Strona główna
Zostań nauczycielem

Geografia korepetycje Wrocław

🥇 Najlepsi z najlepszych
🌎 6 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Wrocław

Zobacz więcej nauczycieli

28 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 28 zł

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych lekcji z geografii

Korepetycje z geografii z pomocą najlepszych nauczycieli w mieście Wrocław

Dlaczego warto uczyć się geografii?

Geografia to nauka przyrodnicza i społeczna, której podstawowym zadaniem jest badanie ziemskiej powłoki, jej zróżnicowania przestrzennego zarówno pod względem przyrodniczym, jak i społeczno-kulturowym. Geografia bada także powiązania między środowiskiem przyrodniczym a działalnością człowieka.

Choć o geografii „oficjalnie” uczymy się mniej więcej od czwartej klasy szkoły podstawowej, w rzeczywistości zapoznajemy się z nią już od pierwszych lat życia. Geografia to wszystko to, co nas otacza – roślinność, jeziora, teren, który nas otacza, a nawet… chmury! Dzięki geografii tak naprawdę poznajemy świat. Ten przedmiot jest naprawdę fascynujący.

Wiedza z dziedziny geografii może otworzyć przed Tobą wiele ścieżek kariery, ale czy wiedziałeś, że jest ona także szczególnie przydatna w życiu codziennym?

Kiedy słyszymy słowo „geografia”, przed oczami zazwyczaj pojawia nam się kompas i mapa, myślimy o państwach i ich stolicach, czy też o strefach klimatycznych naszej planety. Nie bez powodu! Geografia uczy korzystania z map. Wyjeżdżając na wakacje korzystamy z map, atlasów, GPS. Gdzie nie pojedziesz, w miastach i punktach turystycznych możesz zauważyć plany miast, rozkłady ścieżek rowerowych czy szlaków górskich, leśnych i wielu innych. Dzięki mapom możesz bez problemu ustalić, gdzie obecnie się znajdujesz i w którą stronę powinieneś się kierować, aby dojść do wybranego punktu. Mapy widnieją także na przystankach autobusowych lub tramwajowych, a dzięki nim możesz prześledzić całą trasę, którą prowadzi dana linia. Zapewne wiele razy szedłeś po mieście z odpalonym Google Maps, szukając sklepu lub innego punktu. A może zajmujesz się joggingiem i korzystasz z aplikacji śledzącej Twoją trasę? To wszystko są mapy – wszystko to po prostu geografia!

Geografia ma mnóstwo zalet, o których zapewne dotychczas nawet nie pomyślałeś! Dzięki geografii możesz między innymi poznawać nowe kultury. Z każdej strony otaczają nas ludzie. Setki państw świata wypełnione są milionami mieszkańców. Wszyscy ci ludzie rozmawiają różnymi językami, wyznają różne religie, mają inne zwyczaje, często wydające się nam dziwne. Nie mając wiedzy o poszczególnych kulturach możemy rozwijać w sobie do nich strach, uprzedzenia, co ostatecznie może nawet rodzić konflikty. Jadąc w podróż po Afryce powinieneś być przygotowany na to, że jedynym sposobem na zarobek niektórych tamtejszych ludzi jest turystyka, przewożenie ludzi i tak dalej. Jeśli zatem stoisz na dworcu w Zanzibarze, nie wystrasz się przypadkiem grupy Afrykańczyków przekrzykujących się o to, który przewiezie Cię do kolejnego miasteczka.

Jednak geografia to nie tylko kultura i rzeźba terenu. Ta nauka dotyczy także społeczeństwa i gospodarki! Rynek pracy, stopa bezrobocia, nowoczesne technologie, inwestycje, odnawialne źródła energii – wszystkie te tematy na co dzień spotykamy w radiu czy telewizji. Dzięki geografii będziesz w stanie wyrobić sobie samodzielną opinię o poszczególnych zagadnieniach, zamiast podążać za innymi i powtarzać ich zdanie.

Geografia a kariera zawodowa

Ludzie często nie doceniają geografii, jeśli chodzi o perspektywy przyszłej pracy i na myśl przychodzi im co najwyżej nauczyciel w szkole lub na studiach. Jeśli jesteś jedną z tych osób – nic bardziej mylnego! Ukończenie studiów w tym zakresie może otworzyć przed Tobą wiele drzwi i zaoferować fascynujące kariery zawodowe! Nie ubliżamy oczywiście niezastąpionej roli, jaką odgrywają nauczyciele oraz wykładowcy, którzy każdego dnia starają się natchnąć swoich uczniów do polubienia się z geografią – chcemy jednak pokazać, z iloma różnorodnymi możliwościami wiąże się ten kierunek!

Absolwent geografii może poszukiwać pracy w muzeach, rezerwatach i innych tego typu instytucjach, jako przewodnik grup - ostatnimi czasy powstaje coraz większe zapotrzebowanie na przewodników obcojęzycznych, posługujących się np. językiem angielskim lub niemieckim. Odpowiednia będzie także praca na stanowisku specjalisty ds. turystyki w biurach podróży, która daje możliwości układania personalizowanych wycieczek we współpracy z klientami. Osoby ukierunkowane na GIS (system informacji geograficznej) mogą liczyć na zatrudnienie w firmach specjalizujących się na przykład budową i zarządzaniem infrastrukturą światłowodową! Absolwenci geografii mogą starać się także o takie stanowiska, jak inspektor ds. bezpieczeństwa i porządku publicznego czy inspektor ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego. Słyszałeś kiedyś o tego typu zawodach? Być może w przyszłości postanowisz wybrać właśnie któryś z nich! A jeśli tak… to od czego zacząć swoją przygodę z geografią?

