Miasto Kraków znane jest ze swojej architektury, muzyki, życia nocnego, inżynierii i dorobku naukowego; połączeń komunikacyjnych, a także z posiadania chyba najsłynniejszej polskiego zamku królewskiego, którym jest Wawel.

Drugie co do liczby mieszkańców i powierzchni miasto kraju jest również doskonałym miejscem do nauki. Na 24 różnorodnych uczelniach znajdziemy kierunki z każdej dziedziny. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie jest jedną z najlepszych polskich uczelni.

Oprócz szkół wyższych, w Krakowie znajdują się szkoły językowe oraz liczne ośrodki edukacji dla dorosłych, nie mówiąc już o inicjatywach w zakresie kształcenia ustawicznego - w każdej dyscyplinie, w całym mieście.

Podstawa nauki Krakowiaków to ponad 270 szkół podstawowych i średnich rozmieszczonych w całym mieście.

Nic dziwnego, że w Krakowie znajdziesz korepetycje z każdego możliwego przedmiotu! Na szczęście są one stosunkowo łatwe do znalezienia, zwłaszcza jeśli wiesz, gdzie ich szukać.

Czy szukasz korepetycji indywidualnych lub rozglądasz się za korepetycjami online, Superprof przedstawia najlepszych korepetytorów w Krakowie.

Jeśli jesteś tu tylko przejazdem, znajdź prywatnych korepetytorów we Wrocławiu i prywatne lekcje w Poznaniu!

Krakowski rynek.
Znajdziesz prywatnych korepetytorów w każdym zakątku Krakowa. | źródło: Pixabay - Dimitris Vetsikas

Ten artykuł pomoże ci znaleźć:

 • Organizacje z siedzibą w Krakowie, oferujące prywatne korepetycje w domu i korepetycje w małych grupach,
 • Nauczycieli matematyki i języka w całym Krakowie,
 • Ogłoszenia korepetytorów w mieście,
 • Programy wsparcia szkolnego w Krakowie.

Istnieje wiele powodów, dla których znalezienie prywatnego korepetytora może być konieczne.

Może potrzebujesz wsparcia, aby uzyskać awans, na który czekałeś w pracy lub od dawna planujesz opanowanie nowych umiejętności, takich jak znajomość księgowości, aby zdać egzamin zawodowy i zdobyć odpowiedni certyfikat.

A może twoje dziecko ma trudności w szkole - być może z powodu dysleksji lub w wyniku innych trudności w uczeniu się i narobiło sobie zaległości.

Bez względu na powód, możliwości znalezienia korepetytora nie mają końca.

Istnieje wiele agencji internetowych oferujących korepetycje, na przykład Superprof.

Superprof to platforma do korepetycji, która pozwala uczniom (lub ich rodzicom) zarejestrować się za darmo. Następnie mogą przeglądać zweryfikowane profile korepetytorów - wszystkie potencjalne referencje korepetytorów są sprawdzane, zanim ich profil stanie się publiczny.

Ty lub twoje dziecko możecie poczytać o potencjalnych nauczycielach w opiniach pozostawionych przez innych uczniów, z którymi współpracował nauczyciel, zanim umówicie swoje dziecko na pierwszą lekcję.

Rynek korepetycji online zrewolucjonizował tradycyjne wyszukiwanie prywatnych korepetycji: dzięki temu rodzajowi wyszukiwania korepetytorów online możesz znaleźć korepetytora w dowolnym miejscu w Polsce.

Dlaczego nie zacząć od znalezienia korepetytora matematyki w Warszawie lub nauczyciela języka angielskiego w Gdańsku?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justine
Justine
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adam
Adam
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna-maria
Anna-maria
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justine
Justine
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adam
Adam
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna-maria
Anna-maria
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Organizacje oferujące prywatne lekcje w domu

Wszystko wskazuje na to, że rynek prywatnych firm, oferujących korepetycje kwitnie, zarówno w kraju, jak i za granicą, ale korepetycje w domu nie są nowatorskim pomysłem.

Już w starożytnej Grecji wędrowni nauczyciele przeczesywali kraj, szukając kilkumiesięcznego pobytu na jakiejś farmie lub w wiosce, zarabiając na utrzymanie , ucząc czytania, pisania i sztuki oratorskiej.

