Dostępni najlepsi nauczyciele z: Historia
Karol
5
5 (18 oceny)
Karol
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzegorz
5
5 (11 oceny)
Grzegorz
zł29
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartłomiej
5
5 (10 oceny)
Bartłomiej
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (10 oceny)
Kacper
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Arkadiusz
5
5 (10 oceny)
Arkadiusz
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mariusz
5
5 (6 oceny)
Mariusz
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (9 oceny)
Julia
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ellen
5
5 (4 oceny)
Ellen
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (18 oceny)
Karol
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Grzegorz
5
5 (11 oceny)
Grzegorz
zł29
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartłomiej
5
5 (10 oceny)
Bartłomiej
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Kacper
5
5 (10 oceny)
Kacper
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Arkadiusz
5
5 (10 oceny)
Arkadiusz
zł100
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Mariusz
5
5 (6 oceny)
Mariusz
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (9 oceny)
Julia
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Ellen
5
5 (4 oceny)
Ellen
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Dlaczego warto studiować historię?

Historia nie uczy nas, jak coś robić. Uczy nas o naszej przeszłości, świecie, w którym żyjemy dzisiaj i wyposaża nas w przygotowanie i radzenie sobie ze zmianami w przyszłości.

Temat jest tak ważny, że wyjaśnia nam, w jaki sposób nasz kraj, nasze miasta, rząd polski i nasze społeczności stały się tym, czym są dzisiaj. Jak inaczej możemy twierdzić, że jesteśmy patriotami, skoro nic nie wiemy o historii Rzeczpospolitej Polski oraz o tym, co zrobili obywatele Polski, a co ważniejsze, poświęcili się, abyśmy byli tu, gdzie teraz jesteśmy?

Jest to nie tylko istotne dla tych, którzy chcą studiować lub pracować w środowisku, które wymaga podyplomowej wiedzy historycznej, ale jest również bardzo cenne dla wszystkich, aby zrozumieć, przez co przeszli nasi przodkowie, aby życie, w którym żyjemy, było możliwe. Więc jeśli masz nastawienie „nie znam ich, więc nie obchodzi mnie to”, spójrz na swoje drzewo genealogiczne i naprawdę poznaj swoją własną rodzinę. Wtedy będziesz zmuszony dowiedzieć się, przez co dokładnie przeszli: ich dzieciństwo, pracę, którą mieli, doświadczenia życiowe, które napotkali i cierpienie, któremu zostali poddani.

Historia, jako przedmiot nauk społecznych w każdym systemie edukacji podstawowej i średniej, nie pomaga nam przewidywać przyszłości, pomaga nam pamiętać o przeszłości i wyposaża nas w kształtowanie przyszłości i tworzenie możliwości jako społeczeństwo lub naród.

Historia to nie tylko zrozumienie przeszłości. Chodzi o zmianę przyszłości.

Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie rzeczy, o których się dowiadujemy, są złe lub powodują ogromne cierpienie. Są w historii momenty, które musimy świętować jako nasze największe i najbardziej godne uwagi osiągnięcia, jak na przykład walka kobiet o prawo głosu, o których wykładowcy z przyjemnością opowiedzą na studiach licencjackich i podyplomowych.

Przeczytaj post o tym, gdzie studiować historię w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

tadż mahal w indiach
Ucz się o historii świata lub skup się na konkretnej epoce, kraju, wojnie itd... Źródło: Visual Hunt

Jesteśmy pewni, że zgodzisz się, że historia jest fascynującym i satysfakcjonującym przedmiotem studiów, bez względu na wybraną uczelnię lub specjalizację, ale daje również możliwość zdobycia szeregu umiejętności organizacyjnych i zawodowych, które mogą Ci pomóc w życiu.

Statystyki pokazują, że więcej studentów niż kiedykolwiek, w tym studenci z Polski i zagranicy, ubiega się o miejsce na uniwersytecie, aby uzyskać stypendium na  najlepszych uczelniach w kraju. W Polsce istnieje wiele uniwersytetów i innych placówek edukacyjnych, w tym Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Ścieżki kariery dla zainteresowanych nauką historii

Studia na poziomie licencjata lub magistra rozwijają krytyczne myślenie i umiejętności analityczne, w tym kreatywne myślenie i rozwiązywanie problemów. Przy wielu wymaganych badaniach, szczególnie jeśli chodzi o Twoją obronę lub pracę dyplomową, nauczysz się być niezależny i będziesz zmuszony efektywnie zarządzać swoim czasem i priorytetami, a także prowadzić szczegółowe niezależne badania.

