Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Kraków

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 4 opinii.

35 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 35 zł

1 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 1 h.

Nauka z przedmiotu Rosyjski nigdy nie była
tak prosta w mieście Kraków

2. Organizuj swoje lekcje 📅 rosyjski Kraków

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Rosyjski kurs: z pomocą najlepszych nauczycieli w Twoim mieście

Najczęściej zadawane pytania

💵 Ile wynoszą za godzinę, lekcje z prywatnym korepetytorem języka rosyjskiego, w mieście: Kraków i w pobliżu?

W mieście: Kraków, średnia cena za godzinę lekcji z języka rosyjskiego to 35 zł.

 

Ceny lekcji z języka rosyjskiego są zależne od paru czynników:

 

  • Doświadczenia Twojego prywatnego korepetytora;
  • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (przez Skype czy w dowolnej wybranej lokalizacji),
  • Ilość i długość trwania indywidualnych korepetycji,
  • Przeznaczenie Twoich lekcji (uczysz się języka rosyjskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych korepetytorów oferuje pierwszą darmową lekcję.

 

Przejrzyj ceny naszych prywatnych korepetytorów języka rosyjskiego już dzisiaj!

✏️Jaka jest średnia ocena, przypisana przez użytkowników dla korepetytorów z języka rosyjskiego w mieście: Kraków i niedaleko?

Jest wiele osób zainteresowanych nauką języka rosyjskiego, dlatego Superprof oferuje bogatą listę ogłoszeń indywidualnych korepetytorów dla każdego kursu i poziomu. Korzystając z funkcji wyszukiwania, możesz szybko znaleźć idealnego korepetytora w mieście: Kraków lub w pobliżu.

 

Poza tym, nasi wszyscy nauczyciele otrzymują opinie od swoich uczniów. W sumie jest to 4 ewaluacji,  przyznanych przez uczniów Superprof, a średnia ogólna wynosi 5.0 na 5.0.

 

W Superprof nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci zawsze kiedy masz pytanie związane z korepetycjami. Skontaktuj się z nami za pomocą wiadomości e-mail.

 

Odkryj najczęściej zadawane pytania przez uczniów i nauczycieli.

👩‍💻 Czy jest możliwe branie lekcji z języka rosyjskiego zdalnie przez internet?

80% naszych nauczycieli Superprof języka rosyjskiego, także proponuje lekcje przez internet. Dodatkowo, te praktyczne indywidualne korepetycje, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Prywatne lekcje online języka rosyjskiego zapewnią Ci idealną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

💡 Jakie są zalety rozpoczęcia indywidualnych lekcji języka rosyjskiego już dziś?

☝ Język globalny, który łączy kraje i kultury

 

Prawie 280 milionów rodzimych użytkowników języka rosyjskiego tworzy świat, który znamy w unikalny sposób. Połowa z nich należy do samego narodu rosyjskiego, a reszta zazwyczaj pochodzi z krajów historycznie związanych z Rosją, od Bałkanów po Białoruś czy Kazachstan, nie mówiąc już o osobach mieszkających na innych szerokościach geograficznych. Nauka rosyjskiego oznacza budowanie mostu między wszystkimi tymi kulturami, które razem odgrywają wielką rolę w polityce globalnej.

 

🥇  Otwórz drzwi do nowych możliwości zatrudnienia

 

Rosja to potęga ekonomiczna, która energicznie broni swojego stanowiska na świecie. Przez lata kraj ten otwierał się za granicą, na rynek pracy oraz turystyczny. Uczenie się języka rosyjskiego może przyspieszyć rozwój Twojej kariery, na przykład w branży turystycznej zarówno w Polsce, Europie , jak i w samej Rosji. Będąc największym państwem na świecie, istnieje wiele możliwości związanych ze wszystkimi jego zasobami, regionami i 26 lokalizacjami, które są już częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Z drugiej strony, ze względu na swoje znaczenie polityczne, rosyjski jest istotnym językiem dyplomacji i relacji międzynarodowych.

