Chcesz uczyć się gry na skrzypcach? Nie jesteś pewien, gdzie można znaleźć nauczyciela skrzypiec w okolicach Krakowa? Z nami znajdziesz odpowiedniego nauczyciela, niezależnie od tego, czy zaczynasz grać na skrzypcach, czy jesteś już muzykiem lub wykonawcą z godzinami praktyki za pasem.

Poniżej przyjrzymy się, dlaczego tak wiele osób nadal wybiera ten klasyczny instrument muzyczny spośród wszystkich instrumentów, zamiast wybrać się na lekcje gry na wiolonczeli, lekcje gry na fortepianie, lekcje fletu, naukę śpiewu lub lekcje gry na gitarze oraz gdzie Krakowiacy zdobywają edukację muzyczną.

Instrumenty smyczkowe na scenie.
Co sprawia, że ludzie wybierają skrzypce, a nie inne instrumenty smyczkowe? | źródło: Pixabay - Ricardo Mallerba

Może warto pokusić się o lekcje gry na skrzypcach w Warszawie?

Dlaczego więc wybrać skromne skrzypce zamiast głośniej perkusji, gitary akustycznej lub melodyjnej trąbki?

Cóż, przede wszystkim instrumenty smyczkowe brzmią niesamowicie. Po drugie, utwory skrzypcowe są dość zróżnicowane.

Skrzypce mają wyrazisty i niepowtarzalny dźwięk, który jest idealny zarówno dla występów solo, jak i zespołu kwartetowego lub orkiestry. Skrzypce mogą być używane nie tylko w klasycznych wykonaniach, ale mogą również brzmieć bardziej nowocześnie podczas nagrań w studiu muzycznym w przypadku muzyki popularnej branży muzycznej. Możesz to odkryć, ucząc się gry na skrzypcach ze swoim nauczycielem lub w swojej akademii muzycznej, słuchając wizytującego profesjonalnego muzyka.

Zapewne zauważysz, że skrzypkowie mają świetną postawę również dlatego, że gra na skrzypcach wymaga zaangażowania różnych partii mięśni (niektóre z nich nawet nie przychodzą na myśl, kiedy rozważamy prawidłową postawę!) i wyprostowanego kręgosłupa przy zachowaniu pozycji ciała i dłoni.

Układ palców na skrzypcach jest początkowo bardzo niewygodny, ale kiedy przyzwyczaisz się do wszystkich drobnych szczegółów, naturalnie ułożysz dłoń, tak jak w przypadku większości rzeczy. Praktyka naprawdę czyni mistrza jeśli chodzi o grę na skrzypcach!

Kolejną atrakcyjną rzeczą w zostaniu skrzypkiem jest to, że instrument jest względnie mały i można go nosić w walizce na lekcje i z powrotem, a także do innych miejsc (na przykład, jeśli chcesz pojechać do rodziców na weekend lub zabrać go na wakacje, aby ćwiczyć, nie ma z tym problemu). Nie możesz powiedzieć tego samego o zestawie perkusyjnym, fortepianie lub harfie, prawda?

Wreszcie opanowanie gry na skrzypcach na lekcjach muzyki jest niezwykle satysfakcjonujące. Gra na skrzypcach nie jest łatwa, co sprawia, że zaczynanie edukacji muzycznej i osiąganie sukcesów przynosi jeszcze większą radość.

Znajdź lekcje gry na skrzypcach dla początkujących we Wrocławiu lub szlifuj swoje umiejętności z nauczycielem gry na skrzypcach w Poznaniu.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Skrzypce
Anna
5
5 (3 oceny)
Anna
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (3 oceny)
Marta
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Renata
5
5 (8 oceny)
Renata
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
5
5 (6 oceny)
Dawid
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maciej
5
5 (6 oceny)
Maciej
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (7 oceny)
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Alona
5
5 (6 oceny)
Alona
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (3 oceny)
Anna
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (3 oceny)
Marta
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Renata
5
5 (8 oceny)
Renata
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
5
5 (6 oceny)
Dawid
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Maciej
5
5 (6 oceny)
Maciej
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (7 oceny)
Aleksandra
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Alona
5
5 (6 oceny)
Alona
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (6 oceny)
Marta
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Gdzie kupić skrzypce w Krakowie?