Ponadto rozwiniesz umiejętność konstruowania silnych argumentów i przekazywania wyników w jasny i przekonujący sposób, zarówno na piśmie, jak i osobiście. Zdobędziesz także zdolność obiektywnego myślenia i podchodzenia do problemów z otwartym umysłem, z lepszym zrozumieniem różnych czynników, które wpływają na cywilizacje i jednostki w społeczeństwie.

Podczas gdy niektóre z oczywistych zawodów historyka to praca dydaktyczna lub praca w muzeach, w tym praca kustosza, przewodnika lub eksperta w jakiejś konkretnej dziedzinie, istnieją inne stanowiska, do których absolwent studiów podyplomowych z historii może się dobrze nadawać:

  • Praca w archeologii i archiwistyce
  • Praca w mediach i dziennikarstwie
  • Praca w marketingu, reklamie i public relations
  • Inne branże zawodowe, które mogą zainteresować historyków, to prawo, biznes i finanse czy politologia.

To powiedziawszy, tylko dlatego, że studiujesz historię, nie oznacza, że ​​musisz podjąć jeden z tych zawodów. Nauczenie się tego przedmiotu humanistycznego poprawi Twoje szanse na zatrudnienie, niezależnie od tego, jaki osiągniesz poziom. Nauczysz się na przykład szeregu kluczowych umiejętności, które można wykorzystać w różnych aspektach życia, takich jak umiejętności analityczne i kreatywne pisanie.

Wiele osób wybiera ten przedmiot po prostu dlatego, że lubią się go uczyć i nie wiedzą, co chcą robić ze swoim życiem po ukończeniu edukacji, co sprawia, że ostatecznie pracują w zupełnie innym zawodzie. Nie martw się więc, jeśli marzysz o zostaniu historykiem lub kustoszem w muzeum. Nie będziesz później przywiązany do pracy - jeśli kochasz ten temat, to idź dalej i ucz się go tylko z miłości!

Jeśli tak naprawdę nie jesteś pewien, jakie kwalifikacje chcesz osiągnąć, jakie są wymagania wstępne na studia lub martwisz się o czesne i stypendium, może porozmawiaj z doradcą ds. kariery i dalszej edukacji w obecnej szkole, aby rozeznać się w kwestiach administracyjnych uniwersytetu. Mogą dać Ci wszystko, co możesz chcieć wiedzieć o studiowaniu na uniwersytecie, w tym szczegóły dotyczące przyjęć i terminów, indywidualnego nauczania, dni otwartych, stypendium i innych programów, przygotowując Cię do zostania kandydatem i klikając  ,,złóż wniosek teraz".

Możesz także chcieć wziąć udział w dniach otwartych i targach uniwersyteckich.

Ale jeśli już zdecydowałeś się przenieść lub pozostać w Lublinie w celu dalszej edukacji (a nawet jeśli nie, pozwól nam Cię do tego przekonać!), Pozwól nam opowiedzieć Ci, jak wygląda życie studenta w Lublinie!

A na jakiej uczelni można studiować historię w Poznaniu?

Dlaczego warto studiować w Lublinie?

Lublin to największy ośrodek akademicki wschodniej Polski. Co roku studiuje tutaj blisko 70 tysiące studentek i studentów, a mury uczelni opuszcza kilkanaście tysięcy absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj interesująca ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – ponad 200 kierunków studiów. Lublin o dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. W województwie lubelskim funkcjonuje około 180 tys, pracodawców.

Podczas studiowania w Lublinie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz w terenach zielonych, m.in. w kilkunastu miejskich parkach, takich jak Ogród Saski, Park Bronowice, Park Ludowy, Park Jana Pawła II. Tereny zielone zajmują kilkanaście procent powierzchni miasta.

Lublin jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów – w sumie 50 km tras. Lubelskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwali – zwłaszcza w sezonie letnim. Cały rok działają puby i kluby muzyczne, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

ania wyszkoni podczas koncertu w lublinie
W Lublinie studenci znajdą wiele nocnych klubów i okazyjnie wybrać się na świetny koncert. Źródło: Radio Lublin

Akademicka Lubelszczyzna to jednak nie tylko Lublin, ale i uczelnie w Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu także oferujące ciekawą ofertę edukacyjną.

