,,Gdybym miał zgodzić się na życie w jednym kraju, a nawet w jednym mieście, do końca życia, nigdy go nie opuszczając, bez zastanowienia wybrałbym Tokio." - Anthony Bourdain

Przygotowanie pierwszej podróży do Japonii nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy nie znasz japońskiej kultury ani mapy Krainy Wschodzącego Słońca.

Stolica Japonii, Tokio, jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na tym świecie i gwarantuje niezapomniany pobyt.

Aby odkryć Japonię jako całość, a zwłaszcza Tokio bez żadnych problemów, eksperci z Superprof przygotowali prosty artykuł edukacyjny z informacjami, które wszyscy muszą poznać przed wyruszeniem na przygodę życia w stolicy Japonii.

Niezależnie od tego, czy masz na celu zwiedzanie świątyń buddyjskich i shinto, próbowanie smakołyków kuchni japońskiej, czy cieszenie się pełną życia dzielnicą, taką jak Shibuya lub Akihabara podczas podróży do Japonii, Twoje wakacje będą miażdżącym sukcesem, jeśli zważasz na rady w naszych dobrze napisanych i zbadanych przewodnikach turystycznych.

Nihon He Yokoso!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Japoński
Anita
5
5 (12 oceny)
Anita
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (4 oceny)
Magdalena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
5
5 (2 oceny)
Justyna
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (3 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
5
5 (1 oceny)
Wiktoria
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (1 oceny)
Marta
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anita
5
5 (12 oceny)
Anita
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (5 oceny)
Julia
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Magdalena
5
5 (4 oceny)
Magdalena
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justyna
5
5 (2 oceny)
Justyna
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (3 oceny)
Julia
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
5
5 (1 oceny)
Wiktoria
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Marta
5
5 (1 oceny)
Marta
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zuzanna
5
5 (4 oceny)
Zuzanna
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Turystyka japońska: tokijskie dzielnice, które powinieneś odwiedzić

Jeśli wybierasz się na wycieczkę do Tokio, musisz być gotowy, aby doświadczyć atmosfery w niektórych z najbardziej eklektycznych dzielnic na świecie. Jednak wielu może być zdezorientowanych co do wielkości Tokio i nie mieć pewności, które dzielnice są najlepsze. Na szczęście eksperci z Superprof naprawdę dbają o swoich czytelników i zawsze chcą kierować nimi we właściwy sposób.

Dlatego, bez dalszych ceregieli, podajemy listę niektórych z najbardziej zalecanych do odwiedzenia dzielnic podczas pobytu w Tokio.

Akihabara

Tak zwane "Elektroniczne Miasteczko" zawdzięcza swoją nazwę dużej liczbie sklepów elektronicznych, które są dostępne praktycznie na każdym rogu. Od sklepów wielopoziomowych do prywatnych małych sklepów, będziesz rozpieszczany wyborem podczas zakupów elektroniki w Akihabara.

Akihabara jest również znany jako mekka dla otaku (młodzi ludzie obsesję na punkcie komputerów), ponieważ istnieje wiele różnych pasaży handlowych, sklepów z mangami i z komiksami.

Asakusa

Nad brzegiem rzeki Sumida, w dzielnicy Asakusa znajduje się ogromne sanktuarium poświęcone buddyjskiej bogini Kannon. Świątynia została nazwana Senso-Ji i jest jednym z najbardziej znanych zabytków Tokio.

Ponieważ Senso-Ji jest obleganym miejscem turystycznym, istnieje tam wiele małych sklepów na sąsiednich ulicach, aby kupić pamiątki, które można zabrać do domu; zakupy i upajanie się atmosferą spokojneh świątyni, trudno sobie wyobrazić tak nieziemskie przeżycie póki się go nie doświadczy!

Warto wspomnieć, że w dzielnicy Asakusa znajduje się również muzeum piwa Asahi, rzeźba Złotego Płomienia i Park Sumida, który jest idealnym miejscem na wędrówkę wiosną, aby obserwować kwiaty sakury.

Shinjuku

Chociaż na Shinjuku jest najbardziej ruchliwa stacja kolejojwa na świecie, jest to dzielnica, która ma znacznie więcej do zaoferowania, niż mogłoby się wydawać. Dzielnica Shinjuku jest dobrze znana i uwielbiana z następujących powodów:

 • Spotkania biznesowe w korporacjach, gdzie można obserwować spektakularne panoramy,
 • Zakupy w wielu różnych sklepach i na ulicach,
 • Fantastyczne życie nocne w ulubionych barach i klubach,
 • Odpoczynek w ogrodzie Shinjuku-gyoen.

