Czy masz już dość poniżania siebie lub pozwalania by inni ciągnęli Cię w dół? Pozytywne nastawienie może całkowicie zmienić Twoje życie, jeśli zmienisz sposób myślenia o sobie i reagowania na sytuacje, to pomoże Ci przyjąć lepszą perspektywę, która sprawi, że będziesz bardziej szczęśliwy.

Nie martw się, bycie pozytywnie myślącym człowiekiem nie oznacza, że musisz głosić kazania innym lub utrzymywać uśmiech na twarzy przez cały dzień. Bycie optymistyczną osobą oznacza po prostu lepsze nastawienie do życia i wyposażenie się w narzędzia, których potrzebujesz, aby być szczęśliwym człowiekiem.

Oto, o co w tym wszystkim chodzi.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Rozwój osobisty
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Andrzej
5
5 (5 oceny)
Andrzej
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł500
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
Jakub
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sławomira
Sławomira
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (3 oceny)
Tomasz
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
5
5 (3 oceny)
Miłosz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
Wiktoria
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Andrzej
5
5 (5 oceny)
Andrzej
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Katarzyna
Katarzyna
zł500
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jakub
Jakub
zł65
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sławomira
Sławomira
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Tomasz
5
5 (3 oceny)
Tomasz
zł150
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Miłosz
5
5 (3 oceny)
Miłosz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Wiktoria
Wiktoria
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Czym Jest Umiejętność Pozytywnego Myślenia?

Łatwo jest pomyśleć, że bycie pozytywnym człowiekiem to coś, do czego zdolni są tylko niektórzy ludzie. Jakby to było w ich genach, od urodzenia. Ale uwierz nam, kiedy mówimy, że to wszystko, to tylko kwestia nastawienia i możesz przeprogramować swój mózg, aby przyjąć ten pogląd, jeśli naprawdę tego chcesz.

Bycie pozytywną osobą, co zapewne już wiesz, to być kimś ambitnym, optymistycznym, z pozytywnym nastawieniem do życia i oczekiwanie, że wszyscy wokół mają dobre intencje. Ale jakich konkretnych cech i przymiotów możemy oczekiwać od osoby, która żyje zgodnie z takim podejściem?

dwie osoby łączące dłonie w geście serca
Jakie cechy wyróżniają osobę pozytywną? Źródło: Unsplash

Optymizm

Oczywiście pozytywni ludzie mają pasję, chęć podjęcia wysiłku i działania, zamiast być ostrożnym lub niepewnym siebie. Pozytywna osoba zaryzykuje i będzie się targować o sukces, a nie na odwrót.

Akceptacja

Posiadanie pozytywnego nastawienia może trochę przypominać wiarę i ułatwić przyznanie, że sprawy nie potoczą się tak, jak tego chcesz, oraz pomóc Ci uczyć się na podstawie poszczególnych sytuacji lub błędów.

Elastyczność

Kontynuując powyższe, bycie odpornym w obliczu przeciwności losu, smutku, straty, rozczarowania lub porażki jest cechą, którą znajdziesz u pozytywnie myślącego człowieka. Zamiast po prostu się poddać, od razu odbiją się od dna.

Wdzięczność

Jedną z kluczowych cech osoby pozytywnej jest umiejętność wyrażania wdzięczności, dzięki czemu odczuwają i okazują dobro w swoim życiu. Optymiści zawsze coś doceniają, nawet jeśli innym wydaje się, że nic nie mają.

Świadomość/Uważność

Niemożliwe jest praktykowanie optymizmu bez odpowiedniego poziomu świadomości funkcjonowania umysłu. Nawet w trudnych czasach pozytywni ludzie nie pozwolą swoim umysłom skupiać się na negatywach i pozostaną świadomi i uważni, skupiając się na jasnej stronie życia.

Uczciwość

Uczciwość jest bardzo ważna, jeśli chcesz być osobą pozytywną. Oprócz dostrzegania dobra w innych, powinieneś także ćwiczyć bycie honorowym i unikać oszustw lub zachowań wynikających z egoizmu.