W tamtych czasach matematyka i geometria nie były zbyt wysoko cenionymi naukami, kultywowano natomiast uzdolnienie w zakresie wystąpień publicznych, które było niezbędną umiejętnością każdego młodego człowieka aspirującego do życia publicznego lub politycznego.

Tacy wędrowni pedagodzy udawali się również do miast. Tam znajdowali zupełnie nową klientelę: synów kupców, którzy musieli nauczyć się szyfrowania i obliczeń. Biegli w arytmetyce nauczyciele naprawdę mogli zarobić na przyzwoite życie!

Nauczycielom zatrudnionym przez bogate rodziny niczego nie brakowało!

Nie tylko mieszkali w wytwornych domostwach, ale byli w stanie zbudować tak szanowaną reputację, że często krążyli po domach elit, kształcąc synów innych zamożnych rodzin.

Tak, tylko synowie odnosili korzyści z takich nauk. Córki nie mogły niestety rościć sobie praw do żadnego wykształcenia.

Rzymianie postępowali podobnie do Greków, co oznacza, że społeczne nawyki i zwyczaje starożytnych ludów europejskich odcisnęły swoje piętno na całym kontynencie.

Jeśli planujesz wyprowadzkę z Krakowa, może powinieneś poszukać prywatnego korepetytora w Łodzi?

Starożytni Rzymianie pozostawili nam coś więcej niż wspaniałą architekturę i planowanie miast - rozpalili nasze pragnienie edukacji! Mimo, że początki europejskiej kultury sięgają Rzymu, w Polsce największy okres rozbudowy miał miejsce w czasach średniowiecza. Z tej epoki zachowaliśmy najwięcej zabytków architektonicznych i pociąg do rozszerzania horyzontów.

Rycerz w muzeum.
Już od zarania dziejów słowiańskie rody były żądne wiedzy. | źródło: Pixabay - Michael Gault

Korepetycje są najbardziej tradycyjną metodą prywatnych lekcji do dziś, zwłaszcza że korepetycje domowe mogą naprawdę pomóc uczniom w postępach i budowaniu pewności siebie.

Środowisko domowe sprawia, że nauka jest bezstresowa, co jest szczególnie ważne dla młodszych uczniów i osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podczas organizowania korepetycji dla siebie lub ucznia w wieku szkolnym możesz zdecydować, że korepetytor będzie przychodził do twojego domu o ustalonej wcześniej porze każdego tygodnia - lub częściej niż raz w tygodniu, jeśli potrzeba jest tak duża.

Nie musisz martwić się o opłaty za transport; przyjazd korepetytora jest zwykle wliczony w cenę lekcji (ale o takie opłaty należy zapytać podczas rozmowy z potencjalnym korepetytorem, na wszelki wypadek).

Jeszcze jeden, ostatni aspekt do rozważenia, kiedy szukasz korepetytora...

Większość pedagogów uczy tylko jednego przedmiotu, chociaż wielu z nich ma wszechstronne wykształcenie i doświadczenie, zwłaszcza ci, którzy pracują z młodszymi uczniami.

Aby jak najlepiej wykorzystać pieniądze na korepetycje, możesz poszukać Francuza lub Anglika, który jest również nauczycielem matematyki.

W tym przykładzie zakładamy, że uczeń potrzebuje nauczyciela, który pomoże w przygotowaniu do matury z matematyki i języka obcego. Zatrudniając dwujęzycznego nauczyciela, który jest dobrze zorientowany w algebrze, możesz znaleźć dwóch nauczycieli w cenie jednego!

