 50 hiszpańskich słów.

Ponadto można pobrać przewodniki instruktażowe i listy słownictwa, aby przejrzeć treść kursu w każdym filmie. Dokonano również transkrypcji, aby umożliwić powrót do mniej przejrzystych punktów podczas rozumienia audiowizualnego.

Nauka tego typu nie powinna być niepewna; szczegółowe poprawki pozwalają zrozumieć błędy popełniane na każdym kroku. Jeśli chcesz wesprzeć projekt, obejrzyj reklamy przed każdym filmem, to takie proste!

Kanały YouTube do Nauki Hiszpańskiego Online

Jako największy internetowy serwis do udostępniania filmów, YouTube oferuje niezliczone kanały poświęcone nauce języków. To bardzo przystępne narzędzie dla nauki języków obcych!

Znajdziesz :

 • Podstawy (alfabet),
 • Kursy wymowy i składni,
 • Podstawowe słowa nowożytnego języka,
 • Lub nawet wiele wyrażeń codziennego życia.

Niektóre filmy zostały nawet zaprojektowane w taki sposób, aby uczyć hiszpańskiego maluchów w zabawny sposób, aby uświadomić im język iberyjski.

Zobacz, co proponuje Superprof, który dokonał przeglądu różnych kanałów i oferuje najciekawsze materiały językowe, pod względem liczby wyświetleń i jakości, w ramach 100% darmowych kursów!

Zaliczone na 5!

Zobacz kanał „Zaliczone na 5!”, który oferuje kurs złożony z 5 bezpłatnych "vídeo-lekcji" hiszpańskiego, z których każda trwa około 10 minut.

Filmy zostały stworzone specjalnie dla początkujących w języku hiszpańskim i oferują naukę alfabetu, czasowników, powitań i segment "czym się zajmujesz?"  itp.

Hablo Español

Sprawdź imponującą playlistę ze 141 filmami, która zdecydowanie robi wrażenie. Pan, który jest lektorem tego kanału, prowadzi "zajęcia" w bardzo humorystyczny sposób.

Filmy są dobrze zrobione i oczywiście bardzo przydatne. Tłem jest flaga Hiszpanii, więc natychmiast poczujesz hiszpańskie połączenie. Nauczysz się hiszpańskich czasowników i opanujesz wyrażenia najczęściej spotykane na Półwyspie Iberyjskim lub w Ameryce Łacińskiej.

Lekcje „Hablo Español” nauczą cię jednych z najbardziej przydatnych hiszpańskich wyrażeń, takich jak:

 • ¿Cómo estás?,
 • Gracias,
 • Buenas noches,
 • Vamos a comer,
 • ¿Quieres un poco?,
 • Tengo hambre
Flaga hiszpańska łopocząca na wietrze.
"Hablo Español" nauczy cię najbardziej użytecznych wyrażeń w języku hiszpańskim. | źródło: Visual Hunt

Jeśli robisz postępy i chcesz nauczyć się więcej hiszpańskich zwrotów lub masz już poziom średnio-zaawansowany w języku hiszpańskim, istnieje wiele innych hiszpańskich filmów. Jeśli chcesz podnieść poprzeczkę wyżej, pomyśl o anglojęzycznych nauczycielach hiszpańskiego. YouTuber, Polyglot Pablo, który jest pasjonatem języków, opublikował filmy do nauki angielskiego, włoskiego, portugalskiego, niemieckiego, francuskiego i regularnie publikuje filmy nakręcone w stolicach Europy!

Ma już ponad milion subskrybentów.

Hiszpański dla Początkujących, Słownictwo i Wymowa

Zobacz inne przydatne serie dla początkujących, w których YouTuberka - "agata uczy" oferuje lekcje językowe na temat tego, jak radzić sobie w kraju hiszpańskojęzycznym. W szczególności nauczysz się liczyć do 1000, wskażesz godzinę, poznasz dni i miesiące, a także wszystko, czego potrzebujesz, aby na przykład zarezerwować bilet kolejowy lub autobusowy do Buenos Aires lub Madrytu!

Jeśli posiadasz podstawową znajomość języka hiszpańskiego (alfabet hiszpański, codzienne słownictwo, podstawową gramatykę itp.), dobrym testem hiszpańskiego jest rozpoczęcie oglądania wideo w oryginalnej wersji lub rozważenie kursów językowych (np. kurs hiszpańskiego Łódź) lub za granicą w Hiszpanii albo Ameryce Południowej.