Jak już wspomnieliśmy, jedną z największych zalet czerpania korzyści z pozytywnego nastawienia jest to, że każdy może skorzystać z energii dobrego samopoczucia, jaką ze sobą niesie. Kiedy dowiesz się więcej o tym, dlaczego tak ważne jest pozytywne myślenie, wyjaśnimy, w jaki sposób możesz wnieść więcej dobra lub tę ożywczą energię do swojego życia!

Dlaczego Rozwój Umiejętności Pozytywnego Myślenia Jest tak Ważny?

Jest tak wiele powodów, aby zmienić swoje nastawienie na pozytywne, a wszystkie są jak najbardziej uzasadnione, no i naukowo udowodnione!

Szczęście

Po pierwsze, kluczem do szczęścia jest pozytywne nastawienie. To jest fakt! Kiedy patrzysz na dobrą stronę życia, nie możesz nie być szczęśliwym.

Motywacja

Po drugie, optymizm i pozytywne nastawienie idą w parze z pasją i motywacją. Bez wiary w to, że sukces może przyjść do Ciebie, jak zamierzasz znaleźć motywację i siłę do realizacji swoich marzeń?

Samoocena

Twoja aura zależy od Twojego stosunku do siebie i jeśli chcesz, aby inni Cię szanowali, musisz dobrze się czuć we własnej skórze. Przyjmij lepszą opinię o sobie, koncentrując się na rzeczach, które w sobie kochasz, i zmieniając wszelkie negatywne aspekty w pozytywy. Będzie to miało ogromny wpływ na Twoją samoocenę!

szczęśliwy chłopiec trzymający piłkę
Trzymaj zawsze podniesioną głowę, a inni będą Cię szanować za Twoją samoocenę. Źródło: Unsplash

Lepsze Zdrowie

Naukowcy i lekarze zgadzają się, że zdrowszy styl życia często wiąże się ze szczęściem, więc pozytywne nastawienie może mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania się przy życiu. Optymizm wpływa jednak zarówno na umysł, jak i na ciało, a utrzymanie zdrowego mózgu jest tak samo ważne jak utrzymywanie dobrej kondycji ciała. Możesz to zrobić, eliminując stres i niepokój i koncentrując się na pozytywach.

Lepsze Relacje

No i pozytywna energia zbliży ludzi do Ciebie, ponieważ ludzie są bardziej skłonni zaufać osobom, które emanują tą podnoszącą na duchu postawą. Jak cudownie może być wnosić radość i światło do życia innych ludzi, jak również własnego.

Jak Rozwinąć Swoją Umiejętność Pozytywnego Myślenia?

Skupienie się na dobru może być trudne, gdy w Twoim życiu dużo się dzieje, ale pracując nad poprawą swojego optymizmu, z czasem zaczniesz dostrzegać korzyści, jakie daje Ci to inne podejście.

Osoby, które pozostają pozytywne w obliczu przeciwności losu, często osiągają dobre wyniki (jeśli chodzi o wyznaczone cele, niekoniecznie jeśli chodzi o ich edukację), są aktywni, pomocni, szanowani przez innych i potrafią okazywać empatię i zrozumienie osobom mniej optymistycznym od siebie.

Jeśli chcesz sam tego doświadczyć, to...

Bądź Bardziej Świadomy Swojej Postawy

Być może nie zaastanawiałeś się nad tym, czy jesteś pesymistą - być może jest to po prostu w Twojej naturze. Ale jeśli usiądziesz i zadasz sobie pytanie: „Czy jestem osobą pozytywną?”, to już utożsamiasz się z tym, co to znaczy być negatywnym lub pozytywnym, a zatem zastanowisz się intensywniej nad umiejętnościami i cechami, które mogą sprawić, że będziesz optymistą.