Oto lista niektórych organizacji korepetytorów w Krakowie i jego okolicach, oferujących prywatne nauczanie w domu:

 • Akademia Matematyki LOGARYTM: ul. Krowoderskich Zuchów 17/55, 31-271 Kraków;Akademia Matematyki LOGARYTM skupia korepetytorów z charyzmą. To młodzi ludzie, uśmiechnięci pasjonaci matematyki, którzy stwarzają atmosferę partnerstwa w dążeniu do wspólnego celu. Tutaj czekają na Ciebie nauczyciele, którzy przekazywanie własnej wiedzy traktują jako powołanie. Nie bój się zadawać nawet najprostszych pytań! Jeśli przygotowujesz się do matury, a masz problem z dodawaniem liczb wymiernych, powiedz nam o tym. Czasami wystarczy 10 minut, żeby rozwiały się wątpliwości tłumione przez lata.
 • Moose: ul. Szlak 28/13, 31-153 Kraków;W przeciwieństwie do innych szkół, które zatrudniają od 2 do 10 nauczycieli, MOOSE zatrudnia w Polsce ponad 1000 wykwalifikowanych nauczycieli, co pozwala im zapewnić lekcje na terenie większości dużych miast w Polsce. Ze względu na dużą liczbę lektorów Moose stosuje tzw. rejonizację, czyli zatrudnia lektorów, którzy mieszkają w różnych częściach miasta, co pozwala im zmniejszyć i przerzucić w 99% przypadków całość kosztów dojazdu lektora na Moose.
 • Pasja Nauki: ul. Reymonta 7, 33-332 Kraków;Fundacja Pasja Nauki zajmuje się edukacją w zakresie przedmiotów ścisłych, zarówno w formie tradycyjnej, realizując program MEN prowadząc korepetycje i kursy, jak i nowoczesnej ucząc przez projekty i zachęcając uczniów do rozwiązywania problemów interdyscyplinarnych. Popularyzują naukę uczestnicząc w festiwalach naukowych, prowadząc wykłady i warsztaty.
 • Mobile ENGLISH - Angielski z dojazdem: ul. Dietla 7/2, 31-070 Kraków;Zajęcia odbywają się w miejscu zamieszkania lub pracy ucznia od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7-22. Kadrę stanowią wykwalifikowani lektorzy posiadający wykształcenie filologiczne oraz doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami w każdym wieku, na wszystkich poziomach zaawansowania.
 • INTER LANG & TEXT: ul. Michałowskiego 1 (róg ul. Karmelickiej), 31-126 Kraków;Zajęcia są przygotowywane zawsze z uwzględnieniem Twoich indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Wybór nauczyciela zależy od ciebie, co oznacza, że pracujesz z lektorem polskim lub native speakerem. Nauczyciel przyjedzie do ciebie! Masz możliwość skorzystania z zajęć w każdym miejscu na terenie Krakowa.

Korepetytorzy Superprof w Krakowie

Jak wspomniano na początku tego artykułu, Superprof to platforma internetowa łącząca korepetytorów ze uczniami. Jest to globalne przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc studentom w osiągnięciu sukcesu akademickiego poprzez osobistą opiekę.

Superprof oferuje zarówno prywatne korepetycje w domu, jak i korepetycje online.

W Polsce Superprof może pochwalić się ponad 5 000 nauczycielami matematyki, z których prawie 10% pracuje w samym Krakowie. Sprawdź tych wspaniałych nauczycieli:

 • Piotr uczy matematyki, fizyki, chemii; także przygotowuje do egzaminu ósmoklasisty i matury. W pełni zasłużył na wszystkie doskonałe opinie od uczniów!
 • Aneta ma doktorat i uwielbia uczyć matematyki i fizyki w swoim domu. Jej uczniowie przyznają jej 5 gwiazdek!
 • Anna uczy matematyki, fizyki i nauk przyrodniczych do poziomu uniwersyteckiego. Pracuje również z uczniami szkół podstawowych i średnich. Jej 5-gwiazdkowe recenzje oraz fakt, że pobiera tylko 50 zł za godzinę, czynią ją najbardziej poszukiwaną nauczycielką!

Na platformie Superprof, korepetytorzy publikują swoje ceny na swoim profilu, dzięki czemu wiesz dokładnie, ile zapłacisz za każdą lekcję.

Superprof gości wielu wykwalifikowanych i doświadczonych korepetytorów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybrany przez ciebie opiekun pomoże twojemu dziecku wykorzystać swój potencjał.

Możesz także wybrać, którego korepetytora chcesz na podstawie jego profilu i recenzji. Z Superprof możesz nauczyć się praktycznie wszystkiego, w każdym miejscu na świecie!

