Nauka matematyki często wydaje się przykrym obowiązkiem i wielu uczniów ma z nią problem. Recytacja tabliczki mnożenia nie brzmi szczególnie inspirująco, a środowisko w klasie nie zawsze jest najlepszym miejscem, aby skutecznie przyswoić i utrwalić informacje, więc należy użyć innych narzędzi, aby pomóc uczniom nadążyć z materiałem.

Zakładka w przeglądarce z różnymi stronami internetowymi.
Przeglądaj różne strony internetowe, aby uczynić naukę bardziej ekscytującą! | źródło: Pixabay - 200 Degrees

Internet to skarbnica narzędzi, zasobów i interaktywnych gier matematycznych, z których możesz korzystać podczas prywatnych sesji korepetycyjnych oraz dodatkowych ćwiczeń matematycznych, które pomogą ci w zajęciach. Zebraliśmy listę sześciu witryn internetowych, które na pewno dodadzą trochę koloru i ekscytacji lekcjom matematyki, a także ułatwią ich zrozumienie.

W Internecie można znaleźć różnego rodzaju gry, które pomogą ci z różnymi koncepcjami matematycznymi, takimi jak tworzenie wykresów, mnożenie i dzielenie, ułamki równoważne lub kolejność operacji.

W dzisiejszych czasach online wyszukać można prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć organizować własne zajęcia z matematyki online. Skorzystaj z tych źródeł dostępnych w internecie, kiedy tworzysz indywidualny program zajęć dla dzieci:

  • Programu nauczania,
  • Scenariusze lekcji,
  • Filmy instruktażowe,
  • Quizy,
  • Interaktywne lekcje,
  • Darmowe gry matematyczne.

A to tylko kilka z nich! Przeszukaliśmy Internet, wybierając najlepsze witryny, jakie udało nam się znaleźć, aby wyświetlić tylko wycinek tego, co jest dostępne dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Od gier po interaktywne zajęcia, ta lista zawiera wszystko! Oczywiście nie jest to zamknięte zestawienie - to tylko staranny wybór wielu witryn internetowych, które mogą pokazać uczniom, jak zabawne i proste mogą być lekcje matematyki!

Niektóre z tych stron internetowych są zgodne z amerykańskim systemem klas szkolnych, nie odpowiadają w zupełności polskiemu programowi nauczania. Możesz łatwo znaleźć tabele konwersji online, jeśli nie masz pewności, jakiej grupy wiekowej potrzebujesz - ale podstawową zasadą jest to, że rok 1 w Polsce to przedszkole, rok 2 to zerówka, rok 3 to pierwsza klasa szkoły podstawowej itp.

Jedną z najbardziej niesamowitych stron internetowych, która nie mieści się na liście ze względu na swój szeroki i nie wyspecjalizowany charakter, jest YouTube. YouTube to świetne miejsce, aby zacząć, jeśli szukasz inspiracji na określony temat, zawierające różnego rodzaju filmy i piosenki do przejrzenia.

YouTube ma do obejrzenia ogromną liczbę filmów, od dobrych do złych i brzydkich. Ale niech cię to nie zniechęca! Nadal warto mieć go na uwadze, ponieważ z pewnością znajdziesz kilka niesamowicie pomocnych i zabawnych filmów, które zainspirują cię do tworzenia ciekawych lekcji, a uczniów do nauki matematyki.

Wiele z tych witryn ma sekcję dotyczącą nauki i powtórek, a także sekcję testową. Oznacza to, że uczeń może przeanalizować tematy, a następnie sprawdzić swoją wiedzę, aby zobaczyć, w jakich obszarach radzi sobie dobrze, a co może wymagać poprawy.

Dlatego są idealne do odrabiania pracy domowej w ramach prywatnych korepetycji - niezależnie od tego, czy chodzi o obejrzenie kilku filmów, ćwiczenie tematu, czy po prostu pogranie przez chwilę w kilka gier!

Oto nasza lista…

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Robert
5
5 (11 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (7 oceny)
Adrian
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Urszula
5
5 (6 oceny)
Urszula
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kristina
5
5 (6 oceny)
Kristina
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (11 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (7 oceny)
Adrian
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Urszula
5
5 (6 oceny)
Urszula
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kristina
5
5 (6 oceny)
Kristina
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Witryny internetowe, które pomogą ci nauczyć się pojęć matematycznych online

Arcademics

Poziomy matematyki: edukacja wczesnoszkolna i szkoła podstawowa

Plusy: mnóstwo zabawnych gier do ćwiczenia matematyki

Witryna w języku angielskim, której hasło brzmi „Academics + Arcade = Fun!”, (Nauka + Gry = Zabawa). Właśnie to oferują! Chociaż Arcademics nie jest przeznaczony do nauki szczegółów tematów matematycznych i dostarczania informacji, nadal wykorzystuje matematykę w odpowiednich scenariuszach.

