Strona główna
Zostań nauczycielem

Geografia korepetycje Kraków

🥇 Najlepsi z najlepszych
🌎 21 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Kraków

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 2 opinii.

33 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 33 zł

1 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 1 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych lekcji z geografii

Korepetycje z geografii z pomocą najlepszych nauczycieli w mieście Kraków

Czym zajmuje się geografia?

Kiedy myślisz o geografii, mimowolnie przed oczami pewnie pojawia Ci się mapa świata znana ze szkolnej klasy, przypominasz sobie nauczyciela, który kazał na blachę wykuwać wszystkie stolice państw Europy czy schowany w jednej z szafek stary telewizor wyświetlający programy National Geographic. Chyba każdy z nas to przechodził i każdy kojarzy w taki lub podobny sposób.

Często niestety zdarza się, że nauczyciele zrażają uczniów do danego przedmiotu przedstawiając go w zły sposób lub używając nieodpowiednich metod nauczania. Na pewno chociaż raz miałeś w swoim życiu osobę, która kochała chemię, matematykę czy historię (po prostu przedmiot, którego Ty nienawidziłeś), bo miała dobrego nauczyciela, który odpowiednio jej wszystko wyjaśniał i sprawiał, że przedmiot był interesujący. Dlaczego o tym wspominamy? Chcemy Ci pokazać, że geografia też może być fascynująca, jeśli odpowiednio się o niej opowiada!

Z całą pewnością znasz aplikację Google Maps, która niejednego człowieka doprowadziła do wybranego miejsca. Czy to podczas wakacji, czy nawet we własnym mieście w poszukiwaniu jakiegoś nowego dla nas punktu, ludzie na całym świecie korzystają z map, atlasów czy nawigacji GPS. Niezalenie od tego, czy mówimy o mapach papierowych, czy cyfrowych – wszystko to właśnie geografia. Co więcej, być może słyszałeś kiedyś o GIS, czyli Systemach Informacji Geograficznej.  Mówiąc krótko, GIS to mapy, które zawierają dodatkowe dane, takie jak natężenie ruchu w danych miejscach, informacje o wypadkach i inne. Dyspozytorzy odbierający zawiadomienia i wysyłający w dany punkt karetkę, straż czy innego rodzaju pomoc, dzięki mapom interaktywnym mogą oszacować czas dojazdu, zorientować się, gdzie jest najbliższa karetka bądź samochód policji, pozyskać informacje o pobliskich szpitalach, wolnych miejscach i tak dalej. Taka technologia umożliwia jak najszybszą pomoc osobie poszkodowanej – innymi słowy geografia ratuje życie!

Znasz te sytuacje, kiedy wychodzisz z domu widząc piękne słońce, a wracasz przemoknięty, bo uznałeś, że nie ma potrzeby brać ze sobą parasola? Dzięki znajomości rodzajów chmur możesz prognozować pogodę na dany dzień! Może brzmi to abstrakcyjnie, ale tak właśnie to działa. Patrząc na chmury, możesz ocenić, czy powinieneś spodziewać się deszczu ulewnego, ale krótkiego, czy może lać cały dzień.

Znajomość geografii przydaje się także w podróży. Dzięki temu możesz zaplanować ciekawy i bezpieczny wyjazd. Znając strefy klimatyczne jesteśmy w stanie ocenić, w jakich miesiącach wyjazd na przykład na Bali w Indonezji będzie odpowiednim wyborem. Musimy pamiętać, że w różnych częściach świata pory roku oraz różnego rodzaju zjawiska pogodowe występują w różnym czasie. Kiedy pora deszczowa na Bali trwa od października do kwietnia, na Zanzibarze zaczyna się ona w marcu i trwa do maja. Często zdarza się, że osoby, które kompletnie nie posiadają wiedzy z zakresu geografii wybierają się na odległe wakacje w czerwcu, na przykład na Barbados, nie zważając na to, że najlepszy sezon wakacyjny występuje tam od grudnia do maja... Najgorsze, co może być, to wakacje zniszczone pogodą z własnej winy!

Geografia mocno łączy się także z kulturą, tradycjami i obyczajami poszczególnych krajów, a nawet skupia się na kwestiach społeczno-politycznych. Mając wiedzę w tym zakresie, wyjeżdżając za granicę, trafniej ocenisz sytuację polityczną i stabilność danego państwa, co w przypadku niektórych krajów odgrywa znaczną rolę – nie chcesz przecież wybrać się wraz z rodziną w miejsce, w którym ostatnio nasiliły się ataki terrorystyczne lub panuje wojna domowa.

Geografia to bardzo ciekawy i rozległy przedmiot, którego nauka może być satysfakcjonująca i bardzo przydatna w życiu codziennym. Tylko gdzie najlepiej się jej uczyć?

Nauka geografii w Krakowie

Jeśli chodzi o zaawansowaną naukę geografii, najbardziej polecanym sposobem są po prostu studia. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie posiada bardzo szeroką i rozbudowaną ofertę z zakresu studiów geograficznych.

Studia pierwszego stopnia oferują kierunek Geografia i Gospodarka Przestrzenna. Studia te stwarzają unikalną szansę rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania i kształtowania środowiska przyrodniczego, wyjaśniania procesów i zjawisk społecznych i gospodarczych w przestrzeni oraz zagospodarowania przestrzennego zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Specjalizacje tego kierunku dzielą się na geografię fizyczną, społeczno-ekonomiczną, gospodarkę przestrzenną i rozwój regionalny oraz turystykę.