Poniżej znajdziesz listę sklepów muzycznych w Krakowie specjalizujących się w sprzedaży skrzypiec. Tak więc, jeśli jeszcze nie kupiłeś swoich skrzypiec, skorzystaj z oferty któregoś z nich!

Skrzypce w przezroczystych stojakach.
Dowiedz się, gdzie znaleźć swoje pierwsze skrzypce w Krakowie. | źródło: Pixabay - Calin Draganescu

Nowa Nuta

Strona internetowa: https://www.nowanuta.pl/

Adres: ul. Solna 1, 30-527 Kraków

Telefon: 12 357 73 31, 728 528 945

Facebook: https://www.facebook.com/NowaNuta

Email: sklep@nowanuta.pl

Music-Shop

Strona internetowa: https://music-shop.pl/

Adres: Zamkowa 5 (wejście od ul.Konopnickiej), 30-301 Kraków

Telefon: 12 427 03 03, 691 669 966, 693 669 966

Email: info@music-shop.pl

Magnus

Strona internetowa: https://hurtowniamuzyczna.pl/

Adres: ul. Surzyckiego 16, 30-721 Kraków

Telefon: 12 654 11 14

Email: krakow@hurtowniamuzyczna.pl

JURA Music

Strona internetowa: https://juramusic.pl/

Adres: plac Jana Matejki 5, 31-156 Kraków

Telefon: 797 709 961

Email: krakow@juramusic.pl

Westmusic

Strona internetowa: https://sklepmuzyczny.eu/

Adres: ul. Teofila Lenartowicza 5/23, 31-138 Kraków

Telefon: 600 231 001

Email: biuro@sklepmuzyczny.eu

Lekcje gry na skrzypcach Kraków

Teraz, kiedy zdecydowałeś się na zakup skrzypiec, przyjrzyjmy się tylko niektórym miejscom w Krakowie i okolicach, w których możesz nauczyć się grać na swoim instrumencie muzycznym. Chociaż miejsc takich jest o wiele więcej, wybraliśmy tylko kilka przykładów kursów, na które możesz się zapisać.

Jeśli nie mieszkasz w Krakowie poszukaj lekcji gry na skrzypcach w Gdańsku lub nauczyciela skrzypiec w Łodzi.

Kobiecy kwartet na pomoście.
Możesz zdecydować się na grupowe lekcje skrzypiec lub sesje indywidualne. | źródło: Pixabay - hos153

Pozytywka

Szkoła jest instytucją umuzykalniającą dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w muzyce.

Organizacja nie wymaga egzaminów wstępnych, ponieważ kadra uważa, że każdy powinien mieć szansę sprawdzić się w tej dziedzinie i samemu dokonać wyboru, czy chce się rozwijać w tym kierunku.

Wystarczy tylko rozmowa wstępna i odrobina chęci!

Atutem szkoły jest nauczanie indywidualne. Nauczyciele zdają sobie sprawę z tego jak istotny jest bezpośredni kontakt ucznia z opiekunem, dlatego nie tworzą klas wieloosobowych. Z doświadczenia wiedzą, że daje to dużo lepsze wyniki w nauce.

Lekcje odbywają się raz w tygodniu w ustalonym terminie, choć jest też możliwość indywidualnych ustaleń częstotliwości spotkań.

Zajęcia trwają 50 minut, a czas ten ustalony został na podstawie wieloletnich doświadczeń pracy z uczniami – jest to idealny okres dla koncentracji i wytrzymałości człowieka, podczas zdobywania wiedzy i doświadczeń manualnych.

Wpisowe do szkoły muzycznej Pozytywka wynosi 30 zł. Zajęcia opłacane są w trybie miesięcznym: 188 zł dla nowych uczniów i 170 zł dla uczniów kontynuujących zajęcia kolejny rok. Pojedyncze zajęcia poza pakietem miesięcznym kosztują 55 zł, a cały miesięczny abonament takich lekcji wynosi 170 zł.

Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej

Podstawą działania Szkoły jest nowatorski program wypracowany poprzez wieloletnie doświadczenia edukacyjne jego autora, dyrektora Grzegorza Motyki, zawierający materiały edukacyjne wykorzystywane w najlepszych amerykańskich oraz europejskich szkołach jazzowych.