Oznacza to, że twój uczeń może się dobrze bawić, ucząc się, jak zastosować swoją wiedzę w fajnych grach matematycznych, aby utrwalić informacje i zobaczyć, jak matematyka może być zastosowana w różnych sytuacjach.

Gry zawierają różnego rodzaju tematy matematyczne, w tym dodawanie i odejmowanie, algebrę, arytmetykę i ułamki.

Możliwe jest również granie w gry wieloosobowe! Możesz skonfigurować gry „prywatne”, tworząc login, aby uczniowie mogli zacząć grać ze znajomymi i kolegami z klasy. Możesz także grać w „gry publiczne”, do których w każdej chwili może dołączyć każdy z całego świata! Witryna jest dobrze monitorowana, więc pseudonimy i interakcje użytkowników pozostają pod nadzorem, by treści były odpowiednie dla dzieci.

Jako nauczyciel możesz zadać uczniowi pracę domową w formie grania w gry, które Arcademics ma do zaoferowania!

E-podręczniki

Poziom matematyki: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa

Plusy: etki materiałów, wykorzystujących różnorodne zasoby (obrazki, filmy, aplet Geogebry)

E materiały to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dają możliwość pracy w zespołach i dopasowują się do indywidualnego stylu nauki.

Zasoby dynamicznie się zmieniają. Każdy uczeń i nauczyciel na swoim koncie – profilu może gromadzić własne materiały, dzielić się nimi, tworzyć autorskie wersje.

Uczniowie znajdą e materiały do matematyki, w których mnóstwo zadań interaktywnych, krzyżówek, filmików. Wirtualne podróże i eksperymenty.

E podręczniki są całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Dostępne z dowolnego miejsca o dowolnej porze, siedem dni w tygodniu. Można wydrukować ich treści w wersji PDF.

Ułatwiają kształcenie umiejętności i budowanie wiedzy uczniów poprzez różnorodne formy aktywności i przekazu, zadania interaktywne, materiały multimedialne.

Ta witryna jest świetnym narzędziem dla korepetytorów i nie tylko - wyszukaj korepetycje matematyka Warszawa na Superprof.. Pomoże w planowaniu i przygotowaniu lekcji, a także zainspiruje swoimi kreatywnymi i łatwymi do opanowania metodami nauczania.

Kobieta w kawiarni z tabletem i telefonem..
Dzięki stronom internetowym możesz uczyć się i ćwiczyć gdziekolwiek jesteś! | źródło: Pixabay - dumcarreon

Khan Academy

Poziom matematyki: szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa

Plusy: wiele filmów, łatwa w nawigacji i obsłudze

Khan Academy to dobrze znana amerykańska witryna internetowa, z której korzystają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele na całym świecie. Zawiera przejrzysty podział wiekowy i sekcje tematyczne z wielu przedmiotów, które obejmują filmy i notatki.

Możesz wybrać naukę matematyki według przedmiotu lub klasy. Aby wybrać poziom nauki, musisz wybrać amerykański system oferowany przez witrynę. Każda klasa zawiera opis materiału, którego uczy. Upewnij się, że program pokrywa się z wiadomościami, jakich szukasz dla ucznia. Samo konwertowanie klas szkolnych z systemu amerykańskiego na polski może być niewystarczające.

Znajdziesz tam również sekcje dotyczące bardziej złożonych tematów, które mogą być idealne, jeśli twój podopieczny przygotowuje się do matury.

Jeśli szukasz nauczyciela matematyki, sprawdź naszą platformę. Na stronie Superprof po wpisaniu przykładowej frazy "korepetycje matematyka Szczecin" w kilka chwil znajdziesz odpowiedniego dla siebie nauczyciela w swoim mieście.

Pi-stacja

Poziom matematyki: szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa

Plusy: wiele filmów, przejrzysta i łatwa w nawigacji

Ta strona znajduje się w czołówce witryn matematycznych. Jej celem jest wyrównanie szans wszystkich uczniów w Polsce poprzez tworzenie darmowych, cyfrowych, otwartych, wysokiej jakości narzędzi edukacyjnych i dostarczanie usług wspierających optymalne ich wykorzystanie.

Tutaj możesz uzyskać dostęp do mnóstwa wspaniałych filmów na różne tematy, obejmujących wszystko, co twoi uczniowie będą musieli opanować na lekcje szkolne i egzaminy. Zajrzyj na stronę internetową, aby odkryć nieskończoną listę dostępnych tematów i materiałów albo odwieź kanał Youtube, na którym publikują te same treści.

Pi-stacja jest bardzo podobna do Khan Academy pod względem układu i zawartości, ale uważamy, że Pi-stacja jest bardziej odpowiednia pod kątem programu nauczania z uwagi na swoje polskie korzenie!

Matemaks

Poziom matematyki: szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa i studia.

Plusy: czytelny podział materiału, zgodnego z programem nauczania.