 

😍 Odkryj fascynującą kulturę, nawiązując nowe kontakty

 

Kultura rosyjska jest niezmiernie bogata i różnorodna. Nauka języka rosyjskiego to wejście do świata artystów takich jak Tołstoj, Gorki czy Dostojewski. To zrozumienie tradycyjnej muzyki, niezliczonych unikalnych regionów. To zrozumienie narodu czerpiącego ze swojej sowieckiej przeszłości ale także, które jest znane z przełamywania schematów i tworzenia własnych ścieżek. Prywatne lekcje języka rosyjskiego pozwolą Ci podróżować i odkrywać ten kraj osobiście. Będziesz w stanie wchodzić w interakcje z mieszkańcami i rozwijać swoją wiedzę prosto ze źrodła. Rosyjski jest językiem światowym, a Rosjanie chętnie komunikują się z obcokrajowcami w ich własnym języku.

 

Moglibyśmy nadal rozmawiać o korzyściach nauki rosyjskiego, ale podkreślimy już ostatni aspekt, a mianowicie, bardzo mały odsetek Rosjan komunikuje się po angielsku, więc Twoja wiedza rosyjskiego będzie nieoceniona. Jadąc do Rosji lub wchodząc w interakcje z Rosjanami, znajomość dodatkowego język da Ci podwójną przewagę, wyróżniając się na tle innych.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą lekcję rosyjskiego na Superprof już dziś!

👨 Jaka jest w tym momencie dostępność, indywidualnych korepetytorów udzielających korepetycji języka rosyjskiego w mieście: Kraków i niedaleko?

Dzięki naszej platformie internetowej, możesz znaleźć 75 korepetytorów, którzy są dostępni w mieście: Kraków.

 

Z nami możesz zrealizować swój cel nauki i doskonalenia swoich umiejętności z każdego przedmiotu, a także uczyć się całkowicie we własnym tempie. Wejdź na naszą stronę i rozpocznij prywatne zajęcia już teraz.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Kraków, czy w pobliżu, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie idealny. Dzięki lekcjom twarzą w twarz lub przez internet nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje korepetycje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm nauki.

 

Na co czekasz? Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!

Chęć zgłębiania wiedzy z Rosyjski w mieście Kraków?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Rosyjski w mieście Kraków

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Rosyjski kurs - nauczyciel pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności.

Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego w Krakowie?

 

"Leksykon wystarczy, aby zawierał wszystkie słowa, ale w myśli potrzeba nieskończoności", A. Puszkin (1799-1837), słynny pisarz rosyjski. Jaki entuzjasta języka i kultury rosyjskiej nie marzył o tym, aby móc czytać literaturę rosyjską A. Puszkina, L. Tołstoja czy F. Dostojewskiego w ojczystym języku tych wielkich pisarzy rosyjskich? Nabycie znajomości języka rosyjskiego, szczególnie na zaawansowanym poziomie, daje wiele korzyści, przede wszystkim pozwala cieszyć się cudami Rosji: boom ekonomiczny, wielkie dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz wspaniałe krajobrazy. Jeśli mieszkasz lub planujesz pobyt w Krakowie, będziesz zainteresowany naszą ofertą prywatnych lekcji z języka rosyjskiego z Superprof!

 

Język rosyjski, czyli potęga na skalę światową!

 

Można by wyjść z założenia, że nie ma potrzeby uczyć się języka rosyjskiego, tym bardziej, że język angielski uważany jest za język międzynarodowy, którym możemy się posługiwać wszędzie na świecie. Jednak nic bardziej mylnego! Pamiętajmy, że wiele ważnych firm rosyjskich uznaje tylko język rosyjski i nie akceptuje języka angielskiego. 

Rosja nadal jest potęgą na skalę światową zarówno w świecie ekonomicznym, politycznym jak i kulturowym, a zasięg oraz wpływ języka rosyjskiego jest znacznie większy niż moglibyśmy to sobie wyobrazić!

Język rosyjski używany jest przez ponad 258 milionów osób na całym świecie, z czego około 154 milionów używa go jako języka rodzimego, natomiast dla pozostałych 104 milionów jest on drugim językiem. Rosyjski jest ósmym najczęściej używanym językiem na świecie zaraz po angielskim, mandaryńskim, hindi, hiszpańskim, francuskim, arabskim i bengalskim.

Co więcej należy pamiętać, że język rosyjski nie jest używany tylko w Rosji, która sama w sobie licząc około 6,6 miliona metrów kwadratowych jest największym państwem świata, ale również w innych krajach zarówno w Europie jak i Azji. Jeśli chodzi o kraje, które przyjęły język rosyjski jako język oficjalny są to: Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, oraz części Gruzji (Abchazja i Osetia Południowa), Mołdawii (Gagauzja i Naddniestrze) oraz Ukrainy (Krym). Dodatkowo, język rosyjski również używany jest w wielu krajach, gdzie nie posiada on statusu języka oficjalnego np. Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Armenia, Uzbekistan czy Azerbejdżan.