Chcieć uczyć się szwedzkiego od native speakera? Z Superprof to nie problem, wszystko jest możliwe!

Owieczka przy tablicy w szkole.
Nauczyciele wiedzą, że nauka matematyki często powoduje niepokój wśród uczniów. | źródło: Unsplash - Michal Matlon

Prywatne nauczanie może być męczące dla uczniów, zwłaszcza tych młodszych, którzy spędzili cały dzień w szkole.

Jest to szczególnie widoczne w krajach azjatyckich, zwłaszcza w Chinach i Japonii, gdzie dzieci w wieku szkolnym są obciążone godzinami pracy domowej, zadaniami i dodatkowymi lekcjami każdego wieczoru. Żeby jeszcze pogorszyć sytuację, zmęczone dzieci są namawiane do udziału w zajęciach pozalekcyjnych w weekendy, od lekcji angielskiego po kursy matematyki.

Pobieranie korepetycji w ten sposób jest dla nich zbyt męczące i ma na nie szkodliwy wpływ - o czym świadczy rosnąca liczba raportów na temat sytuacji. Nie wspominając o kosztach, jakie rodzice ponoszą w nadziei, że ich potomstwo zdobędzie czołowe stopnie akademickie.

Ta sytuacja jasno pokazuje, że często lepiej jest skoncentrować się na jednym konkretnym przedmiocie, z którymi uczniowie borykają się najbardziej i znaleźć korepetytora, który specjalizuje się w tej dziedzinie.

Nauczyciel powinien wykazać się empatią i zrozumieniem problemów, z jakimi borykają się uczniowie we współczesnej edukacji.

Często zdarza się, że uczniowie zmagają się z matematyką lub określonymi obszarami matematyki, takimi jak algebra lub trygonometria. Prywatny nauczyciel matematyki może okazać się niezbędny, aby pomóc podopiecznym zdobyć potrzebne stopnie.

Niektórzy nauczyciele matematyki w Krakowie i okolicach to:

Imię i NazwiskoAdresKod pocztowyNumer telefonu
Grzegorz Dębniakul. 29 Listopada 130 lok. 429B31-408519 123 079
Karol Suchońul. Krowoderska 11/3A31-141503 842 771
Robert Kacińskiul. Fiołkowa 10/1331-457602 825 494
Kamil Herbuśul. Henryka i Karola Czeczów 3030-819794 160 475
Kamila Leśniakul. Jana Kantego Federowicza 530-392796 192 573
Wojciech Czajaul. Wacława Lipińskiego 5A/6930-349661 097 737

Nauka języka na wysokim poziomie to doskonały sposób na zwiększenie pewności siebie i może być bramą do wielu możliwości.

Ponadto udowodniono, że nauka drugiego języka poprawia, między innymi, zdolności poznawcze i zwiększa koncentrację uwagi. Zupełnie pomijając fakt, że znając jeden język często otwieramy sobie drogę do poznania jemu podobnych, należących do tej samej rodziny językowej (znając język francuski łatwiej nauczyć się włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i rumuńskiego).

Rozważ tę perspektywę: szkoła jest trudna, więc wszystko, co jest związane ze szkołą, musi wywoływać niepokój... w tym edukacja pozaszkolna.

Oczywiście najlepsi korepetytorzy mają swoje sposoby na tego typu sytuacje; jednym z nich jest odwrócenie uwagi.

W taktyce wojskowej takie strategie nazywane są manewrami okrążającymi i zasadę tę można zastosować również w procesie uczenia się.

Zamiast bezpośrednio stawiać czoła zagadnieniu, korepetytor niweluje stres uczniów prezentując im materiał, który stanowi wyzwanie, nie przytłacza, ani nie wywołuje niepokoju. Uczeń, skuszony perspektywą pomyślnego wykonania zadania, dokłada wszelkich starań, aby opanować nowy materiał.

Takie strategie nauczania mają pozytywny wpływ na uczniów: im więcej mogą osiągnąć, tym bardziej zwiększa się ich pewność siebie. Im bardziej rośnie ich pewność siebie, tym bardziej prawdopodobne jest, że uwierzą, że mogą zrobić wszystko... tok myślowy, który ostatecznie staje się samospełniającą się przepowiednią.