Wspomniane wcześniej powody sprawiają, że dzielnica Shinjuku jest obowiązkowym punktem podczas podróży do Tokio.

Yanaka

Yanaka to dzielnica w północno-wschodniej części Tokio, która jest często znana jako "Stare Tokio". Z jakich powodów? Głównie dlatego, że przypomina poprzednie pokolenia nostalgicznego uroku starej Japonii.

Między świątyniami i chramami, małymi sklepikami i typowymi budynkami turyści pogrążają się w kolejnym stuleciu japońskiego życia.

Dzielnica Yanaka pozwala odwiedzającym, w krótkim czasie, wyobrazić sobie, jak wyglądało Tokio w przeszłości.

Bycie turystą w Japonii: wskazówki, jak znaleźć najlepsze zakwaterowanie w Tokio

neon z napisem hotel century świecący w nocy
Hotele, Airbnbs, hostele, Ryokany i nie tylko; znalezienie miejsca na nocleg w Tokio jest dość łatwe dzięki wszystkim dostępnym opcjom. Źródło: Unsplash

Skoro Tokio jest tak piękne i ekscytujące i na pewno nie będziesz chciał marnować czasu w pokoju hotelowym lub wynajętym mieszkaniu, to nadal jest konieczne, aby znaleźć miejsce, w którym czujesz się komfortowo i możesz dobrze się wyspać , aby być gotowym na następne dni podróży.

Dlatego, bez dalszych ceregieli, Superprof zapewni niezbędne wskazówki, aby wybrać wygodne miejsce noclegowe, które nie uszczupli Twojego portfela.

Dylemat między lokalnymi obiektami noclegowymi i miejscami przeznaczonymi dla turystów

Po pierwsze, najważniejsze jest, aby wybrać rodzaj zakwaterowania, który chcesz: hotel, Airbnb, hostel, Ryoken; w Tokio nie brakuje opcji zakwaterowania dostępnych dla turystów.

Dla lubiących przygody podróżników, hotele kapsułowe są dość tanie i zapewniają wyjątkowe doświadczenie, które nigdy nie zostanie zapomniane.

Najlepszą lokalizacją, która pomaga turystom zmaksymalizować ilość czasu zwiedzania i skrócić czas podróży z jednego miejsca do drugiego, jest północno-wschodnia część miasta. Prawdziwy duch i tradycyjna atmosfera, którą zwiedzający pokochają, można znaleźć w dzielnicach Asakusa, Ueno i Yanaka; wszystko znajduje się w pobliżu i wygląda typowo po japońsku.

Aby uzyskać bardziej typowy pobyt, który nie jest zalecany w przewodnikach turystycznych, goście powinni wybrać się na zachód od stolicy Japonii, aby pomieszkać wśród tubylców przez kilka dni.

Dzielnice Shibuya i Shinjuku są najbardziej popularne wśród turystów, być może w wyniku faktu, że linie kolejowe z tych dzielnic prowadzą bezpośrednio na górę Fuji.

Aby znaleźć miejsce zakwaterowania, które jest nieco mniej zatłoczone i bardziej typowe, goście mogą cieszyć się lokalnymi obszarami Ebisu, Daikanyama i Meguro; dzielnice te oferują urocze kawiarnie, restauracje i parki. W tym samym gatunku, ale bardziej w nowoczesnym tonie są dzielnice Roppongi i Odaiba, które pozwalają podróżnym doświadczyć jasnych i kolorowych neonów i życia nocnego Tokio; te dwie ostatnie dzielnice też nie są tak daleko od Disneylandu!

Wreszcie, Ikebukuro ma tę zaletę, że jest znane jako tradycyjne, lokalne i wygodne miejsce, aby znaleźć zakwaterowanie, które jest również żywe i lepsze dla osób z niewielkim budżetem.

Porady na temat błędów, których można uniknąć

Pierwszą radą, jaką oferujemy podróżnym, jest nierezerwowanie noclegu w ostatniej chwili. Tokio jest ogromnym miastem, które przyjmuje miliony turystów rocznie; dlatego najlepsze zakwaterowanie jest często zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem, a turyści rezerwujący nocleg na ostatnią chwilę znajdują miejsce jedynie w niewygodnym hostelu albo wcale!