Umiejętność posługiwania się językiem rosyjskim oraz czytania alfabetu może nam również przydać się w krajach, w których nadal używa się cyrylicy na przykład na Bałkanach (Bośnia-Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Macedonia czy Bułgaria) oraz w Mongolii. Ponadto, ze względu na ogromną diasporę Rosjan, w krajach takich jak Izrael, Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone i wielu innych również możemy spotkać ogromne społeczności rosyjskojęzyczne. 

Warto również dodać, że język rosyjski jest także językiem komunikacji we Wspólnocie Niepodległych Państw oraz jednym z języków urzędowych Organizacji Narodów Zjednoczonych i Szanghajskiej Organizacji Współpracy. 

Jak sam widzisz, zasięg tego języka jest o wiele większy niż mogłoby się nam wydawać dlatego naprawdę warto jest się go uczyć!

 

Stosunek polsko-rosyjski oraz najlepsze miejsca do nauki w Krakowie!

 

Język rosyjski jest od dekad jest bardzo popularny w naszym kraju. W przeszłości stanowił nawet przedmiot obowiązkowy w szkołach i wszystkie dzieci musiały uczyć się pisać, czytać, liczyć a nawet śpiewać po rosyjsku. Niezależnie od tego, że zajęcia z języka rosyjskiego nie są już odgórnie narzucone, chętnych do nauki tego języka w Krakowie wcale nie brakuje! Pomimo faktu, iż wpływ kultury rosyjskiej niestety najbardziej zapisał się na kartach historii Polski przez liczne lata okupacji oraz wojny jeszcze za czasów Związku Radzieckiego (ZSRR), a kolejno przez lata rozliczeń i politycznej niewoli, te wydarzenia już dawno przeszły do historii, a relacje polsko-rosyjskie są dziś czymś pozytywnym. Obecnie Rosjanie stanowią jedną z najbardziej licznych mniejszości narodowych w Polsce, a liczba turystów zarówno w Polsce jak i Krakowie z roku na rok jest coraz wyższa. 

W Krakowie znajdziesz wiele miejsc gdzie możesz rozwijać swoje umiejętności w zakresie języka rosyjskiego. Od kursów po zajęcia prywatne, czego dusza zapragnie! My jednak polecamy Ci kursy indywidualne, ponieważ prawdą jest, że często oferowane kursy grupowe, niedopasowane do Twoich możliwości, poziomu ani zainteresowań okażą się zbędną stratą pieniędzy. A co najlepsze, nie będziesz musiał uczyć się nowych umiejętności językowych w nudnych czterech ścianach klasy, a zamiast tego możesz puścić wodze wyobraźni i umówić się z Twoim korepetytorem gdzie tylko chcesz w Krakowie lub okolicach! 

Podobno najskuteczniejszy sposób na przyswajanie nowej wiedzy to nauka na łonie natury, a zatem użyj tej informacji i umów się z Twoim nauczycielem w jednym z 48 parków! Szczególnie polecamy Park Bednarskiego oraz Park Bielańsko-Tyniecki. Masz jak w banku, że nauka słówek oraz gramatyki języka rosyjskiego będzie dużo przyjemniejsza w promieniach słońca oraz przy otaczającej Cię naturze! W takich warunkach nawet te najbardziej skomplikowane sformułowania staną się łatwiejsze do przyswojenia!

A dla relaksu, polecamy Ci spacer wzdłuż Wisły, po ulicy Floriańskiej lub po Zamku Królewskim na Wawelu. Możesz również zwiedzić piękne miejsca takie jak Sukiennice, Ratusz czy Wieża Mariacka w towarzystwie Twojego Superkorepetyrora!

Czy wiedziałeś, że Centrum Krakowa zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO?

 

Jesteś ciekaw czym charakteryzuje się język rosyjski?