Jeśli ty lub twoje dziecko macie problemy ze skupieniem się i przyswajaniem nowych pojęć, być może pozalekcyjny kurs językowy może być tego typu manewrem okrążającym, który załatwi sprawę!

W takiej sytuacji korepetytor języka obcego byłby wielkim atutem, ponieważ może pracować z tobą lub twoim dzieckiem nad waszymi słabszymi stronami, takimi jak krytyczne myślenie, zrozumienie i techniki pamięciowe.

Aspekty nauki języka, takie jak koniugacja czasowników (świetne ćwiczenie na budowanie pamięci!), wymowa, słownictwo lub po prostu ogólne zrozumienie języka promują ogólne umiejętności uczenia się, zapewniając prostą ścieżkę do opanowania bardziej skomplikowanych umiejętności akademickich.

Kraków jest doskonałym miejscem edukacji, które zapewnia fantastyczne doświadczeniem w nauce, oczywiście znajdziesz tu wielu prywatnych nauczycieli języków obcych i szkoły językowe!

Poznaj listę przykładowych szkół językowych w Krakowie:

Nazwa szkoły językowejDostępne językiAdresNumer telefonu
Szkoła językowa Kraków INFINITYAngielski, Niemiecki, Hiszpański
i inne języki
ul. Bociana 6, 31-231 Kraków537 017 211
Szkoła Języków PoliglotaAngielski, Niemiecki, Hiszpański, Włoski, Francuski, Polski dla obcokrajowcówul. Długa 88, 30-018 Kraków501 402 604
Inspiro Language Academy - szkoła językowaAngielski, Niemiecki, Hiszpański, Polski dla obcokrajowcówul. Zbrojów 4/15, 30-042 Kraków791 792 986
Prolog Szkoła Języków ObcychAngielski, Niemiecki, Hiszpański, Włoski, Francuski, Polski dla obcokrajowcówul. Bronowicka 37, 30-084 Kraków12 638 45 65
Axon System Szkoła Języków ObcychAngielski, Niemiecki, Rosyjski, Polski dla obcokrajowcówul. Józefa Piłsudskiego 17/8, 31-110 Kraków604 714 391
Staruszek czytający za pomocą lupy.
Korepetycje nie są przeznaczone tylko dla najmłodszych. | źródło: Pixabay - Aline Dassel
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Korepetycje
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justine
Justine
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adam
Adam
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna-maria
Anna-maria
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Oliwia
5
5 (11 oceny)
Oliwia
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna
5
5 (5 oceny)
Anna
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Cezar
5
5 (6 oceny)
Cezar
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Justine
Justine
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adam
Adam
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Anna-maria
Anna-maria
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Krzysiek
5
5 (2 oceny)
Krzysiek
zł35
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Ogłoszenia krakowskich korepetytorów

Chociaż statystyki pokazują, że prawie każdy w Polsce ma dostęp do Internetu, nie każdy postrzega sieć jako sposób na znalezienie wszystkiego.

Szczególnie w przypadku czegoś tak osobistego, jak korepetycje, niektórzy ludzie preferują tak zwane podejście staromodne: ogłoszenia prywatne.

Aby znaleźć lokalną osobę, która prowadzi korepetycje bez korzystania z wyszukiwarki,ogłoszenia drobne są doskonałym źródłem informacji.

Korepetytorzy są tego świadomi. Dlatego mają wielopłaszczyznowe podejście do reklamowania swojej działalności: wizytówki lub ulotki w lokalnych pubach i kawiarniach, restauracjach i knajpkach z jedzeniem na wynos; możesz nawet znaleźć takie ogłoszenia w swoim salonie fryzjerskim lub supermarkecie. Nauczyciele umieszczają też niewielkie kartki w witrynach kiosków.

Wielu z nich umieszcza ogłoszenia w lokalnej gazecie, więc warto byłoby kupić lokalny magazyn, kiedy szukasz korepetytora.

Okoliczna biblioteka jest również dobrym miejscem do poszukiwań, ponieważ często przy wejściu znajduje się tablica ogłoszeń. Powinieneś również zapytać bibliotekarza; często posiadają oni sporą wiedzę na temat lokalnego obszaru i oferowanych usług.