Niezależnie od tego, czy rezerwujesz pokój hotelowy, czy bilety lotnicze na podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, planowanie jest sprawą najwyższej wagi, aby zaoszczędzić pieniądze i zagwarantować udaną podróż bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Zalecamy również zakup papierowej mapy lub pobranie jej poprzez aplikację, taką jak Mapa Google lub Maps Me. Najlepiej jest pobrać mapę offline na telefon komórkowy, aby uniknąć zgubienia się, gdy nie masz połączenia z Internetem.

Dlaczego mapa jest aż tak ważna?

Ponieważ większość mieszkańców Tokio nie mówi zbytnio po angielsku, proszenie o wskazówki może być frustrujące dla obu stron ze względu na barierę językową.

Ostatnie statystyki wykazały, że Japonia jest czwartym najpopularniejszym krajem na świecie; dlatego nie powinno dziwić, że stały napływ turystów przez cały czas wypełnia ulice. Tak więc, jeśli woli się mieć spokój i ciszę podczas wizyty w Tokio, sugeruje się, aby znaleźć ciche miejsce poza miastem, gdzie okolice nie są tak zatłoczone.

Ze wszystkimi wskazówkami podanymi w tej sekcji, gwarantujemy, że wszystkie wycieczki do stolicy Japonii będą wspaniałe! Naucz się języka przed wyjazdem, wpisując kurs języka japońskiego Warszawa w wyszukiwarce Supeprof.

Najpopularniejsze zabytki i atrakcje turystyczne w Tokio

osoba kieruje samochodem z pomocą nawigacji w telefonie
Pobranie mapy Tokio offline w godnej zaufania aplikacji to doskonały sposób na uniknięcie zgubienia się w największym mieście świata. Źródło: Unsplash

    ,,Pobyt to egzystencja, a podróż, to życie." - Gustave Nadaud

Wycieczka do stolicy Japonii to świetny pomysł dla tych, którzy lubią podróżować i doświadczyć nowych kultur i zwyczajów. Aby w pełni wykorzystać wszystko, co Tokio ma do zaoferowania, ważne jest, aby zrobić wcześniej research i zaplanować, które typowe punkty zainteresowania chcesz zobaczyć podczas pobytu w Tokio.

Aby skutecznie poprowadzić podróżnych po raz pierwszy do Tokio, przyjrzyjmy się niektórym z miejsc, które trzeba zobaczyć i rzeczom, które trzeba zrobić.

Tradycyjne miejsca, których nie można przegapić

Japonia jest znana przez wielu jako imperium; dlatego nikogo nie dziwi, że w stolicy można znaleźć Pałac Cesarski. Piękny i tradycyjny Pałac Cesarski znajduje się w samym sercu Tokio i mieści obecnego cesarza Japonii, Naruhito. Pałac Cesarski, który otoczony jest pięknym ogrodem można zwiedzać tylko w określone dni.

Dzielnica Asakusa jest bardzo tradycyjna i oferuje odwiedzającym atmosferę tradycji buddyjskich. Na przykład, zwiedzanie świątyni Senso-Ji, poświęconej bogini Kannon, jest wyjątkowym doświadczeniem. Podobnie chram shinto nazwany na cześć cesarza Meiji jest obowiązkowym punktem w Tokio.

Wreszcie, nie można przegapić Targu Rybnego Tsukiji. Chociaż niedawno został przeniesiony do Toysosu (w październiku 2018), stragany i typowe restauracje sushi wokół Tsukiji nadal mogą być odwiedzane przez wszystkich turystów. Zobaczenie niegdyś największego targu rybnego na świecie jest koniecznością podczas wizyty w Tokio.

Nowoczesne obiekty w Tokio

Znalezienie nowego i futurystycznego miejsca w Tokio nie jest trudnym zadaniem!

Najsłynniejszą dzielnicą i doskonałym przykładem nowoczesności jest dzielnica Shibuya. Masywne billboardy, migające światła i tłumy ludzi sprawiają, że każdy czuje się, jakby właśnie odwiedził inną planetę!

Inne dzielnice, które mogą spodobać się tym, którzy szukają nowoczesnego urbanizmu, to:

 • Akihabara,
 • Roppongi,
 • Shinjuku,
 • Ikebukuro,
 • Odaiba.

Ponadto, dla tych, którzy lubią widzieć rzeczy z góry, aby uzyskać lepszą perspektywę, Tokyo Tower jest symbolem stolicy Japonii, który zasługuje na szczególną uwagę; jest to wyższa replika Wieży Eiffla, która została zbudowana w 1961 roku. Turyści, którzy udają się na taras widokowy mogą zobaczyć górę Fuji w jasne dni!