Zwracaj Uwagę na Pozytywne Wiadomości i Ludzi

Spędzanie czasu z ludźmi, którzy mają pozytywne nastawienie do życia, może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Czy zdajesz sobie sprawę, że naukowcy twierdzą, że możesz zwiększyć swój optymizm, otaczając się pozytywnymi słowami i zwrotami? Dzieje się tak, ponieważ jeśli zmusisz swój mózg do przetworzenia tych pozytywnych afirmacji, w końcu staje się to bardziej związane z ich znaczeniem i czyni je bardziej rzeczywistymi!

Pozwól Sobie Myśleć Negatywnie Tylko Wtedy, gdy Naprawdę Tego Potrzebujesz

Oczywiście są chwile, kiedy trzeba odczuwać i przetworzyć żal, być smutnym lub po prostu złościć się i wyładować te negatywne uczucia. Jednak w miarę możliwości należy to zrównoważyć szczęśliwszymi emocjami i rozpamiętywaniem miłych wspomnień.

Spraw by Wyrażanie Wdzięczności Było Twoim Rytuałem

Uczynienie wdzięczności częścią swojego życia to świetny sposób na docenienie mniejszych rzeczy w życiu, które ostatecznie sprawiają, że warto przeżyć nasz czas na tej planecie. Postaraj się obudzić i każdego dnia być wdzięcznym za coś. Zawsze jest coś, za co możesz być wdzięczny i możesz to wykorzystać, aby regularnie zachęcać do pozytywnych uczuć w swoim życiu.

Pobudzaj Pozytywne Emocje, Korzystając z Internetu i Mediów Społecznościowych

Małe wybuchy pozytywnych emocji mogą mieć naprawdę duży wpływ na nasz ogólny nastrój i zachowanie. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego poziomu jest oglądanie zabawnych lub inspirujących filmów w wolnym czasie. Możesz również znaleźć motywacyjne cytaty i niesamowite zdjęcia, śledząc hashtagi lub kanały w mediach społecznościowych.

Nie Poniżaj Się

Nigdy nie pomniejszaj swoich sukcesów i nie pozwól sobie myśleć, że nie jesteś wystarczająco dobry. Zamiast tego doceń siebie brawami, słowami uznania lub poklep się po plecach, gdy osiągniesz coś wielkiego.

Źródła Online, które Pomogą Ci Rozwinąć Umiejętność Pozytywnego Myślenia

Unikaj wszelkich stron w Internecie, które wzbudzają negatywne emocje i skup swoją uwagę na poszczególnych profiach i aplikacjach, które znajdziesz poniżej, a te wypełnią Cię pozytywną energią na cały dzień!

śmieszna krowa próbująca polizać obiektyw
Oglądanie zabawnych filmów przedstawiających słodkie zwierzęta i inspirujące osoby może sprawić, że poczujemy się lepiej. Źródło: Unsplash

Instagram

@globalpositivenews

To konto zasługuje na swoją nazwę. Nie ma co ukrywać – wiadomości ze świata rzadko kiedy są pozytywne. Tak też w końcu działają media. To konto to zawsze powód do uśmiechu, wzruszenia i nadziei, że wciąż są dobrzy ludzie na świecie. Co więcej, pojawi się na Twoim horyzoncie, gdy będziesz bez celu przeglądać Internet, nadając swoim działaniom cel i napełniając Cię pozytywną energią!

Aplikacje

Happify

Aplikacja Happify jest dostępna na iOS i została zaprojektowana, aby pomóc Ci wyznaczać cele na różnych torach Twojego życia, na przykład wzmacnianie pewności siebie lub rozwój produktywności w pracy. Każda inna „ścieżka” ma swój własny zestaw quizów i zadań, które obejmują takie zagadnienia, jak wypisywanie rzeczy, za które jesteś wdzięczny, lub wyławianie pozytywnych słów w grze i eliminowanie negatywnych. Można tę aplikację pobrać na zasadzie subskrypcji - płacąc za rok lub za miesiąc.

Podążaj swoją sciężką w poszukiwaniu pozytywnych wibracji. Bądź proaktywny, odważny i zmotywowany oraz kontroluj swoje życie i szczęście. Po prostu to rób!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.