Jeśli żaden z tych sposobów nie wyłoni odpowiedniego kandydata, wyszukiwanie w Internecie na pewno pozwoli znaleźć idealnego nauczyciela. W mieście tak dużym, jak Kraków, jest mnóstwo korepetytorów, którzy ogłaszają się online na stronach internetowych, na przykład:

 • OLX,
 • Gumtree,
 • Gratka,
 • Lento.

Korzystając z tych witryn trzeba jednak pamiętać o jednym...

W naszym kraju nie istnieją żadne przepisy, ani regulacje dotyczące branży korepetycji.

Oznacza to, że każdy może przedstawić się jako korepetytor i mimo, że większość ludzi wykazuje się szczerą chęcią pomocy tobie lub twojemu dziecku na drodze do osiągnięcia sukcesu w nauce, nie będziecie mieć możliwości ustalenia, kto ma udokumentowane doświadczenie w nauczaniu, a który pedagog jest mniej wykształcony.

Oto kilka istotnych pytań, które należy zadać podczas rozważania zatrudnienia korepetytora z ogłoszenia:

 • Czy ogłoszenie określa poziom wykształcenia przyszłego korepetytora?

Ogólna zasada jest taka, że uczeń może być maksymalnie o klasę niżej, w stosunku do swojego korepetytora, co oznacza, że student pierwszego roku studiów licencjackich może pomóc w przygotowaniu do matury, a młodzież w liceum może uczyć dziecko mające trudności na poziomie szkoły podstawowej.

 • Czy jest wzmianka o wykształceniu pedagogicznym?

Zawodowy nauczyciel, który pracuje z dziećmi, powinien być do tego odpowiednio przygotowany.

Pamiętając o tych dwóch ważnych czynnikach, korzystanie z reklam to dobry sposób na nawiązanie kontaktu z idealnym nauczycielem.

Powodzenia! 

Programy wsparcia szkolnego w Krakowie

Szkoły i uczelnie często sponsorują koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze na czas trwania roku szkolnego, a także zajęcia powtórkowe w okresie poprzedzającym okres egzaminacyjny.

To doskonała okazja dla uczniów, aby poradzić sobie z problemami, jakie mogli napotkać w trakcie nauki w klasie, ponieważ zajęcia często odbywają się w małych grupach i są mniej stresujące niż tradycyjne lekcje.

Zajęcia wyrównawcze mogą pomóc uczniom, którzy mają problemy w klasie lub którzy nie radzą sobie z odrabianiem zadań domowych, przez co ryzykują, że narobią sobie zaległości.

Takie sesje są często prowadzone przez nauczycieli lub studentów (zajęcia wyrównawcze w szkołach podstawowych) i są doskonałym źródłem informacji zarówno dla rodziców, jak i uczniów!

Oprócz placówek szkolnych możesz znaleźć pomoc w odrabianiu lekcji w lokalnej bibliotece lub ośrodku kultury.

Pamiętaj, aby zapytać o wszelkie programy pomocy z pracą domową, jakie może prowadzić szkoła...

Stos książek na biurku.
Wiedza to potęga. | źródło: Unsplash - Jexo

Przeprowadzasz się do nowego miasta? Superprof to platforma korepetycji obejmująca całą Polskę, która pomoże ci znaleźć korepetytorów bez względu na to, gdzie jesteś. Wpisz w wyszukiwarkę Superprof nauka gry na gitarze Katowice lub korepetytor języka niemieckiego Lublin, a zobaczysz dziesiątki wyników!

Korepetycje z wolontariuszem w Krakowie

Chociaż wszyscy chcielibyśmy wierzyć, że edukacja publiczna daje wszystkim równe szanse, prawda jest taka, że sukces akademicki każdego ucznia wynika, przynajmniej częściowo, z jego statusu społeczno-ekonomicznego.

Wiarygodność tego stwierdzenia potwierdzają liczne raporty bardziej uprzywilejowanych uczniów korzystających z prywatnych korepetycji; atut edukacyjny, na który nie każdego stać.