Nauka języka japońskiego przed wyjazdem do Japonii

dwaj rozmawiający japończycy
Znajomość kilku japońskich słów i zwrotów ułatwia podróżowanie po Japonii. Źródło: Visual Hunt

Mówienie po japońsku jest atutem podczas podróży do Krainy Wschodzącego Słońca; niemniej jednak jest to kwestia wyboru i nie jest to obowiązkowe. Doświadczenie zwiedzania dużych miast, takich jak Tokio, Osaka, Nagoja i Kioto jest wzmocnione z możliwością mówienia po japońsku, a język naprawdę jest klejem, który trzyma naród Japonii razem. Przed wyjazdem może pomóc kurs japońskiego online.

Poprzez opanowanie japońskiego, cudzoziemcy mogą swobodnie odkrywać Japonię bez żadnych ograniczeń i być może rozważyć możliwość przeprowadzki tam.

Jeśli jednak nie mówisz językiem cesarzy i samurajów, nie ma potrzeby się martwić, ponieważ Superprof jest tutaj, aby Ci pomóc i zaoferować porady na temat tego, jak zostać rozumianym w całym japońskim archipelagu z lub bez biegłości w języku japońskim.

Opanowanie podstaw japońskiego to świetny pomysł

Japońska kultura jest tak bogata i satysfakcjonująca, że pozbawienie Japonii tego, co ma do zaoferowania, byłoby zbrodnią. Główne powody, aby nauczyć się japońskiego na wycieczkę do Tokio to: proszenie o wskazówki dotyczące dojazdu do miasta, korzystanie z transportu publicznego i zrozumienie ogłoszenia w metrze, komunikowanie się w nagłych wypadkach, zamawianie żywności w restauracji, itp.

Język angielski może być używany wszędzie; jednak jest to powszechny fakt, że większość mieszkańców Tokio nie zna angielskiego, nie wspominając o znajomości języka polskiego.

Dlatego, aby uniknąć niezręcznych sytuacji i frustracji, nauka kilku kluczowych zwrotów w języku japońskim jest świetnym pomysłem.

Gdzie jest łazienka? Ile to kosztuje? Jak daleko jest...? Która jest godzina?

Można nauczyć się wielu pytań w języku japońskim, aby móc później bardziej cieszyć się podróżą. Oto kilka przykładów japońskich słów i wyrażeń:

 • Konnichiwa lub Ohayou Gozaimasu: dzień dobry,
 • Onegaishimasu: proszę,
 • Gomen: przepraszam lub przykro mi,
 • Arigato: dziękuję,
 • Sayonara: do widzenia.

Posiadanie wcześniej wymienionych narzędzi w zasobie językowym pomoże Ci podejmować rozmowy z Japończykami! Znajdź prywatnego korepetytora wpisując np. kurs japońskiego Kraków w wyszukiwarkę Superprof.

Czy podróż do Japonii bez umiejętności językowych jest złym pomysłem?

Mówienie w języku obcym jest trudne i prawie niemożliwe dla niektórych osób. Nie musisz się jednak martwić, jeśli nie nauczysz się nawet kilku japońskich zwrotów przed wizytą w Tokio, ponieważ nie jest to niezbędne, by się dobrze bawić.

Mieszkańcy Tokio są jednymi z najbardziej przyjaznych, uprzejmych i życzliwych ludzi na świecie i na ogół starają się jak najlepiej, aby pomóc zagubionym turystom, nawet jeśli istnieje bariera językowa.

Znajomość japońskiego choć w minimalnym stopniu pomaga podczas targowania się i może przyczynić się do zaoszczędzenia kilku jenów!

Krótko mówiąc, można nauczyć się japońskiego; nie jest to niemożliwe! Jednak znajomość kilku zwrotów wystarczy, aby komunikować się i zaimponować mieszkańcom Tokio.

Pomijając nasz ojczysty język, mówienie po angielsku i japońsku jest możliwe i jest to dobra metoda, aby więcej wyciągnąć z podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni. Znajomość języka japońskiego pozwala cudzoziemcom zlokalizować swoją ambasadę w nagłych wypadkach, zamówić najlepsze produkty spożywcze i poprawnie wymawiać japońskie słowa, takie jak Kyushu, Jokohama, Hokkaido i Fukuoka.

Na co czekasz? Zaplanuj swoją podróż do Japonii już dziś!

A co z transportem publicznym w Tokio?

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.