 

Język rosyjski jest najpopularniejszym językiem słowiańskim, a jego alfabet przyprawia o ból głowy. Pomimo błędnego wierzenia, alfabet rosyjski to wcale nie cyrylica, a grażdanka. Oczywiście prawie wszyscy, łącznie z Rosjanami dalej będą się upierać, że jest to cyrylica, jednakże na początku XVII wieku, Piotr I Wielki przeprowadził reformę, w wyniku której powstała grażdanka, która obowiązuje do dziś. Głównie modyfikacje polegały na usunięciu kilku liter oraz dodaniu kilku nowych. Na początku XX wieku wraz ze zmianą ustroju Rosji, wprowadzono jeszcze kilka zmian, jednak od tamtej pory, alfabet rosyjski posiada taką formę, jaką znamy dziś. Grażdanka opiera się w dużej mierze na cyrylicy, jednakże różnice między nimi są spore, przez co mówi się, że grażdanka jest córką cyrylicy.

W języku rosyjskim istnieją 3 główne grupy dialektów: północne, południowe oraz przejściowe. Różnice pomiędzy nimi, nie są kolosalne, jednak warto o nich wspomnieć. Na południu litera ‘’g’’wymawiana jest raczej jako ‘’h’’, z kolei na północy nieakcentowane ‘’o’’, które w pozostałej części kraju wymawia się raczej jako ‘’a’’, brzmi jako ‘’o’’.

Kolejną sprawą jest fonetyka, która uważana jest za łatwą jako, że w większości osoby polskojęzyczne są w stanie zrozumieć mowę osoby z Rosji. Jednak niezależnie od tego, że wiele głosek się pokrywa, w języku rosyjskim istnieje kilka dodatkowych, których my nie znamy. To właśnie moment by poszukać pomocy u osoby specjalizującej się w nauczaniu języka rosyjskiego. Nawet jeśli mieszkasz z dala od centrum Krakowa, zawsze możesz wybrać korepetytora, który dojedzie do Ciebie autobusem lub tramwajem i udzieli Ci lekcji w Twoim własnym domu.

Liczba liter w alfabecie rosyjskim pozornie nie jest zbyt duża, ponieważ jest to w sumie 33 liter które dzielone są na: 21 spółgłosek, 10 samogłosek oraz 2 znaki. Z czego są pewne litery i głoski, które uważane są za miękkie, a inne za twarde w zależności od ich położenia.

Jeśli chodzi o gramatykę, to w większości pokrywa się ona z gramatyką języka polskiego, to znaczy, że występują w niej również zmienne końcówki, podział słów według płci, rodzaju, oraz wiele przypadków. Jednym z największych problemów Polaków uczących się języka rosyjskiego są tzw. false friends czyli fałszywi przyjaciele. Chodzi tu o wyrazy, które brzmią tak samo lub podobnie jak w naszym ojczystym języku, ale mają zupełnie inne znaczenie po rosyjsku.

 

Superprof: czyli Twój wymarzony korepetytor z języka rosyjskiego w zasięgu kilku kliknięć myszką!

 

Pomimo, że nauka przez internet dynamicznie się rozwija, my nadal polecamy Ci zajęcia z udziałem korepetytora, tym bardziej jeśli chcesz opanować język rosyjski na wysokim poziomie! Nie wahaj się skorzystać ze strony Superprof, aby przystąpić do nauki języka: nasi korepetytorzy są do Twojej dyspozycji, a ich oferty i doświadczenie są tak zróżnicowane, że z pewnością znajdziesz zajęcia dobrane do Twoich indywidualnych potrzeb, poziomu oraz zainteresowań! Sam zobaczysz, że mając dobrego korepetytora nie straszny Ci będzie żaden egzamin ani test językowy, a tym bardziej wyjazd do Rosji w celach turystycznych czy nawet edukacyjnych! Jedyne co musisz zrobić to wejść na stronę Superprof oraz przejrzeć katalog z profilami naszych korepetytorów. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje o ich cenach, dyspozycji czasowej, kwalifikacjach, doświadczeniu oraz wiele innych. A wszystko to bez żadnych dodatkowych kosztów! Wszystko jest przejrzyste jak woda! W Krakowie ceny nauczycieli języka rosyjskiego wahają się od 25 PLN do 40 PLN za godzinę. Uważamy, że jest to niewielka cena w zamian za ekspresową umiejętność posługiwania się językiem rosyjskim na poziomie zaawansowanym lub płynnym! Pamiętaj, że wiedzę którą otrzymasz oraz mechanizmy, których się nauczysz przydadzą Ci się również w nauce innych języków takich jak francuski, niemiecki a nawet japoński!

Czego chcesz się nauczyć?