Aby zrównoważyć ten efekt, mając na celu dotarcie do tych uczniów, którzy mogą nie osiągnąć pełnego potencjału ze względu na status społeczny, wiele dużych miast w całej Polsce wychodzi z inicjatywą tworzenia organizacji, oferujących darmowe korepetycje mniej uprzywilejowanym uczniom, często w trudnej sytuacji finansowej.

Jedną z takich organizacji jest Saltrom - Salezjański Ruch Troski o Młodzież, prowadząca akcję Korepetycje za jeden uśmiech.

Korepetycje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach dostosowanych do możliwości ucznia i korepetytora - od godzin porannych do późnego popołudnia, w sali przygotowanej do nauki. Jest to inicjatywa skierowana do tych uczniów, których rodziców nie stać na płatne korepetycje. Jeśli jesteś uczniem i potrzebujesz pomocy w nauce, zgłoś się na recepcję Saltromu w godz. 10 - 20 i wypełnij kartę ucznia, albo - jeszcze lepiej - przyjdź i spotkaj się z panią Joanną lub wyślij e-mail.

Siedziba organizacji znajduje się na ul. Różanej 5. Kontakt telefoniczny można nawiązać pod numerami: 12 269 30 00, 12 269 31 10, a e-mail wysłać na adres saltrom@saltrom.pl.

SALTROM czyli Salezjański Ruch Troski o Młodzież jest stowarzyszeniem prowadzonym przez pedagogów, wychowawców, Salezjanów i wolontariuszy. Ich celem jest praca z dziećmi i młodzieżą. Prowadzą działalność: wychowawczą, profilaktyczną i edukacyjną.

Tak jak Salezjanie pracujący na wszystkich kontynentach świata posługują się systemem prewencyjnym św. Jana Bosko i starają się wychowywać młodych ludzi na “dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”. Zrzeszają wielu wolontariuszy, którzy bezinteresownie pomagają w codziennej, indywidualnej pracy z wychowankiem.

Działalność SATROMU przy stosunkowo małych nakładach finansowych pomaga wielu młodym odnaleźć drogę swojego rozwoju, ukazuje sens życia oraz uczy współistnienia z innymi poprzez angażowanie się w życie społeczne.

Już ponad 30 lat - licząc od pierwszych spotkań – są z dziećmi i młodzieżą, w większości wywodzącą się ze środowisk zaniedbanych wychowawczo. Tworzą wciąż nowe pomysły tak, by przede wszystkim BYĆ z młodym człowiekiem. Na przestrzeni minionych lat oprócz stałych zajęć w ramach świetlic, dożywiania, korepetycji i Yacht Clubu organizowali grupy: breakdance, wspinaczki skałkowej, graficiarzy, cheerleaders, taneczne, sportowe, muzyczne; wszystko po to, by tak jak chciał św. Jan Bosko „kochać to co kocha młodzież”.

Często mówi się, że dostajesz to, za co płacisz ale w tym przypadku to powiedzenie jest po prostu nieprawdziwe - z trzech głównych powodów:

 1. Młodzież odnosi korzyści, przezwyciężając życiowe okoliczności, aby przerwać cykl słabych osiągnięć i beznadziei, które wydają się nękać ludzi, których opuścił los,
 2. Nauczyciele odczuwają satysfakcję, poświęcając trochę swojego czasu na pomoc w zapewnieniu przyszłości uczniom, którzy w przeciwnym razie mogliby zmagać się z ukończeniem szkoły lub całkowicie ją porzucić,
 3. Wszyscy korzystamy, dzięki temu, że więcej uczniów odnosi nie tylko sukcesy akademickie, ale także życiowe, przez co budujemy lepsze społeczeństwo.

Czy masz trudności w nadążeniu z materiałem w klasie, czy jesteś rodzicem ucznia, który boryka się z trudnościami, teraz wiesz, że istnieją strategie, które pomogą ci w postępach i ludzie, którzy chcą upewnić się, że osiągasz cele edukacyjne.

W szkole, z korepetytorem z ogłoszenia, z certyfikowanym pedagogiem placówki edukacyjnej lub platformą Superprof: wszystko, co musisz zrobić to skontaktować się z opiekunem, który pomoże ci w nauce!

W Krakowie naprawdę znajdziesz korepetytora dla każdego!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.