Traposo TV

Kanał oferuje filmy składające się z pięknych piosenek i rymowanek dla dzieci, które rozpoczynają naukę hiszpańskiego podczas zabawy.

Chłopiec oglądający bajkę w telewizorze.
Darmowe lekcje hiszpańskiego dla dzieci, ¿por qué no? | źródło: Visaul Hunt

Traposo opublikował wiele filmów dla dzieci, w kilku językach obcych, takich jak portugalski, niemiecki i hiszpański.

Wizerunki zwierząt na pewno pobudzą ciekawość najmłodszych i rozśmieszą ich! Niektóre "vídeo", takie jak „Cu cu cantaba la rana”, mają ponad 7 milionów wyświetleń!

Jaka Jest Najlepsza Aplikacja do Nauki Hiszpańskiego?

W dzisiejszych czasach „online” oznacza smartfony. A smartfony oznaczają aplikacje. Istnieje wiele aplikacji do nauki hiszpańskiego, które można pobrać na smartfona lub tablet. Oto szybki przegląd trzech najlepszych:

1. Babbel

Babbel oferuje kursy języków obcych, francuskiego, niemieckiego, angielskiego, włoskiego, portugalskiego, szwedzkiego i oczywiście hiszpańskiego, hombre!

Obecna wersja aplikacji, która istnieje w App Store i na Androida, została zaktualizowana 25 czerwca i otrzymała 4, 5 gwiazdki od użytkowników, którzy ją pobrali. Ta aplikacja pozwala wybrać własny kurs hiszpańskiego online według interesujących cię przedmiotów, o relatywnie krótkich zajęciach (15 minut każde).

Poziom zaawansowania nie ma znaczenia. Zapisz swój postęp - wbudowane narzędzie do weryfikacji pomaga zapamiętać wyuczone słownictwo, a narzędzie do rozpoznawania mowy pozwala ćwiczyć akcent i wymowę słów wraz z lektorem. Będziesz musiał zapłacić, aby móc korzystać z pełnej aplikacji i jej zawartości.

2. Nemo

FREE Spanish by Nemo to w 100% darmowa aplikacja do przyswojenia Español na smartfonie lub tablecie.

Najczęstszych słów i zwrotów hiszpańskich („como te llamas?”, „Donde vives?”, „Que tienes?”, „Puedo ayudar”) nauczą cię lekcje z hiszpańskojęzycznym lektorem.

Aby pracować nad akcentem, studio wokalne umożliwia nałożenie głosu na głos lektora. Czytaj frazy i porównuj z lektorem. Będziesz zaskoczony, gdy zobaczysz, jak przydatne jest to narzędzie do dostrojenia wymowy.

Wiele aplikacji daje dostęp do lekcji hiszpańskiego, często za darmo i z rozpoznawaniem mowy.

Nemo to prosta aplikacja, która umożliwia szybkie i bezpłatne przyswojenie mówienia po hiszpańsku, dzięki zabawnym i interaktywnym lekcjom. Będziesz mógł uczestniczyć w podstawowych rozmowach i zrozumieć hiszpańskich przyjaciół, zamówić jedzenie w restauracji, zarezerwować hotel, zapytać o drogę, a nawet spytać o cenę w sklepie.

3. Busuu

Busuu oferuje pełne kursy językowe zarówno w App Store, jak i Google Play.

Busuu zapewnia również pomoc osób, które władają hiszpańskim jako językiem ojczystym. W wersji bezpłatnej masz dostęp tylko do wizualnych kart wsparcia i poprawek.

Pamiętaj, że poznanie hiszpańskiego jest dla każdego. Postęp technologiczny sprawił, że nabycie języka jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie ma znaczenia, czy jest to dziecko z dysleksją uczące się hiszpańskiego, czy też osoba, która niedawno przeszła na emeryturę. W Internecie znajdziesz odpowiednie materiały, które pomogą ci się uczyć.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zalecamy wybranie prywatnych kursów w miastach takich jak Gdańsk, Warszawa lub zajęć w wybranej lokalizacji. Zapisy na kurs, co prawda nie są darmowe, ale na zajęciach w grupie lub indywidualnie z nauczycielem (np. korepetycje hiszpański Warszawa) często uzyskasz dodatkowe szczegóły i informacje, szybciej podnosząc swój poziom zaawansowania. Ponadto cena za godzinną lekcję może cię pozytywnie zaskoczyć.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.