Nauka geografii we Wrocławiu

Jeśli interesujesz się geografią i czujesz, że to kierunek, w którego stronę chcesz pójść w przyszłości, musisz poważnie zastanowić się nad studiami i specjalizacją, która interesuje Cię najbardziej! Uniwersytet Wrocławski w tym zakresie posiada swojej ofercie studia licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie. Geograficzne studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim dzielą się na trzy moduły specjalizacyjne – geografia fizyczna, turystyka oraz gospodarka przestrzenna.

Absolwent, dzięki poznaniu technik geoinformatycznych, potrafi gromadzić i przetwarzać informacje dotyczące środowiska przyrodniczego i społecznego w skali lokalnej, regionalnej i globalnej. Uczy się także analizowania, wizualizacji i prognozowania zmian procesów przyrodniczych i społecznych, dostrzega konsekwencje ich zmian w różnych skalach przestrzennych i czasowych.

Na naukę w trakcie studiów składają się wykłady, ćwiczenia, zajęcia w laboratoriach, pracowniach, konserwatoria i inne, jednak niezwykle ważne dla każdego geografa są także zajęcia terenowe. Każdy student jest zobowiązany do odbycia praktyki zawodowej, dzięki której jest w stanie zapoznać się ze środowiskiem pracy geografa oraz nabyć praktyczne umiejętności.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, przed absolwentami otwierają się drzwi do studiów magisterskich, które na Uniwersytecie Wrocławskim dzielą się aż na siedem specjalizacji! Ze szczegółami każdego z kierunków możesz zapoznać się na stronie uczelni.

Aby studiować geografię, najpierw musisz pomyślnie przejść przez rekrutację danej uczelni. W tym przypadku liczą się Twoje wyniki z matury. Na tym kierunku wymaganym przedmiotem na maturze jest oczywiście geografia. Dodatkowo, jako przedmioty do wyboru są biologia, fizyka , chemia, historia, matematyka i wiedza o społeczeństwie, a także jeden wybrany język obcy.

Jak wiadomo, słowo „matura” wielu młodym ludziom kojarzy się z wielkim stresem, aż przyprawia o gęsią skórkę. Natłok nauki i nieprzespane noce nie brzmią zachęcająco, jednak przygotowania do matury wcale nie muszą tak wyglądać!

Dlaczego warto korzystać z prywatnych zajęć?

Czujesz się niepewnie, jeśli chodzi o maturę z geografii? A może do matury masz jeszcze kawał czasu, jednak miewasz w szkole problemy z tym przedmiotem i chciałbyś poprawić swoje wyniki w nauce? A może jesteś studentem i powtórka do sesji zbyt Cię przytłacza lub jeden z przedmiotów sprawia Ci trudności? Mamy na to rozwiązanie!

Prywatne korepetycje z geografii mogą pomóc Ci rozwiązać wszystkie Twoje problemy i zmartwienia. Jeśli nie korzystałeś dotychczas z tego typu pomocy, z pewnością docenisz wszystkie jej zalety, kiedy ją wypróbujesz.

Przede wszystkim, podczas prywatnych zajęć – jak sama nazwa mówi – jesteś z nauczycielem sam na sam. Dzięki temu możesz być pewien, że nauczyciel poświęca Ci całą swoją uwagę i może podejść do Ciebie indywidualnie. W odróżnieniu od formy zajęć, którą znasz ze szkolnej ławki, lekcje prywatne dają swobodę działania i komfort – zarówno psychiczny i fizyczny. Nie ma chyba nic lepszego, niż nauka we własnym domu, na własnej, wygodnej kanapie.

Podczas lekcji prywatnych to Ty masz możliwość wyboru tematów, które chcesz omawiać lub powtarzać, a także decydować o dniu i godzinie spotkań. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać prywatnych korepetycji z geografii, mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Prywatne lekcje geografii we Wrocławiu

Możesz szukać prywatnych nauczycieli geografii na różne sposoby – przejrzeć ogłoszenia na stronach i portalach lokalnych, w gazetach, na tablicach w marketach czy szkołach. My jednak mamy o wiele prostsze i wygodniejsze rozwiązanie.

Superprof to platforma edukacyjna, która oferuje prywatne zajęcia w całej Polsce z setek przeróżnych przedmiotów. Aby wyszukać nauczycieli w Twojej okolicy, wystarczy, że w lupce na naszej stronie wpiszesz interesujący Cię przedmiot i wybierzesz odpowiednie miasto.

Przed oczami pojawi Ci się cała lista nauczycieli, którzy pracują w Twojej okolicy. Pozostaje wybrać osobę, która najbardziej będzie Ci odpowiadać i umówić się na pierwszą lekcję! Każdy z profilów jest uzupełniony o niezbędne informacje, takie jak doświadczenie czy specjalizacja danej osoby. Zapoznaj się zatem dogłębnie z każdym z wybranych profilów, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Pamiętaj, że możesz skorzystać także z lekcji w formie online, co może być dla Ciebie jeszcze wygodniejsze! Możliwości jest wiele – wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada i rozpocznij swoją przygodę z geografią jeszcze dziś!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest średnia cena lekcji z: Geografia w mieście Wrocław?

Średnia cena zajęć z: Geografia, w mieście Wrocław wynosi: 28 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: geografia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie(54-238).

🎯 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Geografia, w mieście Wrocław?

Z pomocą nauczyciela z: Geografia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Geografia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Geografia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: geografia lekcje online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli jest dostępnych z: Geografia, w mieście Wrocław?

6  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Geografia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 6 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Geografia, w mieście Wrocław?

Na przykładzie nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na:  /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..