Studiowanie historii na uczelni w Lublinie

Jeśli nie chcesz teraz być studentem w Lublinie, to nie wiemy, co powiedzieć...!

Teraz, gdy (miejmy nadzieję) odkryłeś więcej powodów, by pokochać Lublin, przyjrzyjmy się studiom na kierunku historia, na uczelniach, na które możesz aplikować. Jeśli któraś z nich nie pasuje, możesz znaleźć lepiej odpowiadający Ci program na innej uczelni w Polsce.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Trwające 3 lata (6 semestrów) studia licencjackie, kończą się uzyskaniem stopnia licencjata i pozwalają na kontynuację nauki na studiach magisterskich. W trakcie ich trwania student przechodzi kurs historii Polski i dziejów powszechnych od starożytności do współczesności. Poza zagadnieniami czysto historycznymi w programie studiów pojawiają się także zajęcia z zakresu multimediów w pracy historyka, podstaw projektowania gier historycznych czy wiedza o muzeach i muzealnictwie. Student zapoznaje się z podstawami warsztatu badawczego historyka, w zależności od wybranej specjalności uzyskuje prawa wykonywania zawodu.

Wykaz specjalności w ramach kierunku:

  1. nauczycielska, historia z wiedzą o społeczeństwie, specjalność przygotowuje do pracy w szkole podstawowej i placówkach kulturalno-oświatowych
  2. zarządzanie dziedzictwem kulturowym i komercjalizacja wiedzy historycznej, specjalność zapewnia zdobycie kwalifikacji, które umożliwią zatrudnienie w jednostkach administracji państwowej, samorządowej i instytucjach kultury oraz kultury medialnej.

Podział na specjalności będzie dokonywany w czasie I-go semestru.

Kierunek historia, na studiach II stopnia, adresowany jest do tych wszystkich, którzy pragną rozszerzyć nie tylko swoją wiedzę historyczną, ale też tę ogólnohumanistyczną. Student historii będzie miał możliwość zapoznać się z różnymi szkołami historycznymi, które ukształtowały się w przeszłości, także arkanami uprawiania tzw. historii regionalnej. W ciągu dwóch lat studiów nabędzie umiejętności analitycznych, posługiwania się językami obcymi, uzyska dostęp do wiedzy interdyscyplinarnej. Osoby będące absolwentami specjalności nauczycielskiej po studiach licencjackich będą mogły kontynuować studia w tym kierunku i nabyć stosowne uprawnienia do zawodu nauczyciela historii w szkołach średnich. Legitymowanie się stopniem magistra historii umożliwia podjęcie dalszych studiów na III stopniu historii (studia doktoranckie).

cmentarz mennonicki w stogach
Nie musisz uczyć się historii świata, jeśli to Cię nie interesuje - niektóre kierunki dotyczą wąskich obszarów tej dyscypliny. Źródło: Wikipedia

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Jako kierunek studiów, historia jest obecna na KUL od momentu jego powstania w 1918 roku. W minionych dziesięcioleciach Instytut Historii miał wielu wybitnych profesorów, którzy wszechstronną wiedzę i doskonałe przygotowanie metodologiczne łączyli z pasją badania i przekazywania wiedzy. W czasach komunistycznych byli oni symbolem niezależności politycznej i naukowej a ich wykłady przyciągały studentów z całej Polski.

Obecnie w Instytucie Historii jest zatrudnionych 44 pracowników naukowych: od profesorów, po adiunktów i asystentów. Ich badania obejmują  bardzo szeroką problematykę z zakresu historii  politycznej, społecznej i gospodarczej;  religijnej i kulturowej na przestrzeni wieków, od czasów prehistorycznych aż po współczesność.

Wszystkie kursy są wymienione na stronie internetowej odpowiedniego uniwersytetu. Nie zapomnij, że masz możliwość przesłania zapytania za pośrednictwem większości witryn internetowych tych placówek, jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące obszaru studiów.

Przeczytaj więcej o studiowaniu historii w Krakowie, Katowicach lub Łodzi. Alternatywnie skorzystaj z pomocy nauczyciela wpisując historia korepetycje w przeglądarkę Superprof.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Joanna

Jestem ciekawą świata i bezpośrednią osobą. Moim chlebem powszednim są informacje. Dobry research to podstawa i zawsze znajdę coś ciekawego, niezależnie czy to na temat makijażu brwi, tresury psów, czy fizyki kwantowej.