Po studiach licencjackich UJ oferuje dopełnienie swojej wiedzy i dalszy rozwój na studiach drugiego stopnia. Świetną wiadomością jest fakt, że studia odbywają się według indywidualnego programu studenta ustalanego z opiekunem naukowym na bazie szerokiej gamy kursów do wyboru w ramach sześciu możliwych ścieżek specjalizacyjnych. Studenci mogą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu hydrologii, meteorologii i klimatologii czy też z systemów informacji geograficznej (GIS, o którym wspominaliśmy wcześniej).

Uniwersytet Jagielloński ma także szeroką ofertę, jeśli chodzi o studia podyplomowe, szkoły doktorskie, a nawet studia w języku angielskim! Jeśli jesteś zainteresowany pracą właśnie w zakresie geografii, studia z pewnością będą dobrym wyborem.

Jeśli jednak studia jeszcze długo przed Tobą, z geografią zapewne masz obecnie do czynienia w szkole. Czy miewasz problemy w nauce albo w pracach domowych? Może przed Tobą ciężki test, praca klasowa, a może przygotowujesz się do matury z geografii? Mamy na to radę – prywatne korepetycje!

Prywatne lekcje geografii w Krakowie

Coraz więcej uczniów i studentów w Polsce sięga po pomoc w postaci prywatnych zajęć. Jeśli czujesz, że przydałaby Ci się pomoc w nauce geografii lub dodatkowe wsparcie, aby mieć pewność swojego przygotowania do jakiegokolwiek egzaminu, prywatne korepetycje mogą być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Podczas tego typu zajęć jako jedyny uczeń swojego korepetytora, masz możliwość dostosowania formy lekcji bezpośrednio do Ciebie, Twoich umiejętności i potrzeb. To Ty ustalasz, w jaki sposób chcesz się uczyć i z jakiego zakresu materiału. Możesz wybrać odpowiadające Ci dni oraz godziny spotkań.

Prywatny nauczyciel podczas zajęć ma możliwość dostrzeżenia Twoich mocnych i słabych stron, a także podejścia do Ciebie w sposób indywidualny. Jak wiesz, w standardowej szkolnej klasie jeden nauczyciel może mieć na głowie nawet do trzydziestu uczniów! Podejście do każdego z osobna i pracowanie nad jego umiejętnościami w tym przypadku jest po prostu niemożliwe.

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób znaleźć odpowiedniego nauczyciela, który zechce poprowadzić z Tobą prywatne lekcje geografii? To proste! Wypróbuj naszą stronę Superprof!

Superprof to platforma edukacyjna, która od lat zrzesza uczniów i nauczycieli z całej Polski. Naszą misją jest dostarczanie osobom poszukującym pomocy akademickiej jak najprostszych rozwiązań i szerokiego wyboru. Nasi nauczyciele każdego dnia prowadzą zajęcia z tysiącami uczniów i skutecznie pomagają im rozwijać skrzydła. Jak więc znaleźć nauczyciela za pośrednictwem naszej strony?

Wystarczy, że zarejestrujesz swoje konto na naszej platformie i możesz rozpocząć poszukiwania! W lupce wpisz przedmiot, który Cię interesuje i wybierz swoją lokalizację. Przed Tobą powinna pojawić się lista nauczycieli z Twojej okolicy, z której śmiało możesz wybierać najlepszych kandydatów. Interesują Cię lata doświadczenia, a może konkretna specjalizacja danego nauczyciela? Może najważniejszym czynnikiem będzie dla Ciebie godzinowa stawka? Wszystkie te informacje zawarte są na profilach naszych nauczycieli wraz z krótkimi biografiami na ich temat.

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewien, co do konkretnej osoby, zawsze możesz wykorzystać pierwszą darmową godzinę zajęć! Większość naszych nauczycieli oferuje tego typu możliwość, dzięki czemu możesz osobiście „przetestować” sposób prowadzenia zajęć przez daną osobę, sprawdzić atmosferę pracy, jaka będzie panowała i przekonać się, czy Wasze relacje będą pozytywne i będą Ci odpowiadały. Taka możliwość to rzadkość, jeśli chodzi o standardowe lekcje prywatne, dlatego warto z niej skorzystać bez żadnych zobowiązań.
Doświadczony, wykwalifikowany nauczyciel może zdziałać cuda, a zajęcia prowadzone pod jego okiem to prawdopodobnie jedna z najlepszych i najbardziej efektywnych sposobów na poprawę wyników z każdego przedmiotu, nie tylko samej geografii! Zapisz się na pierwszą lekcję jeszcze dziś i przekonaj się sam!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest średnia cena lekcji z: Geografia w mieście Kraków?

Średnia cena zajęć z: Geografia, w mieście Kraków wynosi: 33 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: geografia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie(31-504).

🎯 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Geografia, w mieście Kraków?

Z pomocą nauczyciela z: Geografia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Geografia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Geografia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: geografia lekcje online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli jest dostępnych z: Geografia, w mieście Kraków?

21  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Geografia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 21 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Geografia, w mieście Kraków?

Na przykładzie 2 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..