Program Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej obejmuje kształcenie na trzech poziomach. Nauka na każdym poziomie może trwać od 2 do 4 semestrów. Do zaliczenia danego poziomu wymagane jest zdanie w formie egzaminu obowiązujących przedmiotów.

Maksymalny, możliwy okres nauki w szkole wynosi 6 lat. Po zaliczeniu wszystkich poziomów i złożeniu egzaminu dyplomowego uczeń otrzymuje dyplom KSJiMR, uprawniający do wykonywania zawodu Muzyka Instrumentalisty lub Muzyka Wokalisty. Absolwenci Szkoły mogą kontynuować naukę na Kursie Mistrzowskim lub na studiach muzycznych w kraju i za granicą.

Zajęcia w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej mają charakter lekcji indywidualnych, wykładów teoretycznych, zajęć w zespołach.

Domowa Akademia Muzyki

Internet jest pełen możliwości edukacyjnych. Żadna nie będzie jednak tak skuteczna, jak lekcje indywidualne, bo każdy jest wyjątkowy i każdy potrzebuje odrobinę innego kształcenia.

Założyciel Domowej Akademii Muzyki, Piotr Mitka, wie jak nauczyć podopiecznych gry na skrzypcach i potrafi to zrealizować. Niezależnie od wieku, uzdolnienia czy możliwości.

Pan Piotr uczy grać na skrzypcach, gitarze i ukulele, a już kilka lat temu skończył tutejszą Akademię Muzyczną. Jako student praktykował nauczanie, starając się zdobyć środki na swoją drugą pasję, którą jest produkcja muzyczna.

Żeby grać więcej i częściej stworzył kwartet smyczkowy Dobry Ton, który otworzył mu drogę do koncertowania w Polsce i za granicą. Uwielbia tworzyć filmy o muzyce, uczyć się nowych języków i poznawać ludzi.

Domowa Akademia Muzyki to inicjatywa w której stawia na świetny kontakt oraz szczerą relację. Jeżeli masz wątpliwości co do swojej nauki, swojego nastawienia lub miałeś już wcześniej problemy z nauczycielami muzyki, opowiedz mu o tym!

Na pierwszej lekcji omówisz swoje cele i oczekiwania. Nauczyciel sprawdzi naturalne predyspozycje muzyczne ucznia, czyli jak szybko będziesz w stanie dojść do swojego celu. Zaplanujecie razem szczegółowo jak będą wyglądały kolejne etapy.

To od ucznia zależy, czy podejmie wyzwanie! Pan Piotr ma bardzo dużo czasu, bo sam planuje sobie każdy dzień pracy.

Prywatne lekcje gry na skrzypcach w Krakowie

Nie zapominaj, że jeśli żadne z powyższych szkół nie wyglądają interesująco lub uważasz, że koszt tych lekcji muzyki jest trochę za duży, a terminy nieodpowiednie, możesz zdecydować się na prywatne lekcje z nauczycielem gry na skrzypcach.

Odwiedź Superprof, żeby zobaczyć, czy zawodowi skrzypkowie oferują zajęcia w okolicy. Z prywatnym instruktorem zazwyczaj możesz wybierać dogodne godziny ze względu na elastyczność grafiku nauczyciela, a także możesz wybrać korepetytora, który odpowiada konkretnym wymaganiom finansowym.

Nawet jeśli nie znajdziesz odpowiedniego korepetytora na wyciągnięcie ręki, możesz znaleźć kogoś w rejonie Krakowa, do kogo z przyjemnością pojedziesz, lub możesz nawet zorganizować lekcje online przez Skype lub rozmowę wideo. Lekcje online nie są idealne, jeśli chodzi o otrzymywanie informacji zwrotnych, ale są doskonałym wyborem, w kwestii zaplanowania lekcji w najbardziej dogodnym czasie.

Niektórzy ludzie są w stanie nauczyć się grać ze słuchu lub oglądając samouczki w Internecie, więc uczenie się muzyki za pomocą metod na odległość niektórym wychodzi na zdrowie!

Jeśli jednak wolisz zajęcia twarzą w twarz rozejrzyj się za nauczycielem muzyki w Katowicach lub ucz się gry na skrzypcach w szkole muzycznej w Lublinie.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.