Matemaks jest ulubionym miejscem nauczycieli, uczniów i rodziców. Ma nawet całą sekcję poświęconą dodatkowym informacjom, takim jak metody nauki, ciekawe zadanka, zagadki i łamigłówki oraz rozrywka. Strona pomoże również w przygotowaniu do ważnego egzaminu (egzamin ósmoklasisty, matura).

Witryna zawiera również sekcje poświęcone tematom z krajowego programu nauczania w Polsce dla szkół podstawowych i średnich oraz na poziomie studiów, dla studentów, którzy potrzebują pomocy z podstawowymi zagadnieniami poruszanymi na zajęciach w szkołach wyższych.

Jeśli poszukujesz arkuszy egzaminacyjnych z ubiegłych lat, jeśli chodzi o egzamin ósmoklasisty czy maturę, znajdziesz je wszystkie na witrynie Matemaks!

SuperKid

Poziom matematyki: szkoła podstawowa (klasy 1-5)

Plusy: interaktywne ćwiczenia, łatwe dla młodszych uczniów

SuperKid to platforma przystosowana szczególnie dla najmłodszych. Aby uzyskać okrojony dostęp do materiałów na stronie należy założyć darmowe konto. Jeśli chcemy mieć dostęp do całości platformy należy opłacić abonament (w zależności od opcji czasowej cena miesięcznego użytkowania platformy będzie wynosiła od 11 do 35 złotych).

Korzyści z rejestracji:

  • Uzyskasz w serwisie dostęp do materiałów przeznaczonych tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
  • Raz w miesiącu otrzymasz ZA DARMO, prosto na swoją skrzynkę mailową, zestaw ćwiczeń i łamigłówek dla dzieci. Zaznacz przy rejestracji, który przedział wiekowy cię interesuje.
  • Jako pierwszy otrzymasz informację o specjalnych promocjach lub zniżkach. Niektóre atrakcyjne promocje są zarezerwowane tylko dla osób posiadających konto.
  • Jako zarejestrowany użytkownik w dowolnym momencie możesz wykupić abonament i w przeciągu kilku minut uzyskać dostęp do tysięcy pomocy edukacyjnych.

Ćwiczenia są wizualnie przygotowane w taki sposób, by były atrakcyjne dla dzieci (obrazki, gry). Nauka przez zabawę to sprawdzona metoda w nauce każdego przedmiotu. Używając gier oferowanych przez SuperKid możesz w podopiecznych rozbudzić miłość do matematyki. Pozytywnego doświadczenie z przedmiotem sprawi, że w przyszłości nie będą obawiali się królowej nauk, gdy materiał stanie się trudniejszy.

Może to być świetna witryna do zadawania prac domowych, ponieważ jest łatwa w użyciu i pozwala na rozwiązywanie tematów w krótkich odstępach czasu. Język jest jasny i ukierunkowany, a ćwiczenia starannie opracowane, aby były zrozumiałe i łatwe do zrozumienia.

Ta lista witryn matematycznych pomoże ci w planowaniu zajęć!

Uśmiechniety chłopczyk na ławce.
Matematyka nigdy nie musi być nudna ani trudna! | źródło: Pixabay - Victoria_Borodinova

To właśnie sześć naszych ulubionych witryn internetowych, dzięki którym twoi uczniowie pokochają matematykę w mgnieniu oka! Niezależnie od tego, czy są to gry, filmy czy mini testy, strony te zapewniają wszystkie niezbędne narzędzia i ćwiczenia, które nie tylko pozwalają uczniom uczyć się, ale - co ważniejsze - także pokochać matematykę!

Wiele z tych witryn ma wyznaczone sekcje dla nauczycieli i rodziców, z których możesz skorzystać, aby lepiej zrozumieć, o czego wymaga krajowy system edukacji i jak możesz udzielić pomocy matematycznej w nauce.

Zawód korepetytora wymaga również przeprowadzenia własnych poszukiwania i znalezienia innych zasobów, które sprawią, że twoje prywatne korepetycje (np. korepetycje matematyka Lublin) będą bardziej ekscytujące i przyjemne w trudnych tematach. Możesz nawet zainspirować się do rozpoczęcia tworzenia własnych narzędzi, takich jak filmy, nagrania, dokumenty online lub małe testy, do których twoi uczniowie również mogą uzyskać dostęp online. Korepetytor często musi poświęcić wiele godzin pracy na organizacji ciekawych korepetycji.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Robert
5
5 (11 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (7 oceny)
Adrian
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Urszula
5
5 (6 oceny)
Urszula
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kristina
5
5 (6 oceny)
Kristina
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (11 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (7 oceny)
Adrian
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Urszula
5
5 (6 oceny)
Urszula
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kristina
5
5 (6 oceny)
Kristina
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzesiek
5
5 (5 oceny)
Grzesiek
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy
>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (2 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.